Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Mene kad su zvali iz SBBa , ja im rekao da sam za zamenu i produzenje za ugovor sa novim EON boxom, ali sam rekao da sam u inostranstvu pa da ja ne mogu licno primiti novi paket. Kazu da nije problem, kurir donosi paket i da moze brat da izvrsi zamenu. Ja ostavio br telefona od brata i njegovu adresu. Medjutim kad je uredjaj stigao u seosku postu, postar video moje ime nije ni citao adresu, i odneo na moju, ja nisam kuci, on ostavio ceduljicu da se paket moze podici u posti. Ali su zato iz poste zvali mog brata da je stigao paket. Ode on u postu, i tamo mu nisu dali da uzme jer vlasnik ugovora mora potpisati licno. Pisao sam podrsci sbb-a, i oni su rekli da je kurir doneo paket kod brata izvrsili bi zamenu,medjutim ovako kad je u posto moram ja licno. I tako paket ce se vratiti nazad u sbb, a ja najverovatnije odjavit sbb ako mi ne omoguce zamenu po ovoj promociji kad se vratim u decembru.
Izgleda da kad zivis u manjem mestu nije uvek dobro da postar zna gde svaki stanovnik zivi.
 
Ja sam zvao i pisao mail, rekli su da će da me oni pozovu i evo već peti dan ništa!

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Mene kad su zvali iz SBBa , ja im rekao da sam za zamenu i produzenje za ugovor sa novim EON boxom, ali sam rekao da sam u inostranstvu pa da ja ne mogu licno primiti novi paket. Kazu da nije problem, kurir donosi paket i da moze brat da izvrsi zamenu. Ja ostavio br telefona od brata i njegovu adresu. Medjutim kad je uredjaj stigao u seosku postu, postar video moje ime nije ni citao adresu, i odneo na moju, ja nisam kuci, on ostavio ceduljicu da se paket moze podici u posti. Ali su zato iz poste zvali mog brata da je stigao paket. Ode on u postu, i tamo mu nisu dali da uzme jer vlasnik ugovora mora potpisati licno. Pisao sam podrsci sbb-a, i oni su rekli da je kurir doneo paket kod brata izvrsili bi zamenu,medjutim ovako kad je u posto moram ja licno. I tako paket ce se vratiti nazad u sbb, a ja najverovatnije odjavit sbb ako mi ne omoguce zamenu po ovoj promociji kad se vratim u decembru.
Izgleda da kad zivis u manjem mestu nije uvek dobro da postar zna gde svaki stanovnik zivi.
Naravno da ne moze neko drugi da porpise ugovor umesto tebe.Ja sam morao da idem do poslovnice 100km u oba pravca da promenim podatke nosioca ugovora posto je u medjuvremenu promenila prezime. Morali smo da nosimo izvod iz knjige vencanih i licnu kartu. Konacno veceras narucih uredjaje ,ocekujem ih sredinom nedelje.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ја сам тражио заменику даљински који су послали после 5 дана али тада нисам био кући ни у БГ и нису хтели да га дају мојима.
То је само потпис, нико ни не проверава ко потписује.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Када сам ја склапао уговор за D3i, брат је преузео и уговор и уређаје уместо мене. Наравно, није куриру рекао да ми је брат, и потписао је мене.

Још нисам заменио опрему, видећу у наредном периоду. Питао сам оне администраторе са СББ форума шта ће бити са D3i сигналом / услугом, да ли се гаси у потпуности, али нису знали ништа о томе.
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne moze neko drugi da porpise ugovor umesto tebe.Ja sam morao da idem do poslovnice 100km u oba pravca da promenim podatke nosioca ugovora posto je u medjuvremenu promenila prezime. Morali smo da nosimo izvod iz knjige vencanih i licnu kartu. Konacno veceras narucih uredjaje ,ocekujem ih sredinom nedelje.

Када сам ја склапао уговор за D3i, брат је преузео и уговор и уређаје уместо мене. Наравно, није куриру рекао да ми је брат, и потписао је мене.

Још нисам заменио опрему, видећу у наредном периоду. Питао сам оне администраторе са СББ форума шта ће бити са D3i сигналом / услугом, да ли се гаси у потпуности, али нису знали ништа о томе.

Pa da, tako su i rekli da kad kurir donese, nije problem ako brat ili neko preuzme paket. Vec je problem bio to sto u selu postar poznaje mene i brata a i ostali sluzbenici u posti, nije doneo kurir poste expressa koji je doneo paket iz poste u subotici do poste u tavankutu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Po pravili ne bi moglo jet mora da se potpise ugovor,a tom prilikom se pokazuje licna karta. Ja zivim u gradu tako da me sigurno ne poznaje postar ;). Svakako ce paket morati da se preuzme u posti posto zena i ja radimo u vreme kad postar dolazi.
Elem,sad mi zena kaze :`` kad ti je postar trazio licnu kartu za nesto,a uzimali smo tv i telefone preko MTS-a?``
 
Nikad. Ja sam moj STB preuzeo u pošti i potpisao ugovor bez da mi je šalteruša tražila LK :d
 
А како се враћа опрема? Само се понесе и преда куриру па даље он сам то пакује и враћа назад?
Проблем је што се не сећам где су ми кутије од уређаја.

Што се тиче личне карте, никад ми курир Пост Експреса није тражио ЛК. Ни када сам узимао уређаје ни када сам обнављао уговор.
 
Poslednja izmena:
Kurir to vraća... sad baš ne znam šta se dešava kad doneseš bez kutije. Kutija manje više ali pretpostavljam da moraš da vratiš sve kablove i onaj SCART-to-RCA adapter.


Ja sam imao originalnu kutiju, čak i tu kesu od kurirske službe u kojoj je stigao :d I nova kutija i PE kesa su stavljeni na mesto gde je so sad bila D3i kutija :p
 
Ja sam pre desetak dana u jednu kutiju ubacio oba Albisa i dva daljinca i to je to.
 
Heh, poslali su mi 2 koverte sa ponudom za "zamenu risivera". Obe stigle danas. Plus račun za oktobar je stigao kao posebna koverta isto danas... kako se arči papir :D
 
1. za light paket na sajtu pise da se ne dobija box, nego samo smart tv app, dok na tom obavestenju sto smo dobili pise da ipak daju box?
2. za light 24 meseca po 1.090, a za full 12 meseci 1.090, jel ovo vazi za sve D3i korisnike, ili samo one koji se samoinicijativno jave (kako kad oni vec zovu, kao ja moram biti brzi od njih?) kao sto kaze clan 'Djuka-JA'? zvati ili cekati da zovu?
3. light vs full, da li zna neko razliku izmedju ova 2 paketa kada su u pitanju HD kanali?
4. d3i box VS eon box, u smislu kvaliteta kanala i brzine prebacivanja istih?
5. eon box VS smart app, ima li razlike, i ako ima, koje su? kvalitet kanala, brzina prebacivanja, nesto trece....?
6. pretpostavljam da na novom eon box-u isto ima opcija personalizovanja lista omiljenih kanala?
7. meni je cesto izlazila ona porika S-error, ili da kablovi nisu dobro povezani, iako je sve ok sa netom i sa kablovima, jel bolja situacija sa eon-om kada je u pitanju ta stabilnost veze?
8. pre se znala razlika u nazivu izmedju kabla (D3) i neta (D3i), a na osnovu cega se sad prepoznaje ta razlika?

Hvala clanu 'Djuka-JA' na odgovorima, da li jos neko moze da podeli svoja saznanja/iskustva povodom ovih pitanja?

Hvala jos jednom :)
 
Kurir to vraća... sad baš ne znam šta se dešava kad doneseš bez kutije. Kutija manje više ali pretpostavljam da moraš da vratiš sve kablove i onaj SCART-to-RCA adapter.

Kada sam vracao falilo par kablova i upravo taj Scart adapter, naravno bez kutija. Nisu ni pitali nista. Samo pogledaju one brojeve da li se slazu sa onim iz ugovora i toeto.
 
Мени кад су мењали Д3 за Еон бокс нису узели даљински, чак ни оригиналну кутију није хтео да узме. Све је попаковао у кесу из Максија, а то је два динара.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
1. za light paket na sajtu pise da se ne dobija box, nego samo smart tv app, dok na tom obavestenju sto smo dobili pise da ipak daju box?
2. za light 24 meseca po 1.090, a za full 12 meseci 1.090, jel ovo vazi za sve D3i korisnike, ili samo one koji se samoinicijativno jave (kako kad oni vec zovu, kao ja moram biti brzi od njih?) kao sto kaze clan 'Djuka-JA'? zvati ili cekati da zovu?
3. light vs full, da li zna neko razliku izmedju ova 2 paketa kada su u pitanju HD kanali?
4. d3i box VS eon box, u smislu kvaliteta kanala i brzine prebacivanja istih?
5. eon box VS smart app, ima li razlike, i ako ima, koje su? kvalitet kanala, brzina prebacivanja, nesto trece....?
6. pretpostavljam da na novom eon box-u isto ima opcija personalizovanja lista omiljenih kanala?
7. meni je cesto izlazila ona porika S-error, ili da kablovi nisu dobro povezani, iako je sve ok sa netom i sa kablovima, jel bolja situacija sa eon-om kada je u pitanju ta stabilnost veze?
8. pre se znala razlika u nazivu izmedju kabla (D3) i neta (D3i), a na osnovu cega se sad prepoznaje ta razlika?

1. Ja sam dobio box. Njihovu ponudu (bez ove akcije) za Eon light TV van mreze, na sajtu citam kao: za box treba da doplatite i platite prikljucnu taksu, a mozete i da ne uzmete box
2. Zovi, sta te briga. Ako ti odgovara ponuda - uzimaj. Ko zna sta moze da se promeni.
3. Kao nekad Start vs Hit (mozes otvoriti liste kanala na sajtu )
4. Nesto mi je trokirao d3i u poslednje vreme, a to se nastavilo i sa ovim EON boksom. Fiksirao sam IP adresu i cini mi se bolje. Sinoc sam 2 filma odgledao bez ikakvog problema
5. Nemam pametni TV
6. Ima, ali nisam probao. Podrazumevane grupe su sasvim OK (filmovi, informativni, hd, sport, lokalni, regionalni...)
7. Fiksiraj IP adresu na uredjaju, a na ruteru je rezervisi ako je iz DHCP opsega (da ne dobije neki drugi uredjaj)
8. Pored nedostatka Coaxa, ovaj uredjaj ima i SD, kao i USB2 i USB3 port. Mislim da ovi drugi nemaju.
 
Evo sad su me upravo zvali, kaze samo za light paket cena ostaje ista 2 god, odnosno 1.090, ja joj spomenem zar za full takodje nema akcija, ali na 1 god, ona kaze da to nije tacno, ja insistirao da proveri, i na kraju ispadne da ipak ima. Hocu reci da od pocetka daju pogresne informacije, i da dobijes one popuste koji ti pripadaju jedino ako pratis razne forume, bas smo prava banana drzava!

Rekao sam da me nazove u petak, valjda cu do tada uporediti razliku u HD kanalima, pa cu onda odluciti da li light ili full.

Jel trebam na necemu posebnom da insistiram, da pitam nesto....., ili trebam samo da se odlucim koji cu paket, i to je to?
 
Poslednja izmena:
Evo ti razlika u kanalima po paketima:

Kod:
[B]Eon dodatni TV kanali u HIT paketu u odnosu na START:[/B]

[
  "CineStar TV Action ",
  "SCI FI HD ",
  "AXN Spin ",
  "TV1000 Russian Kino ",
  "FOX HD ",
  "FOX Crime HD ",
  "FOX Movies HD ",
  "SK HD ",
  "SK 4 ",
  "SK 5 ",
  "SK 6 ",
  "SK 7 ",
  "SK 8 ",
  "SK 9 ",
  "SK 10 ",
  "Boomerang ",
  "Nickelodeon HD ",
  "Jim Jam ",
  "CBS Reality ",
  "National Geographic HD ",
  "Discovery Science HD ",
  "DTX HD ",
  "Nat Geo Wild HD ",
  "BBC Earth HD ",
  "Viasat Nature/History HD ",
  "Crime & Investigation ",
  "Woman ",
  "Dr.Fit HD ",
  "Food Network HD ",
  "Outdoor Channel ",
  "MTV Rocks ",
  "MTV Hits ",
  "MTV Dance ",
  "VH1 Classic ",
  "Mezzo ",
  "MTV Live HD ",
  "History 2 HD "
]

[B]Eon dodatni TV kanali u PLUS paketu u odnosu na HIT:[/B]

[
  "SHORTSTV HD ",
  "Extreme Sports ",
  "Motorvision HD ",
  "Discovery HD Showcase ",
  "Trace Sport Stars HD ",
  "QYOU HD ",
  "iConcerts HD ",
  "Private TV ",
  "Brazzers TV Europe ",
  "Dusk! ",
  "Hustler TV ",
  "Dorcel TV HD ",
  "Hustler HD "
]


Eon Full sadrži HIT paket, Eon Premium sadrži PLUS paket + ove ostale doplatne (bez Zadruge :D :D ).
 
Stigli boxevi. Teta na salteru je ipak trazila licnu kartu :). Objektivno,slika je bolja nego na d3i. Sta li su radili pa Amlogic nema cuveni interlaced problen nemam pojma. Jedan ke povezan a sad je na redu drugi. Prvi je vec supruga prisvojila ;).
 
Cinestar action i Fox HD se od skoro učitavaju i na start paketu.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
U petak bio do SBB-a, potpisao novi ugovor, jutros stigao eon box, vratio d3i. Sve završeno za 5 minuta, povezao eon i sada da vidim kako radi u odnosu na d3i!

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
prosle nedelje sam bio u SBB-u da platim racun i pitao sam za zamenu na EON, kazu mi da sacekam da me zovu jer ako uradim to na svoju ruku necu dobiti popuste...jel jos nekome to receno?
 
Lupetaju gl*posti :p Ako želiš da prelaziš po promo uslovima nazoveš 19900 i kažeš da si dobio kovertu sa promo ponudom i da ih zato zoveš. Kad pitaju koju ti kažeš onu koju bi da uzmeš.
Pošto se jelte zna koja je ponuda za Eon Light a koja za Eon Full ugovor. Koju tražiš tu ćeš i dobiti i to je kraj priče. Nema lufra za neku "personalizaciju ponude". Ti promo uslovi su isti za sve postojeće D3i korisnike. Treba ih naravno samo napomenuti.
 
Moji roditelji koriste D3i na starom televizoru koji nema HDMI već samo SCART priključak. Kako se novi EON OTT box povezuje sa ovakvim televizorima? Da li je to neko isprobao i kako funkcioniše? Da li se uz EON OTT box dobijaju i kablovi za ovakvo povezivanje?
 
Kod mene ne moze bez problema.
I posle 10 dana mi nisu razduzili stari Albis. Nazovem, tamo devojci nije jasno sta hocu i zasto hocu. Na kraju mi kaze da se obratim pisanim putem. Napisem mejl, a za pola sata me zovu iz poste. Potrazuje SBB kopiju ugovora od Poste. Pita covek da li je kod mene. Kazem da nije, da sam jedan primerak potpisao i to je kod kurira ostalo zajedno sa uredjajem, a drugi je kod mene. Pitam ga sto ne pita kurira, a on kaze da je kurir na bolovanju. Radio par dana i otisao na bolovanje i sad se ne javlja. Ja ga zamolim da saceka malo da vidim sta ce mi ovi iz SBBa reci, da li su dobili moju opremu nazad. Ne bih da placam...

EON box... nekad mi secka kad je utakmica, tj. opterecenje. Generalno je slika bolja, ali kad krene gubljenje frejmova, bas je smor. Da li sam jedini?
 
prosle nedelje sam bio u SBB-u da platim racun i pitao sam za zamenu na EON, kazu mi da sacekam da me zovu jer ako uradim to na svoju ruku necu dobiti popuste...jel jos nekome to receno?
Ja sam dobio potpuno drugačiji odgovor, dobro je što ste se sami javili. Popusti su isti za sve znači ne postoji bolja i gora ponuda, ugovor na 2 godine 6 meseci otključani svi kanali, godinu dana je 1090 dinara, druga godina 2000 dinara za full tv i najvažnije Eon box besplatno

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Kad vidim ponudu za vas i da su onima i sa dva stb izvršili besplatnu zamenu za oba,stvarno je sramota kako tretiraju onda one koji su u njihovoj mreži na starim paketima gde im plaćaju i po 4X više i na kraju imaju obraza da tim istim korisnicima traže da plate priključnu taksu za eon boks.
 
Kod mene ne moze bez problema.
I posle 10 dana mi nisu razduzili stari Albis. Nazovem, tamo devojci nije jasno sta hocu i zasto hocu. Na kraju mi kaze da se obratim pisanim putem. Napisem mejl, a za pola sata me zovu iz poste. Potrazuje SBB kopiju ugovora od Poste. Pita covek da li je kod mene. Kazem da nije, da sam jedan primerak potpisao i to je kod kurira ostalo zajedno sa uredjajem, a drugi je kod mene. Pitam ga sto ne pita kurira, a on kaze da je kurir na bolovanju. Radio par dana i otisao na bolovanje i sad se ne javlja. Ja ga zamolim da saceka malo da vidim sta ce mi ovi iz SBBa reci, da li su dobili moju opremu nazad. Ne bih da placam...

EON box... nekad mi secka kad je utakmica, tj. opterecenje. Generalno je slika bolja, ali kad krene gubljenje frejmova, bas je smor. Da li sam jedini?

Ovi iz SBBa su....
Zaista je falio moj potpis na dokumentu, a PE je njima moju staru opremu poslao jos 12tog, a dobili su je 13tog. Oni to jos nisu zaveli. Sta god vam kazu iz SBBa - ne verujte. Samo pisani trag
 
Nazad
Vrh Dno