Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Onda su opet čačkali nešto u međuvremenu. SK HD kanali su mi dosta problema pravili. Sad je sve ok. Odlično ako radi i na manjim brzinama.
 
Postoje više streamova za iste kanale, koji stream će STB da odabere zavisi od vaše internet brzine.
 
^Sve je povezano kako treba, sa rutera(1 ili 4 port) ide na STB, posto su 2 i 3 samo za IPTV. STB uredjaj dobija IP adresu(DHCP ukljucen), ali izbacuje kako nema internet konekciju, iako preko tog kabla na kompu ima net. Posle nekoliko razgovora sa SBB tehnickom podrskom, poslace mi drugu opremu, posto je izgleda problem do STB-a.

U pitanju je Telekom ADSL, ruter je onaj crni ADB, ne znam tacnu oznaku.

Da osvezim malo temu, stigla je nova oprema problem ostao isti, nema konekcije kada treba da krene azuriranje softvera. Probao sam i kod drugara(isto ADSL), takodje ne radi. Da li je moguce da je taj STB Albis toliki krs, da mi vec drugi ne radi ili je nesto drugo u pitanju. Posle svega izgubio sam volju za D3i televizijom.:mad:
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo treci koji kacim na adsl ruter telekomov i sva tri su radila bez problema i iz prve. Prvi sam zamenio odmah jer je dosao sa neispravnim hdmi portom, drugi je bio ok ali posto su menjali uslove ponude dok mi je bio trial i nisu mi dali da potpisem neki anex ugovora i smanjim ugovornu obavezu sa 24 meseca na 12 meseci morao sam da raskinem ugovor, vratim stb, ponovo potpisem i dobijem novi, tako da evo sad je ovaj treci aktuelan ali sve radi bez i najmanjeg problema, cak sam iznenadjen sto je tako iskreno.
 
Nameravam da uzmem D3i na probu, pa bih pre toga samo da proverim sledece:

1. Iako preporucuju min. brzinu od 4Mb/s, interesuje me iz vase prakse, koliku brzinu vuce gledanje SD kanala bez seckanja?
2. Da li redosled kanala moze da se menja (i eventualno, mogu li kanali koje ne gledam da se brisu?)
3. Kolika je otprilike brzina menjanja kanala?
4. Da li uredjaj ima mogucnost snimanja na usb (kao stream makar)
 
1. Ne znam. Meni na ADSL Boxu sve radi kako treba, i SD i HD. No rece neko da imaju nekoliko streamova i da se isti prilagodjavaju brzini interneta. Pitas da bi znao koliko ti ostaje nakon D3i ili da znas moze li da radi? Ne znam kako da se izmeri to.
2. Da, mozes da kreiras svoje liste kanala i da rasporedjujes kako hoces.
3. Jako brzo, nikakvu razliku nisam primetio izmedju vektorove digitalne kablovske i ovoga. Izmedju 2 i 3 sec od pritiska dugmeta na daljincu do gledanja sledeceg kanala, tj ucitan je skroz sledeci.
4. Tehnicki je moguce ali na ovom SBB fw ne postoji ta mogucnost i kako kazu ne znaju da li ce je ikada i aktivirati, tako da za sada ne moze da se snima. Doduse ok radi ono 72h unazad koje dobijas gratis.
 
Da li je nekako moguce povezati bezicno D3i uredjaj sa wi-fi ruterom koji je povezan sa kompom? Razdaljina izmedju njih je oko 10 metara, a ne bi hteo da razvlacim kabl svuda. Pada mi na pamet da bi mozda mogao da se na D3i sa prednje strane u usb port utakne neki wi-fi nano adapter, mada u uputstvu stoji da je taj usb port predvidjen samo za snimanje na flash...
 
Da li je nekako moguce povezati bezicno D3i uredjaj sa wi-fi ruterom koji je povezan sa kompom? Razdaljina izmedju njih je oko 10 metara, a ne bi hteo da razvlacim kabl svuda. Pada mi na pamet da bi mozda mogao da se na D3i sa prednje strane u usb port utakne neki wi-fi nano adapter, mada u uputstvu stoji da je taj usb port predvidjen samo za snimanje na flash...
Kupiš TP Link TL-WR 702N ruter sa access point mogućnostima sa naznakom za client mode. Ja sam imao takav problem do pre 20-tak dana i rešio sam ga sa ovim uređajem. Ne možeš ga povezati na USB, ali uredno konfigurisan TL-Wr 702N nano ruter http://www.uspon.rs/proizvodi/Ruteri-152/Wireless+Router+TP-Link+TL-WR+702N-6935364051785 lan kablom povežeš na D3i i dobijaš komunikaciju između njih, a samim tim i sliku!!! Cena nano rutera je negde oko 20 Eura, sitnica ali veruj mi da rešava stvar!!!.
 
Postavio sam pitanje na SBB forumu, navodno je 9mbit dovoljno za SK HD kanale i tražili su mi podatke da "ispitaju problem". Pa ćemo da vidimo. Generalno sam ja jako zadovoljan kako ovo radi, ovo je prvi problem za sada i bliži sam tome da verujem da internet jednostavno ne valja. Čitajući neke vaše ranije komentare ovde vidim da je bilo dosta problema ali ja ništa od toga nisam iskusio. Videćemo...

P.S. Jedina olakšavajuća okolnost sad je 12 meseci umesto 24, tako da i ako bude problema podnošljivo je za raskid.

Da,ta promena od minimum 12 meseci je odlična, ali šta onda znači da se neke usluge ne tarifiraju u toku prvih 12 meseci?????
 
Može li mi neko reći kakav je sada kvalitet HD kanala, pošto je bilo raznih priča da su pojačali HD strimove, pa ih ponovo smanjili? Kako je porede (po kvalitetu) sa Telekomovim IPTV HD kanalima (subjektivno ili eventualno po Mbps, ako je neko merio)?

Najviše me zanimaju Fox kanali, Nova i uopšte filmski program.

Što se interneta tiče, imaću sigurno 10/1 Mbps, a posle nekog vremena sigurno i više. Kada smo kod protoka, da li je neko primetio benefit kod D3i HD kanala sa povećanjem internet brzine preko 10 Mbps?
 
Kvalitet je isti kao pre, mozda su od onda popravili boju i plus sto su na hd kanalima smanjili kasnjenje. Sad je oko 15 sekundi u odnosu na 30 kako je pre bilo. Bilo je sigurno poboljsanje strima, trajalo je nekoliko dana, imas ovde na temi, ja sam pricao o tome. Da si tad zvao podrsku oni bi se pravili ludi i rekli da nista tad nisu menjali ali nije tako jer znam o cemu pricam i mogu da dokazem :) Strim je koliko sam ja merio do 5000 kbps za video, mozda malo manje ako se uracuna i protok za audio koji je takodje nesto mizeran.

Cak i sa tim protokom slika po meni moze da bude bolja, problem je njihov enkoding a najvise pate sportski kanali i tu se najvise primeti kompresija i ono o cemu sam pricao, takozvano "pumpanje" slike. Na Fox kanalima se to ne primecuje jer je sadrzaj drugaciji i tu mozes da budes zadovoljan. Mozes i tu da primetis mane ako bas gledas ali uopste nije lose. Meni se nije svidelo sto na Fox-ovima koriste obicne titlove koji su upscale sa SD verzije kanala. Secam se da je samo Nova imala na pocetku rada ostre HD titlove.

Nema poboljsanja ako imas jos brzi net, ja evo sad imam 40 mbps i nisam primetio nista sto bi moglo to da potvrdi.
 
Kvalitet je isti kao pre, mozda su od onda popravili boju i plus sto su na hd kanalima smanjili kasnjenje. Sad je oko 15 sekundi u odnosu na 30 kako je pre bilo.
Kakvo kašnjenje? Šta toliko kasni? :zgran:

Bilo je sigurno poboljsanje strima, trajalo je nekoliko dana, imas ovde na temi, ja sam pricao o tome. Da si tad zvao podrsku oni bi se pravili ludi i rekli da nista tad nisu menjali ali nije tako jer znam o cemu pricam i mogu da dokazem :)
A da li si primetio i subjektivno poboljšanje kvaliteta slike ili si to registrovao samo po izmerenom protoku?

Strim je koliko sam ja merio do 5000 kbps za video, mozda malo manje ako se uracuna i protok za audio koji je takodje nesto mizeran.
To pričaš za HD ili SD strim? :trust:

Cak i sa tim protokom slika po meni moze da bude bolja, problem je njihov enkoding a najvise pate sportski kanali i tu se najvise primeti kompresija i ono o cemu sam pricao, takozvano "pumpanje" slike. Na Fox kanalima se to ne primecuje jer je sadrzaj drugaciji i tu mozes da budes zadovoljan. Mozes i tu da primetis mane ako bas gledas ali uopste nije lose. Meni se nije svidelo sto na Fox-ovima koriste obicne titlove koji su upscale sa SD verzije kanala. Secam se da je samo Nova imala na pocetku rada ostre HD titlove.
Zar oni mogu da biraju koji/kakav titl će da puste? Šta ako samo reemituju signal koji od nekuda preuzimaju, sa sve tim titlom? Kako da znamo da cela slika nije prosti apskejl SD programa? :trust:

Nema poboljsanja ako imas jos brzi net, ja evo sad imam 40 mbps i nisam primetio nista sto bi moglo to da potvrdi.
Pa kol'ko je onda potrebno - 6, 10 ili 12 Mbps ?
 
1. Da da, kasnjenje u odnosu na isti kanal koji gledas na analognoj kablovskoj recimo, gledas naprimer prenos fudbala ili kosarke i cujes ljude napolju kako proslavljaju nesto i onda cekas nekoliko sekundi da vidis razlog njihovog slavlja i na d3i he he. Ovo je inace uobicajeno za takve strimove u svetu tako da nemoj da te cudi.

2. Da primetio sam, slika je bila znacajno bolja, u rangu sa vecinom standardnih satelitskih kanala, obicnim d3, rts hd sa naseg dvb-t2 npr. Mozda eto za nijansu losiji. Protok je bio do 7000 kbps umesto dotadasnjih 5000 kbps. Tad su istovremeno i boju popravili.

3. Za HD, za SD ide do 2000 kbps za video. Ostatak ide na audio i na transport stream koji ima neki svoj overhead. Ovo sto pricam je prosecni bitrate na osnovu bar 40 minuta, sat, sat i po a ne maximalni.

4. Pa verovatno ne mogu da uticu ovi sto rade na d3i, oni samo preuzimaju takvu sliku sa nalepljenim titlom. Nije upscale kompletne slike, samo titla koji bas odudara u odnosu na sliku.

5. Pa trebalo bi da radi sa 10 normalno, tako bar i oni na sbb forumu pricaju.

Btw, ceo dan mi se raspada prokleti net. Ne mogu ljudski ni odgovor na forumu da napisem.
 
Da osvezim malo temu, stigla je nova oprema problem ostao isti, nema konekcije kada treba da krene azuriranje softvera. Probao sam i kod drugara(isto ADSL), takodje ne radi. Da li je moguce da je taj STB Albis toliki krs, da mi vec drugi ne radi ili je nesto drugo u pitanju. Posle svega izgubio sam volju za D3i televizijom.:mad:

Ne može da uradi ažuriranje softvera sa tim ruterom.
Moraš ga prikačiti na bilo koji drugi ruter da uradi ažuriranje i onda će da šljaka ;)
 
Može li pojašnjenje zašto ne može sa nekim ruterima?

Da li postoji samo jedna vrsta STB uređaja ili su od samog početka nešto menjali?

Šta se dešava po isteku dvanajstomesečnog ugovora? Da li počnu da naplaćuju "Pogledaj propušteno", D3 GO i mesečnu rentu D3i prijemnika ili ti nude da potpišeš novi "akcijski" ugovor?
 
Nemam pojma što ne može da radi update na nekim ruterima .
U mom slučaju na telekom-ovom (crnom ADB ruteru ) nije hteo da odradi a kod kuma je odradio update na telekom-ovom (sivi ili beli :) ) ruteru.
I od tada normalno radi .
To je i priča napredne podrške SBB .
Na ostala pitanja nemam odgovor , koristim D3i 15-ak dana i nisam nešto preterano zadovoljan.
 
koristim D3i 15-ak dana i nisam nešto preterano zadovoljan.
Na šta imaš najveće zamerke?

Pošto si ti sada u onom prvom, probnom, mesecu - da li ti je otključana i "Klub zona" i da li tamo ima nešto od besplatnih sadržaja? Malo mi je glupo da ti za 390 dinara mesečno prodaju samo mogućnost da ti iznajmljuju filmove. :S: Valjda ima i nešto "free" kontenta: serije, emisije, filmovi ?
 
Očajna podrška ( već sam pisao o tome ) , uređaj nisam koristio 20-ak dana jer je došao neispravan i toliko je "biserima" iz SBB trebalo da odobre zamenu i povratak uređaja o njihovom trošku. Posle toga nije radio daljinski upravljač , pa se posle 2-3 zaglupio sam uređaj i opet natezanje sa KS SBB . Ma ludilo.
Sada je po njihovom istekao i probni period (a mi koristili servis možda nedelju dana :smash: )
Nisam nešto ni probavao te džidža bidže , ali pronašao sam neke free serije i filmove .
Nemam puno vremena , pa se nisam nešto udubljivao u sve mogućnosti koje D3i omogućava - više ga koriste klinci :)
Fino rade SD kanali , na HD ponekad secka jer je Telekomova infrastruktura kod mene očaj.
I sama cena je diskutabilna tj. višlja nego klasičan IPTV (a oduzima protok od ADSL-a )
Sve u svemu ako budem mogao vratiću opremu , jer je mnogo više minusa nego pluseva.
 
Ja nemam zamerki na kvalitet kanala i to kako radi servis. Koristim Start i HD paket i sve je bez problema na ADSL-u 10mbit. IPTV ne uzimam za ozbiljno posto je bar za mene ponuda kanala smesna i vidno losija nego ovde. Ono u cemu se slazem je ocajna tehnicka podrska. Prosto ne mogu da verujem koliko su spori, koliko za sve moras da ih juris i ako se bilo sta za mrvicu razlikuje od napamet naucenog moras nedelju dana da se ganjas sa njima. Tipa 5 dana im treba da se aktivira neki paket. Da neko uzme i klikne jednom u aplikaciji. Uzas.

Klub zona se naplacuje, koliko sam shvatio za ovih 390din imas neogranicen pristup svemu ali kako me to ne interesuje nisam se previse udubljivao. D3Go i 72h unazad rade super.

Dakle ukratko, ja stvarno nikakvih problema sa servisom nemam, ali podrska im je kriminalna stvarno. Prvi STB dosao pokvaren, zamenio za drugi, u to vreme oni promene ponudu u smanje UG obavezu sa 24 meseca na 12. Kako sam bio u trial periodu pitam ih da potpisem neki aneks ugovora da ne idem da raskidam ugovor pa opet da potpisujem itd... Cekao sam vise od nedelje dana da mi kazu da ne moze, pa sam morao da odem da raskinem ugovor i potpisem novi. Naravno moras da vratis komplet opremu i opet zaduzis novu. Administracija uzas.

P.S. Ako je proslo mesec dana od potpisivanja ugovora tj ako je istekao trial mozes samo uz placanje penala da vratis opremu.
 
Darko jel možeš da mi kažeš dijagonalu tv-a koji imaš i jel je velika razlika u kvalitetu sd i hd kanala, ono baš velika? Realno trebalo bi da bude velika znam za toliko ali pitanje je šta oni puste?

Recimo jel ima velike razlike u kvalitetu slike Nat Geo obični i Nat Geo HD ili FOX obični i FOX HD?
 
32". Svako ima svoj neki subjektivni doživljaj toga ali da, jeste vidna razlika u kvalitetu kanala SD vs HD. Naravno ako je sam sadržaj koji se emituje odgovarajućeg kvaliteta. Recimo da je RTS HD bio za mrvicu bolji na Vektoru nego ovde ali su stvarno sitnice u pitanju.
 
Ma da to za sitnicu nije strašno jer kad se navikneš posle i ne primećuješ uopšte.

Dijagonala mog tv-a je 42" i ne znam kako bi HD izgledao na takvoj dijagonali.
 
Uzeo sam D3i pre nedelju dana . Ističe mi ugovor za open iptv tako da ću najverovatnije zadržati D3i .

Imam par pitanja, isprobao sam preko telekomovog adsl-a radi fino , nemam neke zamerke , problem je sam telekom i brzine u mom kraju .

Da ne idem dalje u priču , zanima me da li može D3i funkcionisati preko kablovske , pošto mogu uzeti 8,10 mbita po dobroj ceni za razliku od telekoma gde moja linija kao ne podržava punu brzinu.

Na njihovom sajtu piše



ŠTA JE NEOPHODNO ZA KORIŠĆENJE D3i TELEVIZIJE?

Da biste koristili D3i televiziju, potrebna vam je internet konekcija od bilo kog internet servis provajdera na teritoriji Republike Srbije. Kroz nju prolazi digitalni tv signal, koji se potom pomoću D3i prijemnika šalje na vaš televizor.
Preporučena brzina konekcije je najmanje 4 Mb
 
Poslednja izmena:
Mozes ali zasto bi to radio? Mislim ako placas kablovsku, imas istu svakako. Jedino ako se ne radi o nekom kanalu koji nije dostupan ili o HD paketu...?
 
Mozes ali zasto bi to radio? Mislim ako placas kablovsku, imas istu svakako. Jedino ako se ne radi o nekom kanalu koji nije dostupan ili o HD paketu...?




Zato što je to Jotel kablovska koja ima dosta lošu sliku i izbor kanala. Nemam mogućnost korišćena sbb-a. Uzeo bih sbb da mogu ali nema u mom gradu.

Treba mi D3i zbog Sportkluba najviše i još par fox kanala. Izbor kanala mi je odličan . Ugovor sam potpisao na godinu dana za 990 dinara.

Jotel kablovska i internet košta oko 1200 u paketu . Imam već kablovsku tv jotel za drugu kuću, koristim je umesto obične antene. Inače je kablovska 500 dinara. Svakako već plaćam kablovsku.

Muku sam mučio sa iptv , em izbor kanala loš , sem arene, koja mi bez aba lige i uskoro bez lš malo znači . Nisam imao mogućnost za više uređaja.


Box paket sam plaćao oko 3300 dinara , ali nisam bio zadovoljan izborom kanala. Sada imam d3i za 1000 i ako dodam 1000 za internet i fiksni , uzmem mts broj na 50% i ispada mi otprilike isto ili manje...
 
Poslednja izmena:
Ok, razumem, slicnu stvar sam i ja napravio no iz drugih razloga, otkazao kablovsku i sad sam na ADSL+D3i i super sam zadovoljan. Koristim Start+HD paket.

No kako sam imao jedno kratko vreme paralelno i ADSL i kablovski internet mogu da potvrdim da je D3i bez problema radio na oba.
 
Inače sam zadovoljan slikom , imam tv od 47" i čuo sam priče da će slika biti dosta lošija nego na iptv ali nisam nešto primetio.

Slika je dosta živopisnija n d3i, jače boje . Najviše mi se dopada usluga da se pogleda ponovo, nešto najbolje .
 
Nazad
Vrh Dno