Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Dva televizora - ide doplata za drugi STB. Ne opada kvalitet SD/HD kanala, opada brzina protoka pošto televizija dobija prioritet kod internet konekcije.

A kako to tehnicki STB dobija prioritet u odnosu na ostalo. Ako testiras sa istovremenim HTTP downloadom fajlova normalno je da to onda ima manji priortet u smislu kao sto se deli protok kada bi skidao dva HTTP fajla istovremenom (tj. kolju se, pa koja konekcija uspe vise da izvuce, sto opet zavisi od dosta faktora). Pusti torrent dok radi STB i tesko da ce proci bez problema.
 
Poslednja izmena:
Morali smo da skinemo test sa sajta, jer SBB kaže da je prerano jer usluga nije krenula. Ništa nam nisu rekli oko toga. Ne kapiram čemu tolika tajnovitost, al ajde.
Gizmo

Uzmi taj isti D3i OD FIRME BEOGRID na test,odradi sve sto mozes.Jedino moras biti na njihovom netu ali zato mozes sve drugo da testiras i kvalitet slike,podelu neta ,brzinu maltene sve i test moze da stoji na sajtu.
 
A kako to tehnicki STB dobija prioritet u odnosu na ostalo. Ako testiras sa istovremenim HTTP downloadom fajlova normalno je da to onda ima manji priortet u smislu kao sto se deli protok kada bi skidao dva HTTP fajla istovremenom (tj. kolju se, pa koja konekcija uspe vise da izvuce, sto opet zavisi od dosta faktora). Pusti torrent dok radi STB i tesko da ce proci bez problema.


Pa zato što je čovek testirao uređaj, i tako radi, uostalom pisalo je u onom povučenom testu. Kako to rade? Who cares, bitno je da radi.
 
Imam na testu dva boksa. Oba su ukljucena (HD kanali), torrent takodje radi... Sve funkcionise bez problema. Testirano na ADSL - brzina oko 14.5 (zvanicno 16)... Sto veca brzina to bolje...
 
Moze li malo vise detalja/informacija ?
 
Idalje ne verujem da ako imam internet kod drugog provajdera, a da to nije SBB, uopšte postoji mogućnost da mi radi TV kad skidam torrent, a da ja nemam neki napredniji ruter koji može po IP adresama, portovima itd da ima definisane limite i prioritete.

Dakle ako imate neki običan ruter dobijen od provajdera, izuzetno sam skeptičan da može da radi paralelno sa torrentom.
 
Koliko je stream SD kanala? Da li je više od 2 mbps?
A inače to da li će tv da radi kad se optereti net ne zavisi od samog rutera, već od softvera u STB, da li će imati prioritet u odnosu na ostali protok neta. D3i je i zamišljen da bude dostupan korisnicima koji nemaju SBB-ovu inftastrukturu. Zar stvarno misliš da će ti SBB ponuditi neki ultra-skupi ruter? Biće isti kao telekomov. Daj bože da ima i wi-fi opciju.
 
Poslednja izmena:
Za mene odpada ova solucija sa D3i jer ako neko ima 2 tv-a placa punu cenu za oba STB-a sto mu sada dodje oko 2000 din. Rekli mi u SBB poslovnici u Kralja Petra. Ne postoji mogucnost da se doplacuje kao kod Beogrida. Sad se razmisljam da uzmem Total Mix. :(
 
Kod Beogrida koji takodje nudi D3i uslugu dodatni uredjaj se doplacuje 250din, valjda ce isto biti i kod SBB-a. A to sto su ti rekli u SBB-u, ne bi bio prvi put da nemaju pojma o cemu pricaju.
 
Voleo bi da si u pravu. Rekose da krece od 15 avgusta i da protok mora biti minimum 5Mbps. Sacekacu pa cu videti sta mi je ciniti. Kad sam jos jednom ponovio pitanje da li je to sigurno da se za svaki tv placa D3i dobio sam potvrdan odgovor. Mada mislim da nema logike al ajd da sacekam startovanje 3Di.
 
Koliko sam se iznervirao sada, kada sam dosao sa odmora. Gospoda nece da daju vise od dva uredjaja. Da li im je zinulo za po dva uredjaja za kes ili nesto trece ?@!
Gizmo, imas li neki pdf sa tekstom koji si radio, bas me zanima da vidim kako se sve to tebi chini. Glavno da prate forume, a odluke donose kao da..... Serbia Tm.
 
Poslednja izmena:
dva su sasvim dovoljna ako ce drugi biti uz onu minimalnu taksu.
 
Hm, ipak obzirom da nemam kablovku, a mogu da uzmem internet i do 25Mbps kod mog provajdera, i ADSL do 10Mbps na ovoj parici, uz ovakvu ponudu ipak bi razmislio o DTH varijanti, jer idalje nisam ubeđen da bi dva set top box-a radila na 14Mbps linku bez problema, a da ja koristim internet u isto vreme dok gledam TV na oba.

Cim bi pustio torrent, verovatno bi nastao haos. DTH mi ipak bolje zvuči, jer nije vezan za internet.
 
Ako Dth ponudi toliki broj HD kanala onda ima smisla ici na njega.
 
DTH nudi jako puno free HD kanala i kad se skupe ovi pretplatni izadje negde oko 30 HD kanala ukupno
 
Da li može link ka DTH servisu? Google mi ne pomaže.
 
Ha, ja sam skontao da pričate o usluzi nekog drugog provajdera. :D
Hvala svakako.
 
Malo je sredjivana lista kanala... Izbaceni duplikati, neki kanali promenili pozicije,... Polako sredjuju platformu za pustanje...
 
Sto se tice informacija:

(zvanicna informacija) - Platforma bi trebala da startuje do kraja godine.

(...insajder...) - Tacan datum pustanja usluge se cuva u tajnosti!

Zbog cega se cuva u tajnosti zvanican datum pocetka D3i ? Ne znam... :)

- Da li ce korisnici biti vezani za SBB internet (ADSL...) ili ce moci da se D3i prati i preko drugih internet provajdera za sada se ne moze sa sigurnoscu reci sta ce biti ali je bila prica da ce se D3i pratiti preko bilo kog provajdera...

- Da li ce se moci pretplatiti na D3i izvan Srbije (inostranstvo) ? Jos uvek nema detaljnijih informacija ali mislim da nece moci...

Testirao sam i na wi-fi mrezi i SD kanali su radili OK. Cak su i HD kanali bili solidni.

Jedno je sigurno: sto veca i stabilnija brzina neta (kabl, adsl,...) to bolje...
 
Poslednja izmena:
Zanemarimo sto se datum cuva u tajnosti, ali zasto ne postoji nikakva reklama na sajtu ili slicno. Nista ne zele da kazu. Cak i promotivni link koji je neko stavio na tubu je sakriven kao "private". Postoji jedna magicna rec zasto je to tako - Telekom. Hajde da se kladimo da kad ova platforma zazivi, da ce i telekomov IPTV imati znatno bolju ponudu. Ili ce mozda na svoj radikalski nacin pokusati da zadrze korisnike Pink - Trashom ili da Arenu uvedu u zaseban paket, sami bi sebe pokopali.
 
Poslednja izmena:
Telekom i Orion verovatno znaju da SBB planira da pusti D3i. Da su nesto hteli/mogli da urade po pitanju novih kanala oni bi to vec uradili tj. preduhitrili SBB-D3i (ako ne racunamo pink kanale).
 
Pa vidis da ni sam ne znas kad ce da krene D3i. Inace, na telekomovom FB profilu stalno govore da su u toku pregovori za neke nove kanale. Ako misle na Pink... Samo treba apelovati na sve forumase da ne nasedaju na nikakve ugovorne ponude i Boks sranja telekoma. Neka se strpe i ostanu bez ugovora dok se sve ne razjasni pa onda da na miru izaberu radikalsko-naprednjacki paket ili evropski IPTV paket.
 
interesantno da taj beogrid u ratelovom registru za 'distribuciju medijskih sadrzaja' ima dozvolu samo za opstine NoviBeograd i Zemun.
 
DTH nudi jako puno free HD kanala i kad se skupe ovi pretplatni izadje negde oko 30 HD kanala ukupno

Vidim da mi je neko izbrisao post ali nije izbrisao ovu netacnu informaciju vezanu za takozvane free hd kanale.Dajte ljudi jer ovo forum pricam ti pricu ili su ipak neke cinjenice bitne?????
 
Mani te jabuke nego daj ime i prezima tih free hd kanala.
 
Je l` ste vi blago retardirani ili sta je u pitanju kad ne mozete da shvatite da je ovo pogresna tema gde vodite svoje glupave prepirke?!
Hajde otvorite sebi jednu temu pa se prepucavajte koliko hocete.
 
Samo da dodam... Ima jos kanala koji su u ponudi ali trenutno nisu na spisku... Verovatno je u pitanju dozvola za emitovanje preko IPTV.
 
Nazad
Vrh Dno