Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pa pisao sam i ja ovde da sam kontaktirao SBB support i proverio koja će cena (1090, 1250 ili 1350 din) biti za stare D3i korisnike sa važećim ugovorima po promo ceni od 990 din... (jer je kod pretgodnog poskupljenja 01.07.2017. bila najava da će posle NG i starim korisnicima biti povećana na onu koju plaćaju novi, u tom momentu 1250 din, pa je bilo nejasno na koju cifru se odnosi -100 din) i napisao sam ovde da će name biti "samo" 1090 din, a ostalima 1350 din mesečno.
I ugovor si mogao da raskineš do kraja decembra, sad je kasno.

Ja sam razmatrao raskid ugovora, naročito kad su najavili "samostalni EON" uslugu kao dodatni prst u ... oko D3i korisnicima kojima i dalje blokiraju SportKlub kanale kad koriste EON... ali bunili su se matorci pa nisam raskinuo ugovor na kraju. Videćemo u novembru kad prođe ugovor šta i kako.

A za prebacivanje na EON... sad ti misliš da želiš a posle ćeš / ćemo verovatno da kukamo ako prebace risivere na ("stabilnu" i "optimizovanu" [za 512MB rama]) 'EON platformu'...ako je to kako radi SmartTV/AndroidTV aplikacija pouzdan indikator kako bi to sve tek izgledalo na risiverima sa još manje RAM-a.
Obektivno ništa njih ne sprečava da na postojećoj Zappware platformi povećaju "gledaj iz početka" sa 3 na 7 dana... sad kad svakako skladište sav sadržaj 7 dana.
Ili nek odrade firmware update risivera koji bi samo dodao mogućnost da se cast-uje (ili još bolje da se koristi DLNA protokol) sa EON sajta/EON aplikacija na D3i risiver.
 
Poslednja izmena:
Stigao račun za Januar i promena je sledeća, plaćao sam 1690 dinara sada je 1810, ukupno povećane 120 dinara, malo su povećali osnovnu pretplatu i malo hbo paket + pdv
 
Pa zavisi koliko ti "sekundarnih" / ne-TV stream-ova treba (pošto "samostalni" EON imaš 1 (Smart)TV + još 1 za sve ostale uređaje, a D3i imaš risiver/TV stream + još 3 EON stream-a istovremeno), i koliko su ti bitni kanali koje na "besplatnom" EON blokiraju van SBB mreže. Cena je za nove korisnike ista, 1395 din.

Ako se ne varam na "samostalnom" ne možeš da aktiviraš dodatne pakete, samo imaš Start?
 
Poslednja izmena:
Tako je samo start. Ali imaš tv i još 4 uredjaja, rade svi kanali.
 
Istovemeno može da se koristi samo TV + još 1 uređaj. Čak i kad ne gledaš na TV ne možeš da gledaš 2 stream-a na drugim uređajima.
 
Kada se kreira ona posebna personalizovana lista sa rasporedom kanala, gde to ostaje snimljeno, u TV-u ili risiveru? Pitam jer mi uskoro stize nov TV, pa da znam da li cu opet morati da kreiram tu listu?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Moze li se sada raskinuti ugovor,tek sada videh(stigao racun) da su povecali cenu za D3i sa 1295 na 1395.Na sajtu pise da je moglo do 31.12.2017 raskinuti,nisam znao da ce povecavati cenu,i nisam znao da sam u obavezi da pratim obavestenja na sajtu?
 
Meni je stiglo 1090 dinara za račun. Osnovni paket d3i. Bio sam potpisao ugovor kada su se pojavili na dve godine za 990din istekao mi ugovor i nastavio sam da koristim . Povećanje od 100 dinara nije strašno. Dugo je bila ista cena.
 
Moze li se sada raskinuti ugovor,tek sada videh(stigao racun) da su povecali cenu za D3i sa 1295 na 1395.Na sajtu pise da je moglo do 31.12.2017 raskinuti,nisam znao da ce povecavati cenu,i nisam znao da sam u obavezi da pratim obavestenja na sajtu?

Ne može na osnovu povećanja pretplate jer je istekao rok od mesec dana (31.12.). Jedino ti preostaje da pratiš ako dođe do neke bitne promene, recimo izbacivanja nekog kanala koji ti "baš gledaš i do koga ti je naročito stalo". Prošle godine u avgustu, čini mi se, izbacili su dečiji Ultra kanal i puno korisnika je to iskoristilo da uspešno raskine ugovor.
 
Ima li još neko problema sa Cinemax kanalima? Od juče slika secka na svakih 5 sekundi, ton je u disbalansu...
 
Sinoc nisam mogao da gledam RM-PSG na RTS1 HD. Svako malo zamrzne uz 'streaming error', prebacim na obican RTS1 - radi. Vratim na HD, a tamo se vrti poslednjih 20-30s i onda opet se zamrzne. Primetio sam da se to desava na HD kanalima kada je nesto bas gledano. Jos kod nekoga?
 
I kod mene zamrzavanje u uz s-error_streaming_5, nekada zamrzne na svakih 10 minuta i traje kratko, a nekada po vise puta u 3-4 min. Primetio sam isto kad sam gledao utakmicu sinoc i na cinemax i fox kanalima. Na hbo programima se to npr. nije desilo do sada.
 
Hvala za odgovor. Da ne tragam za resenjem na svojoj strani...
 
Hajde, molim vas, zovite korisničku službu pa prijavite. Meni opet govore da je do mene, da treba da menjam STB. Kažu da rade večeras do 22.00. Ako problem ne bude rešen, neka zovem ponovo. Ili pišite na njihovom forumu.
 
Poslednja izmena:
U poslednje vreme na HD kanalima mi kasni ton u odnosu na sliku , narocito na N1HD,Al jazeera hd...
 
SK 1 HD, SK 2 HD, SK 3 HD i (buđavi) SK Golf HD kanal , i ti kanali u SD varijanti. To je to. Dakle bez kanala "SK HD" i bez SK 4, 5 i 6 u SD varijanti.

Inače, ovde možeš lepo da vidiš listu kanala (samo izabereš "D3i" umesto tog "digitalna televizija"):

https://sbb.rs/televizija/tv-kanali
 
Poslednjih dana mi "luduje" National Geographics kanal, povremeno skoci par sekundi unazad (ponovi video) ili unapred (izostavi mi deo). Jeli i kod vas ostalih tako?
 
Ma kod svih je tako. Zovi 19900 ili piši na njihovom forumu. Ja više nemam snage ni volje da se natežem s njima. Bem ti i D3i.
 
Dok ne srede, pomaze da pauzirate program nekih pola minuta, pa onda da pustite, tako ne gledate u realnom vremenu ali koliko sam tada nema seckanja.
 
I opet smo mi D3i korisnici trinaesto prase! Za korisnike D3 usluge od danas usluga premotavanja je 7 dana unazad , sa dopunom još većeg broja kanala koji mogu da se premotavaju, a kod nas ostade na 3 dana.Ali zato skoro SBB stavio obaveštenje da izjednačava cene tv i paketa kablovske (D3) i D3i usluge.Pa kad su cene iste, dajte da i usluge budu iste!
 
E ovako, ja trenutno imam start + hd paket, medjutim sad na racunu za februar stoji samo start paket, odnosno 1.090! Da li da se pravim lud i manje platim nego sto bi trebalo, ili da ih cimam?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Za korisnike D3 usluge od danas usluga premotavanja je 7 dana unazad , sa dopunom još većeg broja kanala koji mogu da se premotavaju

Meni su to na D3 produžili još pre dve nedelje, a ne znam odakle ti to da ima više kanala. Nisam to primetio, npr. RTS3 i RTV1 se i dalje ne mogu premotavati.
 
Meni su to na D3 produžili još pre dve nedelje, a ne znam odakle ti to da ima više kanala. Nisam to primetio, npr. RTS3 i RTV1 se i dalje ne mogu premotavati.

Recimo Vi odavno imate novu hrvatsku za premotavanje, mi nikada, a ja lično vido danas kod kuma fox hd, i fox movies HD da ima, za rtv1 nisam ni pogledao jer me nije interesovalo
 
Korisnici SBB digitalne televizije sa D3 prijemnicima imaju mogućnost da koriste unapređenu funkciju vraćanja TV sadržaja čak 7 dana, što je najduži period za gledanje televizije unazad u Srbiji i regionu.
Prateći trendove koji kažu da će do 2020. godine, odnos između TV programa koji gledamo u vremenu prikazivanja i programa za koji sami biramo vreme koje nam odgovara biti čak 50-50 procenata, SBB je povećao i broj kanala na kojima je ova funkcionalnost dostupna. Od 8 novih kanala 5 su u HD rezoluciji: FOX HD, FOX Life HD, FOX Crime HD, FOX Movies HD i Epic HD, a 3 u SD rezoluciji: RTV1, Nick Jr i Vavoom koji uskoro kreće sa emitovanjem.
Dajte svoj glas za nove kanale
Pozivamo sve sadašnje i buduće korisnike da posete našu FB stranicu i glasaju za kanale na kojima žele da imaju mogućnost “TV unazad”. U konkurenciji su: Prva World, Prva Kick, Pink Film, Pink Premium, a najveći broj glasova odlučiće na još koja dva kanala će biti omogućena ova napredna funkcija.
Usluga “TV unazad” besplatna je za sve korisnike DUO i TRIO Gold, Gold Extra i Gold Premium paketa, a ostali korisnici sa D3 boksom uslugu plaćaju 110 dinara mesečno.
TV unazad samo je jedna od naprednih funkcionalnosti koje vam omogućava SBB u okviru svojih digitalnih paketa. Kako biste saznali šta još ne treba da propustite pogledajte na web stranici www.sbb.rs, pozovite SBB Kontakt centar na broj 19900 ili posetite najbližu SBB poslovnicu.
Izvor: SBB
link https://sbb.rs/podrska/vesti-i-informacije
A ZA NAS NA D3I NIŠTA!!!
 
Nazad
Vrh Dno