Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Meni od 14.12. ne radi D3i. Stalno mi prikazuje "S_ERROR_STREAMING_5" grešku. Od tada sam probao nekoliko različitih kablova, dva različita rutera, reset rutera i D3i uređaja, naravno bez uspeha. Inače mi D3i uređaj stalno prikazuje datum 01.01.9, i da na kraju napomenem da imam kopernikusov internet koji radi besprekorno. Da li se još neko suočio sa ovim problemom i ako ga je rešio, kako je to uspeo? Unapred hvala na odgovoru.
 
15 dana...

Da li si zvao korisnički, možda da zamene uredjaj ?
 
Ja sam imao slicnih problema ali je zamenka kabla pomogla.Probaj da ga vratis na fabricka podesavanja.iskljucis ga iz struje pa kad ga ukljucis otkucas na daljincu sifru 159 cim pocne crvena lampica da blinka. Sta kaze tahnicka podrska.
 
Znači, vraćao na fabrička podešavanja, stari uređaj zamenjen novim, kablova ja ne znam koliko sam isprobao, i bez ikakvog poboljšanja. Ovi ljudi iz SBB-a tvrde da je u pitanju internet iako isti radi besprekorno. Čak kad merim brzinu na D3i uređaju meri i do 29,5 Mbps.
 
ako ti prikazuje pogrešan datum to bi moglo da bude indikator da ne uspeva da kontaktira NTP server koji risiver koristi. Neko je ovde baš na D3i temi pisao jako davno da je imao problema sa risiverom i pristupom NTP serveru zbog toga što je njegov internet provajder (neki od manjih tipa Beotel) blokirao pristup NTP serveru koji Albis kontaktira pri svakom restartu da sinhronizuje "sat" , pa se natezao & ubeđivao dok to nisu rešili.

Najpametnije i najjednostavnije to možeš testirati tako što ćeš odneti D3i risiver (i iste kablove koje koristiš, čisto da osiguran da jedna stvar varira) u komšiluk (ili kod rodbine) kod nekog ko NE KORISTI istog internet provajdera kao ti. Odnesi kod nekog ko koristi Telekom/MTS npr (osim ako si eto bas ti kod njih).
 
Pa tako mi je nešto i palo na pamet, da to zapravo ima veze sa odnosima Kopernikus/MTS-SBB, i da ću ja njima vratiti im opremu i zahvaliti im se na pet godina saradnje.
 
Proveri na kompu (koji je na istom netu kao i D3i risiver) da li uspešno komunicira sa ovim NTP servima koji se spominju u ovom komentaru:

https://forum.benchmark.rs/showthre...rma-iskustva&p=4425144&viewfull=1#post4425144


Takođe vidi da li ruter nudi mogućnost da menjaš adresu NTP servera koju on koristi ako može testiraj i na njemu, i ako negde na ruteru možeš da se vidi datum i vreme (tipa ako aktiviraš da pravi log) da li tamo stoji ispravan datum i vreme.
 
Onda je očigledno problem kod tebe kući. Tako da testiraj prvo i eliminiši potencijalne probleme sa NTP serverom i sinhronizacijom vremena kao uzrok problema, pa ako nije to traži dalje. Ako tvoj provajder (Kopernikus?) neće da sarađuje oko te dijagnostike pripreti im malo sa Ratel-om.
 
@GladiatorYu
Ako je u pitanju Kopernikusov CBN modem, stavi NAPT mode u Disabled (Home / Gateway / Basic / Setup) i proveri da li radi.
 
Poslednja izmena:
Kad to uradim modem dobije fras. Više nije u stanju da dodeli adresu i tu se stvar i završava. Čak ni ručno unošenje adrese ne daje nikakve rezultate.
 
Poslednja izmena:
Imao sam slican problem sa cestim zaglupljivanjem D3i uredjaja. Proveravao sam uredjaj kod komsije (MTS optika) i kod njega je sve radilo bez problema, tako da nije do uredjaja.
Na CBN modem sada imam povezan Linksys xxx ruter. NAPT mode na modemu sam iskljucio, tako da radi samo kao modem (ne i kao ruter), dodelio drugi opseg IP adresa, wifi takodje iskljucen. Kada D3i povezem LAN kablom direktno u CBN modem, ne radi. Kada ga povezem kablom sa tim Linksys ruterom, radi bez problema, brzine 27-28Mb/s.
D3i sam koristio bez ikakvih problema ranije, 4-5 godina, sa onim starim Kopernikusovim modemom. Problemi su nastali ovog leta, sa potpisivanjem novog ugovora, tj. kad sam dobio taj CBN modem/ruter. Mozda nije isti problem u pitanju, ali mislim da je definitivno do tog CBN modema.
 
Sve je radilo besprekorno do 13.12, e sad, šta se desilo u noći između 13 i 14.12 nemam pojma jer sam normalno isključio D3i i ujutro kad sam ga uključio on više nije hteo da radi.
 
Rešeno. Zakačio sam D3i na TP Link ruter i čim je dobio drugu adresu (192.168.1.100) odmah je proradio. Sve postavke na TP Linku su ostale fabričke. Hvala svima na predlozima.
 
I mene zanima sta li sledi na ovom polju. Da li D3i odlazi u istoriju? Nikada ni jedan update ovih uredjaja nije bio AFAIK. Da li ce sve terati na usrani EON?

SBB kao da vode prasici u sumi a ne pametni ljudi kako bi se ocekivalo od tolike firme sa tolikim trzistem. Upucavaju se u noge gde god stignu. Kod mene u kraju prokopali nove vodove - ali ne optiku vec koaksijalu. Brate minli... kopas zemlju i postavljas instalacije od nule a stavis koaksijalu. 2019. godina sad evo. Ludilo. Dok MTS razvlaci optiku na istom mestu. Kao da je SBB drzavna firma a MTS privatna?! Kod nas sve naopako.

Elem - to sa self-blocking kanala sto SBB radi je stvarno neshvatljivo. Ajde razumem sto blokiraju van zemlje, ali u okviru zemlje je totalni nonsens. Najjace je sto su pokusali da optuze Telekom za to.. haha, cek D3i sve to radi bez problema, a samo na EON-u blokirano? :d Give me a break...
 
Poslednja izmena:
Na SBB sajtu vise nema D3i ponude, stari linkovi preusmeravaju na EON. Ne bi to bio problem da se za EON van SBB mreze (kao sto je D3i nekad bio) ne placa prikljucna taksa od 6900 din plus 290din mesecno, maksimalno bezobrazno. Nije mi jasno ko ce da pristane na ovakvu ponudu.
 
Ni meni nije jasno zasto se van SBB mreze mora platiti prikljucna taksa plus rentanje risivera, ja koristim d3i jer nemam mogucnost da imam SBB internet itd, ja se osecam kao da me SBB kaznjava sto su oni nesposobni da uvedu kablovsku u moj kraj i sada naspram nekoga ko to ima moram da platim vise i pitanje je da li taj EON box radi kao i aplikacija pa ne mogu da gledam neke kanale primera radi SK jer imam MTS internet koji sam uzeo jer sam morao kad nemam drugu alternativu, cist primer sta monopolisti rade kad im se moze!
 
Treba čekati, u jednom trenutku će ponuditi zamenu, nadam se bez priključne takse.
 
Na SBB sajtu vise nema D3i ponude, stari linkovi preusmeravaju na EON. Ne bi to bio problem da se za EON van SBB mreze (kao sto je D3i nekad bio) ne placa prikljucna taksa od 6900 din plus 290din mesecno, maksimalno bezobrazno. Nije mi jasno ko ce da pristane na ovakvu ponudu.

Itekakao ce da pristaju - kao sto vec rade cak i penzioneri (doduse hi-tech penzioneri :d)
SBB u mnogim gradovima ima monopolsku poziciju i ljudi nemaju previse izbora.
Sustina je valjda da im korisnik placa min 40 evara mesecno i onda sve moze. Ispod toga cinculiranje i drndanje vunice.
 
Hteo juce da otkazem D3i, spakovao sve u kutiu, otisao do grada do poslovnice, kad ono preko ulaza veliki papir i info, da je poslovnica zatvorena, i da ce nova biti na toj i toj adresi da se pozove taj i taj broj. Pozovem br i pitam da li je nova poslovnica otvorena, kazu nije tek krajem februara. Ok , kaze mi teta sa druge strane slusalice da ce proslediti moj broj sluzbi za otkazivanje ugovora ( ugovr je isteka jos pre 2 godine) i da ce me oni nazvati u toku dana. Naravno niko nije zvao. Kad sam se vratio kuci nazovem ponovo i kazem da hocu da otkazem D3i, kaze sad cika, da sam proslednjen sluzbi za otkazivanje ugovora i da ce me nazvati. Evo novi dan, novi mesec ne zovu.
 
LoL
Baš tako.
Namerno sad neću gledati tv, nek pate [emoji1787]
 
CineStar TV Fantasy i CineStar TV Comedy&Family pustili u HD-u, na EON-u i D3, nama na D3i opet ništa, kao i u slučaju RTS2HD
 
Oni su digli ruke od D3i, EON im je svje i svja. :whip:

E sad, sta ce biti sa tolikim korisnicima ostaje da se vidi...
 
Izgleda će d3i korisnike prebaciti na eon Box . Poslali su mi danas da menjaju do kraja godine .


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nešto ne vidim sebe da istu stvar koju sad plaćam 1090 din plaćam 1495 din mesečno, plus još da uvale i mesečnu rentu i za taj primarni TV i "skromnu" priključnu taksu za taj EON STB... i kao gratis bonus da bude čupanje kose zbog "sitnih gremlina" i brljavljenja EON STB.

Znači ta priča "unapredili smo" i "bolje za korisnika" može da prođe samo u slučaju da se nudi po identičnim uslovima kao postojeća / stara usluga... inače će da padne raskid ugovora.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako nam ponude isto neki promo kao što je bio i za d3i,nemam ni ja nameru da dajem za rentu za Box i pretplatu od 1500 din.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno