Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ako je sudeći po informacijama na United Cloud sajtu (na čijoj platformi je EON očigledno baziran) piše da je Albis SceneGate 8083 među podržanim STB... tako da ukoliko je moguće odraditi komplet izmenu firmware/software/SDK "kroz mrežu" (=preko internet konekcije) u teoriji bar mogu da prebace taj uređaj sa ove postojeće Zappware platforme na EON varijantu bez da im vraćaš nazad uređaj.
 
Ako je suditi po hardverskim zahtevima na android TV platformi, nema šanse, menjaće sve 100%. Nije to neki problem, pre par godina zamenili sve Total TV risivere za 6 meseci... A njih je sigurno bilo više nego d3i korisnika.

Sent from my MI 3W using Tapatalk
 
Prva serija STB Albis ima svega 256 MB RAM-a. Kako mislite da to izgura EON? Čak i ovih 512 što su delili u sledećoj turi je malo.
 
@Packy: Prva serija je 8080 model, ja sam lepo napisao Albis 8083. Ako su napisali na United Cloud sajtu da može taj model onda bi trebalo da može.. pa makar radilo toliko "dobro" kao što radi Albis 8080 na trenutnoj platformi. To je sve stvar optimizacije koda i interfejsa.


@Sale99: Jel zamena TotalTV risivera nije bila zbog toga što su prelazili sa MPEG2 na AVC/H264 kodek (koji stari risiveri nisu podržavali)? Pošto EON bar za sad ne koristi HEVC/H265 kodek (a teško da će i prelaziti [isključivo/totalno na HEVC] ako im je cilj kompatibilnost sa iole starijim kompovima) nego koristi i dalje AVC/H264 bar što se toga tiče zamena Albis 8083 modela nije apsolutno neophodna.

Mislim nemam pojma za koji scenario će se SBB odlučiti ali ne verujem da će sami sebi da prave dodatni trošak i da izbacuju iz upotrebe uređaj koji i dalje može da radi svoj posao a kupuju nove... osim ako su napravili neku računicu da im se više isplati npr scenario da podele neke Android bazirane uređaje (totalno zaključane naravno, da ne mogu da se koriste za druge stvari) + već razvijena i testirana EON Android aplikacija umesto da imaju odvojeni tim ljudi koji odrađuje i održava u budnoćnosti "embedded Linux" varijantu platforme.

Kao što je izgleda ExeNet tako podelio Android "box" da se preko njega koristi njihova "premotaj u nazad" usluga...

Jesu oni već lepo digli cenu pretplate za D3i da spreme džeparac za eventualnu zamenu risivera...
 
Poslednja izmena:
Jel zamena TotalTV risivera nije bila zbog toga što su prelazili sa MPEG2 na AVC/H264 kodek (koji stari risiveri nisu podržavali)? Pošto EON bar za sad ne koristi HEVC/H265 kodek (a teško da će i prelaziti [isključivo/totalno na HEVC] ako im je cilj kompatibilnost sa iole starijim kompovima) nego koristi i dalje AVC/H264 bar što se toga tiče zamena Albis 8083 modela nije apsolutno neophodna.

Bila je zamena zbog dvb-s2 ali su i presli kompletno na h264 kompresiju.

A cisto sumnjam da ce u dogledno vreme poceti da koriste hevc cak i za eon.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Total minimum četiri naredne godine ne planira prelazak na HEVC
 
EVO I NOVOSTI - POVEĆANJE CENA:

Promene cena usluga od 01.01.2018.

Poštovani korisnici,

Od 01. januara 2018. godine cena naknade za mesečno održavanje kablovskog distribucionog sistema i praćenje kablovske televizije, kao i cena D3i Start paketa biće povećane za 100 dinara.

Cena paketa koji nisu više u komercijalnoj ponudi i nemaju sadržanu stavku mesečnog održavanja kablovsko distribucionog sistema će takođe biti povećana za 100 dinara.

Pretplatnici imaju pravo raskida ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen, bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, u roku od 30 dana pre početka promene cene.

Ovom prilikom ujedno obaveštavamo pretplatnike kablovskog operatora IKOM da će po završetku tehničke integracije IKOM sistema u SBB, biti u mogućnosti da sa SBB-om zaključe jedan od dve vrste ugovora po izboru i to pretplatnički ugovor zaključen na neodređeno vreme, prema važećim redovnim uslovima koje SBB nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima; ili pretplatnički ugovor zaključen na određeno vreme, prema važećim promotivnim uslovima koje SBB nudi postojećim ili potencijalnim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Ovo poskupljenje je verovatno urađeno zbog "povecanja plata i penzija "..Pazi ti osnovni paket 1.400din..Ma važi
 
I šta je sad tačna i važeća informacija u vezi cene od 1. januara za nas koji imamo UO za promo cenu od 990 din?
Kad su pre par meseci digli cenu na 1295. din bila je najava da starim korisnicima nova cena kreće posle NG... sad u ovom PDF-u piše ko koristi po promo ceni 990 din da se povećava za 100 din.

Još samo fali da počnu da naplaćuju i EON i vraćanje u nazad...
 
Nista mi nije jasno iz ovog cenovnika.Nov korisnik od 1.1.18 placa rentu za osnovni d3i boks?
 
Poslednja izmena:
Malopre sam raskinuo ugovor za D3i. Malo je potrajalo dok sam objasnio gde piše da mogu bez penala da raskinem ugovor, ali se uspešno završilo
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ljudi kakav je kvalitet slike vama na HBO. Naime desava mi se ,u toku filma,da se slika na tamnim delovma jos vise zatmljuje. Ne znam kako to da objansim, na drugim kanalima nemam tih problema .
 
Treba mi savet, imam trenutno Beogrid 30/30 i d3i hit i plus paket (i telefon), EON koji mi je prilično koristan. To plaćam 3000 din, i izgleda još 100 din od nove godine. Pada mi na pamet da uzmem orion paket, 200/20, neki siromašni tv i telefon. Plan mi je da pređem na to i da uzmem d3i paket koji imam sada, ali nisam siguran koliko bi me to koštalo? Dakle, hit, plus, vraćanje unazad, po mogućnosti i EON. Ili da idem na najjači paket u Beogridu, 50/50, dobijem i HD i Cinestar premier HD pakete, Pickbox (koji ne verujem da bi mi značio išta).
 
Nemas bolje resenje nego da napravis opravdani prevremeni raskid UO sa Beogridom a da onda drugi ukucanin potpise novu UO sa Beogridom na paket trio platinum za 3.580,00 (posle poskupljenja 3.680,00) uz TV "32 na poklon.

Tako ti vrednost poklona placa i vise od razlike u ceni prema dosadasnjem paketu ...sto ce reci da za iste pare dobijas:
+ 10/10Mbps,
+ Sve HD kanale
+ HBO i Cinemax (meni ovo nigde nije napisano ali u stvarnosti sam dobio iako nisam platio - nije privremeno jer se evo navrsava treci mesec od kako sve radi)
+ 200 minuta za telefoniju ka inostranstvu i 1.300 minuta za Srbiju vise nego sto si imao.

Torentas si, znas da je ovo najbolje ;)

EDIT: Dobijas i pravo na EON TV aplikaciju

Astal da blista bejbi!
 
Poslednja izmena:
Taj tv za dinar mi ne znači puno, ali da kažem da bih mogao da ga prodam, zna li neko koliko se kreću cene? Koliko sam gledao u cenovnicima postavljenim malo iznad, odgovarajući d3i paket bi me koštao reda 2 hiljade, i više. 1395+560 hit + 150 72 sata unazad. Hvala na predlogu...
 
Da li neko koristi D3i u kombinaciji sa telekomovim ADSLom na 10 Mbps da mi kaže kako to radi i može li da se gleda tv i koristi net za neki lagani surf istovremeno.
 
Ja sam tako imao skoro godinu dana, telekom 10/1, i bilo je okej. Nije problem DL vec ako neko malo zagusi upload (Google Photos recimo). Smatraj da je to neki minimum.
 
Ok, hvala na odgovoru, to mi je za jednog prijatelja koji nije zahtevan uopšte. Seli se za neki dan u kuću koja je prilično van grada pa se raspituje sta da uvede. E sad, on u toj kući ima fixni telefon. Da li to znači da može da ima taj najmanji ADSL 10 ili može da se desi da ne može čak ni to? Nisam siguran da li neki provajder ima infrastrukturu tamo gde ide, pa ako nema ništa drugo da barem može ovu varijantu. Ako ne, idemo na kućni net i štekanje za gigabajte, kad potroši onda riblja kost[emoji39]
 
Ja sam zaključio ugovor pre 01.07.2017 , gde su mi garantovali da mi neće podizati cenu usluga ( dakle naplaćivaće 990 din+ hd paket 460 din ), imam email prepisku kao dokaz . Međutim , juče mi je stigao račun za novembar u kojem su fakturisali osnovni paket + hd ( 1295 din + 460 din ) ukupno 1755 din.
Postali su jako skupi , ali u odnosu na Mts imaju mnogo bolju ponudu.

Ne znam šta da činim .
 
Ja sam korisnik od 5 oktobra 2015, dobio sam račun za Novembar u kome ništa još uvek nije menjano, start paket 990 dinara. Ne znam da li će od januarskog cena ići gore?
 
Sad sam i ja zvao... Od 1.1. nece biti osnovni 990din nego 1.395din
Ali ne govori mi iz podrske tako, nego: "placacete 100din vise". A ono nije 100 nego 400din...

A evo quote iz novog cenovnika:
Dodatne pakete možete koristiti sam o uz osnovni paket. Ako odaberete više paketa, mesečna pretplata se dobija njihovim sabiranjem. Korisnici D3i Start paketa koji plaćaju promo cenu od 990 din, od 01.01.2018. cena paketa će biti uvećana 100 dinara

Sad cu da im pisem da vidim ko koga zeza ovde...

EDIT:
Ma, nema nista od ovoga... Meni TV i ne treba. Ne znam sta ce gdja da kaze... Videcu i sa njom...
 
Poslednja izmena:
Koliko će stare korisnike bezugovorce koštati od 1.1.2018-te,osnovni + hd paket koji sada košta 1.440 dinara?
 
Mene upravo zvali , greška u štampanju računa ,ipak plaćam 990 din + 460 din, dokle ?! Ne znaju...
 
Pokusavam na FB doci do vise informacija.
Od 01.01.2018. mesečna pretplata će biti uvećana za 100,00 dinara u odnosu na onu cenu koju trenutno plaćaš. Ukoliko trenutna pretplata iznosi 990,00 dinara bez dodatno risivera i dodatnih paketa, od 01.01. će cena biti 1090,00 dinara + sve dodatno što koristiš. Kada je CUTV u pitanju, do kraja godine možeš pratiti u okviru promo perioda, a svakako ćemo blagovremeno javiti kakva će situacija biti nadalje. Detaljan cenovnik koji će stupiti na snagu 01.01.2018. možeš pogledati na https://sbb.rs/Binary/10544/D3i_ponuda_sa_cenovnikom_20180101.pdf .

Ali nema odgovora (za sada) koliko ce da kosta 'gledanje unazad' i da li ce da se placa 'renta osnovnog prijemnika'
 
Njima je cilj da sve platforme imaju istu cenu,što znači da osnovna pretplata neće biti 990+100 dinara,odnosno može da ostane ova cena za stare korisnike ali ko podpada pod te stare takozvane Promo korisnike?
 
Poslednja izmena:
Meni je preko FB rečeno da će za stare korisnike po promo ceni 990 din od 01.01.2018. pretplata biti 1090.din za Start paket. Što se uklapa na ono što piše u PDF-u napomena (da će biti povećano za 100 din za promo Start za 990 din korisnike).

A navodno da se i po isteku ugovorne obaveze ta cena neće menjati (da neće biti promena sa 1090 na 1395 din).

Ja se još premišljam da li ću možda ipak do kraja ovog meseca da gledam da raskidam ugovor i da se "snalazim" za SportKlub kanale.
 
Jeste li vi dobili obaveštenje o poskupljenju, uz ovaj najnoviji račun?
 
Rešenje je da se bratski podeli jedan D3i na 4 dela(boks+3 Eona)
Ko je za ,neka odgovori.
 
Poslednja izmena:
@hdmi: Podpadaju korisnici koji su ugovor sklopili pre 01.07.2017. kad su uveli novu cenu od 1295 din.
Svi sa ugovorima od tog datuma od 01.01.2018. će plaćati 1395 din za Start.
Što je već bezobrazno skupo s obzirom da SBB ne obezbeđuje internet saobraćaj za D3i uslugu, a hoće istu pretplatu kao za D3 koji em obezbeđuje net saobraćaj, em je boljeg kvaliteta "slika, em nema kašnjenja od 30+ sekundi, em kanali tipa BBC Earth imaju titl, em par kanala ima 5.1 zvuk i / ili dual audio track (original/engleski i srpski komentator).

p. s. Kad bi se udostojio da odgovoriš na PM možda bi se i "udruživali", ovako... njet.


@gadafi: Naravno da nisu stavili obaštenje o poskupljenju na račun. Bitno da su stavili reklamu kako od 15.12. otključavaju HBO i ostalo za praznike.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno