Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Odakle ideja da je greska u pitanju?
Očigledno su svima umanjeni...
 
Na poslu imamo nekih 20 d3i-a, sto po kancelarijana sto po entertainment delovima tipa kafic itd. Ceo dan su se restartovali i seckali i skripali skoro svi d3i-evi. Fazon je sto EONe u tim kolicinama necemo dobiti.
 
Jedno pitanje možda je negde i bio odgovor mada ga nisam našao: da li ja kao korisnik d3i usluge imam pravo da koristim eon aplikaciju besplatno ili se aktiviranjem te usluge na moj SBB i to posebno naplaćuje?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje možda je negde i bio odgovor mada ga nisam našao: da li ja kao korisnik d3i usluge imam pravo da koristim eon aplikaciju besplatno ili se aktiviranjem te usluge na moj SBB i to posebno naplaćuje?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Imas prava na 5 +1 Android tv.
 
Sto se tice cifre od 872, ako sam dobro razumeo, to nije greska odnosno mogu slobodno da platim?

Ali nisam do kraja razumeo zbog cega se desilo to umanjenje za avgust? I da li ce to umanjenje vaziti i za naredni period?
 
Što se tiče prelaska na EON, zvao sam korisnički centar. Svi postojeći korisnici dobiće besplatno EON Smart Box. Kažu da imaju neku proceduru kojom zovu D3i korisnike kako bi se izvršila zamena.
 
Jesu. Samo ažuriraj broj mobilnog na MojSBB ako si ga slučajno menjao.
 
Dobijes besplatno i onda naplacuju rentu :)
 
Kaže da postojeći korisnici ne bi trebalo da plaćaju rentu i ubeđuje me da se još malo strpim i ostanem na D3i. Ako oni tako misle... Videćemo. :)
 
Јел то значи да ће и Трио голд корисницима мењати рисивере Д3 за Еон бокс без потписивања уговора?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
@Ninoslav1983: I rentu i dignu cenu osnovnog paketa, i eto častili te box (na korišćenje) :d
 
Kako god, oni dobro znaju da je meni odavno istekao ugovor za D3i. I sigurno me ne bi sputavali da potpišem novi za EON ako još razmatraju ponudu za postojeće korisnike.
 
Vama kao hoće da menjaju D3i za eon box a nama koji smo u mreži i koji smo prešli na eon pakete sad za 2 i 3 TV umesto D3 stb nude D3i stb.Čim nama dele D3i boksove znači da i dalje planiraju da koriste D3i platformu.
6SvUhQg.png
 
Tamo se ne zna ko pije a ko plaća. Uostalom šta da ih košta da lažu? Isti su ubeđivali dečka da "Eon van mreže" nema nikakvo kašnjenje. I sad još priča neku priču kako uređaj sa em slabijim čipom em još i ARM 32-bit ( hybrid Eon STB) ima veću "perspektivu" za OTT upotrebu od novijeg OTT only uređaja sa 64-bit ARM procesorom.

A da ovi iz Google ne povlađuju OEM-ima i developer-ima i na Android-u bi kao na iOS-u 32-bit aplikaciji uveliko bile penzionisane.

Novi PDF sa akcijskom ponudom koji važi do kraja septembra za Eon van mreže sadrži i "Pređi na Eon" pasus gde pišu akcijski uslovi za prelazak TotalTV i D3i korisnika. I tu se iste "povoljnosti" vrte već mesecima... tj suština je ista a malo varijaju dužinu dobijanja promo paketa Pink / Cinestar / HBO. Priča je oko STB ostaje suštinski ista.

To je zvanični dokument prema tome to je zvanična ponuda.

Objektivno gledano šanse da će da bude bukvalno samo zamena risiver A za risiver B i vozi po starom su 2%.

Ako "ne mogu" (tj ne žele) ni Premium korisnicima da daju risiver 100% gratis ne znam kolko je pametno verovati nečijoj priči "kad vas pozovemo sve je spremno i sve besplatno".
 
Poslednja izmena:
Vama kao hoće da menjaju D3i za eon box a nama koji smo u mreži i koji smo prešli na eon pakete sad za 2 i 3 TV umesto D3 stb nude D3i stb.Čim nama dele D3i boksove znači da i dalje planiraju da koriste D3i platformu.
[

Ne verujem. Odavno su oni digli ruke od D3i. Sve nove kanale koje ste vi u poslednje vreme dobili, nama nisu ubacili. Nova M, Nova S, N1.hr, od Pinkovih kanala imamo samo šačiču i to one prve dok su još D3 i D3i bili kao jedno. Svaki kanal na istoj poziciji i slično. Izbacili su i nama RTRS i Bijeljinu, a od silne radosti uveli N1.bih. Čak ni ove lokalce nisu uveli.
Kad zovem tehničku podršku i kažem da koristim D3i i da imam neki problem, dobijem odgovor: "Ne znam, mi to ovde odavno nemamo, kontaktirajte svog provajdera, on je kriv." Onda moram da se vadim da i drugi korisnici na ovom forumu potvrđuju grešku i da kanal ima problema i na EON Web-u. Pa se nekako smiluju i provere. Inače, u poslednje vreme ne žele ni da evidentiraju problem za D3i.
 
Ako "ne mogu" (tj ne žele) ni Premium korisnicima da daju risiver 100% gratis ne znam kolko je pametno verovati nečijoj priči "kad vas pozovemo sve je spremno i sve besplatno".

Slušaj, ja sam danas zvao dvaput. Rekao svoje ime i adresu, proverili su. Decidirano su mi rekli da se strpim još malo, da uzalud ne plaćam za STB kada će biti besplatno, da bez veze ne potpisujem ugovor za EON i da se još razmatra šta će da rade sa strarim D3i korisnicima. Čak sam ih kontaktirao i preko FB: Evo poruke koju sam dobio:

"Sve informacije o zamene uređaja i uslovima će biti naknadno objavljene tj. korisnici D3i usluge će biti obavešteni. Zahvaljujem na strpljenju."
 
Poslednja izmena:
Odakle ideja da je greska u pitanju?
Očigledno su svima umanjeni...

Da ne veruje covek, da se i ovo desi :) Uzeo sada da platim racun kad ono nesto manje... hmmm. To jer je trokirao D3i onoliko prosli mesec? Cool, bilo bi lepo da ovo bude stalna praksa u slucaju prekida usluge!
 
Od naseg insajdera:
USKORO NOVI D3i EON SET TOP BOX !
Novi D3i EON set top boksovi se nalaze na testiranju a osim kvaliteta slike koji je podignut na najviši mogući nivo, brzine i stabilnisti donosi nam i nove mogućnosti. Programeri rade na dodavanju novih opcija koje će zahtevne korisnike prijatno iznenaditi.
Zamena postojećih D3i boksova za novi D3i EON kreće u avgustu ili septembru.
Izvor: SindzaBG

Još jedan "pogodak" insajdera :p Prošao i septembar...
Al ok ovu zamenu maši "samo" od ~ decembra 2017.
 
Pa.ima jos jedan dan. SBB je mocna kompanija :) :).
 
Zvao sam malopre call centar da vidim ima li nekih novosti oko zamene boxa.Pitali su me jesam li dobio kovertiranu ponudu u poštanskom sandučetu.Objasnili su mi da su od 15 oktobra počeli da šalju svima ponude na kućnu adresu.Kad mi stigne i kad vidim ponudu da im se javim.Jel stiglo nekom?
 
Odlicna vest.
 
Zvuci predobro da bi bilo istinito...
Ja ovo tumacim da za 1099din mesecnu pretplatu na 24 meseca dobijamo:
- zamenu uredjaja za dz
- EON light TV paket
-- prvih 6 meseci Premium TV paket
- vaucer
 
Dobro tumacis.
 
Ovo je ok ,čak nije ni problem ni nekih 1500 din ali bez plaćanja eon box-a. Ako je ovo ponuda potpisaću ugovor ,mada prvo da vidimo na papiru u ugovoru .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da ne bude "box je besplatan" u smislu ne plaćaš priključnu taksu (odjednom)... ali plaćaš rentu (za korišćenje) xD Na Light paketu naravno.
 
Da li je ovo tipska ponuda za sve korisnike ili će ponuda biti prilagođena pojedinačnim korisnicima?
 
Nazad
Vrh Dno