Šta je novo?

Php kurs ili kurs za web dizajn?

nebo80

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruke
327
Poena
169
Razmisljam da upisem kurs od 200 casova za web dizajn ili za php programera(HTML5/CSS3, PHP, mySQL, JavaScript, Bezbednost),e sada vise me privlaci web dizajn a sa druge strane,znam da je programiranje posao buducnosti.
Sa kojim savladanim kursom bih imao vise sanse da se zaposlim(posto nemam zavrsen fax) i u nekim zrelim godinama?
Sta je dinamicniji posao?
Nasao sam ozbiljan kurs od 200 casova za 1300 eura,kazu da je proverena skola web dizajna i php programiranja.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Php programiranje definitivno,ja uvek pocnem pa prekinem i sve tako :D ne bih isao u nikakvu skolu jer mogu i preko neta da naucim :D imas dosta tutorijala dobrih,a imas i dosta dobrih sajtova kada naucis nesto da probas da se ukacis sa nekim da pravite zajedno i ici ce vam dosta lakse.. Pre php bi morao da znas html i javu.E sad ja volim php zato sto nista nije nemoguce uraditi sa njim na netu.Mozes da pravis browser igre kao Travian,Ikariam kao sto vec postoji.. S druge strane nikad nisam probao web dizajn pa neznam kako ide... ali ti kazem da je php zabavno..
pozz
 
Nije mu potrebno znanje jave vec javascripta. Slicna rec, ali te dve stvari nemaju apsolutno nikakvih dodirnih tacaka izmedju sebe. Ja vam predlazem i da uzmete i dobru knjigu. Tutoriali daju jedan praktican pogled, ali knjige mogu da daju odredjenu dubinu koja ce jednom da zatreba kod nekog nezgodnog problema. Ukoliko zelis da budes one-man-band moras da znas i front-end i back-end tehnologije ukljucujuci i dizajn. Ukoliko ne znas sta je front-end a sta back-end onda prvo moras to da izucis :) .U slucaju da imas dizajnera, dovoljno je da poznajes samo sta i kako sa html-om i javascriptom bez previse dizajnerskog talenta ili razmisljanja o njemu.

Sto se tice toga sta je moguce a sta nemoguce, sve sto je moguce sa PHP-om, moguce je i sa Pythonom, Ruby-em (ljudi ovo poistovete sa Ruby on Rails) i sa C# pa i sa Javom. Nakon samog upoznavanja sa PHP-om, verovatno ces imati zelje da predjes na neki framework.
 
Kursevi ti nisu potrebni, a pogotovo ne zelis da ides u ove nase polovicne skole. Pod uslovom da znas engleski, nadji dobru knjigu i kreni da ucis sam. Em je brze, em je jeftinije i na kraju znacajno bolje. Ako negde zaglavis, uvek mozes da pitas ljude po forumima ili drugim specijalizovanim zajednicama.
 
Ako nije tajna, da li bi mogao da nam kazes kako stojis sa znanjem engleskog jezika?
Posto je daleko bitnije da znas taj jezik, nego da imas ikakvo predznanje za bilo koji oblik programiranja, kako bi mogao da naucis web development.

+1 za Kutijin predlog.
 
Sa engleskim sam prosecan,ono sto sam u skoli naucio,nista posebno.Znam da je ranijih godina po pitanju kurseva najbolja bila CET akamdemija sa jednogodisnjim kursevima za programere,bili su tada oko 1600 eura,ne znam sada.
 
Toliko znanje jezika ti je dovoljno, uglavnom. Nije potrebno da tumacis Sekspira :) . Slazem se i ja sa njima, mislim da nema smisla davati tolike pare na kurs. Ekonomski je svakako moguce dokazati da se isplati posle svega par meseci, ali u mojoj glavi nekako ne vidim potrebu ako imas disciplinu sam da predjes neko gradivo.
 
Ja sam osobno uvijek bio i danas sam u takvoj dilemi. Zbog svoga lošeg iskustva sa plačenim kursom iz Corela, više nisam nikada išao na neki kurs. Sve što sam naućio o programiranju naućio sam proučavajući PDF knjige , radeći vlastite primjere , proučavajući tuđi kod. Međutim i danas postoje neke sitnice koje mi nisu baš najjasnije , a koje bi vjerojano razumio da sam završio neki tečaj. Svaki puta kada se nađem u situaciji da trebam neki konkretan odgovor u vezi koda na kojem sam zapeo, ne pronalazim nikoga tko bi se upustio u proučavanje moga koda , a što je potrebno da bi se dao precizan odgovor, jer zavisi od okolnosti u samome programu.

Međutim svaki puta kada sam potražio posao koji je bio vezan za programiranje, prvo pitanje poslodavca je bilo koju sam školu programiranja završio, koji tečaj i slično. Tako da su posao dobili oni koji su završili tečaj od 6 mjeseci, a da nisu napravili ni jednu vlastu aplikaciju.

Kod mene dilema i dalje ostaje. Međutim nitko mi ne garantira da ću dobiti i posao ako završim neki tečaj iz programiranja.
 
Zanimljivo da se nikada niko ne javi sa pohvalom da je neki kurs dobar (citajuci jos slicnih tema). Vise pohvale tutorijale, koje mogu i ja pohvaliti, nego sto pohvale neki placen kurs.
 
Pa to je zato sto kursevi kod nas ne postoje da bi se ljudi naucili nesto vec da bi im se uzele pare a da oni misle da su naucili nesto. Svakako je takav posao da ukoliko nemas smisla i interesovanja za isti kurs ti ne moze nista pomoci. Kao i ostali preporucujem iscitavanje knjiga, po koji tutorijal, proucavanje sto vise koda sto svog sto tudjeg u zavisnosti od mogucnosti i naravno rad, rad, rad, rad, rad i samo rad :)
 
A online na engleskom? Niko ne prenosi iskustva, a verovatno ima dobrih kurseva.
Ja se licno zanimam za Javu, ali uporedno pratim i upoznajem materiju iz web development-a. Sto ne mora da znaci ako za jednu oblast ima losih kurseva da za drugu nema ali prosto ne verujem da je svaki kurs bacen svaki dinar koji dat za isti. Vecina kurseva su za pocetnike, iz tog razloga ne mogu da shvatim da nekom novom polazniku ne moze dovoljno dobro znanje o osnovama da se plasira. Mada po meni odlike dobrog profesora ili predavaca su da se vrati na nivo pocetnika i sagleda iz njegove perspektive, a to ko nije u stanju da uradi on(a) nikako nije za rad sa pocetnicima pa makar imao i 15+ god. iskustva iza sebe.
 
Online kursevi su druga prica... samo bez boljeg poznavanja engleskog do toga nema nista... Sto se tice osnova neko je vec naveo ima codecademy, ima khans academy i tamo mogu osnove lepo da se savladaju i nema potrebe po meni placati za to osnovno znanje, opet kada se to savlada onda tek covek uvidi koliko su napredni kursevi zapravo samo tako nazvani jel poenta nauciti razmisljati o webu i resenjima koja su najprakticnija a to nazalost ne moze niko da nas(vas) nauci.
 
Međutim svaki puta kada sam potražio posao koji je bio vezan za programiranje, prvo pitanje poslodavca je bilo koju sam školu programiranja završio, koji tečaj i slično. Tako da su posao dobili oni koji su završili tečaj od 6 mjeseci, a da nisu napravili ni jednu vlastu aplikaciju.

Kod mene dilema i dalje ostaje. Međutim nitko mi ne garantira da ću dobiti i posao ako završim neki tečaj iz programiranja.

ma jok, za web.dev se trazi portfolio, za programere dobijes neki zadatak, komp. i uradi... tako se radi u ozbiljnijim firmama...
 
Nazad
Vrh Dno