Šta je novo?

Raidmax Super Viper

Sejk

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2013
Poruke
242
Poena
170
dali neko ima ovo kuciste i kakvi su vam utisci? planiram da kupim pa me zanima...
 
Kanturina obicna kao i sva Raidmax kucista, Cooler Master pravi tri koplja kvalitetnija kucista.
 
CM kucista u tom cenovnom rangu (~30evra) su vece djubre nego ovaj Raidmax. Nude dosta manje opcija i jos tanji lim, u principu obicni Kinezi sa CM nalepnicom.
 
Ja imam raidmax seiran kuciste.. znaci prezadovoljan sam.. ima lepog mesta za cable management iza maticne ploce.. dosta pozicija za hdd.. lepo provetreno.. i jedina zamerka na ovom seiranu je nedostatak mesta za fan 140mm (radio sam neke modifikacije da bih obezbedio mesto za jedan takav vent).

Tako da, pusti sta pisu ovi da je to kanturina i slicno.. za te parice bombona ;)
 
Ima za malo vise para TT Commander I, koji je dva puta kvalitetniji i sa vise opcija za menadzment kablova. Ne bih da komentarisem i da dokazujem bilo kome sta sam drzao u rukama, prosla su mi sva ova kucista kroz ruke i mogu objektivno da pricam. Na Raidmax Agusti (koje spada u njihovo elitnije kuciste) je lim debljine kao i kod Frontiera, samo sa nadrndanim izgledom, i plastikom kao da su topili kineske igracke. Uostalom neka slobodno kupi to kuciste, ako on bude srecan i ja sam, zaista mi ne pada na pamet da se raspravljam oko ociglednih stvari i da nekome dokazujem da je konzerva konzerva, i da moze svoj novac pametnije da potrosi. Plastika na CM kucistima (ovim jefrinim) dva puta kvalitetnija nego li na ovom koje sam spomenuo, a kosta 7-8k. E sad sto nema Mocni rendzer izgled, i sto CM u tom cenovnom rangu pravi kucista za kancelariju, a ne za gaming to je druga stvar. Zato sam mu i predlozio TT Commander, imam ga na drugom kompjuteru i mogu da se opkladim u sta god da je kvalitetnije kuciste.
 
Ma nema sanse da na kuciste dam vise para nego sto kosta ovo raidmax, hvala svima na odgovorima
 
Kako je najbolje postaviti kulere na ovom kucistu. Gore mogu 2 venta od 12cm, sa strane 1, i od napred 1. A nazad je vec ugradjen i izduvava vazduh...
 
Gornji izbacuju, prednji ubacuju a taj sa strane izaberi sam sta ce da radi, po meni je mozda bolje da ubacuje osim ako se naspram njega ne nalazi neki box kuler sa ventom koji izbacuje.
 
Kuler sa strane je u visini graficke. A napred nisam siguran koliko dobro moze ubacivati vazduh, posto je prilicno zatvoreno kuciste napred
p02.jpg
 
Kao sto @djolenzi rece, napred ubacuje i sa strane obicno ubacuje a svi ostalo izbacuju ( gore i pozadi ). To sto je zatvoreno napred nije toliki problem ima on kuda da vuce vazduh, problem bi bio da tu izbacuje pa da nmz da izbaci toplotu kako treba, ovako opusteno.
 
ok, hvala :)

Znaci bolje da vise izlazi vazduh nego da ulazi?
 
Pa pazi topao vazduh ide na gore znaci ventovi koji su su gore ( gore i pozadi ) bi trebali da izbacuju vazduh, a ventovi koji su napred, sa strane i dole ( ako postoji mesto za dodatni vent ) po pravilu ubacuju vazduh. Ako gore npr stavis jedan da ubacuje a jedan da izbacuje samo ces zeznuti air flow i nista neces uraditi :)
 
Ok, tako cu i uraditi :)

Imam ovaj stock fx 6300 hladnjak, tih je, i hladi dobro. Pa mislim da je ipak bolje da ubacim par ventova nego da uzmem neki aftermarket hladnjak :)
 
Ja takodje merkam ovo kuciste mozda od nedelje i pazarim. Pa cu da podelim svoja iskistva. Moram prvo negde da ga vidim uzivo i osetim pod prstima ! Svidja mi se sto ima toliko mesta za ventove
 
Nazad
Vrh Dno