Šta je novo?

LG G2

LG je tradicionalno najsporiji sto se toga tice... Ali tradicionalno mu najbrze pada cena, za godinu dana ce biti 300e, kao sto je bio slucaj i kod prethodna dva LG flagshipa :)
Ako nista drugo, ovo je odlicna osnova za novi Nexus, s tim da ce on verovatno imati 16gb u osnovnoj verziji, nece imati sd card slot i verovatno ce mu staviti 8mpix kameru, zato sto moraju negde da ga osakate.

Inace, zanimljivo je da je LG odustao od "Optimus" brenda, pa se ovaj telefon zove samo LG G2
 
Nije im ništa trebalo ovo eksperimentisanje sa tasterima pozadi. Kreneš da pojačaš zvuk i brljneš prstom po zaštitinom staklu od kamere. Ne vidi se lepo na slikama koliko je ispupčeno staklo i da li se ova plastika oko kamere otvara/zatvara. I no card slot, ne razumem...
 
Neke verzije će imati sd card slot. Rekli su da je preko kamere safirno staklo sa specijalnim premazom protiv otisaka.
 
Nije im ništa trebalo ovo eksperimentisanje sa tasterima pozadi. Kreneš da pojačaš zvuk i brljneš prstom po zaštitinom staklu od kamere. Ne vidi se lepo na slikama koliko je ispupčeno staklo i da li se ova plastika oko kamere otvara/zatvara. I no card slot, ne razumem...

LG G2 features a 13MP camera with optical image stabilization. The volume rocker is oddly placed below the camera and you'd expect the camera glass to be always smudged with fingerprints. LG's put some thoughts on that as well and has protected the lens glass with fingerprint coating. We'll have to see though how good this will turn out.

nisam video odgovor iznad

We cannot omit mentioning a detail that LG mentioned during the G2's introduction – the presence of a sapphire crystal glass lens over the camera module. It won't necessarily make photos prettier, but it is far more durable than ordinary glass and highly resistant to scratches. On top of that, the lens has been treated with a special coating that prevent fingerprints from sticking to it. And that's awesome since a smudgy lens can easily ruin that perfect shot.
 
Poslednja izmena:
Ја сам очекивао данас и представљање LG L9 2(LG D600) како је раније најављивано, али се то није десило. Да ли неко има инфо о изласку истог?
 
Fantastican uredjaj. 1080p@60fps. Snimanje je jedini razlog zbog kojeg bi budzio SoC-eve na telefonu. Samo steta sto ovo nije telefon...
 
I šta bi radio sa 1080p@60fps?
 
Prvo se hvalio a onda popunio memoriju bezveze :d

60 fps je za slow motion ali da se jedva tako nazove, za iole ozbiljan slow motion potrebno je 120+ fps.. ali dobro, eto i ovo je napredak, 1080p slow motion.

Za 1080p ozbiljno snimanje mnogo su bitnije druge stvari - stabilizacija, kolicina detalja, boje, dinamika, bitrejt, kvalitet zvuka.. a uz sve ovo 30 fps je dovoljno, pa i 24 fps.
 

Verovatno Qualcomm iz samog cipseta.. nije na nivou Wolfsona ali je generalno solidan/odlican.
 
Poslednja izmena:
Pošto je supercurio opljuvao dac na qualcomm-ovim cipsetima (cela s serija 400/600/800) (pričao je o nekom šištanju) nije baš za audiofile...
 
Supercurio je postao izuzetno privržen Wolfson-u od kako su ga zvali da obiđe njihovo proizvodno postrojenje. Iskreno, ne smatram ga više za relevantan izvor.
 
Audio je na S4 Snapdragon fenomenalan sto se slusalica tice. Tako da ne znam o cemu taj prica.
 
Poslednja izmena:
Хардвер је одличан. Али зато софтвер.... Па на шта личи онај UI??? Мислим да је чак ружнији и од touchwiz-a.
И не могу да верујем да нису имплементирали always on функцију коју подржава ѕ800.
 
https://www.youtube.com/watch?v=aQLLee2vMFk#at=10822

Evo da bacim link o prestavljanju telefona
Naljutih djil kosa a ne bi da se covek nervira zbog mene
Odgledah predstavljanje ,zaista impresivno (mada vec vidjenjo) ali nema veze, ipak za pohvalu
Ako zaista moze to sto moze ,a pri tom da ne zabaguje ,zalaguje itd,ovo ce biti prava zver (pretpostavljam sa nizom cenom od S4 ako ne odmah a ono vrlo brzo),eto nama telefona koji je zaista trenutno vrh ponude za pristupacne novce
Jedno mu se mora priznati a to je fantastican izgled i zaista zanimljiv raspored tastera(hrabro LG samo napred)
 
Zanimljiva opcija na 2:20 :


Nisam video do sada ni jedan stock rom koji omogucava ovako detaljno prilagodjavanje on screen dugmica
 
Telefon izgleda sjajno, nigde laga, sticanja i sl....
Ali mislim da nema sanse da bude jeftiniji od S4
 
Izmislili su i novo dugme, za lakse spustanje notification bar-a (stavicu sliku u spoiler, zato sto je visoke rezolucije - screenshot sa telefona):
nexusae0_Screenshot_2013-08-07-18-14-11.png

I novi nacin za multitasking:


Najjace je sto postoje 3 razlicite vrste multitaskinga na ovom telefonu - default android, qslide (neki LG-jev pandan Samsungovom PopUp play-u, znaci aplikacije su pokrenute preko drugih aplikacija) i ovaj novi "Slide aside" :)
 
Poslednja izmena:
To dugme uveliko postoji na custom romovima,elegantno su ga ukrali :)
 
Telefon izgleda sjajno, nigde laga, sticanja i sl....
Ali mislim da nema sanse da bude jeftiniji od S4

ja sam lolovao na onaj uporedni snimak sa phone arena S4 i G2 gde se veoma lepo vidi koliko frejmova gubi S4 dok ovaj G2 radi sasvim lepo.

Znaci touchwiz + android ne moze gora kombinacija za rad telefona... tacno da stavis 16 jezgara na 3ghz opet bi seckalo ... seckalo bi i na i7 da naprave x86... neoptimizovano ****** od OSa ...
jedina dobra stvar je bar sto ce da teraju hardware napred :)
 
Meni je samo tuzno sto ovako dobar telefon mora da bude ovolika grdosija. Da je 4.7" i da ima sve ove funkcije bio bi savrsen za mene.

Zanimljiva opcija na 2:20 :


Nisam video do sada ni jedan stock rom koji omogucava ovako detaljno prilagodjavanje on screen dugmica


Optimus UI uopste nije los. Relativno lagan... mada mu fale opcije recimo da se skroz iskljuce sve animacije. Medjutim vidim da na ovom telefonu su dosta obratili paznje na neke stvari koje mene iritiraju.

Recimo status bar je sada transparentan. Mada znajuci njih verovatno nisu ostavili opciju da se to detaljnije kontrolise :) ALi opet dobro je ovako

Jos jedna glupost da se usere dobra funkcija je ova animirana ruka kada se pokrene knock knock -.- zasto ? ima da smori posle dva dana :)
 
Poslednja izmena:
Manite se ljudi te priče "samo je malo veći od tog i tog telefona". Tom logikom kako je naredni telefon samo trunčicu veći od prethodnog ćemo stići da imamo vezane monitore na glavi.
 
Ovo deluje fantastično. Jedino ne razumem neke ljude ovde koji a priori pljuju telefon a nisu ga ni videli. Ne znam zašto je toliko strašno priznati da je ovo bolji telefon od S4 (što je i potpuno razumljivo s obzirom na činjenicu da je izašao skoro 6 meseci kasnije). I meni se činilo da je preveliki ali posle one uporedne fotografije mislim da je razlika u ergonomiji zanemarljiva. Jedva čekam da ga probam, živo me zanima kakav je u ruci
 
STriderKOCOBO
onaj klip za multitasking je odlican
on i iima realnih 4,7 ili blizu toga kad odbijes tipke na ekranu (sto meni licno jedino smeta kod njega to me i kod N4 nerviralo)
svidja mi se sto je ekran od kraja do kraja bocnih strana ,optimus ui nije nikakav problem jako se brzo navikne na njega
samo se nadam da ce ga redovno apdejtovati i da ce imati dobru podrsku zajednice ,ako tu omanu dzaba lg iju sve ovo sto telefon moze da radi
tako su stvar zeznuli sa mnogim svojim telefonima
bice jeftiniji od S4 100% mozda ne odmah ali ce mu pasti cena sigurno,narocito u Srbiji gde vecina ljudi zna za dve marke telefona
 
Nazad
Vrh Dno