Šta je novo?

LG G2

Istina boli :p

Zao mi je sto opet moram da uzmem Samsung (prvo mi se svideo XZ, pa One, pa sam sad video ovaj), jer ostali uje.bu telefone. Ili jednostavno imam velike zahteve za moje pare...

XZ napravi zvucnik na retardiranom mestu, ekran mi ne izgleda nesto super, posle amoleda, a opet nije kao LCD3 koji je dobar kod One-a.
HTC uradi sto sam rekao :D
Ovi zeznu sta sam rekao...
A Samsung od svacega po malo uzme i odradi sve, pa si na nekoj sredini... Kad realno sagledas sve...

Zasto nisu ovi iz LG-a iskopirali Note2 samo mu stavili neku 4.000 mah bateriju, dobru kameru i ekran LCD3 i eto ti telefona...

Mada znas i sam da LG pati od softverske podrske, pa je i to rizik... Izgubili su svi ime sem Apple-a i Samsunga i ovi sad caruju, zahvaljuci inovacijama :D
 
Pljuvali vi Samsung ili ne oni bar slusaju koliko toliko korisnike i nude ono sto im traze... sem te plastike. :D
Uvek i svaki Galaxy je bio najkompletniji uredjaj sa najmanje mana od svake moguce konkurencije. Sa drugima uvek mora nesto da se zrtvuje a to danas niko ne zeli da radi.
 
Pa i jeste, nema sta, osim dizajna i plastike svaki Galaxy je do sada bio najkompletniji u svoje vreme. Svaki htc je ostao isamaran i u senci Samsunga (ostale do ne treba ni pominjati do 2013), i zato sto je Samsung generalno bolji a i htc svoj ''premium'' model cesto casti sa ljustenjem, death gripom,povecanim zagrevanjem, razlivanjem ekrana i za prvi rodjendan mu kao poklon zavrnu apdejtovanje :d A izgleda se i dosta kvare i imaju uzasan servis kod nas sto je opste poznato.

I za mene od Android proizvodjaca trenutno postoje samo Samsung i Sony (u smislu da bih kupio neki od njihovih telefona) a ako neko moze da trgne Samsung to je onda Sony sto se do sada i pokazalo tacnim (jok, htc ce ih uplasiti svojom ultra kamerom, za Mironika, cisto da utvrdi gradivo :d).

@loznica

Ne, ti i LG ste u pravu i uskoro mozemo da ocekujemo da ce displeje da postave na zadnju stranu telefona i mini retrovizor na izvlacenje da visis sta se desava iza :d

E sad si me razocarao.. pa tako brzo ostajes bez argumenata? kakav si to co'ek? :)
 
Poslednja izmena:
Hsv gudrasu dobro je :) ne mogu u dalju polemiku sa tobom,upravu si.. Imas vise zivaca za piskaranje :) inace sada citam na gsmareni, nexus 5 okt 5 sa androidom 5.0 kakav marketing jbt.. Ni dinara da istrose a ima odjekne ebano
P.s. ne nije lg upravu nego ti i tvoj soni :) jbt da znaju da toliko balavis za njima mozda bi te zaposlili makar kao pr-a ;)
 
Poslednja izmena:
Nexus odjekne samo kod ljudi koji su čuli za AOSP i koji su nekad flesovali telefon... Zbog toga i slaba prodaja, da je jači marketing, verovatno bi se i bolje prodavao... Zbog toga na tržištu samo postoje Galaxy i iPhone... Šteta, jer nema konkurencije, pa Samsung može da se provuče sa ponekim lagom i sa plastikom... A Apple može da prodje zbog ekrana idealnog za svaku šaku...
 
Sta mislis, da ce Apple tj IP ostati na samo 4''? :)

Nema sanse, prodavali su pricu da je sve preko 3,5'' prevelika dijagonala za displej telefona pa su onda presli na 4'', sledeca faza je 4,3-4,5''. Samo ja mislim da su oni svoj najbolji period proziveli a i nema vise Steve..

A to sto LG pravi Nexus.. nemam (vise) nista protiv, mozda je tako i bolje.

@StormScion

Samsung je malo promenio politiku.. nekada su imali krs fabricke softvere, premium kucista ali su se relativno cesto kvarili a neke popravke nisu bile moguce ili su bile preskupe. Danas je drugacije, dizajn krs, socijalna plastika ali su zato kvalitet svega sto je unutra podigli na najvisi nivo. E to uz najjaci marketing = vrhunska prodaja i stvaranje armije fanova.
 
Poslednja izmena:
Istina boli :p

Zao mi je sto opet moram da uzmem Samsung (prvo mi se svideo XZ, pa One, pa sam sad video ovaj), jer ostali uje.bu telefone. Ili jednostavno imam velike zahteve za moje pare...

XZ napravi zvucnik na retardiranom mestu, ekran mi ne izgleda nesto super, posle amoleda, a opet nije kao LCD3 koji je dobar kod One-a.
HTC uradi sto sam rekao :D
Ovi zeznu sta sam rekao...
A Samsung od svacega po malo uzme i odradi sve, pa si na nekoj sredini... Kad realno sagledas sve...

Zasto nisu ovi iz LG-a iskopirali Note2 samo mu stavili neku 4.000 mah bateriju, dobru kameru i ekran LCD3 i eto ti telefona...

Mada znas i sam da LG pati od softverske podrske, pa je i to rizik... Izgubili su svi ime sem Apple-a i Samsunga i ovi sad caruju, zahvaljuci inovacijama :D

Nema to nikakve veze sa tim da budem iskren... da su oni u zadnjih 15 godina napravili pravu marketinsku stvar, jesu i sada je njihovo ime sinonim za "kvalitet" iako vecina korisnika koji to misle su korisnici koji ne znaju razliku izmedju aplikacije operativnog sistema i wifija :)
Hocu da kazem da se Samsung nenormalno prodaje ne zbog nekog vanserijskog kvalita nego zbog imena i dobre reklame. Ovo ne kazem da bih kao dokazao da samsung nema kvalitet i nije dobar telefon, naravno da uglavnom nude najvise i da su im dobri telefoni vec da to i nema toliko veze kod kupovine telefona prosecnog korisnika.
Sve je u prepoznavanju brenda, a sto se tice prepoznavanja brenda smart telefona kod nas, a verovatno i sirom sveta nesumnjivo dominira samsung.

Inace ne znam kakve to inovacije pominjemo, trziste je u trenutno u limbu gde se inovacija smatra ubacivanje bloatwaera koje meri sta jedes ala samsung, ubacivanje irda porta za upravljanje televizorom (sto smo mogli i na simbijanu da radimo pre deset godina) i tendencija ka "make it bigger, because bigger is better" stilu ala note, lg pro i ovaj sony ultra.

Inace sa druge strane LG da je dosta u senci Samsunga u evropi jeste. Iako na domacem trzistu je u odlicnom polozaju i mnogo vise postovaniji. Meni se dizajnerski stil koji su radili ranije i koji je podsecao na Xperia modele sa ostrim ivicama mnogo lepsi. Naravno razumljivo je zasto to nemamo na ovim ogromnim telefonima. Verovatno je totalno neprakticno za koriscenje i neudobno (mada sony xperia ultra fura taj fazon i dalje).

Meni je najveci problem sto telefoni postaju sve veci i glomazniji ali ne pruzaju nikakve nove funcije sto je glupost.

I da sto se tice software problema. Po meni ceo Android je u problemu ukljucujuci i stock android.
Stock android onako kako je napravljen od pocetka predstavlja neefikasnu platformu pa sada moramo da idemo na telefone sa quad core/octa core procesorima 3gb rama itd (naravno proizvodjaci to vole jer tera prodaju i sa nekih drugih strana to je ok, npr sto ce jednog dana verovatno moci da strpa ceo desktop OS na telefon i da se koristi telefon kao lap top uz prikljucak na lokalni display kuca-posao itd ).
Sa druge strane na taj operativni sistem onda proizvodjaci cine stvar jos gorom sa njihovom bloatwareom i njihovim verzijama i generalno losim updejtima, odrzavanjem OSa itd... i to stvara u fragmentaciju i cine stvar jos gorom gde verovatno preko 95% korisnika nema zadnji operativni sistem.
Ma znaci android je u haosu da govoriti o LGjevim problemima (koji postoje) uopsteno gledano je nebitno... jer je to samo jedan mali delici vece slike :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce ovo biti odlican telefon,bez obzora gde su mu dirke...Odlicna platforma za Nexsus 5( stim da ko ima N4 nema razloga da prelazi na N5)...A sto se tice Samsunga i Iphona nesto im neide u zadnje vreme kako su planirali,poceli da smanjuju proizvodnju jer im prodaja neide kako su ocekivali...Dok su Xperia Z,Htc One i N4 uzeli lep deo trzista sto je odlicno...N4 se predpostavlja da je prodat oko Milion i po komada, neki kazu cak dva milona,sto je odlicno bez reklame....
 
Prvo Samsungu "ne ide" zbog njih samih. Vec sam rekao Mini, Active, Zoom, Note... dakle sami sebi prave konkurenciju.
A da im ne ide nije tacno, ocekivanja su bila mozda 2% veca od onog sto je ostvareno. 20 ponavljam 20 miliona prodatih S4 za manje od dva meseca. Da se skupe HTC, LG, Sony i Nokia nemaju toliko za 2 meseca! Zarade su im ogromne.

iPhone slabi zato sto im Samsung preuzima korisnike i zato sto su ljudi svesni da izlazi 5s, svake godine je tako u ovo vreme.
 
Poslednja izmena:
^ oni su valjda proizveli 20 miliona ali nisu sve prodali ali svejedno, to je kao kada skupis skoro sve ostale zajedno. A S4 malo koci i to sto mnogi cekaju Note III ili su se odlucili za S4 Active (a ako cemo realno da pricamo i Note II/SGS III su vec dovoljno dobri pa i to malo utice). Ali kao da ih to nesto posebno potresa.

Ne proizveli vec izbacili iz fabrike tj. prodali.

Pa da ali operaterima i odredjen broj telefona jos nije dosao do ''pravih'' vlasnika ali svejedno.
 
Poslednja izmena:
Prvo Samsungu "ne ide" zbog njih samih. Vec sam rekao Mini, Active, Zoom, Note... dakle sami sebi prave konkurenciju.
A da im ne ide nije tacno, ocekivanja su bila mozda 2% veca od onog sto je ostvareno. 20 ponavljam 20 miliona prodatih S4 za manje od dva meseca. Da se skupe HTC, LG, Sony i Nokia nemaju toliko za 2 meseca! Zarade su im ogromne.

iPhone slabi zato sto im Samsung preuzima korisnike i zato sto su ljudi svesni da izlazi 5s, svake godine je tako u ovo vreme.
Da se ne lazemo tako je bilo i prosle godine pa je S3 ubio sve sa prodajom jer nije imao uopste konkurenciju,dok realno sad su Htc One,Xperia Z,N4 realni i dobri konkurenti,otkinuli su jedno 10 miliona komada Samsungu koje je imao prosle godine sa S3....S4 posle dva meseca nije dosegao prodaju S3....
 
Ne proizveli vec izbacili iz fabrike tj. prodali.
Apsolutno svaka firma na ovaj nacin racuna prodaju ako su telefoni poslati radnjama oni su prodati.

A gde su ostali telefoni, Note II, S3 koji se i dalje fenomenalno prodaje.

Prodati 20 miliona jednog telefona za 2m je ogroman uspeh. Mislim da je S3 za ovo trebalo pola godine.
 
Prvo zaebali dugmice, sad i bateriju.... Kad ce nauciti...? Nije ni cudo, Note 3 ima da ih sahrani zbog (neeksperimentisanja).
 
Nije mi jasno što im je trebala ta komedija sa dugmićima...
 
Ne ide ovaj protiv note 3 nego protiv s4 (sa kašnjenjem naravno), g2 pro će biti phablet, ovo može biti nexus 5...
 
Jel to on ima finger print reader između tih volume dugmadi ?
 
Ja mislim da je to power dugme.
 
Ja mislim da je za otisak prsta.. Kako power dugme na toj strani..
 
Ne znam, rekao bih da je power dugme.
 
nece biti isti,ali ce mu verovatno soc i displej biti isti
 
Samo ce kuciste da promene i eventualno jos nesto da skrnave da bude niza cena
 
Dugmice da stave na normalno mesto? Mislim ne treba mi ovi pozadinski fensi dugmici. Ja bih old school
 
Nazad
Vrh Dno