Šta je novo?

LG G2

Kod mene jedan uz aex pie bez gapps radi kao ip kamera 24/7, drugi na stock 4.4.2 u rezervi za sad, ali dosta sporiji u odnosu na aex bez gapps (gapps najveci problem prave na svim starim uredjajima)
 
Da li taj Lineage OS može da se nadogradi, direktno, na 4.4.2 verziju Androida. I još jedno pitanje u vezi baterije. Posle 5 godina korišćenja, pre neki dan sam zamenio bateriju. U servisu mi je rečeno da su zamenili Teracell plus bateriju... Baterija je jedva malo bolja od stare originalne... Ne znam da li će se posle nekoliko punjenja i pražnjenja popraviti kapacitet? Dobio sam račun i garanciju od 6 meseci... Ne znam da li imam osnov za reklamaciju? Da li ima neka aplikacija za Android koja pokazuje proizvođača i tip baterije (da vidim da li je stvarno ugrađena Teracell plus ili neki no name), odnosno, za testiranje kapaciteta baterije?
 
1.ne,ne može,mora adb pa fastboot pa flash twrp pa iz twrp-a zavisno šta podžava (najčešće sd karticu) da se flešne LOS.tako je za ogromnu većinu android uređaja.

2.accubatery i sl,mada nećeš naći to što tebe zanima.nije teracell neki dobar brend da se ina to osloniš,sećam se da su lagali za baterije za psp.najbolje da sa alija naručiš po rivjuovima nešto nego da se akaš sa domaćim dunđerima.
 
Davno sam ga instalirao, čini mi se maja meseca...
Treba poslednji TWRP 3.3.0-0

http://www.gregtwallace.com/lgg2-projects/twrp/?version=3.3.0-0

Ovde imaš crDroid 5.2 Pie, poslednja verzija za D802:

https://androidfilehost.com/?fid=1395089523397917920

Opengaps imas ovde:

https://opengapps.org/


Sto se tiče rada kao što sam rekao u prethodnom postu jedino ga moja ćerka koristi za gledanje crtaća na YouTube.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Hmmmmm, iz nekog razloga nije hteo da mi verifikuje instalaciju TWRP a putem starog mi izbaca neku grešku za flush CrDroida.

EDIT: Uspeo da odradim ali je samo updateovao staru verziju a meni treba da odradi sve iz početka - šta beše treba da se odabere u TWRP da bi instalirao potpuno čist Android?
 
Poslednja izmena:
Uh nešto sam žestoko zeznuo pošto mi je telefon zaglavio sa logo screenom na ekranu a ne mogu da flešujem stock ROM putem nijednog programa jer mi sa LG Flash Toola 2014 konstantno puca update do max 27% i izlazi mi poruka "The phone id disconnected from PC"...
 
Poslednjih mesec dana nekoliko puta sam primetio da kad imam poziv ostane crn ekran i ne vidim ko me zove... Pre desetak dana moj LG G2 prestao je da radi. Pri pokušaju da mu odradim hard reset, par puta se pokazivao LG logo i gasio, u bezuspešnom pokušaju da se podigne sistem... U jednom o sledećih nasumičnih pipkanja sve tri tipke (ne samo paljenje i utišavanje) telefon je uspeo da se normalno podigne, a li ne zadugo, opet je pao. Sledećeg dana, jos par puta je uspeo samo da krene sa LG logom i više se nije ništa dešavalo pri pokušajima hard reseta... Serviser kaže da je mogući problem u pregrevanju čipova koji su kod LG g2 svi koncentrisani zajedno i da bi trebalo "preliti" kuglice kalaja na štampanim kolima, da budu manje i da se time neutrališe pregrevanje čipseta... Operacija košta 3000 dinara, samo ne znam da li će to rešiti problem, odnosno, da li se odmah posle popravke može zaključiti da li je procesor u redu, i da će posle, tako reći, otklanjanja fabričke greške (izlivanje manjih kuglica) telefonu biti produžen život? Ili ići na varijantu kupovine "mačke u džaku" (telefona sa neispravnim ili razbijenim ekranom) i od njega presaditi zdravu elektroniku?
 
Najbolje je ići na varijantu ne ulaganja ničega u 6 i po godina star telefon. Bilo koji Xiaomi za 100e je 10 u glavu za njega, kakvih 3000 din za karabudž G2
 
Uh nešto sam žestoko zeznuo pošto mi je telefon zaglavio sa logo screenom na ekranu a ne mogu da flešujem stock ROM putem nijednog programa jer mi sa LG Flash Toola 2014 konstantno puca update do max 27% i izlazi mi poruka "The phone id disconnected from PC"...
Jesi li rešio problem? Zašto kroz TWRP ne flesujes stock ROM?

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Nažalost ne može, hard brickovan je.

Pokušao je bender da mi pomogne na svaki mogući način ali je zaključio da tu sem otvaranja i kratkog spoja na ploči ništa ne pomaže.

Još jednom veliko hvala Benderu za strpljenje, stručnost i pokušaj da se pomogne na svaki način koji mu je pao na pamet.
 
Nažalost ne može, hard brickovan je.

Pokušao je bender da mi pomogne na svaki mogući način ali je zaključio da tu sem otvaranja i kratkog spoja na ploči ništa ne pomaže.

Još jednom veliko hvala Benderu za strpljenje, stručnost i pokušaj da se pomogne na svaki način koji mu je pao na pamet.

Ako bender nije uspeo pomoći onda RIP.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
 
Nema telefona kome bender ne može pomoći ali nažalost ovde je hardverski zahvat rešenje a nešto nemam volje, snage i vremena za tako nešto.
 
Nema download mode, nema fastboot koji je funkcionalan. Mogao bi prisilno u 9006/9008 mod ali mora se otvarati telefon, iskopcati baterija i naci test pointove. Mala je sansa ali ako ista - to je sto moze pomoci

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li biste mi preporučili neki servis koji vrši zamenu baterije?

Greota mi da G2 bacim u smeće kad znam da mi može služiti kao backup telefon...
 
Bateriju na G2 menjas veoma lako. Ako ti se ne bacaju pare, naruci bateriju preko alija i sl. Imas tutorijal pa zamenis sam ako hoces. Ako ne javice se vec neko ko je menjao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Znam da je tema stara ali reko da pitam da li je izvodljivo. Imam kuci G2 koji mi je visak, a zeleo bih da ga iskoristim za upravljanje dronom, kako ne bih morao stalno da skidam i stavljam telefon koji redovno koristim. Imam DJI Mavic mini koji koristi DJI Fly aplikaciju i za tu aplikaciju je potreban android 6 ili noviji, a G2 je stao na android 5. Pa me interesuje da li mogu da flesujem neki custom rom i instaliram potrebnu aplikaciju ? Ako je to izvodljivo, koju verziju mi preporucujete ? Potrebna mi je stabilnost sistema da ne bih ostao bez drona [emoji1] telefon bi se koristio samo za tu svrhu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno