Šta je novo?

LG G2

Dal ja da flesnem ovaj 7.1 ima li kakavih prednosti u odnosu na lp 5.02 stock?

Ja sam par dana na crdroid i preporodio sam se u odnosu na Cloudy 5.0.2. Do sada sam trpeo te stock varijatne zbog kamere ali ne mogu vise. Pun mi je tuki bagovanja. Odlepio sam. Probacu taj Mokee jednom prilikom da uporedim. Baterija mi je na crdroid ok.
 
Jel ima nešto da ne radi sa Mokee?

Koliko ja vidim ne ali nisam nesto zahtevan korisnik, ram free je preko 800 mb kamera radi, gps odlican , bt radi ... takodje nightly izlazi svakodnevo, mada to zna da bude mac sa dve ostrice ... iskreno cini mi se fluidniji i od cr i do aicp
 
Ma ja los koristim dugo i nemmam problema nikakvih, nego mokee jel bolji
:D
 
Drugari jel moze neko da ostavi link od tog mokee rom-a? Ne mogu da ga nadjem na xda :O
 
Na crdroid gps sporo locira. Treba mu minut-dva a kada sam u frci, traje kao vecnost. :)
 
Na crdroid gps sporo locira. Treba mu minut-dva a kada sam u frci, traje kao vecnost. :)

Svi 7.1 ili 7.12 imaju bolji gps signal od 5.1 stock roma imho, aicp odlican, crdorid isto odlican, mokee odlican, fora je ne dirati nista sa onim " gps tweakovima ".

evo DL

https://download.mokeedev.com/?device=d802

Probajte za 25.06 pa posle koji nightly vam odgovara mada vodite racuna jer svaki novi nightly po obicaju moz nes da shebe u prethodnom :-D Opet ja nisam zahtevan korisnik ..
 
Poslednja izmena:
Hvala ti za link.
da li jos neko osim mene ima problem sa lambda kernelom (telefon se zakuca na 5-10 sekundi pa se restart) ? Odgovara mi jer mogu u synapse da se igram i podesim stvari onako kako zelim,medjutim desava mi se random reboot svaki dan,nevezano da li cackam podesavanja ili ne.
 
Zna li neko kojim programom je najbolje da se izvuku obrisane slike sa G2?
 
I meni ovi 7.1 romovi bas lepo rade. Probao sam los i gore pomenuti mokee i cak mi je mokee ostavio bolji utisak. Telefon se primetno manje greje nego sa stock rom-om.

Ali uvek mora biti i nedostataka a u mom slucaju to je sto mi ne radi mtstv go aplikacija. Tacnije aplikacija se pokrene ali kad treba da krene stream bilo kog kanala slika se zamrzne i samo stoji prvi frejm. Ako slucajno postoji neki fix javljajte.
 
U kom smislu root?
Imam fleshovan magisk na 7.1.
I cloudy g2 ima vec ugradjen root pa mi aplikacija radi kako treba.
 
Posle dužeg vremena odlučio sam se da apgrejdujem Lg g2 d802 sa 4.4.2 verzije na 5.0.2, međutim, kad sam pokrenuo apdejt softvera koji mi je konstantno nuđen u notifikacijama, telefon je, posle nekog ažuriranja i restartovanja, ostao na verziji 4.4.2, a centar za ažuriranje me obaveštava da koristim poslednju dostupnu verziju OS...v 4.4.2.png O čemu se tu radi tj. zašto mi je nuđen apdejt OS, koji nije u funkciji? Uzgred, ukoliko ne bude mogao da se instalira apdejt softvera, direktno iz notifikacionog menija, koja verzija androida se pokazala najbolja za LG G2 i da li mogu dobiti link sa uputstvom kako se sa verzije 4.4.2, direktno prelazi na tu najboju verziju androida za ovaj telefon?
 
Posle dužeg vremena odlučio sam se da apgrejdujem Lg g2 d802 sa 4.4.2 verzije na 5.0.2, međutim, kad sam pokrenuo apdejt softvera koji mi je konstantno nuđen u notifikacijama, telefon je, posle nekog ažuriranja i restartovanja, ostao na verziji 4.4.2, a centar za ažuriranje me obaveštava da koristim poslednju dostupnu verziju OS...Pogledajte prilog 232870 O čemu se tu radi tj. zašto mi je nuđen apdejt OS, koji nije u funkciji? Uzgred, ukoliko ne bude mogao da se instalira apdejt softvera, direktno iz notifikacionog menija, koja verzija androida se pokazala najbolja za LG G2 i da li mogu dobiti link sa uputstvom kako se sa verzije 4.4.2, direktno prelazi na tu najboju verziju androida za ovaj telefon?

Ovo je najbolji način da predješ sa KK na LP.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190
U toku, brzo izbaci neku grešku, ne prekidaj, bitno je da se u fonu vidi da ide ka 100%. Posle rutuješ i instaliraš TWRP pomoću GP (benderova aplikacija). To jeste posao, ali onda možeš da instaliraš bilo koji rom, Cloudy 3.3 ili AOSP MM,NG...
 
I ode baterija posle 3 godine. Nema sanse da nadjem novu, sve neke bezveze nude, bolja moja stara od tih.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koga zanima sa onog spiska preko 30 romova probao sam Viper Os i OwnROm i oba rade odlicno, instalacija prosla bez problema :)
Takodje sam probao MIUI - https://mega.nz/#!05AhQLpL!DoDx7ypcaoHnEWI66q0XkwPk2l_1NLfQ-lGvrBxtmkI - radi sve nema primetnih bugova u startu, jedino zakljucane su neke advanced opcije, ima nekog kineskog bloata i gapps mora da se instalira nestandardno ali sam rom je skroz ok, po meni baterija je losija nego na 7.1.2 Aicp
 
I meni ovi 7.1 romovi bas lepo rade. Probao sam los i gore pomenuti mokee i cak mi je mokee ostavio bolji utisak. Telefon se primetno manje greje nego sa stock rom-om.

Ali uvek mora biti i nedostataka a u mom slucaju to je sto mi ne radi mtstv go aplikacija. Tacnije aplikacija se pokrene ali kad treba da krene stream bilo kog kanala slika se zamrzne i samo stoji prvi frejm. Ako slucajno postoji neki fix javljajte.
MTS TV radi samo na stock.
 
Moze preporuka neke radnje za kupovinu baterije? Na pp naravno. Ne razumem ovo da imaju neke od 1200 do 3500 din.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Orginal za G2 van ovlascenog servisa ne moze da se kupi. Ima onaj sajt SpareLg ali baterija kosta 32e, tako da bas mislim da nije isplativo (plus mislim da ne salju za Srbiju).

U ovlascenom baterija + zamena su oko 4000din. Posle toga najbolja opcija je AkkuCell, 20e kosta baterija.

Skoro sve baterija koje imaju da de kupe za g2 su izgledom nalik orginalu ali po funkcionalnosti ni blizu. Tu mozes da ubodes neku bas dobru bateriju, a mozes i tezak krs da ubodes, lutrija krastavac.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Uzeo sam G2 ponovo, stize sutra, sta od romova trenutno valja, da ne jede bateriju i da kamera nije krs. Moze i nougat. Da se to pripremi i sutra kad stigne da se flesne :)
 
LOS, AICP, CR DROID 3.6, MOKEE :-D sve valja .. licna preferenca ..
 
Meni je u poslednje vreme počeo žestoko da zabada u radu iako pokazuje da je bar 500MB memorije slobodno. Jednostavno samo zamrzne i uopšte ne reaguje ni na šta, jedini način je da zatvorim onaj Nilkin poklopac, sačekam nekoliko sekundi i otvorim ga da bi radio a neki put pomaže samo reset preko dugmadi.
 
Nazad
Vrh Dno