Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

@ PCBeast

Nemoj molim te da mi se uvredis :p
Kako da ne, evo bas sada cu da stavim toplomer na naponsku i neku posudu ispod karte da pokupi taj napon koji iscuri hehehhe :D:p
Sto si ti inace vec radi pa znas da se pregreva i curi, ili ne znam sta vec, smesno :p

Ne nisam zaboravio da ti radis sa hw-om, nisam imao sta da zaboravim jer ti ne radis nista sa hw-om, nogo imas interesovanje za tu oblast i ostrascen pristup brendovima, sto u kombinaciji sa losim zakljucima dovodi do ovakvog lupanja ;) jer cak i da ima istine u tome ne moze se generalizovati, da je tako kako ti kazes ne bi se te karte ni pravile ni prodavale, zar ne ? ;)


@sinda
Ti bas umes da zanimas sa kompom hehe :)

@Gdin_M
Hhehehehheeh, znaci ne verujem :p ne treba mnogo kopati po forumu da bi se doslo do gomile kontradiktornih informacija istog autora hhahahahah :D Covek zvani pojmovi :p
 
Poslednja izmena:
@Gdin_M
Evo te po drugi put sa istim postom samo sto si sad jos nasladio..
Nesto se ne secam da si ti mene ikad ucio o necemu niti si mogao a pogotovu ne o microsttuteringu jer sam siguran da za taj fenomen nisi ni znao kad sam se ja sa tim susretao..
I dan danas terminologiju biraju kako se kome cefne, sttutering/microsttutering ...
Ok, kapiram, bolno je kad imas brend sa toliko mana pa je reakcija bila I ocekivana..

Niko se nije naucen rodio, covek se uci dok je ziv I napreduje, komplekse treba suzbiti!

@zajebani
Eto po ko zna koji put pricas sa mnom o necemu o cemu nisi ni upucen.Ja ti dam link ti negiras.Imas temu I na xtremesystems pa pogledaj.Nisam se uvredio samo sam kulturan I odmeren za razliku od tebe :p
P.S.I te kako radim samo nemam zvanicno firmu ;) Ako da Bog i to ce biti do kraja leta..Jos jedna greska koju pinavljas jako cesto I nisi mi jasan - ti mene poznajes samo povrsno I to od pre ko zna koliko dugo..Tj ne poznajes me uopste a nisam primetio da mi drzis svecu ;-)
@GoranM
Upravo to, przenje.O tome se I radi I na to se moj post odnosio ali nekim ljudima je vise do zahebancije I prozivanja nego do ozbiljne konstruktivne polemike!
 
Poslednja izmena:
Aman ljudi polako, bice sve u redu, prezivece ATI :D
 
@ PCBeast

Ja se zezam kao i uvek, tako da nemas ni razloga. To da lupas :p to stoji, pa ne prodje mnog da nesto u sta se danas kunes vec sutra demantujes zaboravljajuci sta si rekao juce, a to je tako upravo zato sto nisi odmeren... Problem je sto si ostrascen prema odredjenim brendovima... Da si kojim slucajem naleteo na takvu temu o Nvidia kartama rekao bi da je to sporadicna pojava, ali posto je AMD u pitanju onda je to generalno i uglavnom tako, iracoinalan s kada su neke stvari u pitanju, tako da ne mogu sa tobom ozbiljno da diskutujem, mada nema tu sta ni da se diskutuje, jer meni je to simpaticno smesno i detinjasto na koji ti nacin rezonujes neke stvari vezane za hardver i kakvu filozofiju pravis oko jednostavnih stvari :)
 
@GoranM
Kako je krenulo I ova ce tema postati kao I ona u threadu GTX 660 Ti.
Samo jos fali neko da dodje da kaze kako je zestoko naklokovana 7950 brza I od Titana :D Kakva crna GTX 760 :)
@zajebani
Ja bar pisem sta mislim I stojim iza svijih reci a niko nihe bezgresan.
Zato za razliku od mnogih ne izigravam finocu da bi se dopao drugim korisnicima kako sam ja neutralan a po najmanje ne glumim neku visinu - karijeru I status imena iza koga stojim.

Ostrascen ili ne uvek cu da budem na strani kvaliteta I bolje I naprednije tehnologije..Uzecu najbolje jer su to moji afiniteti I standard.Kapish?
P.S.Za jedno si u pravu.Moje I tvoje poimanje hardvera su dve razlicite dimenzije postojanja.
 
Poslednja izmena:
Ma ajde, samo opusteno, tema je gtx760 i treba da ostane a ovaj mal(i?) off je samo na racun tvog brendiranja i izvodjenja sasvim "racionalnih" zakljucaka. Tako da ne vidim neki razlog za ljutnju. :)
 
Racionalni zakljucak ne postoji vec cinjenica .
Sad imas skoro na svakom testu merenje latencija pa ako to nije dovoljno onda ne znam sta je.
Ja se I jesam drzao teme ali ti nisi.Ono je samo bila provokacija u pokusaju ;)
 
@PCBeast
Ne znam odakle se sad pojavilo ovo vezano za karijeru i status i ne znam sta, ocigledno si malo povredjen pa hoces sebe da pohvalis kad vec drugi nece da te pohvale hehe :p Ajde sad u cosak pa se tamo duri 5min a onda se vrati raspolozen i nasmejan :)

Vezano za hardver nema sta da se misli, sve se da izmeriti testovima, nemamo tu ni ja ni ti sta da mislimo, e sad sto ti pravis filozofiju od toga pa cesto hoces recima da opovrgnes dobijene rezultate, najcesce u korist tebi omiljenih brendova, to je vec problem koji nastaje zbog svega sto sam vec naveo ;) Onda dolazimo do toga da vremenom postajes kontradiktoran, pa se na forumu da iskopati svasta nesto sto si lupetao, meni simpaticno :) ali svakako to ne moze drugacije da se nazove :D
 
Poslednja izmena:
Ok, slazem se, odoh sada natrag u stuttering i skupljanje iscurelog napona po podu. :)

btw, sjajna recenica:

PCBeast je napisao(la):
Za jedno si u pravu.Moje I tvoje poimanje hardvera su dve razlicite dimenzije postojanja.
 
Ja I dalje pokusavam da vodim konverzaciju na nivou dok se ti ponasas kao neko dete..
Samo cu ti reci da bez potrebe pises tu neke gluposti ,zaista ne mogu da padnem na to..
Sprdali se ili ne svaki off post ce nam biti pobrisan tako da smo svi zajedno pisali niz vetar.
P.S.Pominjes neke testove a nesto se ne secam kad si I da li si uradio neki review test ?! Prcnes dva-tri benchmarka , obecas kule I gradove I vise se I ne javljas.
Za razliku od tebe ja sam vrlo cesto radio a evo I uskoro cu opet ;) kako dolikuje, kvalitetno a ne povrsno.

@Gdin_M
I sundjer a I kofu ;)
 
Poslednja izmena:
Ne pominjem nikakve testove, ne znam gde sam to pomenuo u ovoj temi ??? Ja nikada nisam obecavao nikave testove, ima ljudi koji to rade ;)
Ono sto postavim to inace radim za svoju dusu i radi testiranja nove igracke, a kada mi vreme dozovoljava postavim rezeultate kako bi jos neko imao koristi od toga :) Nema tu nikavih obimnih testova, ali je zato sve validno ;)
 
Ajde ovako,kao neko ko je u prethodnih mesec-dva imao sve karte koje cu sad nabrojati,postavio bih redosled ovako sto se tice performansi:

7970
GTX 760
7950
GTX660TI

E sad,mene je najvise nerviralo sto sam doticnu 7970 (Asus DCII top) platio 350e (polovnu) i sto sam u nekim momentima dozivljavao da frejmovi sa recimo 60-70 ljosnu na 30-35! Znaci dao sam jako mnogo love (za moj pojam) za kartu sa kojom nisam zadovoljan 100%! E,zato sam lepo uzeo 760,koja gle cuda-nema te fps dropove (probao sam vec par igara za ovih dva-tri dana) a dao sam dosta manje para!Znaci dzaba u jednom momentu 70-80 fps ako ces u iducem momentu naleteti na situaciju gde ce fps otici dodjavola! Evo stvarno mogu da potpisem da obe igre ( Crysis3 i Metro LL) sa ovom 760-kom nemaju tih problema,fps je konstantan,nema oscilacija!
 
@ sinda

Pregrevanje naponske i napon koji curi oko kucista to nisi primetio ? Hehehe...
Pitam ne bili nekako odgonetnuli tu misteriju :p
 
Poslednja izmena:
Ajde ovako,kao neko ko je u prethodnih mesec-dva imao sve karte koje cu sad nabrojati,postavio bih redosled ovako sto se tice performansi:

7970
GTX 760
7950
GTX660TI

E sad,mene je najvise nerviralo sto sam doticnu 7970 (Asus DCII top) platio 350e (polovnu) i sto sam u nekim momentima dozivljavao da frejmovi sa recimo 60-70 ljosnu na 30-35! Znaci dao sam jako mnogo love (za moj pojam) za kartu sa kojom nisam zadovoljan 100%! E,zato sam lepo uzeo 760,koja gle cuda-nema te fps dropove (probao sam vec par igara za ovih dva-tri dana) a dao sam dosta manje para!Znaci dzaba u jednom momentu 70-80 fps ako ces u iducem momentu naleteti na situaciju gde ce fps otici dodjavola! Evo stvarno mogu da potpisem da obe igre ( Crysis3 i Metro LL) sa ovom 760-kom nemaju tih problema,fps je konstantan,nema oscilacija!

Eh ti dropovi i sttutering i microsttutering i sve ostalo sto"ne pistoji" i sto se ne primecuje a vismo ostrsceni kad je AMD u pitanju :d
Nego Sinda po mojoj proceni bolje je da vise nista ne pises jer ces ispasti lazov i fanboy.Tako to obicno biva kada se iznose cinjenice ;)
Tebi svaka cast na doprinosu,nisi od onih kojicute i skrivaju se iza forumskog kolektiva samo da ne bi bili etiketirani.
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
Sta ti prica znaci Boze me sacuvaj :p "Nisi od onoh koji cute" hehehe sta li ti je aman, kao neko ce nesto da mu uradi ako iznese svoja zapaznaja, hrabris coveka koda ga neko sputava da iznese svoje misljenje i iskustvo, pa nije to isto kao kada ti lupetas sve i svasta sto si fasovao negde na netu pa onda nakon nekog vremna demantujes samog sebe, zato sto previse filozofiras, ostrasceno :D pa ne znas sta si gde i kada rekao hehehe :D

A ko je osporavao ovo sto je sinda napisao ?
To je tacno samim tim sto je covek video svojim ocima i primetio da je tako u direktnom poredjenju, a opet je i subjektivno, samo to nema nikakve veze sa tvojim lupnjem o pregrevanju naponske i gpu-a, tako da nemoj da se lepis za nesto sto je koliko toliko validno ne bi li ispalo kako je i ono sto ti kazes tacno, jer nije tacno barem ne na nacin kako ti to vidis ;)
 
U Crysis 3 i 7970 i Gtx660Ti (760 je isto to samo malkice prepakovano) rade dosta slicno. Recimo da bih ipak blagu prednost dao 7970 karti, posebo u nivoima sa travom. U zatvorenim delovima padaju i jedna i druga, tu su slicne. Jedino mesto gde bih GTX660Ti dao prednost je onaj momenat kad dobijes luk i strele i pogled kroz ono staklo. Tu je 660ti 27fos, a 7970 23-24fps. Prvi fajt sa lukom i strelom mislim da na 7970 manje ima dropova u zonu 22-23, tj. nema ih, dok sam sa 660ti imao na nekim mestima. nije to spektakularno, 7970 ima 28-29 ali malo je ipak bolje. Mislim i ja da tvoja lista ima smisla:
7970
GTX760
7950
GTX660Ti

EDIT:

Inace po meni Crysisi 3 radi kako treba tek na GTX660SLI ili necemu slicnom/ jacem, recimo GTX780, Titan. Tu cak ne vidim ni GTX770 kao opciju, blizu je ali nedovoljno. recimo GTX 660 SLi kao najjeftinije resenja, pa GTX760, pa zasto da ne i 7950 CF sa novim Beta 13.8 drajverima.
 
Poslednja izmena:
Nece to kod nas, nazalost. Jos se secam moje 7900GS karte. Ta je isla 667 MHz za GPU. Cista sirovina, sibala je 95% 7900GT kartica na forumu. Eh to su bili dani... :D
 
E,sto se tice pregrevanja naponske kod 7950....pricao sam sa jednim dosta uvazenim clanom foruma,koji se btw bavi rudarenjem,pa mu je kroz ruke proslo bezbroj 7950 kartica....i on je potvrdio da neka serija Msi tf 7950 ima ovaj problem,karta ima izuzetan oc potencijal,asic preko 90%,ali naponska bukvalno uzarena te je svaki oc na vazduhu prakticno nemoguca misija,ali kod njega su bile pod vodom te karte,pa je ostvarivao sa njma neke bas sulude klokove....druga revizija,valjda V2 te iste karte nije imala taj problem,ja sam imao priliku da je mesarim malo,ali je i dosta.losiji oc bio,nesto oko 1150mhz sa 1.25v....a obe 7970 koje sam takodje imao (asus i safirka) nisu imale taj problem....
@zajebani
Neradi onaj hack za podizanje voltaze kod mene na ovoj 760ki,nazalost :(
 
@Sinda
Da je samo jedna serija I jedan brend ne bi bilo strasno..
Izgooglaj sam , ljudima trotluje karta I na defaultu a kamo li na oc.Jedan od razloga zasto je napon zakljucan..


https://www.sapphireforum.com/showthread.php?29785-7950-Vapor-X-Fix-the-Voltage!!!&p=267857#post267857

Imas posebnu temu na xtremesystems bas o pregrevanju naponske sekcije.
A koliko sam do sad ispratio I kod nas u temi je koliko hoces primera, sad pored toga prijavljuju I coil whine sve vise!
 
Poslednja izmena:
Sta ocekujete od HD7950 dignu joj ljudi takt na 1200mhz sa 800 (50% oc potencijala) i ubace kartu da radi mjesecima na 100% opterecenju u rudniku, i to sve na +30c i ocekivati da ce biti hladna pa dajte da GTX760 ima takav oc potencijal i da rudari sprzilo bi se sve, budite realni bez obzira ko sta favorizuje.
Za realan gaming HD7950 odnosi pobjedu rudarenje je potpuno druga stvar biznis.

http://hardware.benchmark.rs/video_karte/test_msi_geforce_gtx_760_gaming_series/strana_5/
 
Nemoze druze nikako 7950 da odnese pobedu nad 760kom,ali nikako,imao sam 7950,tako da.....opet ponavljam,dzaba 80fps u jednom momentu kada ces vec u drugom momentu otici na 25-30....
 
Nemoze druze nikako 7950 da odnese pobedu nad 760kom,ali nikako,imao sam 7950,tako da.....opet ponavljam,dzaba 80fps u jednom momentu kada ces vec u drugom momentu otici na 25-30....

u kojoj igri takav pad fps-a ne logicno jesi li probao drivere.
 
Da imam izbor izmedju 7950 i GTX760 za igranje, izabrao bih GTX760 bez ikakvog dvoumljena.

Ali to sto pricate da 7950 ima problem sa temperaturom naponske, to je bullshit. Probao sam bukvalno svaku 7950 i jedina koja je imala nesto vise temperature VRM-a jeste MSI 7950 TFIII (ukljucujuci i boost verziju jel). 7950 Dual X, VaporX, Windforce, DC2, Flex su sve sjajne karte i nemaju tih problema. Meni iskreno najbolja je VaporX (bio bi ASUS da ne zauzima 3 slota).

OnTopic,

Ova Galaxy Hall Of Fame je brutalna, ali mogli su dodati 4gb vRAM-a na nju, onda bi bila savrsena. Mada mi je svakako necemo videti na trzistu. :)
 
To sto pojedinci procitaju temu gdje kolega ima problem sa coil whine sa HD7970 to je odma generalni problem sve amd-e karte imaju taj problem, ali izgleda da i taj jedan covjek koji ima takvu karticu ima problem struje u kuci, ali et to je generalni problem, isto tako postojao je problem sa onim prvim vapor -x kartam sa pregirjavanja naponske i to je generalni problem, curenje napona, udaranje u zid, nemogucnost amd-a da napravi nesto jace u 28nm ne treba ni komentarisati.

Da ljudi imaju korist o pljuvanju po jednom brendu shvatio bi ovako moj razum to ne shvata, neko voli amd neko nvidiu, ja bi uvjek izmedu HD7950 i GTX760 uzeo HD7950 jednostavno karta na svim poljima podjednako dobra, dok open cl kod GTX760 bukvalno su 0.
Zamisli uzimas kartu koja je u istom cjenovnom rangu i HD7950 donosi ti novac i imas isto igracko iskustvo, dok GTX760 mozes samo da pikas neke igre (realno izadje nekoliko dobri igri u toku godine koje preigras za 10 dana i dosada onda), a da ne spominjem 384 vs 256 ili 3Gb vs 2Gb... prosto stvar izbora, svako ima pravo da bira demokratija.

Prosto nvidia ima problem ne mogu da se nose podjednako sa amd-om na svim poljima skresali su jedan segment da bi se koliko toliko pokazali u igrama, to je po meni hendikep veliki.
 
Poslednja izmena:
@La.Prestige

Ne znam u koje vreme si ti i sta probao ali nadam se da si citao ofisijelni 7950 thread na benchu.Takodje izgooglaj sam pa ces videti da je problem masovnije prirode razlicitih brendova sto i jeste zacudjujuca stvar .
Bullshit sigurno nije jer ima mnogo korisnika koji su se sa tim problemom susreli u vecoj razmeri,cak i posle zamene karte imali su isti problem..

Mozda je to reseno nekim novijim revizijama ne znam,moguce je da nisam u toku ,GoranM kaze da je sad sve ok,on covek radi sa tim pa kapiram da je upuceniji od mene.
 
Poslednja izmena:
Nemoze druze nikako 7950 da odnese pobedu nad 760kom,ali nikako,imao sam 7950,tako da.....opet ponavljam,dzaba 80fps u jednom momentu kada ces vec u drugom momentu otici na 25-30....

To je tacno, imao sam prilike to da iskusim sa Crysis warhead Crysis 3 i FC 3, ali sam mislo da je do drajvera, odavano je to bilo, ako si ti to iskusio u neko skorije vreme onda mozemo da kazemo da je to karakteristika ovih modela... Prica vezana za pregrevanje ne pije vodu jer se desava kod pojedinih primerak sporadicno, ima toga i kod nvidie samo se manifestuje na manje primetan nacin... To uglavnom ne zadovoljni rudari lupaju gluposti :D natezali karte do tacke pucanja sa opterecenjem od 100% 24/7 i tako mesecima pa im sad nesto ne stima :p

@ goldi
Nvidia nema problem, AMD ima problem, jer da nemaju problem ne bi nudili uz karticu od 300e igrice u vrednosti od 150e, znaci imaju problem na trzistu reko bih poprilican kada su se odlucili na ovakav potez, koji je imao efekta ali pitanje je po koju cenu...
 
Pa sada je OK, ali nije bilo godinu i vise OK. Trubili smo ovde po forumu za micro-stuttering i svi su nas belo gledali, a kada je na www.techreport.com izasao test onda su nas jos i pljuvali, maltene vredjali. Da se razumemo pljuvali su i techreport na njihovom forumu 2-3 dana dok se gospodin CTO ATI (AMD) nije javio i rekao "Da, imamo problem, radimo na njegovom resavanju". 2 meseca su im trebala da sa 1 GPU rese problem, a jos 4 da rese i za dual GPU konfiguracije. Valjda ih bilo sramota da 7990 prodaju za 1000$ a ista "preskace" frejmove u igrama. No, to je sad sve iza njih, ali sada stize nova opasnost po 7950 a to je GTX760 sa svojom povoljnom cenom. Ocekujem rezanje cena i za 7950 i za 7970 jer GTX770 brise patos sa 7970, a kostaju isto. Malo da se iskoriguju, jedno 10-15% dole sa cenama, pa da se 7950 prodaje za 220eur, a 7970 za 300eur pa da prodje, ovako jako, jako tesko. pustimo rudarenje, to mi Srbi rudarimo (pogledajte koliko nas je na poolovima, mi i kinezi, masala...) prosecan kupac sa dubljim dzepom (citaj zapadni kupac) bira GTX760 umesto 7950 i GTX770 umesto 7970, a o 7970GHz da i ne govorimo, to se jednostavno vise i ne prodaje.
 
Poslednja izmena:
@goran
+10000!
@goldi
U krizi 3 i u metro ll sam imao taj pad fps...a sto se tice poredjenja 320 vs 256 bita,mislim da je to malo neozbiljno poredjenje,nismo deca,pa gde bi onda trebale da budu gtx 480 i 580 koje imaju po 448bita? Sto se tice kolicine memorije,to stoji,ali opet realno,koliko novijih igara koristi vise od 2gb? Kriza3 i bf3 vuku oko 1.5 gb,i to je to(neracunam neke graficke modove),a sto se tice next-gen igara,kada se pojave,nece se niko leba najesti sa matorim metuzalemima kao sto su 7950 i 7970,a bogami ni sa 760kom....moj ti je savet,ako ikako mozes (a sve se moze kad se hoce) pozajmi negde 7950 i 760ku pa izvrti mao par igara,pa ces onda sam uvideti neke stvari....koliko god PcBeast vuce ka nvidiji,toliko ti vuces ka amd-u ;) i sto se tice rudarenja sa jednom 7950,ni to vise nepije vodu,sad bez 5-6 kartica te klase nema iole normalne zarade,tako da vise ni taj adut nije na strani 7950....gospodr,kad se samo setim kakva je pomama bila za tim kartama pre par meseci,mislim da su proizvodjaci kroz nase.srpsko trziste progurali najveci krsh sto su imali od kartica....
 
Poslednja izmena:
@ goldi
Nvidia nema problem, AMD ima problem, jer da nemaju problem ne bi nudili uz karticu od 300e igrice u vrednosti od 150e, znaci imaju problem na trzistu reko bih poprilican kada su se odlucili na ovakav potez, koji je imao efekta ali pitanje je po koju cenu...

Ja se ne bi slozio sa tobom prednost je svakako sto kupci dobiju besplatne igre uz karticu, trebalo bi i konkurencija da nudi isto ali nazalost jos nema nista, dobijes one kablice i papire uz karticu.
Realno sta nas briga za amd-e ili nvidiu nek nam samo nude jace karte sa bogatim bundlom za manje love ja mislim da je to peonta potrosaca/kupaca?

Kad je vec pomenut techrepot
ovo je trenutno stanje kod singl gpu karti iz istog cjenovnog/performanse ranga
crysis3-zoom-fcat-680.gif
crysis3-zoom-fcat-7970.gif

dogs-zoom-fcat-680.gif
dogs-zoom-fcat-7970.gif

Dovoljno da se vidi da je amd- na nivou ili ispred konkurencije
Tahiti je chip koji nije osakcen kao GK104 to je bitna cinjenica nepobitna mada se cesto gura u drugi plan.
 
Nazad
Vrh Dno