Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

Moja MSi Gaming i nije neki OC-er. +100 za gpu i +330 za vram. Generalno, nisam nesto odusevljen a pozitivne strane su tisina i temperatura
 
Pa,vidi druze,sve zavisi sta si imao pre nje,i sta si ocekivao od nje....ja sam imao kartu od 350e (7970) pa u nekim momentima nisam bio zadovoljan kako radi....tako da,sad vijam nesto oko 200e pa i ako stucne ponekad-bolece me bash....
 
7870 referentnu pre ove. Jos nesto, hladnjak tj njegov plasticni deo na gtx760 gaming toliko krhko deluje da imam osecaj da cu je zdrobiti u rukama pri ubacivanju u slot + sto je heatpipe idi0tski postavljen tako da treba da zongliras da bi izvukao osmopinski i sestopinski naponski kabl.
 
Da, taj heatpipe je kriminalno postavljen, nemam pojma kako će se naponski kabel otkačiti jednog dana kad bude trebalo, a da pri tome ne strada ona kukica za učvršćivanje.
 
Obican srafciger ili otmem zeni pincetu
 
Nije bas tako, meni je to sve zanemarljivo obzirom koliko je karta efikasna pri hladjenju i potpuna je tisina u kucistu. Moja msi gtx 760 ide na +145 za gpu ( boost 1290 mhz) a memorija +450, power limit +110 ja sasvim zadovoljan.
 
Sta nije tako? Da su power konektori kriminalno postavljeni (inzenjeru pucati u kolena) i da je kuler pravljen od casa kiselog mleka? Budimo realni i nazovimo stvari pravim imenom da ljudi znaju sta da ocekuju kada kupe ovu kartu. Za temperaturu i tisinu sam vec napisao pozitivnu kritiku tako da i dalje ne razumem sta to nije tako...
 
Evo upravo sam porucio jednu Msi Gaming 760,pa cu je za vikend posteno izmrcvariti da vidim sta mala zverka ume,posto ste se svi nesto stisli,niko ni 3d mark neki da opali....cccc....gde je entuzijazam nestao....:):):)koje drajvere koristite i koju verziju afterburnera?
 
Poslednja izmena:
Moja MSi Gaming i nije neki OC-er. +100 za gpu i +330 za vram. Generalno, nisam nesto odusevljen a pozitivne strane su tisina i temperatura

pa ona i nija namenjena za OC vec za Gaming :)


inace MSI ce lansirati za koji dan karticu koja nije Lightning a namenjena je za OC...vise detalja cu vam uskoro otkriti... :beat:
 
Cena?Meni juce stigla Gaming varijanta MSI,prezadovoljan sam kako karta sljaka,oc sasvim solidan, +130mhz za core i +400mhz za memoriju,radim kojekakve testove pa cu okaciti rezzove kasnije....po nekoj snazi rekao bih da je negde izmedju 7950 i 7970 (neklokovana),posto sam pre nje imao obe pomenute amd karte...ali najvise sam sokiran tisinom kulera i temperaturom karte,definitivno najtisa karta koju sam imao do sad,a probao sam 7970 dc2 i safirku 7970 dual-x.....
 
Poslednja izmena:
Cena?Meni juce stigla Gaming varijanta MSI,prezadovoljan sam kako karta sljaka,oc sasvim solidan, +130mhz za core i +400mhz za memoriju,radim kojekakve testove pa cu okaciti rezzove kasnije....po nekoj snazi rekao bih da je negde izmedju 7950 i 7970 (neklokovana),posto sam pre nje imao obe pomenute amd karte...ali najvise sam sokiran tisinom kulera i temperaturom karte,definitivno najtisa karta koju sam imao do sad,a probao sam 7970 dc2 i safirku 7970 dual-x.....

totalno je COOL :)

cenovno ce biti pozicionirana izmedju dve GAMING 760ke N760 TF 4GD5/OC i N760 TF 2GD5/OC
 
evo malo i rezova,deff vs oc....

warhead deff:

attachment.php


i OC:

attachment.php


Metro LL deff:

attachment.php


i Metro LL OC:

attachment.php


Sto se mene tice,dosta dobro skaliranje prilikom OC-a,samo mi nije jasna jedna stvar,a to je dosta nizak rezz u 3dMark 11,cak sam sa 660ti (MSI PE) imao veci skor,a karta je primetno slabija od ove 760-ke u svim igrama,cak i kada je debelo naklokovana....
 

Prilozi

  • kriza deff.JPG
    kriza deff.JPG
    141.3 KB · Pregleda: 351
  • KRIZA OC.JPG
    KRIZA OC.JPG
    135.3 KB · Pregleda: 347
  • METRO DEFF.JPG
    METRO DEFF.JPG
    73.6 KB · Pregleda: 329
  • metro oc.JPG
    metro oc.JPG
    70.4 KB · Pregleda: 330
Ma bitno je da igre vide i "osete" ono sto treba ;)

evo ga i mark deff:

attachment.php


i OC:

attachment.php
 

Prilozi

  • 3d mark def.JPG
    3d mark def.JPG
    81.2 KB · Pregleda: 351
  • 3DMark 11 oc.JPG
    3DMark 11 oc.JPG
    92.7 KB · Pregleda: 354
Poslednja izmena:
Da,definitivno,za tu lovu odlicna! Jos jedna stvar,prosto je neverovatno koliko bolje radi u Metrou LL u odnosu na 7950 i 7970....na pojedinim mestima sam imao jezive padove fps-a cak i sa klokovanom 7970,sa ovom 760 nema toga....mada nije ni cudo,kontam da je igra debelo prilagodjena nvidiji....
 
MSI GTX 760 Hawk review

Odlicna izvedba sa odlicnim performansama.
Zanimljivo je da je u testovima igara amd optimized bolja cak I od Ghz 7970 edicije.

Overklok je svakako fantastican, boost se krece negde oko 1400 Mhz.
Kepler je definitivno objasnio sto se tice OC-a I visokih frekvencija!

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_760_msi_hawk_review,1.html

P.S.@Sinda cestitam na kupovini neka te sluzi.Rekoh ti sa je 760-ica zverka :)
 
Poslednja izmena:
Hvala ;) sad mi dodje da menjam ovu za Hawk-a :)
 
Nista cudno da gtx760 u nekim igrama sustigne HD7970ghz ili kao sto sinda kaze bolje radi to je normalno takve igre postoje, isto kao sto HD7950 prefura gtx680 u nvidia sponzoriranim igrama nista cudno.
Generalno gtx 760 ulazi u rang HD7950 negdje je brza negdje sporija, ista klasa, trenutno jeftinija tako da je za igrace bolja opcija.
 
Maximalno OC 7950 i maximalno OC GTX760 su i dalje "tu negde", cak bih rekao da je 7950 malkice brzi. Karte su tu negde i sa cenom. Koliko para toliko muzike.
 
Meni je neizmerno drago da je konacno posvecena paznja fluidnosti u gamingu a to se odnosi na sam rad karte - ujednacenost fps-a (frame rate drop) I fenomen sttutera I microsttutera..
Ove dve stvari I te kako uticu i odrazavaju se na sam kvalitet gaminga vise nego sam fps na papiru koji moze da bude zadovoljvajuci a u realnom radu zbog fenomena sttutera vidno primetno manji tj ono sto smo ja I GoranM pricali u GTX 660 Ti a kasnije I javno predstavljeno na techreport.

Ova karta tj svi GTX760 modeli su bas upravo jako hvaljeni od testera sto se tice tog fluidnog gaminga..
Sto se tice OC-a GTX760 postize jako visoke I stabilne frekvencije uz sasvim prihvatljivu temperaturu dok 7950 koju pominjete ima problem sa nestabilnoscu usled pregrevanja naponske sekcije I samog GPU-a pa taj klok koliki god da se istera je prakticno neupotrebljiv u relnom radu osim eventualno na vodenim sistemima sa kartama koje poseduju full cover block.
To su neke cinjenice koje treba istaci ako se bas ide u tom smeru ka nekoj preciznoj I detaljnoj polemici..
 
Poslednja izmena:
Dobra je GTX760. Probao sam Crysisi 3 sa 7970 na 1050/1500 u odnosu na GTX660Ti na 1200 / ne pamtim vise koliko memoriju (otisla je kartica od mene... cekaju se nove) :D

Utisak. Prvi nivo, sam pocetak, tu su negde.
Scena kada dobijete luk i gledate kroz ono staklo, tu je NVidia brza sa 27fps prema 23fps. Posle kako ide nivo, malkice je bolja 7970.
Kada se dodje od "travuljine" oko onog tornja koji gadjate onom super puskom, vozova i prve vece grupe vojnika u vodi, e tu je 7970 PRILICNO fluidiniji. U svakom slucaju bilo bi i neprirodno da 7970 nije brzi od GTX660TI.
Sto se tice 7950 vs. GTX760, e tu vec mislim da je GTX 760 u novijim naslovima u prednosti, dok je u starijim ATI 7950. U proseku jeste 7950 malkice brzi, ali u najnovijim igrama je malkice brza GTX760. Mislim da je opet u pitanju kasnjenje drajvera za ATI. Oni nekako imaju obicaj da drajvere izbace kad je vec 3-4 meseca igra na trzistu i kad su je svi vec presli.
 
Poslednja izmena:
7950 koju pominjete ima problem sa nestabilnoscu usled pregrevanja naponske sekcije I samog GPU-a pa taj klok koliki god da se istera je prakticno neupotrebljiv u relnom radu...

Aj ne lupaj, leba ti :p Sta sve covek nece da cuje od tebe :D Gde si procitao ove gluposti da mi je da znam, pa imao sam i 7970 i 7950 referentne karte, stabilan klok je stabilan kloka nisu im trebali nikavi vodeni blokovi ili ne znam sta da bi radile full stabilno na pretestiranim klokovima, isto ka Nvidia, u tom segmentu nema nikakve razlike... Procitas negde neku glupost koja ti se uklapa u pricu o superiornoj nvidia tehnologiji heheheh :D i ne prestajes o tome da drobis :p

@ sinda
Menjaj za lightning :eyebrows:
Mada nemas tu sta da menjas, napravio si dobru kupovinu ;)
 
Poslednja izmena:
U nedostatku informisanosti nije lepo ponasati se tako kako se ponasas.
Jesi li merio temperaturu naponske sekcije?
Na kojim klokovima su karte radile? Jesi li siguran da ti karte nisu trotlovale?
Za vise informacija o pregrevanju naponske sekcije baci ces u threadu 7950 kartica..


http://forum.benchmark.rs/showthread.php?276102-AMD-Radeon-7950-zvani%C3%84%C2%8Dna-tema

P.S.Zaboravio si da i ja radim sa hw-om kao sto si ti nekad.Nije mi potrebno da citam i ako
iskustva korisnika od izuzetnog znacaja!

Neki dan si pitao sta je to sttutering..Polako dolazis do novih saznanja,mozda ces saznati i za pregrevaje naponske sekcije na preko 100c i curenje napona ;)



I jos nesto_Oni sumislili na onaj krvnicki oc do same ivice pucanja a ne OC koji je prihvatljiv na 24h/7 !Poredili su max OC i jedne i druge karte!
 
Poslednja izmena:
Aj ne lupaj, leba ti :p Sta sve covek nece da cuje od tebe :D Gde si procitao ove gluposti da mi je da znam, pa imao sam i 7970 i 7950 referentne karte, stabilan klok je stabilan kloka nisu im trebali nikavi vodeni blokovi ili ne znam sta da bi radile full stabilno na pretestiranim klokovima, isto ka Nvidia, u tom segmentu nema nikakve razlike... Procitas negde neku glupost koja ti se uklapa u pricu o superiornoj nvidia tehnologiji heheheh :D i ne prestajes o tome da drobis :p

@ sinda
Menjaj za lightning :eyebrows:
Mada nemas tu sta da menjas, napravio si dobru kupovinu ;)

Ma zezam se bre,nema vise menjanja,sad cu malo da se posvetim modu kucista koji sam zapoceo jos zimus,pa da to lepo dovrsim ko covek....:)
 
Eh kad se samo setim, nekad ti je tesko bilo objasniti da je microsttuter moguc i na single kartma, a sada je to glavna vodilja i samo se trubi o tome. :p

http://forum.benchmark.rs/showthrea...rajveri-teme&p=2588883&viewfull=1#post2588883

Inace, dobro je da se dolazi do novih "saznanja", eto i ja sam na toj 7950 pa ne vidim nikakav microsttuter niti pregrevanja, niti nekakav nefluidan gameplay, ali bicu fer i reci cu da je verovatno moguce da neko i negde mozda ima tih problema.
 
To je sve reseno. Nema toga vise. Bilo je pre. Inace 7950 svaka po meni ide na 1100 za GPu, 1150 raspolozenije, a 1200 je vec zestoko przenje i po meni nije za 24/7.
 
Nazad
Vrh Dno