Šta je novo?

MSI HD6570 povezivanje 3 monitora

figuar

Cenjen
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruke
2
Poena
151
Pozdrav svima,

Izvinjavam se ako nisam pazio na casu, tj ako nisam nasao da je neko vec pricao o ovom problemu.

Elem, imam pomeuntu grafiku, koja ima 3 izlaza, ali nikako ne mogu da nateram 3 monitora da rade u extended desktop modu.

Jedan obavezno bude u disconected stanju. pokusao sam sve varijante u catalist control centru, ali kad god odradi detekciju monitora, vidi ih 3 ali je jedan disconected.

Video sam negde po netu da mora da se kupi neki adapter koji jedan ulaz, prebacuje u neki pasivni mod (ako sam najbolje razumeo), pa to radi, ali to nema kod nas da se kupi (zvao sam kanibal, ali ne znaju o cemu pricam).

Ovo je do sada radilo paralelno sa integrisanom grafikom (jedan monitor na integrisanu grafiku, a 2 na PCIe), ali je bila slaba konfiguracija za posao koji treba da zavrsava komp.
Sada sam pokusao istu varijantu sa i5 procesorom, i integrisanom grafikom, ali ploca ne dozvoljava da budu aktiven obe grafike istovremeno. Ako je primarna integrisana, PCIe se disabluje i obrnuto.

Ako neko zna za neku plocu koja moze u ovakvom modu da radi, i to bi mi zavrsilo posao.

Hvala unapred!
 
Imas dve opcije:

- Odgovarajuca VGA karta, sa tri izlaza i da podrzava Eyefinity (ovo je malo opsirnija tema, posto dosta VGA karti to ne podrzava)

- Da pokusas da u BIOSU ostavis da je def graficka integrisana ili int+pcie.

I wanted to run three monitors (no gaming, just work related stuff) so I bought a ATI Radeon 5400 graphics card but after installing it I realised it wouldn't run all three monitors, I had bought the graphics card WITHOUT Display Port. It had three ports, DVI VGA and HDMI but no Display Port.

I then had two monitors plugged in the Radeon and the other plugged into the on-board VGA but could not get a signal on the VGA so I thought I'd need yet another new graphics card to run the third monitor.

I was actually looking online for a suitable second graphics card when I thought I'd have one last-ditch attempt at seeing if I could get the on-board to run at the same time as the Radeon (I had tried searching for this before but found a forum that said it was not possible) and I found this thread.

I booted into the BIOS and found only 3 options for video; PCI, PCIE, ON-BOARD so I switched it to ON-BOARD, rebooted and got all three working! A quick re-jig of the display positions in the AMD Vision control center later I'm good to go!
http://www.tomshardware.co.uk/forum/361471-33-multiple-monitors
 
Ima neki trik gde moras da imas neki aktivni adapter kod atija, ja sam se jedno vreme borio sa tim, posle uze nvidiu i radi sve na prvo ubadanje
 
Hvala na odgovorima.

U medjuvremenu sam resio problem posle dugog trazenja... Ovu kombinaciju sa ukljucivanjem default grafike da bude onboard sam pokusao, ali ne radi. Takodje u ovom biosu nema opcija da se stavi int+pcie .

Tako da... Problem je resen zamenom ploce. Uzeo sam drugu plocu koja na integrisanoj grafici ima HDMI izlaz (na prvoj su bili samo rgb i dvi). Na HDMI se signal salje nekim drugim kanalom, za razliku od analognih izlaza, tako da radi bez poblema i integrisana i eksterna grafika (naravno u BIOSu je podesena integrisana kao default, i always enabled).

Model ploce je Gigabyte MB - SOCKET 1155 - GA-B75M-D3H
 
Nazad
Vrh Dno