Šta je novo?

usb asicminer 300 Mh/s - > 1 btc

Ma opušteno, ljudi, čemu tenzija?

Nego, sprema se nova verzija onog narodnjaka:

Kopa coine moj jaran, a kopam i ja, profit nam je odnijela Asic mašina ta. :D
 
Sta cete raditi ako se desi "nemoguce" i valuta koja je zapocela celu pricu tj. BTC propadne a zameni je LTC na primer? Ocigledno je da cela prica stoji na poverenju i interesovanju velikog broja ljudi. ASIC stvara potpuno suprotan efekat i sigurno ce unistiti BTC ako mene pitate. Ukoliko tvorac BTC-a ne odluci da napravi izmene i obesmisli te namenske cipove.

Rudarenje na prvi pogled deluje kao piramidalna sema ali ono sto daje nadu u uspeh koncepta jeste taj momenat viseg cilja tj. kreiranja decentralizovane value. Bez toga ceo koncept je cista prevara.

ASIC je klasicna piramidalna sema tj. prevara i nema ama bas nikakvu buducnost.
 
to nema nikakvog smisla.

svi koji rudare btc, "rudare" jednu te istu funkciju (sha256). rudarenje bi bila piramidalna shema kada bi neko (na vrhu piramide, jel) imao rešenja za još neotkrivene blokove. a za to bi bilo neophodno da ima kontrolu nad čitavim blockchain-om (famozni 51 % napad).



asic je samo brži u obradi hešova - ništa više. princip i pravila su i dalje ista. dakle, ako asic nema nikakvu budućnost - nema je ni btc. ako btc nema budućnost - zasigurno je nema ni ltc.

to što se nekome ne sviđa što postoji neki hardware koji brže obrađuje hešove - to je samo njegov problem.
 
daleko od toga da mi je krivo sto nisam kupio takvu spravicu :)
to ko tebe iritira i slicno, to se zali mami i tati a ne ovde :D ja te gotivim sto si pozitivac i realno sagledavas pricu (barem je tako od kada sam poceo da pisem na ovom forumu).. a to ko je kakav faktor ili nije, uopste nije tema ovog topika.. ovde smo da bi razmenjivali misljenja i nalazili najbolje resenje.. to dal je neko treba da u odredjenom momentu kupi a-sik spravicu ili da ulozi u nesto trece.. to je sve krajnje irelevantno.. a ti se ljuti do sutra ako si bas toliko dokon..

o tim istim moodima necemo polemisati.. zivi svoj zivot i uzivaj u njemu :)
 
@G@W - Pa ima neke logike u tome što pišeš, ne toliko da LTC zameni BTC to mi zaista izgleda nemoguće ;) (mada je i luda cena početkom aprila BTC pre samo 6 meseci izgledala kao totalna fantastika), nego će možda doći "krizni period" za BTC baš zbog toga što će uskoro samo nekolicina proizvoditi BTC a ostali mrvice ili ništa. Eventualno, ako bi se kasnije stvarno mogli kupiti naširoko asic uređaji donekle decentralizovalo proizvodnju pa bi bilo slično kao ranije, ali samo slično. Mada opet ništa od ovog ali ne mora da mnogo utiče na cenu osim tražnje....bem li ga, videćemo. Ono što je sigurno da je kraj za gpu kopanje BTC-a uskoro (sa ovom cenom pogotovo).
 
Poslednja izmena:
Cenu kreiraju oni koji upumpavaju ogromne sume novca u BTC. Bez njih BTC je nista, i njih bas zabole koliko ljudi i cime kopa BTC dokle god sistem radi. Rudari samo odrzavaju sistem. To mnogi ovde ne umeju da shvate.
 
Nije to bas tako jednostavno. Mora postojati interesovanje ljudi za nesto, neki cilj kojem se tezi. Nije dovoljno samo upumpati pare. Da je to dovoljno nikada se niko ne bi vinuo sa dna ka vrhu. Android OS je dobar primer, nisu samo pare razlog zasto je sistem uspeo vec i poverenje deveopera da bi jednog dana od cele price moglo nesto biti. Bez toga nikada ne bi uspeo.

Bez rudara sistema nema, ma koliko para bilo upumpano u njega.

Asic nije dostupan svima, vec samo odredjenima. Nema transparentnosti = nema poverenja. GPU je uredjaj opste namene, dostupan skoro svakome. Bilo ko uz malo truda i para moze uci u celu pricu. Sve informacije su dostupne. Dok kod Asic-a sam nacin rada nije skroz poznat, neko kontrolise proizvodnju, sve je obavijeno velom senke. U takvim okolnostima se ne moze stvoriti poverenje velikog broja ljudi.

Da ne pominjem da je najveca mana Asic-a to sto je u pitanju namenski uredjaj. Namenski uredjaj nemaju buducnost, ni u jednoj industriji a pogotovo ne u IT. Svuda oko nas namenski uredjaj dobijaju funkcije koje do juce nisu imali, postaju hibridi raznih uredjaja. U ovom dobu neko pokusava da progura ideju specijalizovanog, namenskog cipa. Smesno.

LTC moze preziveti, sve sto treba da se desi jeste da svi GPU rudari predju a to ce povuci i ove ljude sa parama. Jer oni obrcu te pare, a gde nema mase da se na njoj zaradjuje putem raznih provizija, nema ni obrtanja para. Nije isto kada par stotina ljudi cini snagu citave mreze i kada je ta snaga podeljena na sto puta vecu masu ljudi. Ovo drugo je mnogo bolje za biznis.
 
Nije to bas tako jednostavno. Mora postojati interesovanje ljudi za nesto, neki cilj kojem se tezi. Nije dovoljno samo upumpati pare. Da je to dovoljno nikada se niko ne bi vinuo sa dna ka vrhu. Android OS je dobar primer, nisu samo pare razlog zasto je sistem uspeo vec i poverenje deveopera da bi jednog dana od cele price moglo nesto biti. Bez toga nikada ne bi uspeo.

Bez rudara sistema nema, ma koliko para bilo upumpano u njega.

Asic nije dostupan svima, vec samo odredjenima. Nema transparentnosti = nema poverenja. GPU je uredjaj opste namene, dostupan skoro svakome. Bilo ko uz malo truda i para moze uci u celu pricu. Sve informacije su dostupne. Dok kod Asic-a sam nacin rada nije skroz poznat, neko kontrolise proizvodnju, sve je obavijeno velom senke. U takvim okolnostima se ne moze stvoriti poverenje velikog broja ljudi.

Da ne pominjem da je najveca mana Asic-a to sto je u pitanju namenski uredjaj. Namenski uredjaj nemaju buducnost, ni u jednoj industriji a pogotovo ne u IT. Svuda oko nas namenski uredjaj dobijaju funkcije koje do juce nisu imali, postaju hibridi raznih uredjaja. U ovom dobu neko pokusava da progura ideju specijalizovanog, namenskog cipa. Smesno.

LTC moze preziveti, sve sto treba da se desi jeste da svi GPU rudari predju a to ce povuci i ove ljude sa parama. Jer oni obrcu te pare, a gde nema mase da se na njoj zaradjuje putem raznih provizija, nema ni obrtanja para. Nije isto kada par stotina ljudi cini snagu citave mreze i kada je ta snaga podeljena na sto puta vecu masu ljudi. Ovo drugo je mnogo bolje za biznis.

Slazem se sa ovim.
 
Poslednja izmena:
risim je napisao(la):
daleko od toga da mi je krivo sto nisam kupio takvu spravicu :)
to ko tebe iritira i slicno, to se zali mami i tati a ne ovde :D ja te gotivim sto si pozitivac i realno sagledavas pricu (barem je tako od kada sam poceo da pisem na ovom forumu).. a to ko je kakav faktor ili nije, uopste nije tema ovog topika.. ovde smo da bi razmenjivali misljenja i nalazili najbolje resenje.. to dal je neko treba da u odredjenom momentu kupi a-sik spravicu ili da ulozi u nesto trece.. to je sve krajnje irelevantno.. a ti se ljuti do sutra ako si bas toliko dokon..

o tim istim moodima necemo polemisati.. zivi svoj zivot i uzivaj u njemu :)
Odakle tebi uopste ideja da se zalim na ista? Zajahao si bez ikakve potrebe i realnog razloga. Prozivas me bezveze kao da sam noob koji je juce u ovo usao. Nisam dugo u ovoj prici kao neki ali savrseno sam realan i svestan svih rizika i dovoljno sam inteligentan da znam sta radim.
Vec sam te jednom pitao i nisi mi odgovorio: jesi bas bas 100% siguran da ne postoji nijedan asic u srbiji? Ako jesi stavi i neku lovu na to. Ako nisi onda cuti.
Ja ixmogu da ti dokazem da ima asica ali ti ne mozes da dokazes da ih nema. To je jedino bitno.
 
šta znači sklapa?

ono kao, 10 čipova za svoje potrebe, ili je čovek ozbiljan, pa ima smt mašine, nov dizajn, itd?
 
Sklopio vec par komada, ima sve potrebno, sem firmware-a, naravno. Ako bude raspolozen za neku vecu pricu, napisacu ovde.
 
Zbog cega nema fw? To barem nije ne znam kakav problem a samo to mu treba da ima gotov proizvod. Kad ti jedna stvar fali dzaba ti.
 
Inzenjer, masinac... Razmisli malo, FW je prilican problem, zasto bi neko patio sa tim ako ovako ima dobar dil... Velika glavobolja manje. Bar ja tako kontam, ima ko ce da se zeza sa sofverom, tj. nadam se.
 
Nazad
Vrh Dno