Šta je novo?

Acer A1-810 tablet

ako bude vise od 200eur, onda nece biti isplativa kupovina...prodam ti ja 7icu pa cu da cekam 8icu :d da sam znao da ce izaci pre nego sto sam kupio hd7, 100% bih cekao...
 
A baš sam se nameračio na sedmicu, na svu sreću ga nije bilo prethodnih dana u radnjama...
Ova osmica deluje idealno, hardver sedmice(i rezolucija), sa veličinom ekrana ikonije :D
Inače, kako si zadovoljan sedmicom?
 
ja sam prezadovoljan...skroz koristan gadzet, da kupujem opet, opet bi uzeo hd7...nije dzaba svuda po netu proglasen za best buy ;) a sad kad znam da ce izaci 8ica wide, verovatno bi je cekao, jer je to po meni najbolji kompromis izmedju mobilnosti i velicine :)
 
jer je to po meni najbolji kompromis izmedju mobilnosti i velicine :)
Slazem se, zato mi Iconia deluje malo bolje od HD7... 8" je prava stvar, 7 je malo, skoro kao telefon :D. A 10 je mnogo :d
E da, morali su negde da zakinu na "Osmici", inace niko HD7 ne bi vise kupovao - procitah da Osmica izgleda dolazi samo sa 8 giga, a ne 16... Mada podrzava memo.kartice. :)
edit - ili ipak ne, evo sad sam nasao sliku na asus russia fejsbuku 487984_510392125714313_349902856_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svim korisnicima ovog odlicnog tableta,i jedno pitanje: dali imate OS na srpskom jeziku?
 
Da li bi neko menjao Iconiu za Asus memopad Hd7 sa Trans coverom,star 2,5 meseci,u besprekornom stanju?Meni bi za citanje vise odgovarala Iconia.Unapred se zahvaljujem na razumevanju.Milos,Bgd.
 
Kupio sam ovaj Acerov tablet intersuje me gde mogu da kupim njegov originalni cover case. Očigledno da kod nas nigde ali kako da se poruči ili koji bi bio odgovarajući stim da je bar donekle približan originalu.
 
Imas na DX sasvim solidan case ja sam uzeo par komada...samo kucaj oznaku tableta
 
Gledao sam na DX imaju isti case samo u raznim bojama ja sam hteo približno originalnom, ako je to ikako moguće. Kod nas nema izgleda ko da uveze tu dodatnu opremu nego samo uvoze tablete. Pogledao sam u radnji gde prodaju dodatnu opremu za telefone i tabove ali nema univerzalna 8" nego ili 7" ili 10". A da apsurd bude još veći u toj radnji i prodaju Acerov tab od 8" pri čemu nemaju adekvatan case za njega ???
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana sam kupio ovaj tablet u Merkatoru na 12 rata preko pika kartice, 19999,00 dinara. Sad mi mobilni telefon izgleda kao igračka :D
Za sada se učim i igram na njemu, punim aplikacijama. Tražim držač, fuztolu ili kako se već zove, za njega. Ovaj originalni za 2990 je bolesna cena.
 
Ovo sam zaboravio da pitam, može li se na ovom tabletu koristiti viber, ili uopšte na tabletu?
 
Poslednja verzija Vibera je omogucila da se paralelno koristi na tabletu i mobilnom Viber. Barem tako tvrde u opisu izmena na Google Play. Svejedno moras imati nalog vezan za neki mobilni broj.
 
Uspeo sam viber da instaliram i na tablet, paralelno sa mobilnim telefonom. Prvo nešto nije htelo, zezalo, a posle trećeg pokušaja sve se normalno i lagano namestilo i leglo. Sad mogu, kada mi je dosadno, sam sa sobom da se dopisujem ;-)
 
Ja sam uzeo futrolu kao torbica, Hamma u gigatronu za 1200 din, otvara se na rajsferslus x 2 po obodu, cvrsta, postavljena...kao i foliju za ipad od 450 d. pa seckao. Rupa od home tastera sam uklopio za kameru...
 
Imam jedno pitanje: Da li je moguće na ovaj tablet preko kabla priključiti onaj usb modem (ili kako se već zove) za internet, od mts-a, vip-a ili telenora?
 
E to već ne znam da uradim, a i mislim da bi izgubio garanciju, verovatno.
 
Поштовани сви,
и ја сам од пре пар недеља поносни власник овог таблета. Слично као Shubiglajzer - Пика картица и Меркатор, плус поклон 8GB SD картица.

Укратко: презадовољан сам уређајем!

Надугачко:

Прво замерке (које то једва јесу):
1. нема компас, али ова опција једва да је потребна јер поседује GPS.

2. нема сензор за осветљење, али до опције за подешавање осветљења се врло лако долази.

3. нема NFC, али коме то треба :)

4. не постоји могућност коришћења USB модема преко OTG кабла, ова опција би већ некоме могла да смета. Остаје нада да ће ACER то исправити неким update-om.
Мени, ово не смета, јер имам приступ на кућни Wi-Fi. Ван куће је могуће (уколико имате смартфон који то подржава) повезати телефон (Wi-Fi hotspot) и таблет и тако изаћи на Интернет.

5. звучник је на лошем месту, ово је мана скоро свих таблета које сам видео. Никако ми није јасно зашто произвођачи смештају звучник на задњу страну уређаја или на ивице уређаја, једино исправно би било ставити звучник на предњу страну, као што је на телефону. Пример за добар распоред: Samsung Galaxy Tab 2 5110 10.1
Ипак, ова "мана" није нешто што би требало некога да одбије од овог таблета.

Врлине:
1. IPS екран
За коришћење у кућним условима, ово је сасвим добар екран. Слика је врло јасна и оштра. Густина пиксела од 162 пиксела по инчу је довољна да пикселе једва примећујете.
Уосталом, густина растера у штампи већа од 133 линије по инчу се већ сматра високо квалитетном штампом.
4:3 однос страница је одлична ствар. Слика много већа него код 7" таблета, а и даље се може баратати једном руком.

2. Android 4.2.2
Свеж и ненабуџен оперативни систем. Врло мало апликација је инсталирано. Пуно слободне меморије за корисника!

3. Процесор и меморија
Довољно брзо и пространо да све иде веома глатко и без кочења.

4. Батерија
Траје дуго, нисам мерио колико, али уопште немам проблема, напуним је ноћу, траје цео дан и опет је ноћу напуним. Никад га не гасим.
Добро је што се пуњење врше преко microUSB порта, што омогућава пуњење и у аутомобилу.

5. Камере
Поприлично лоша предња камера, али таман таква и треба за Skype! Задња камера добра, да има блиц била би још боља, али не мари.

6. прикључак за SD проширење меморије
Одлична ствар.

7. GPS и Bluethoot
Добра ствар, али није пресудна за куповину.
Ретко се користи.

Све у свему за ове новце (око 170 евра), мислим да је најбоља куповина.

Поззз
 
Jedno pitanje kako da iskljucim dosadni xt9 text input, smara za medalju i da li moze da se podesi serbian letinica, vidim da ima cerilica ali ne i latinica
 
Poslednja izmena:
ako već nisi do sad, skini i instaliraj abrakadabra.keyboard.serbian.apk, domaći proizvod, odlična tastatura.
 
Da li se nekom zapucava ovaj tablet, a desilo mi se i to da su boje u igri Subvej surf bile čudne kao i zvuk??
 
Poslednja izmena:
Imam ga nekih 10ak dana ali nisam odradio apdejt sto mi nudi.

Nisam ni primetio neko bagovanje jedino sto devojka igra minjonse i kaze da nekad ne odreaguje na skretanje ili skok...
Inace sam zadovoljan tabletom. :)
 
Nazad
Vrh Dno