Šta je novo?

Acer A1-810 tablet

hernanbarcos

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruke
29
Poena
154
vidim da se polako pojavljuje kod nas u manjim radnjama ovaj tablet po ceni od oko 21000,pa rekoh da vidim kakvo je vase misljenje o njemu? po meni ovo bi trebalo da bude best buy definitivno
 
review:http://www.trustedreviews.com/acer-iconia-a1_Tablet_review
kod nas sam nasao u dve radnje, u jednoj za 21 000 u drugoj za 23 000

Vidim da si nov, slobodno mozes reci gde si nasao i postaviti link radnje..

Inace, tablet je meni onako, nit smrdi nit mirise, opet bi prednost dao Nexusu 7, zbog boljeg SoC-a i podrske, ovaj pak ima malo veci ekran, ali opet ima stupidnu rezoluciju, tako da obrni okreni opet je za te pare Nexus razumnija kupovina..
 
Izgleda da je ekran slaba tačka, veličina displeja i rezolucija kao ipad mini - mada je rezolucija i dalje mala 1024x768.
U svakom slučaju bolje od prestiđa za one koji traže ovu veličinu.
 
practic ima FB cenu, ko se uloguje tako na sajt, pa košta 20327din.

U svakom slučaju, solidan tablet, po ok ceni. Kome treba 8" 4:3 ovo je super, jedino još da je malo tanji, a treba da vidimo i koliko mu traje baterija. Ipad mini je tu neprikosnoven, njemu traje skoro 13h.
 
Ovaj nece da bude njemu konkurent...

Kako to misliš? Pa ovaj Acer je preslikana kopija ipad minija. Ima isti ekran, isti odnos stranica, naravno da mu je konkurent, jedino što Acer cilja na niskobudžetno tržište, dok je ipad mini vrh tržišta.

Ili si možda mislio na to da Acer neće imati tako dobru bateriju?
 
kupio sam u tehnomaniji ovaj tablet i nema zvuk, radi na sluskama al ovako jok. To neka greska ili mora se cacka nesto? i factory reset sam uradio
 
@undeR proveri jacinu zvuka meni se na najacem jako slabo cuje preko njegovih zvucnika a kupljen je u acer.uk..ali mi to nije toliko vazno ali zna nekad da iritira
 
Ма ни да писне, вратио сам им и 6.8 стижу опет. Ко ће да чека мамичицу им. Тражићу паре натрад.
 
Posle toliko razmisljanja i cekanja ( cekao sam Asus Memo Pad HD 7) pre neki dan sam uzeo ovaj tablet. Najveci strah mi je bio ekran, zvuk i kvalitet izrade. Tacnije, ti strahovi su nastali zbog silinih recenzija koje sam procitao ali...
Za one koje zanima sada cu izneti neko misljenje pa mozda tom nekom pomognem sto i jeste cilj ovog kraceg eseja... Iskreno, tablet nije vrhunski ali za te pare radi fantastican posao.
Ekran je kristalno jasan te je ova rezolucija ok za ovu velicinu uređaja. Mislio sam da cu se zbog toga razocarati ali sve je ostro i onako kako treba da bude. Citanje pdf fajlova i drugih fajlova je super a meni je to bilo bas vazno. Naime, kada sam u prodavnici uporedio 7 i 8 inca video sam da je razlika bsa velika. Igrice su sasvim ok dok su kamere osrednje. Prednja je ispod proseka ( ali sam zahvalan sto je tu) dok je zadnja sasvim ok i pruža dobre slike. Sto se tice zvuka znao sam da je slabiji ali kad sam kod kuce ( gotivim da gledam TED konferencije) sve je ok ali naravno moze da bude i glasnije. Poslednje, kvalitet izrade, siper ( da kucnem u drvo :) ).

Skroz dobar tablet! Tu sam ako nekog jos nesto zanima...
 
Ja sam probao GPS i prvi put kad se palio trebalo mu je 2~3 minuta da locira satalite , nalazio sam se u kuci u prizemlju, sprat i potkrovlje iznad. kasnije mu treba max do 1 min da locira satalite (vise od 4) mozda i manje ovo je orijentaciona procena. Nije gubio signal cak ni kad sam napustao kola i setao (kupovao) po trznom centru ...mada je taj trzni centar slican onim halama na Bgd sajmu onim malim gde je bazar ako to jos uvek ima. Instaliran IGO za android 1024x768 jedino nisam bas zadovoljan mapama Srbije (Navteq) ali cu to promenuti kad dojem u Bgd
 
Ja sam probao GPS i prvi put kad se palio trebalo mu je 2~3 minuta da locira satalite , nalazio sam se u kuci u prizemlju, sprat i potkrovlje iznad. kasnije mu treba max do 1 min da locira satalite (vise od 4) mozda i manje ovo je orijentaciona procena. Nije gubio signal cak ni kad sam napustao kola i setao (kupovao) po trznom centru ...mada je taj trzni centar slican onim halama na Bgd sajmu onim malim gde je bazar ako to jos uvek ima. Instaliran IGO za android 1024x768 jedino nisam bas zadovoljan mapama Srbije (Navteq) ali cu to promenuti kad dojem u Bgd

To je onda solidno brzo. Jel moze da se nadje neki povoljan nosac za kola koji se kaci na ventilacione otvore? Malo je bzvz kaciti 8 inca na staklo. :) Sto se tice mapa, za Srbiju su bolje one Contrast,ali to je off na ovoj temi. ;)
 
Ja sam trazio neki ali osim onih vakumskih za staklo nisam nasao....nasao sam par interesantnih na ebay ali mi je sumljiv kvalitet istih ja u kolima koristim 7" navigaciju (tablet) i to je granica upotrebljivosti-glomaznosti po meni..
 
Kakvi su utisci posle malo duze upotrebe? Koliko dugo traje baterija?
 
Ja bas nisam merodavan da kazujem svoje utiske, pre bih dao nekom od svoje dece da kazu sta misle. Ali ajde iz ruke jednog srednjovecnog coveka..sto bi moja deca rekla starca :) Baterija ako nista neradis sa ukljucenim wifi i podesenim auto update traje oko 7 dana znaci Stand by sa ukljucenim netom klasicno surfovanje citanje vesti odgledas neki klip na youtube procitas ebook traje oko 8sati. Ko sto vidis ja se ne igram na istom niti gledam filmove pustio sam Hobita na 720p cisto da vidim kako ide i sve je islo glatko bez trzaja naravno uz skraceni ekran jer isti nije 16:9. Sad o samom uredjaju koji je solidno uradjen..ekran je mamac za prste..tako da sam kupio olovku jer su me zena i deca zezala sto sam malo malo brisao ekran krpicom. Kamera solidna nista bolja nista losija za tu klasu. odavno ne koristim kamernu ni mobilnog ni tableta osim bas u nekim prilikama vise da slikam neku lokaciju kako bih je kasnije - prepoznao...citaj prodavnicu..ulaz u restoran.. a da ne izgledas *****no dok ti gps na ulici kresti skreni za 10m levo. Gps j je jako brz i dobro drzi signal cak i u zatvorenom.
 
Nakon nesto vise od mesec dana da dam utiske. Vrhunski tablet ili ti za bolje znam ali mi bolje ne treba. Igrice rade fantasticno ( igram najvise shadowgun) dok pored toga najvise akam aplikacije tipa za citanje pdf-a, blic, rts, b92 benchmark, i forum. Baterija nije losa... Traje dva dana u proseku. Sve je fantasticno u sustini sem kamera. Obe rade posao ali se niko istim nece oduseviti. U sustini super stvarcica.
 
Vrhunski tablet ili ti za bolje znam ali mi bolje ne treba.

konacno neko razuman, da kaze nesto lepo za non apple tablet koji kosta do 20k :D i meni 8" inca 4:3 izgleda mnogo vece nego 7" 16:9, ali zbog potreba i mobilnosti vise odgovara 7", uzeo sam hd7, a da hd7 ne postoji, uzeo bih bez razmisljanja ovaj...svaka cast i aceru i asusu za ovakve tablete sa ovakvim baterijama...mozda nisu bas kradja ali su svakako primamljiva kupovina ;)
 
Poslednja izmena:
konacno neko razuman, da kaze nesto lepo za non apple tablet koji kosta do 20k :D i meni 8" inca 4:3 izgleda mnogo vece nego 7" 16:9, ali zbog potreba i mobilnosti vise odgovara 7", uzeo sam hd7, a da hd7 ne postoji, uzeo bih bez razmisljanja ovaj...svaka cast i aceru i asusu za ovakve tablete sa ovakvim baterijama...mozda nisu bas kradja ali su svakako primamljiva kupovina ;)

I ja sam se dvoumio izmedju ta dva ali je ovaj prvi stigao... :) I pobedila je velicina...

Nema sta razum... Dugo sam gledao i istrazivao i svakom nesto smeta... Te ppi te kamera, te ovo, pa te ono... sve do otisaka prstiju na ekranu... Kada odes u prodavnicu svako ima neko svoje misljenje... Na kraju je ispalo da mogu da dubim na glavi i necu videti te piksele to jest rezolucija je sasvim kako treba. Ipak su sve ovo mali ekrani... A drugo za te otiske... Pa covece ovo je na dodir i treba da budu otisci:lupko:... Ko nece neka dokupi cover sa tastaturom i olovku... Ko nece da dokupi neka brise ( papir i sredstvo za brisanje nisu skupi). Marketing je samo istripovao ljude i tesko je onda biti realan. cheers
 
Super je ovaj tablet, dovoljno je brz, i ekran je skroz ok.

Zanima me ima li root za njega? Je li probao neko ovo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240029 ?
Flash player ne moze da se instalira? Jedino mi je uspelo da instaliram preko default web browser-a, i u njemu radi onda flash, ali u boat i dolphin brosweru ne radi.
Kao veliku manu naveo bih da je previse klizav, zadnja strana je bolja varijanta sa nekim gumiranim materijalom, ovako je nevolja u najavi.
 
Jel' uspeo neko da nakači 3G USB modem na ovaj tablet?
 
Dvomim se izmedju ovog tableta i Asus Memo Pad HD7, sta mislite sta je bolje ? Asus je nesto jeftiniji, ali ima manji ekran ( istina vece rezolucije, mada mislim da se ne primecuje toliko razlika s obzirom na relativno male velicine ekrana ) "Ispod haube" su skoro isti, samo sto Iconia ima hdmi port(koji mi i nije toliko bitan)
 
Nazad
Vrh Dno