Šta je novo?

AIMP (generalna tema)

Dark Magician

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poruke
10,817
Poena
635
Pustena je verzija 3.50: http://www.aimp.ru/index.php?do=download

The main features in AIMP v3.50 (compared with v3.20):

Common: Performance has been increased
Common: Added support of long pathname (more than 260 characters), only for Windows Vista and newer
Common: Added an ability to split files by chapters (OGG, OPS, M4A and M4B are supported)

Sound Engine: Added support for i32v24 sample format
Sound Engine: Equalizer has been improved - now all frequencies are processed between sliders

Skin Engine: Potential abilities are extended
Skin Engine: An ability to dock window to the top and bottom screen edges

Player: a list of supported hot keys has been extended
Player: Equalizer settings has been added to the DSP Manager dialog
Player: Now files merge into one queue, when send it to a removable device
Player: The queue of shuffle playback is now stored on the application closing
Player: Playlist tab hint now contains information about playlist content
Player: Managing Playlists - added an ability to browse content of closed playlist (with search ability)

Audio Converter: Added an ability to save path structure during conversion process
Audio Converter: OPUS Encoder has been added

Scheduler: Alarm Clock - added an ability to execute action after pre-set time period
Scheduler: Alarm Clock - added an ability to set playlist as alarm clock ringtone

Tag Editor: The "File Size" column has been added
Tag Editor: Added an ability to resize window of "Presets Editor" dialog
Tag Editor: Rename files - added an ability to replace / remove selected characters
Tag Editor: Rename files - bilateral transliteration has been added (Russian - English)
Tag Editor: Rename files - new design
Tag Editor: Added support of "BPM", "Disc Count" and "Publisher" tag fields
Tag Editor: Added support of OPUS format tags
Tag Editor: Added an ability to calculate BPM (powered by SoundTouch Library)

Audio Library: Mark reading speed has been increased by 10 times
Audio Library: Added an ability to display rating instead of mark, if mark is not set
Audio Library: Added an ability to send files to playlist
Audio Library: The "BPM", "Composer", "Publisher" and "File Format" columns has been added
Audio Library: Added an ability to add files to data base via Drag-n-Drop
Audio Library: Added special context menu for cells of the "Labels" column
Audio Library: Hotkeys for playback control has been added
Audio Library: New design of the "Labels Manager" dialog

Custom Controls: Added support for panning gesture for listbox like controls
Custom Controls: Context menu - added an ability to scroll items via mouse wheel
Custom Controls: Context menu - auto scrolling to selected item on menu popup
Custom Controls: Now you can switch between tabs via Ctrl+Tab and Ctrl+Shift+Tab / Ctrl+PageUp and Ctrl+PageDown shortcuts
Custom Controls: Scrollbar - added an ability to jump to position under mouse cursor via mouse click with pressed Shift key
Custom Controls: ListView and TreeView - per-pixel scrolling has been added
 
Poslednja izmena:
Winamp je postao mnogo tezak i trom zadnjih godina, a kvalitet zvuka mu nije ni blizu.

Ja AIMP koristim sa ASIO, i pustam u 95% slucajeva FLAC ili WAV bez dorade.
 
Koja opcija regulise pojavljianje onog poluprovidnog bara na vrhu aimp-a kada se pusti pesma?
 
Jeste! Au kako to nisam vide nije mi jasno. :l Dobar je program, samo malo da se uveca broj skinova dobrih i to je to, foobar kao da su batalili sto se tice razvoja.
 
Jeste! Au kako to nisam vide nije mi jasno. :l Dobar je program, samo malo da se uveca broj skinova dobrih i to je to, foobar kao da su batalili sto se tice razvoja.

Ni ja tu opciju nisam bio video danima, kad sam prvi put instalirao, nerviralo me, hteo sam da izbrisem program jer ne moze da se ugasi...

Dok nisam ubo gde je. :d
 
Ko razvija AIMP, rusi ?
 
Aha, sto je to bitno, samo da nisu aljbanerosi. :d

Meni jedino za sada smeta sto nije bas user friendly po pitanju podesavanja velicine prozora odnosno delova u njemu. Sve ostalo je super.
 
Postoji aimp tema o 3 i totalno je nepotrebno bilo otvarati novi topic
 
AIMP je tata za izvikanog Winamp-a.

Evo zasto:

1. AIMP je ljepsi.
2. Zvuk je cistiji na AIMP-u.
3. AIMP manje rama jede.

Winamp-a samo slava izvlaci. Ljudi su culi samo za njega(poznajem takve ljude)pa ga zato i koriste.
 
U slucaju da neko ne zna, u Playback options, pod device izaberite ASIO (ukoliko zvucna podrzava) ili WASAPI, tim redom.
 
I imam ja jedno pitanje, zna li neko sta radi opcija ''Allow advanced channels processing''?

Jer ja nisam primetio da ista radi.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim Winamp sigurno 4 godine.
Aimp ima sve sto treba i dzabe je, bas kako mi volimo.
 
Postoji li mogućnost da AIMP 2.5 sprečim da proverava ima li nove verzije za Download?
 
Imao sam nekoliko meseci staru verziju AIMP 3 i odradio sam apdejt na 3.5 iz prvog posta teme i sada kada palim plejer iskoci upozorenje invalid floating point operation. Nista, ugasim ovo i sve radi dobro ali ipak smara i ne znam zbog cega (win7 mi je cist).

A mozda cu ispasti pglu ali ajd da pitam - u playback options drzim WASAPI za Asus Xonar DG a kada prebacim na ASIO zvuk je maksimalno pojacan i ne mogu da smanjim uopste ni na jedan nacin. Ne znam kolika je razlika izmedju ASIO i WASAPI pa sam hteo da probam ali sam i sa WASAPI podesavanjima prezadovoljan, posebno kada slusam flac preko slusalica. U cemi je problem sa ASIO podesavanjima i kolika je razlika u kvalitetu zvuka?
 
Morao sam da se vratim na 3.20, jer ova nova verzija zakuca tokom pustanja pesme.
 
Imao sam nekoliko meseci staru verziju AIMP 3 i odradio sam apdejt na 3.5 iz prvog posta teme i sada kada palim plejer iskoci upozorenje invalid floating point operation. Nista, ugasim ovo i sve radi dobro ali ipak smara i ne znam zbog cega (win7 mi je cist).

A mozda cu ispasti pglu ali ajd da pitam - u playback options drzim WASAPI za Asus Xonar DG a kada prebacim na ASIO zvuk je maksimalno pojacan i ne mogu da smanjim uopste ni na jedan nacin. Ne znam kolika je razlika izmedju ASIO i WASAPI pa sam hteo da probam ali sam i sa WASAPI podesavanjima prezadovoljan, posebno kada slusam flac preko slusalica. U cemi je problem sa ASIO podesavanjima i kolika je razlika u kvalitetu zvuka?

ASIO bi trebalo da je za nijansu bolji. Kod mene radi kontrola zvuka za ASIO preko playera, ili sitemski volume.
Player se kad se koristi ASIO, ne vidi kao izdvojen program za kontrolu zvuka.

3.50 izgleda ima bugove, ako nastavi da ti izbacuje tu glupost, stavi 3.20 on je provereno stabilan, koristio sam ga od decembra kad je izasao.
Napomena: Budi siugran da si deinstalirao skroz, pa tek onda stavi stariju verziju, da ne nastavi da pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni trebao da instaliram 3.5, za sada sam primetio samo taj bag ali realno smara.
 
Meni sve ok ASIO siba kontrola zvuka radi...
 
@ hsv
Iskljuci opciju HF ili GX u audio centru, do toga je, samo je pitanje koja je od te dve opcije.
 
^nista od toga.. vraticu se na 3.2 ali sada imam veci problem - nogom sam zakacio kabl, lansirao slusalice u zid i prsle su :d
 
:d Gledaj to sa vedrije strane, taj događaj će ti pomoći da se lakše odlučiš za neke Superlux/Presonus.:smoke:
 
Pa sad cu i morati, sa jednom zalepljenom skoljkom sam mogao da ''zivim'', sada su ove slusalice neupotrebljive. Jedino sto me mraci je to sto Presonus HD7 nema sanse da budu udobne kao m390 a jos imaju onu skajcinu koja znoji usi.. :wall:
 
Meni pravi problem kad pustam Led Zeppelin i Pink Floyd. Ne mogu da ustanovim sta je.
To su novo skinuti.
Dok Radiohead, Audioslave, Queens of the Stone Age, sve pusta da mi ne pravi problem.
Ne znam do cega je, vratio sam bio na 3.20, ali isto. :wall:
 
Poslednja izmena:
^ da te ne zeza mozda flac format? npr da je 96 Khz+ pa zakucava plejer iz nekog razloga..

Vratio sam 3.2 i nema vise onog baga. Ali se na ovoj verziji desava da zakuca slajder pa nije moguce premotavati, potrebno je i po nekoliko restarta plejera da bi bag nestao, kako kad..
 
^ da te ne zeza mozda flac format? npr da je 96 Khz+ pa zakucava plejer iz nekog razloga..

Vratio sam 3.2 i nema vise onog baga. Ali se na ovoj verziji desava da zakuca slajder pa nije moguce premotavati, potrebno je i po nekoliko restarta plejera da bi bag nestao, kako kad..

To za slajder se meni nikad ne desava.
Nije, standardno 44Khz, nesto mi se sad cini da je prestalo, od restarta (koji se desio prisilno, jer je nestala struja).
Pa cu da vidim, da li ce opet da se desi. :guitar:
 
I definitivno se opet desava, nije mi jasno. Zakuca se i drnda kao da se zakucao sistem, i onda prestane, pri tome je nasumice u toku pesme.
 
Nazad
Vrh Dno