Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Zanimljivo :D Svidja mi se novi note kao sto mi se svidjao i note2.
Ali ipak ostajem pri s4, nekako mi je sve preko 4.8-5 inca previse, a iz istog razloga nisam ni n2 imao :)
 
Nisam samo skontao one flip wallete, to je kao futrola koja ide preko one koze pozadi ili se koza skida pa se tel montira u taj wallet?
 
Kakva je ovo cigla, sta je ovo? :p:p Tek sad dodjoh kuci da pregledam sajtove....
 
nista posebno ,mislim nikakvo ludilo ,izgled jedino bolji
ne znam da li ce se isplatiti prodavati N2 i kupovati N3 sem ako nekome bas nije stalo da ima novi note
 
Sviđa mi se, samo zašto li su morali da imitiraju i "vez" na "koži"? :-\
 
Sviđa mi se, samo zašto li su morali da imitiraju i "vez" na "koži"? :-\

Pa Goodyear welt ;)

Sa ovom kombinacijom plastične imitacije aluminijuma i eko-kože je Samsung prevazišao samog sebe! Bez obzira na to, ovo je najbolji telefon trenutno.
 
Pa Goodyear welt ;)

Sa ovom kombinacijom plastične imitacije aluminijuma i eko-kože je Samsung prevazišao samog sebe! Bez obzira na to, ovo je najbolji telefon trenutno.

Najbolje nešto drugo možda jeste, telefon baš i nije. U prilog mojoj tvrdnji idu softverski noviteti TouchWiza. Kao da je neko stavio Windows XP na telefon, tako izgledaju oni prozorčići. Totalno van Android tokova ali cenim da će nekome biti korisno. Ali da se vizuelno uklapa u ostatak sistema, to da. Sa sve onom notification/settings trakom što svetli u mraku. Odbijam da prihvatim da se to nekome zapravo i dopada...
 
Spec su brutalne,od napred pablet odlican od pozadi ko kineska navlaka sa aliexpresa.. Ne znam sto im je to trebalo. Mada je mozda uzivo bolji osecaj,videcemo
 
Najsmešnije je kad neko pokusava da ispljuje nesto sto je najbolji uredjaj koji je ikada napravljen u svetu mobilnih telefona samo zato sto nece moci da kupi. Da, najbolji je galaxy nexus kec jer je ovaj tako ogavan. Smešni ste. Tako je gomila pričala za s4 kako je ovakav ili onakav pa je gomila odmah kupila.

A ovo za seckanje nebznam o cemu prica, mora da mu kompjuter tripuje jer ja ne vidim.
 
Najsmešnije je kad neko pokusava da ispljuje nesto sto je najbolji uredjaj koji je ikada napravljen u svetu mobilnih telefona samo zato sto nece moci da kupi. Da, najbolji je galaxy nexus kec jer je ovaj tako ogavan. Smešni ste. Tako je gomila pričala za s4 kako je ovakav ili onakav pa je gomila odmah kupila.

A ovo za seckanje nebznam o cemu prica, mora da mu kompjuter tripuje jer ja ne vidim.

Da ali koliko će dugo da bude najbolji, 6 meseci? I da li je ovo uopšte mobilni telefon i o tome može da se diskutuje. Nema sta uredjaj je moćan mada opet ništa revolucionarno, mada opet ne znam sta ljudi očekuju. Note je note, dobićete update sa novim procesorom, softverom, malo više memorije veći ekran i veću bateriju iz godine u godinu. Kada izmisle nesta stvarno bolje daće mu i drugo ime :)
 
Poslednja izmena:
@storm- teško u ovo vreme da će nešto nas toliko da zadivi da kažemo da je revolucionarno; htedoh reći da ovi sto najviše pljuju bi isti taj uređaj digli u nebesa da im se pruži prilika da ga poseduju.

@Laza- tako je, muški ;)
 
Ma mene nervira što pokušavaju da kopiraju Apple logiku, ipak je nemogućnost izbora najbolje rešenje za 90% korisnika :)
 
Nista dok ne vidim uzivo, ali ta imitacija koze moze da bude korisna da ne klizi telefon. I sada imam problem da mi note2 bezi iz ruke.
To verovatno znaci da ne moze da se koristi pouch futrula na koju sam navikao.
 
Ono sto je meni fenomenalno kod Note uredjaja (ne znam od kad tacno imaju tu opciju) je MultiWindow, kao i opcija ukljucivanja vise aplikacija odjednom na manjim prozorima... Koliko mi je puta samo tako nesto trebalo... Ovo je poseban uredjaj i od njega me odbijaju dve stvari - TouchWiz (znam da on i donosi te prednosti, ali kada bi postojao Vanila Android sa tim opcijama jer ne usporava ovakvu zver od telefona) i velicina (ne znam kako bih se snasao sa tolikim telefenom).
 
Au majke mu ga što je ružan. Specifikacije me odavno ne zanimaju dok ne vidim kako to radi. Moćan je to uređaj bez govora, ali ova ledja su zlo.
 
Meni takodje nije jasno kako su pored toliko para, dizajnera, ideja i prototipova mogli da izaberu ovakav back cover...? Ovo je katastrofa.
 
Meni se svidja kako izgleda
Podseca me malo na note1
Ne kapiram sta je vama tu ruzno ali ok o ukusima nema price
Jedino sto mislim da nema razloga za prodavanje note 2 i kupovinu note3
Mislim da cu ovoga puta sacekati N4
 
Najsmešnije kakp uvek ljudi pominju dizajnere i kako je telefpn odvratan kad izadje a posle se masovno kupuje. Nikako da naučite da svako ima svoj ukus i da ako se vama nesto ne svidja, to ne znaci da je dizajner odradio los posao. Necu da pričam to sto niko nece ni da vidi telefon uzivo bar jos mesec dana a odmah se daje neki negativan sud.

I ja cekam note 4, sad su predobri telefoni da bi se menjali svake godine.
 
Ma prodavace se sigurno, i iPhone je iPhone pa ima milijardu prodatih jedinica...
Ali kad je nesto zaista ruzno, onda je ruzno krastavac. Imitacija koze i onaj step kao da je usiveno, ko jbni rokovnik izgleda.
 
Ni ja ne razumem sto se toliko pljuje...

Smeta veliki bezel - smanjili ga

Smetala je glossy plastika nazad - promenili je da izgleda mnogo lepse - kao na BB telefonima za koje su ljudi odusevljeni i baca na neku biznis klasu sa tim delom imitacija koze, a i svi koji su do sada radili review su odusevljeni, jer im je dosta one glossy plastike nazad

Manjak rama - sad je 3 giga

720p ekran - sad je 1080p
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram ovo za ram... Da li je iko na note 2 osjetio ikad manjak rama prilikom nornalnog koriscenja?

Tw-u izgleda treba solidna dekstop konfiguracija da bi radio glatko. Ne vidim drugu svrhu za 3gb ram-a.
 
Ne kapiram ovo za ram... Da li je iko na note 2 osjetio ikad manjak rama prilikom nornalnog koriscenja?

Ti si jos uvek na 4.1 jel da?

Cekaj 4.2.2 ili 4.3 sve zavisi sta ce dobiti Note2, pa ces da vidis. S4 ima nekih 300-400mb free. Od 4.2 Google je promenio RAM manager zbog boljeg multitasking-a. Ne gasi agresivno vise, sve vise popunjava RAM.
 
Ti si jos uvek na 4.1 jel da?

Cekaj 4.2.2 ili 4.3 sve zavisi sta ce dobiti Note2, pa ces da vidis. S4 ima nekih 300-400mb free. Od 4.2 Google je promenio RAM manager zbog boljeg multitasking-a. Ne gasi agresivno vise, sve vise popunjava RAM.


nisam znao ovo, ja na svom DHD koristim CM10 koji je baziran na 4.2.2 androidu ali ja sa svojih 768mb rama imam tu uvek slobodno oko 300, ali kao sto neko rece prethodno , ako na ovako skupom uredjaju mora da se rutuje i budzi custom rom zbog poboljsanja performansi e onda krastavac stvarno. Rado bih stavio cm kad ga uzmem, ali ako se gubi pola ovih novih softverskih featuresa, onda krastavac, nema poente.

Vi koji imate note 2, znate li da li s-pen radi normalno na cyanogenmodu?
 
Ti si jos uvek na 4.1 jel da?

Cekaj 4.2.2 ili 4.3 sve zavisi sta ce dobiti Note2, pa ces da vidis. S4 ima nekih 300-400mb free. Od 4.2 Google je promenio RAM manager zbog boljeg multitasking-a. Ne gasi agresivno vise, sve vise popunjava RAM.
Obrnuto. Iz verzije u verziju sve agresivnije gasi. Da nas natera da kupujemo telefone sa više rama :)
Svakako ne znam na koju bi foru neko popunio 2gb rama...
 
nisam znao ovo, ja na svom DHD koristim CM10 koji je baziran na 4.2.2 androidu ali ja sa svojih 768mb rama imam tu uvek slobodno oko 300, ali kao sto neko rece prethodno , ako na ovako skupom uredjaju mora da se rutuje i budzi custom rom zbog poboljsanja performansi e onda krastavac stvarno. Rado bih stavio cm kad ga uzmem, ali ako se gubi pola ovih novih softverskih featuresa, onda krastavac, nema poente.

Pa, gledao sam RAM menadzer i sve ide ka tome 2.3 > 4.0 > 4.1 > 4.2 > 4.3 u svakoj narednoj verziji povecavaju dozvoljen RAM za odredjene aplikacije (foreground apps, background, empty...) da bi mogao sto vise aplikacija da imas kesiranih i da bi bio multitasking mnogo ugodniji i da ne bi morao da cekas mnogo. Ako zafali RAM-a sistem ubija onu poslednju koriscenu aplikacija tipa:

Koristis A1, A2, A3, A4 > pokrenes A5 > gasi ti se A1 (izbacuje je iz cache-a odnosno RAM-a) dobijas onda A2, A3, A4, A5. Hoces da se vratis na A1 i onda moras da cekas da je ponovo pokrene (sto znaci CPU ide na 100% da bi je sto brze pokrenuo, dize se temperatura, vise trosi baterije), dok kad ih imas sve kesirane, sve je instant i procesor se manje opterecuje, ujedno i stedi bateriju.

Tebi je posebno radjen kernel za 768mb (zahvaljujuci dev-u CM-a) da bi mogao telefon koliko toliko da ti podrzi multitasking i kesirane aplikacije.

Obrnuto. Iz verzije u verziju sve agresivnije gasi. Da nas natera da kupujemo telefone sa više rama :)
Svakako ne znam na koju bi foru neko popunio 2gb rama...

Kako bre? :D Ja na 4.1 mogu manje aplikacija da imam RAM-u (agresivniji je), pa imam 300 mb free, nego na 4.2(4.3) gde mi je uvek oko 100 mb free.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno