Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Komentari kako vidim na forumima i sajtovima su jako pozitivni. Sto me po malo cudi.
Ovo je od S2 cini mi se najbolje prihvacen Samsung telefon sto se ovog perioda odmah nakon predstavljanja tice.
Skoro da i nema negativnih komentara.
 
Poslednja izmena:
pazi ,telefon je realno govereci Zver
nema toga sto ovo cudo ne moze da radi,verovatno ce sa nekim buducim apdejtom androida dobiti jos neke opcije
tako da u sustini sem velicine nemas mu sta ni naci da je lose ,pogotovo sada kada mu je i dizajn poboljsan
mada da se ne lazemo ni N2 ne mozes naci neke ozbiljne zamerke a ako ih je i bilo N3 je sve to ispravio
 
Poslednja izmena:
Kako bre? :D Ja na 4.1 mogu manje aplikacija da imam RAM-u (agresivniji je), pa imam 300 mb free, nego na 4.2(4.3) gde mi je uvek oko 100 mb free.
Ovo što nisam citirao si lepo napisao, ovaj deo nisi lepo skontao... :)
Prvo to što na 4.2 imaš manje free je zato što je sistem gladniji (naravno ako koristiš iste aplikacije a verujem da da). Kad se budeš zezao sa romovima pogledaj npr one gugl servise za lokaciju, na 4.2 em ih ima više em više zauzmu. To što piše free toliko je dostupno za keširanje aplikacija. Manje možeš da keširaš na 100 free nego na 300. To možeš da vidiš kad klikneš na cached processes u task manageru.
E sad na svu tu muku sa gladnijim sistemom dolazi agresivniji LMK iz verzije u verziju, koji kreće sve ranija da ubija aplikacije, ono što se sećam je da empty apps na 4.1 kreće da ubija kad spadneš na 72 free, na 4.2 na 79 a na 4.3 već na 118, i kao posledica multitasking je sve lošiji... Sreća pa makar ovo poslednje može da se podešava.

Malo ode u off al možda nekom bude korisno :)
 
6 - 7 glava u početku nema greške :D
 
Ovo što nisam citirao si lepo napisao, ovaj deo nisi lepo skontao... :)
Prvo to što na 4.2 imaš manje free je zato što je sistem gladniji (naravno ako koristiš iste aplikacije a verujem da da). Kad se budeš zezao sa romovima pogledaj npr one gugl servise za lokaciju, na 4.2 em ih ima više em više zauzmu. To što piše free toliko je dostupno za keširanje aplikacija. Manje možeš da keširaš na 100 free nego na 300. To možeš da vidiš kad klikneš na cached processes u task manageru.
E sad na svu tu muku sa gladnijim sistemom dolazi agresivniji LMK iz verzije u verziju, koji kreće sve ranija da ubija aplikacije, ono što se sećam je da empty apps na 4.1 kreće da ubija kad spadneš na 72 free, na 4.2 na 79 a na 4.3 već na 118, i kao posledica multitasking je sve lošiji... Sreća pa makar ovo poslednje može da se podešava.

Malo ode u off al možda nekom bude korisno :)

Sad mi nista nije jasno. E bre Vojkane, sad si me zbunio totalno. Steta sto nema negde objasnjenje neko gde je sve od A do Š napisano kako to sve ide i radi. Nigde ne mogu to da nadjem.
 
Vojkane, ne znam kako je kod tebe, ali meni je na 4.3 bolji multitasking nego na 4.2.2...

Da ne bude sve off, meni se baš sviđa Note 3 :-D
 
Na milion mesta piše pogrešno i ako nađeš. Pisaću detaljnije kad budem za kompom :)

Edit: bolji je jer nema više memory leaka kao pre :)
 
Poslednja izmena:
definitivno moj sledeci telefon, naravno necu zuriti jer sam jos uvek prezadovoljan dvojkom iako ona dobije update na 4.3 do kraja godine bicu zadovoljan da sacekam da cena padne note3 pa da ga onda pazarim. Svidja mi se ta kozna pozadina i mislim da kad budem video ovaj displej ima da odlepim posto sam na s4 bio odusevljen istim ;) nego jel ima neko mozda neki info kad ce stici u srbiju? znam da je jos rano ali opet jedva cekam da ga vidim uzivo ;)
 
Posto smo uvek dobijali medju prvima i imali svetske premijere, ocekuj kraj septembra, pocetak oktobra, kad i pocinje kod svih u svetu :)
 
Posle koliko se u telenoru pojavio note2 od zvanicnog datuma? (kao sto je sad 25.sept)
 
Posto smo uvek dobijali medju prvima i imali svetske premijere, ocekuj kraj septembra, pocetak oktobra, kad i pocinje kod svih u svetu :)

Svetske premijere i van svetske cene :) interesuje me kako ces se sa s2 prebaciti na ciglu n3 :) moracu da pratim tvoje utiske iz prve ruke
 
Pa ja imam veću šaku od prosečne normalno baratam sa S4, tako da ovo je malčice veće, a pošto sam držao Note 2 (iste dimenzije) biće mi malčice veći, ali ne kao većini koji uzimaju note, pa ne mogu da ga drže u jednoj ruci :D
 
Ma gde neces da se naviknes. Jos ako ima hrapaviju zadnju masku zbog ove kozne teksture onda ce biti lakse nego sa dvojkom.
U pocetku mi je bilo malo nezgodno i oprostio sam se od koriscenja telefona u odredjenim situacijama, ali isplati se malo zrtve :)
Nego samo jedna dobra torbica sa debljim stranama da ga negde ne nagnjecis. Nije za nosenje po plitkim dzepovima.
 
nisam znao ovo, ja na svom DHD koristim CM10 koji je baziran na 4.2.2 androidu ali ja sa svojih 768mb rama imam tu uvek slobodno oko 300, ali kao sto neko rece prethodno , ako na ovako skupom uredjaju mora da se rutuje i budzi custom rom zbog poboljsanja performansi e onda krastavac stvarno. Rado bih stavio cm kad ga uzmem, ali ako se gubi pola ovih novih softverskih featuresa, onda krastavac, nema poente.

Vi koji imate note 2, znate li da li s-pen radi normalno na cyanogenmodu?

Ja imam CM 10.1 i imam oko GB free.

SPen radi u smislu da ga prepoznaje, ali ostalo ne kao na TW romovima.

Ima s note, radi pop up, free cut, quick command?

Ajde, pls okači link. Ne mogu da ga nađem na GP.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1378402995657.jpg
    uploadfromtaptalk1378402995657.jpg
    75.5 KB · Pregleda: 212
Ma gde neces da se naviknes. Jos ako ima hrapaviju zadnju masku zbog ove kozne teksture onda ce biti lakse nego sa dvojkom.
U pocetku mi je bilo malo nezgodno i oprostio sam se od koriscenja telefona u odredjenim situacijama, ali isplati se malo zrtve :)
Nego samo jedna dobra torbica sa debljim stranama da ga negde ne nagnjecis. Nije za nosenje po plitkim dzepovima.

Pa naravno, uvek je torbica uz mene. Neću ko seljak da trpam i pare i dokumenta i ključeve i telefon i sve u džepove ;)

Merio sam inače note 2 opušteno staje u posebnu pregradu i ima još malo lufta, da ne bude onako da mogu jedva da ga uguram.

Ja kad sam video ovaj zadnji deo oduševio sam se, jer S2 koristim i ono prešao bih nekako preko glossy-a, ali drago mi je što će biti nešto slično i hrapavo kao na S2. Svidja mi se taj business look, a ne telefon da mi bude šaren i u različitim bojama. Mada eto ima ljudi koji i to vole.



P. S. Greota ljudi bre stavljati na ovaj telefon CM. Pa što kupujete onda Samsung? Ne kontam. Imate Nexus i to za manje para i sve.

A i da ne pričam kako se gubi 30% funkcija telefona.
 
Poslednja izmena:
P. S. Greota ljudi bre stavljati na ovaj telefon CM. Pa što kupujete onda Samsung? Ne kontam. Imate Nexus i to za manje para i sve.

A i da ne pričam kako se gubi 30% funkcija telefona.



Slazem se da je u neku ruku skrnavljenje telefona jer se gubi veliki broj funkcija, mada s obzirom da ja imam skoro 3 godine desire HD i da je onaj sense koji je bio na njemu meni bio uzasan, CM uopste nije bio skrnavljenje nego poboljsanje. E sad ako ovaj touch wiz na note 3 bude bio pristojan i ako zauzece rama bude stvarno fer, sto bi sa ova 3gb podrazumevalo nekih 1,5gb slobodno u svakom trenutku, vrlo rado cu se navici na taj sistem i ne dirati ga.
Ali ako od 3gb rama ja vidim da je slobodno nekih 800, onda je to najodvratniji marketinski trik . .
 
Bogami, jako mi se dopada ova crna varijanta. Al brate.. hoce li se IKAD otarasiti ovog uzasnog home tastera, ozbiljno, i dalje? Koliko samo narusava izgled, strasno..
 
Sve mi diraj samo mi home dugme ne diraj.

Mrzim one on screen dugmiće koji mi otkinu deo ekrana.
 
Pa ne mora onscreen vec fakin kapacitivni..
 
Ima, zato sto nema previse smisla preskakti trojku pa ici sa dvojke na cetvorku jer je cena skoka sa dvojke na trojku plus sa trojke na cetvorku vrlo slicna kao i cena prelaska sa dvojke direktno na cetvoku...
 
Pa ne mora onscreen vec fakin kapacitivni..

Hmmmm ne. Home taster koristim za budjenje telefona kad stoji na stolu umesto da pritiskam power dugme. A i svidja mi se sto i osetim neki otpor kad ga pritisnem a ne ove kapacitivne koje nemaju feedback.
 
Paa, ima smisla, vise sam mislio na to kako retardirano izgleda, moze da bude fizicki al da ga nekako diskretnije uklope, da bude iste boje kao prednji deo..
 
Ima, zato sto nema previse smisla preskakti trojku pa ici sa dvojke na cetvorku jer je cena skoka sa dvojke na trojku plus sa trojke na cetvorku vrlo slicna kao i cena prelaska sa dvojke direktno na cetvoku...

Sve zavisi kad kupuješ mob i koliko ce da padne cena. Recimo da kupujes za 500e note 3, to znaci 150e doplate ako prodas kao nov n2 sa racunom i garancijom, pa jos 150 za note 4, znaci 300e ( :d ), a ako prodajes n2 pa uzimas n4, mozda te izadje manje 30ak evra, sto znaci da i nema potrebe da se ceka ko hoce da kupuje n4.. Sad sam se bacio u razmišljanje :D :D :D
Lazo, za sve si ti kriv :d
 
O tome i ja pricam. Jos da dodam da ne pijem, ne pusim, nemam zenu, decu :D
Bas sam pogledao cene i note 2 ocuvan je sada oko 340-350e. Moj vrlo malo cuknut u januaru bice oko 300, mozda malo manje.
Sve u svemu racunam 200e doplate na svaku novu verziju.
Samo jos da se nadje neko ko je uzeo paket i prodaje neotpakovan. U sustini mi se ne zuri, ako naletim na nekog doplaticu, ako ne onda cekam.
 
Nazad
Vrh Dno