Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Treba mi pomoć oko sinhronizacije e-maila. Koristim ugrađeni mail program. Pre nekog vremena mi ne sinhronizuje poštu, a nisam menjao podešavanja.
Evo šta prikazuje kada je uključena i kada je isključena sinhronizacija. Zbunjuje ono 'glavno sinhronizovanje je onemogućeno'. O čemu je tu reč?
Ima li neko rešenje a da nije fabrički reset? Inače, koristim ROM alexandr.
e5f0074386505119bbaf9120ff4545de.jpg
284533469d13051fb55f22899e12ce7f.jpg
 
Desava se, ugasi pa upali telefon pa iz vise pokusaja probaj rucnu sinhronizaciju proci ce.

Imam ja jedno pitanje, gde nabaviti kvalitetnu bateriju za Note 3 9005 ?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
I meni treba baterija, ako meko znam hvala

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
+1. Secam se onih PolarCell od ranije, ali da li su i dalje dobre i gde uzeti konkretno, posto je Note 3 ipak 4 godine star telefon, pitanje je koliko su baterije tek matore?

@zokce, u kom si to konkretno odeljku, Settings telefona, pa gde, ili podesavanje e-mail klijenta? Probaj cache clear uvek prvo za ovakve probleme, nicemu ne skodi, bukvalno.
 
U email klijentu. Pokušaću sa brisanjem keša.
Polarcell nije baš oličenje kvaliteta, ništa posebno. Sad oma neka Teracell, kobajagi dobra
 
A globalni SYnc i Sync za e-mail uopste da li ti je podesen u Settings->Accounts telefona? Ako jeste probaj da iskljucis oba pa ih ukljucis.
 
Našao sam šta pravi problem. Davno, nisam odobrio automatsku sinhronizaciju naloga, da mi gugl ne skida kontakte sa telefona. Pretpostavio sam da je to, samo nisam znao odakle da krenem. Sad sam to, nerado, uključio. Hvala na savetima.
Nije mi samo jasno šta se moglo desiti da to odjedanput prestane da funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Google Play Services update. Uvek nesto namenro zeznu na starim telefonima da bi naterali ljude da upgrade-uju iste, a samim tim se jos vise vezu za njih ;)
 
Vec dva puta sam kupio original Samsung bateriju u ProMobi-u (ovlasceni servis).
Na zalost, ne drze kao prva (mada su programi postali "veci" potrosaci - prvenstveno Facebook, Messenger i Viber), kao i Android 5.0 mada cesto ubacujem razne ROMove...
Sada na putovanju samo menjam baterije !
:)
PS. Ova poslednja je od 11.04.2018. tako da ih jos uvek proizvode, za divno cudo !
:-D
 
Ja imam već tri godine Polarcell, ali već godinu u malo više maltretiramo jedno drugo. Baterija se nadula, punim je 2x pa i 3x na dan. Ne putujem često, pa je podnošljivo. Kad putujem ponesem powerbank.
 
Isprobao sam neke Terracell plus ili tako nesto i jos jednu Univerzal (ili tako nesto) za 1500 do 1600 dinara, ne mogu da izdrze vise od 22 casa. Ova poslednja se iskljuci kad padne na 20%, sutra cu de je vratim. Dakle, ne moze da se nadje kod nas baterija da valja a da nije preskupa. Ponudili su mi na jednom mestu `original` za koju daju 6 meseci garancije, ja izbrojim pare, a ne daju ni racun ni garanciju, zbog `bla, bla`, nego zalepise neki papiric, i `to je to`. Trazim pisanu garanciju i fiskalni racun, ne daju ni jedno od ta dva. Vratio sam bateriju, uzeo pare, i nikad vise kod njih. Jos, decko `se potrudio da mi ucini`, Boze me sacuvaj.
Neka ideja, sa ebay-a?
 
Probaj u servisu. Oko 3000 je bila original. To mi je bolje resenje nego se zajebavati sa ovima sto prodaju baterije na kojima pise ORIGINAL.

Poslato sa mog(a) RM-320 koristeći komšijin vajrles
 
Prema pravilima foruma, procene su zabranjene. Komentari koji sadrže takve upite se brišu. Hvala na razumevanju.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Ja se izvinjavam... Nisam znala. Poz.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,
Jedno pitance, prodala sam telefon koleginici, pa me zanima da li je dovoljno da uradim Factory reset, da slucajno nesto ne ostane, ne mora bas da baulja po mom telefonu. Koliko znam razume se u telefone, pa mi treba savet. Da se bas bas sve obrise.
Hvala
 
Prvo ukloni tvoje naloge za gmail, face....tamo u podesavanjima, pa ugasi telefon, udji u system recovery, drzis volume up, meni dugme i pritisnes dugme za paljenje, kad se pokrene recovery, ides wipe cache patrition, sacekas par sec. onda wipe data/factory reset, pa reboot i sve se brise, treba nekoliko minuta da se podigne sistem, bice kao da je nov kupljen, nista tvoje nece biti u njemu.
Cak ni slike na kojima si crtala brkove koleginici :)
d94ce6f1f5e8ebc256bd622fb456566f.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
@ Dakii
Hvala ti puno. A, Factory reset ne brise sve?.
Eee, ti brkovi su najbitniji [emoji3]

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Razumeh koja je muka u pitanju. :)
Brise naravno, nego ovo je isto komplet brisanje samo mozda malo detaljnije a i navika mi je da to sve odradim.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Prvo ukloni tvoje naloge za gmail, face....tamo u podesavanjima, pa ugasi telefon, udji u system recovery, drzis volume up, meni dugme i pritisnes dugme za paljenje, kad se pokrene recovery, ides wipe cache patrition, sacekas par sec. onda wipe data/factory reset, pa reboot i sve se brise, treba nekoliko minuta da se podigne sistem, bice kao da je nov kupljen, nista tvoje nece biti u njemu.
Cak ni slike na kojima si crtala brkove koleginici :)
d94ce6f1f5e8ebc256bd622fb456566f.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Имам пар питања у вези са овим.
Рутовао сам телефон и ставио нови РОМ. Пре тога сам урадио бекап (који ми тренутно заузима нешто више од 7ГБ).
Ако урадим фабрички ресет, хоће ли да се ресетује на нови РОМ? Ако да, значи ли да могу да вратим бекапован фабрички РОМ? И да ли морам да га дерутујем пре тога?
Сваки савет је добродошао.
 
Nazad
Vrh Dno