Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Ок, јасно је то око питања, ја сам се надовезао на претходни пост.
Још кад би неко био љубазан да објасни у пар речи шта је СоТ?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Screen on Time - koliko dugo je upaljen display izmedju punjenja.
 
Hvala na odgovoru, baš sam se čudio zašto niko ne pominje ekran.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kupio sam original bateriju u novembru 2016. (proizvedena 25.09.2016.) i lepo je povecala SoT, cini mi se da je bio malo preko 5 sati (ALI je meni fon oko 12 sati dnevno na 4G/3G i dosta sam na netu tada, pricam preko sat i vise dnevno,.. i da: KORISTIM APLIKACIJE facebook, messenger, viber i WA koji su ZDERACI baterije !!!) a kad sam presao na 6.0.1 u proseku je oko 3,5 sata
Kada znam da cu celi dan biti napolju, ponesem i staru bateriju koja jos drzi (i punjac) pa se iskombinujem do kuce.
 
Kod mene 8% sistem android i isto 8% ekran.
Htedoh da pomenem da mi se 2x vec desilo da mi zakljucava odlazne pozive. Prvi put mi nije bilo jasno sta se desava, da li je do meze, ali sam dosao do toga da zakljucava. Za prvi put i mogu da pretpostaim da sam mozda i sam cackao, ali drugi put sigurno ne. Ako se ponovi, moracu nesto da preduzmem.
 
Kako ti zakljucava odlazne pozive??? Koja mreza, jesi probao za druge kartice?
 
Ne znam kako, ali jednostavno me izbaci cim pozovem bilo koga. Telenor je mreza, bio sam kod njih, otkljucali mi sa *#31#, mislim da je to, eventualno bez zvezdice.
 
Sumnjam da je bas taj, ali moguce da ti se disabluje Outgoing call (tj. ukljuci Call barring). Ako nemas neki malware/virus, tesko ce to imati veze sa telefonom, pre ce biti nesto oko mreze.
 
Nisam imao tih problema dok nisam rutovao telefon i stavio alexandr ROM. Sad, da li je do jednog ili drugog, pitanje je. Cini mi se da se u SuperSU moze videti kojim programima je dozvoljen pristup u rut, kod mene samo Root Checker i Emulator terminala. Sad sam im promenio da pristupaju na upit, pa ce se videti da li je u tome problem.
 
Ima li neko da zna gde aexandr stavlja snimljene telefonske razgovore? Ubih se tražeći.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio terracell baterije? Kakva su iskustva, vredi li koliko traze? Polarcell kod mene nije izgurala ni godinu dana, nadula se, izbija mi poklopac sve vise, jedva ga namestim.
 
Verovao ili ne, note 3 koji je star 4 godine i dalje koristim orginalnu bateriju, jeste da je kapacitet opao ali niti se nadula niti nista.
Svaka driga se vremenom naduje....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Moj je isto toliko star, ali je baterija gotova. Danas sam je dopunio i stavio, pošto je stajala celu godinu, nema ništa od nje. Vratio sam ovu naduvenu.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Moj N3, tj. sestrin, 3+ godina star, maltene od pocetka indikator nije radio kako treba.
I dan danas od 100-5% padne za 2-5h, ali onda na 1-2% stoji jos ceo dan, ne gasi se :D
 
Ima neka terasel, ovde za 1500 dinara. Uzeću je, valjda će da prevali godinu.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Teracel nije losa baterija

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk
 
Caos, moze misljenje da li da uradim update Note 3 sa Kitkat na Lolipop 5.0 Videla sam da ima zvanican update, kasnim verovatno, ali sam tek sad videla. Hvala

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino ako ti je bitan LTE, inace nema razloga da gubis vreme i mozda nesto zezne (baterija slabije radi i sl.).

Uzivaj u super telefonu;)
 
Kako da vidim koja mi je IP adresa, na LTE? Nikako da nađem.
 
Otkucaj na Google what is my IP.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Da oživim malo temu, verujem da su mnogi već prešli na druge mobilne telefone, pa i više njih. Da li je Note3 nakon ovih 5 godina daleko zaostao ili još ne?
Ja nisam baš za promenu telefona radi promene, zanima me da li je neki proizvođač izmislio nešto baš toliko napredno u svetu uređaja mobilne telefonije. Nešto što nije broj procesora, veličina memorije ili brzina takta procesor.
 
Poslednja izmena:
Radi odlično i dalje.

Do sad sekund nisam trpeo uređaj koji krene loše da radi, ali ovaj se ne da. Sabija treću novu bateriju. :D

Da ima kao nove kamere bokeh, verovatno bi mogao da izgura još 5, ali vreme je lagano za penziju. I dalje je na stock ROM (Aleksandr), rutovan, tako da je za očekivati da polako prestanu da rade neke aplikacije. Ko želi da mu odloži penziju moraće da stavi neki Custom ROM.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
^+1. S' tim sto mi je ekran mnogo prijatniji od skoro svih telefona inace.
Ali S7 zbog stakla - mnogo bolji feeling, mnogo manje hvatanja prljavstine, prasine, statike.. uvo ne boli tokom duzih razgovora :)

Ali ja licno ga ne bi penzionisao. Jedino sto nije bio dual SIM (dual SIM nema 4G), pa sam ga dao sestri, nisam mogao single-SIM tada prosto :(
 
Znači, osećaj me ne vara. Ja ne mislim još da ga menjam zato sam i pitao, jedino mi je falio FM, ali radi striming pa ne mari.
Nekako ne mogu da pronađem kako se uključuje lampa, ima li neki savet, ili da skidam program za to?
 
Torch widget. Ne znam više da li je već u ROM ili sam dodao naknadno.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
App je, ja sam i na S5 morao da dodajem TorchLight LED ili neki takav app.
 
Ko bi se setio posle toliko godina... Stoji na homescreen i često zatreba. ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
To je jedan od prve tri aplikacije koje sam instalirao jos na prvom smartfonu :) Druge dve su Skype i Chrome, i tako je bilo sve do S7 koji je imao ugradjeno u ROM :)

App je TOP priority def. :)
 
Imalo je to u stock romu, čini mi se. Možda grešim, prešao sam na alexandr, tu nema, a dugo mi nije trebalo, do danas.
Najveća fora je što imam 'futrolu' na preklop sa magnetom, u stvari S poklopac, a tu ima da se uključi lampa. Ali se baterija nadula i odmakla kontakte i to mi sada skoro i ne radi. Čudi me da je alexandr izbacio lampu iz roma.

Edit: bravo nidžo, u pitanju je widget, ima ga u romu. Eto, ne radi mozak kao nekad. Hvala svima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno