Šta je novo?

AirWatch

Karbo

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2004
Poruke
381
Poena
330
Vasa iskustva sa Airwatch-om?!!

Za sada jako zadovoljan i pozitivan.
Trenutno sada su dalko ispred GOOD Tech-a.
Imao sam prilike raditi administraciju obadva servisa ali AirWatch je sto bi nas narod rekao kao kad poredis Mecku i Ficu.
GOOD smo batalili jos prije nekih godinu i po, pa mozda cak i dvije a AirWatch je u zadnjih 3-4 mjeseca bukvalno skoro preuzeo i BES (koji jos uvijek koristimo u kompaniji i ako svi polako prelaze na BYOD i AirWatch).

http://m.networkworld.com/news/2013...m.facebook.com#mobify-bookmarkmobify-bookmark
 
Ne verujem da u Srbiji iko ima iskustvo s ovim...

Koje su prednosti AirWatch po tvom iskustvu, i kako tacno funkcionise, na cemu se zasniva... ukratko?
Vasa iskustva sa Airwatch-om?!!

Za sada jako zadovoljan i pozitivan.
Trenutno sada su dalko ispred GOOD Tech-a.
Imao sam prilike raditi administraciju obadva servisa ali AirWatch je sto bi nas narod rekao kao kad poredis Mecku i Ficu.
GOOD smo batalili jos prije nekih godinu i po, pa mozda cak i dvije a AirWatch je u zadnjih 3-4 mjeseca bukvalno skoro preuzeo i BES (koji jos uvijek koristimo u kompaniji i ako svi polako prelaze na BYOD i AirWatch).

http://m.networkworld.com/news/2013...m.facebook.com#mobify-bookmarkmobify-bookmark
 
Poslednja izmena:
Kao prvo i ono najbitnije omogucava kompanijama efikasnu i brzu kontrolu podesavanja Emaila/Exchange naloga na BYOD; tj radnik donese svoj smartphone/tablet i na taj nacin smanjuje trosak budzeta firme ili mu firma da u sklopu paketa njegove radne pozicije.
Masa ljudi kod nas u firmi ne zeli stare BB 8110/9000/9800 nego donese svoj iPhone/Android, ako je bas aktivan koristnik ili menadzer, prebacimo mu njegov privatni broj na nas racun i "vozi Misko".

Kada se server podesi i zeljeni profili, administratori vrlo lako i jednostavno guraju zeljene profile tipa:
Wireless
Email
Aplikacije
Grupa aplikacija automatski koja se instalira kada se AirWatch instalira na smartphone

Nadam se da ce ti ove 3 slike dati neku ideju sta sve moze da se radi.
Definitivno stvar koja ce da preuzme BES i to munjevitom brzinom.
Na slici broj 2 sam izbrisao IMEI, S/N i UDID radi privatnosti korisnika.
Na trecoj slici vidis koje mi obicno profile podesavamo nasim korisnicima.

Najjaca opcija Wireless (barem u nasem slucaju). Imamo dosta krupnih riba (menadzera) koji jako cesto putuju izmedju 3 nase glavne korporacije (Las Vegas - Sydney - Mumbai) tako da odma ubacis profile za wifi i nema cimanja. Lik cim udje u zgradu na wifi-u je. Naravno opet se tu najvise gledaju troskovi roaminga Blackberry nas je ubijao. Skoro smo imali slucaj gdje jedan od generalnih menadzera imao preko $45,000 racun za mjesec i po dana, nije htjeo preci na iPhone 5 sa svog BB-a pa su ga sada ubjedili napokon.

Ne bitno da li je rijec o malom, srednjem ili velikom biznisu, mislim da je AirWatch tata za kontrolu i administraciju emailova na smarthphone-ovima.
Nisam upucen sto se tice troskova, samo znam da se odredjena suma placa po broju korisnika/licenci za svaki "device".
 

Prilozi

  • airwatch.jpg
    airwatch.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 130
  • airwatch1.jpg
    airwatch1.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 126
  • airwatch2.jpg
    airwatch2.jpg
    164.5 KB · Pregleda: 118
Hvala na iscrpnom infou. A koliko tu ima zaposlenih?
 
Nema na cemu Wuk... mozda sam se i ja pogresno izrazio u ovom postu?
Ova tema bi trebala vise da ide u smijeru budeta kompanije ne bitno da li se radi o maloj, srednjoj ili velikoj kompaniji.
Tipa usteda na raznim licencama (serverskim), pa troskovi aparata/servisa Blackberry vs Smartphone.
kod nas recimo ako korisnik ima BB, onda mu SIM kartica mora da ima aktiviran BB servis i data konekciju da bi sinhronizacija konstantno radila i pored naseg WiFi-a, em sto su neki BB modeli suvise stari em sto je u pitanju lijenost BES admina, a tu su ogromni troski.
Jer ako 8-10 sati vecina korisnika (500 i vise) koristi wi-fi sync na poslu ili kuci velika je usteda kada se sagledaju mjesecni troskovi samo racuna za mobilne u kompaniji.
A da ne pricam za koristinje BB-a kada je korisnik u roamingu. To su astronomske cifre troskova. Za neke drzave nama naplacuju $15 po 1mb u roamingu. Pa ti vidi kada dnevno imas preko 100 emailova a od toga 50% i vise sadrzi attachment (da li je u pitanju word, excel ili HD grafika.... kompanija se bavi proizvodnjom slot masina... Aristocrat).
U zadnje vrijeme koristimo TRU SIM + iPhone + AirWatch. Sto je sigurno 8-10 puta jeftinije nego Blackberry + International Global Roming access, kada je korisnik van Australije i nalazi se u roamingu.


Mi imamo oko 5,000 radnika u 17 drzava.
 
Vasa iskustva sa Airwatch-om?!!

Za sada jako zadovoljan i pozitivan.
Trenutno sada su dalko ispred GOOD Tech-a.
Imao sam prilike raditi administraciju obadva servisa ali AirWatch je sto bi nas narod rekao kao kad poredis Mecku i Ficu.
GOOD smo batalili jos prije nekih godinu i po, pa mozda cak i dvije a AirWatch je u zadnjih 3-4 mjeseca bukvalno skoro preuzeo i BES (koji jos uvijek koristimo u kompaniji i ako svi polako prelaze na BYOD i AirWatch).

http://m.networkworld.com/news/2013...m.facebook.com#mobify-bookmarkmobify-bookmark

Nemam iskustva sa Airwatch-om, ali imam sa Sybase Afaria-om. Instalirao sam je i testiram je već neko vreme. Za sada nemam primedbi. Ako nadjes na netu neki comape Afaria vs Airwatch, pošalji link.
 
Nazad
Vrh Dno