Šta je novo?

Da li je dovoljno napajanje od 180W ?

apostol7

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
429
Poena
620
Razmisljam da uzmem sledece komponente za mini PC:

cpu: i5-3330
mb: MSI B75IA-E33 (miniITX)
ram: 4GB DDR3 1600MHz
hdd: WD Scorpio Black 750GB
ssd: Bice dodat u buducnosti
case: CHIEFTEC BT-02B-180W 180W - http://itsvet.com/proizvod/chieftec-bt-02b-180w-180w/comp_comp_case/48/1287

Zanimam me da li je dovoljno ovo napajanje od 180W koje dolazi uz kuciste za ove komponente?
Koristice se integrisana grafika, ali me zanima ima li sanse da se kasnije ubaci neka stedljivija graficka?

Jos me zanima, ako neko zna, kolko je bucno napajanje na ovom kucistu i da li se puno geje?

Unapred hvala :)
 
U bre 180w na taj i5,pa on sam moze da povuce 80w.
ne znam sta planiras sa njim,mozda internet,neki film,pazi teoretski bi i mogao,ali na duze staze?
Jeste to Chieftec ali ni on nema 100% iskoriscenosti.
Mislim da ces se nagledati plavih ekrana sa tim napajanjem.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bolje uzeti neko napajanje 400-500W nego se igrati sa tim od 180, pogotovo sto planiras i neku graficku u buducnosti, ako bi to napajanje radilo (u sta cisto sumnjam) bilo bi bucno i vrelo.
 
Dovoljno je, samo obavezno obezbedi odmah min 1kom nekog 6cm ventilatora jer je kuciste poprilicno zatvoreno,,,
 
za tu konfiraciju je dovoljno, samo je pitanje kakvu planiraš grafiku da uzimaš posle
 
Drzao ja do pre neki dan i5 2400S sa Scythe coolerom i dva 2.5" diska u tom kucistu (bez optike). Nisam imao problema sa grejanjem, ali je napajanje bilo Chieftec 300W. Masina trosi oko 45w u idle i do 120W kada opteretim maksimalno procesor (render ili rarovanje), nisam merio kada se pokrene neka igra.
 
Slična iskustva imam i ja, i5 3350p, gt640, 1 hdd u leru oko 50W, maksimalno 120-130W kada se deca zaigraju, a mATX desktop kućište sa napajanjem je Frontier od navodnih 250W, realno ima između 150 i 200W, još je u TFX formatu. Već 5 godina radi bez problema i bez većeg zagrevanja.

U zavisnosti od namene to malo Chieftec kućište i napajanje može da radi ok, mada mislim da će na opterećenjima preko 130-140W napajanje biti glasnije.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je, samo obavezno obezbedi odmah min 1kom nekog 6cm ventilatora jer je kuciste poprilicno zatvoreno,,,

Kad se u to mini ITX kuciste popakuje sve sto sleduje, optika, i ta 2 diska, onda taj ventilator zna da skine temp na procesoru za min 5%; meni se desavalo da u LC 1340mi sa 2x4cm skine temp za 10 stepeni, sto u ove tople dane nije malo, a investicija i nije neka...Pogotovo sto kuciste nema nesto bocnih otvora...
 
Ma može to napajanje komotno. Možeš čak i da ubaciš neku grafiku tu, ako je 19cm ili kraća, i ako ne traži dodatni PCI-E konektor. Možda može da se nađe neki 7770, a sigurno može 7750 koji odgovara opisu.
 
Ipak bih uzeo i5-3470 posto je razlika u ceni mala.

Naisao sam na jos jedno mini kuciste CHIEFTEC Flyer FI-01B 200W : http://www.itsvet.com/proizvod/chieftec-flyer-fi-01b-200w/comp_comp_case/48/1679
Sta mislite o njemu, da li je bolje od prvog?? Meni se ovo vise svidja :)

Preporucite neko malo kuciste sa napajanjem ali da nije mnogo skupo.

Bitno mi je da je napajanje tiho i da se ne greje puno. Jel mogu to da ocekujem od ovih malih :) ?
 
Poslednja izmena:
Možeš da očekuješ, ali da li će se ostvariti, zavisi od više faktora :p

No, da se uozbiljim na momenat, ta napajanja su tipično podešena da se fan zaleće na oko 50% i svoj maksimum dostiže na oko 80% opterećenja napajanja. Jasno je da ovo stoji kad je temperatura ulaznog vazduha tipa do 30°C, na većim temperaturama će vent ranije da se zaleti. DSI-200P u Flyer-u je solidno urađeno CWT-ovo čedo, i trebalo bi da može da tera isto što i PSF-180MP (takođe CWT) koji se nalazi u BT-02. Oba koriste 80mm slim fan i slične fan profile, tako da ako ti je lepši Flyer, ne vidim zašto ne. Jedino što Flyer insistira na low-profile grafici, ali to nije preterani problem.
 
McSteel, jel imaš neki predlog za TFX napajanje, neko kvalitetnije od Frontier-a koje trenutno koristim, a da je dostupno kod nas?
 
@McSteel: Upravo saznah ko si ti :)

Sta bi mi ti preporucio od ova dva, koje ima bolje napajanje?
Slobodno preporuci nesto drugo :)
 
Mala ispravka, napajanje u BT-02 ima 60mm vent.
 
Nazad
Vrh Dno