Šta je novo?

Triple/Quad CF Radeon HD 7750

Darko

Čuven
Učlanjen(a)
29.12.2001
Poruke
2,035
Poena
679
Pozdrav svima! Razmisljam se da sklopim komplet pasivnu, ali relativno upotrebljivu masinu. Kad sam sve kartice izlistao sa pasivnim hladjenjem, ispalo je da je jedina upotrebljiva pasivno hladjena graficka HD7750.

Interesantna cinjenica je da ta karta podrzava iskljucivo soft-crossfire i nema prikljucak za CF bridge. E sad pitanje: da li je iko od vas video ili cuo ili probao vise od 2x CF za 7750 kartice? Konkretno me interesuje 3x7750 konfiguracija, ali i 4x7750 dolazi u obzir.

Ovaj sajt tvrdi da je to moguce:
http://www.overclock.net/t/502403/graphics-card-ranking-5th-time-and-last-updated-daily

Ali nigde, bukvalno nigde nisam video zvanicne rezultate. Izgleda da nema puno ljudi zainteresovanih da budze 7750 :(
 
Nema nikakve poente da se radi triple/quad crossfire sa 7750, posebno ne sa bilo kakvim pasivnim karticama i to jos u kucistu bez ventova...
Nit' je isplativo, nit' je prakticno, nit' ce to moci tako da radi na duze staze...
 
Pasivno i jako/brzo ne ide ruku pod ruku. Nisi rekao zasta ti treba taj pasivni racunar, ako mislis da se igras bez buke onda stavi vodeno, ako bi bas pasivno i igre - tesko.
 
Nema nikakve poente da se radi triple/quad crossfire sa 7750, posebno ne sa bilo kakvim pasivnim karticama i to jos u kucistu bez ventova...
Nit' je isplativo, nit' je prakticno, nit' ce to moci tako da radi na duze staze...

Kako kome. 2x7750 je u rangu jedne GTX560ti, sto je sasvim dovoljno za vecinu danasnjih naslova za neka mid podesavanja. Ako bi mogla da se doda i treca, mozda bi i moglo da se igra malo i na high. QuadFire bi vec omogucilo mozda i nesto vise.

@djole
za svakodnevni rad; imam Sapphire Dual-X 7790 OC CF i primetio sam da mi realno ne treba tolika sirova snaga (mada realno i nije neka 'sirovina' :p ) a kartice su prilicno glasne za moj ukus kada se opterete, iako vaze za jedne od najtisih na trzistu. Vodeno ne dolazi u obzir jer bi to bio preveliki izdatak i zahteva odrzavanje, sto mene iskreno mrzi.

Da se razumemo, znam da ne mogu da ocekujem neke besne performanse, ali volim mir i tisinu. Planiram da koristim fraktalovo napajanje koje automatski gasi tj pali ventilatore po potrebi, Noctuu (samo hladnjak) i jednu ili dve fraktalove 14-ice na 5V koje cu da palim/gasim po potrebi (u zavisnosti od toga sta komp trenutno radi).

Edit: Uostalom, zar je bitno sta i kako - pitanje u temi je vezano iskljucivo za 7750 TriFire/QuadFire. Da li je iko to uopste probao do sad?
 
Poslednja izmena:
Predstavljena je pasivna 7850 na computexu ako se ne varam. Tako da bolje sacekaj pa vidi da li ce da se pojavi kod nas.

Ja ne znam kakva je ta safirka ali moja overklokovana 7770 asus moze da se drzi sa ventilatorom na 10% i pod ful opterecenjem ide ovako u letnjim danima do 65stepeni. Na 10% vent je necujan. Ako se stavi dinamicko hladjenje naravno cuje se malo vise ali drzi temerature oko 45 do 50 stepeni u igrama. Doduse imam dobro provetreno kuciste. Tako da ti je verovatno najbolje da uzmes ovu pasivnu 7850 i stavis neke fensi tihe ventilatore i da uzivas. To ti dodje veorvatno i jace od dual 7750.

Inace sto se tice konkretnog pitanja ne znam nikoga da je to radio sa 7750, znam za ljude sa 7770 da su radili mada i to ubija poentu posto treba mnogo skuplja ploca da bi imalo smisla to raditi.
 
Poslednja izmena:
Postoji lazno pasivna Powercolor 7850 - ali ona se greje na preko 100 stepeni pod opterecenjem bez aktivnog ventilatora, tako da to otpada. Dobro provetreno kuciste takodje ubija poentu pasivnog hladjenja :)

U medjuvremenu sam nasao na AMDovom forumu tipa koji je sklopio TriFire sa 7750. Nazalost, tip deluje kao prilican kompjuterski laik, tako da mi je mrsko i da ga cimam da kaci nekakve rezultate. Moracu izgleda ja da probijam led :p
 
Nazad
Vrh Dno