Šta je novo?

Samsung t220 problem

Andragon

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2005
Poruke
715
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 13500 + IS-55
Matična ploča
Asus ROG B760-I
RAM
Crucial Pro DDR5 2 x 16 GB DDR5
GPU
ASRock Radeon RX 6700 XT Challenger
Storage
Lexar NM790 1TB + Lexar NM790 2TB + WD Purple 4TB
PSU
Cooler Master MWE 650W
Kućište
Sharkoon QB ONE
Laptop
Macbook Pro M1 Pro + Macbook Pro 2015
Mobilni telefon
Samsung S20+ 12GB 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Od juče mi se pojavio problem treperenja, naravno prečitao sam dosta foruma, svi tvrde da je problem u kondezatorima kao i kod drugih samsung modela.
Jutros sam uspešno otvorio monitor( slomio samo samo jednu žabicu :D ) i gle čuda, svi kondezatori ko novi.

Ono što sam još primetio, na skorz crnoj podlozi, kao da slika igra na ivicama, i jedan crveni piksel koji koji se kreće odozgo ka dole.

Da li neko možda ima ideju šta može da bude uzrok kvara i vredi li popravljati?
Molim i za neku preporuku "poštenog" servisa monitora u Novom Sadu.

Unapred sam zahvalan :wave:
 
Imas li kablovsku? Ja sam davno imao problem treperenja monitora i problem je bio u losem uzemljenju kablovske televizije, koja je bila povezana preko tv-karte.
 
Ne nije mi povezana kablovska na PC. Doduše, juče popodne se nešto desilo sa strujom, na sekundu je secnula, znam da se računar izgasio ali monitor je posle toga radio normalno.
 
Kondezatori mogu na oko izgledati kao novi ali to ne znaci da su ispravni.
Nestabilan napon moze cuda da napravi,trazi servis
Ako hoces skini Dead Pixel Buddy,Passmark,DisplayMat pa vidi taj zaglavljeni crveni piksel.
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim, našao sam servis ovde u komšiluku, Japan Electronics, rekli su mi da donesem, baš mi je isto rekao kao i @Vuk40 da mogu da izgledaju dobri :)
 
Evo posle mesec dana da se javim sa ishodom moje tragedije.

Od naizgled prostog kvara došlo se do toga da je na jednoj od ploča unutar monitora otišlo nešto nalik na mini trafo(serviser predpostavlja da je to u pitanju), a po svoj prilici taj deo ne može da se nađe nigde, odnosno po njegovoj priči, menja se cela štampana ploča, što naravno nije jeftino.

Uglavnom posle mesec dana čekanja, čovek mi je rekao da još sačekam sredu, da će probati da nabavi tako nešto negde, ako ne uspe, sklopiće monitor i to je to mogu samo da ga deportujem u kantu.

Ako neko od forumaša ima preporuku za servis u Bgd koji možda ima mogućnost da spasi monitor,nek baci info...
 
Nazad
Vrh Dno