Šta je novo?

html, css, php neophodno vreme da se savlada

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Zanima me koliko je potrebno vremena da bi se ovladalo znanjem html, css, php toliko da moze da se na tome zaradi odnosno da se nadje posao u nekoj firmi. Znam da je sve to individualno ali bi mogao da ucim 3 sata dnevno, za recimo 6 meseci, goidnu dana da li bi ovo bilo dovoljno ili ne. Bilo bi pozeljno da iznose iskustva oni koji nisu nesto culi nego imaju licnog iskustva u vezi sa pitanjem. Hvala.
 
Ne citas tekst, rekao sam ko ima iskustva, ti ga ocigledno nemas jer ovako glup odgovor ne bi napisao.
 
4-6 nedelja za html i css tim tempom, za php ne znam.
 
I sa htmlom i cssom mozes da pravish burek. Javascript uz to je minimum.

Nisam vido php :)
Izvinjavam se.
Moje misljenje je da odabirom phpa mnogo smanjujesh sebi izbor. Bolje se odluchi za javu ili .net, sa njika mozes da pravis i druge stvari pored sajtova.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bolje se zapitaj koliko je vremena potrebno da se nauči da se pravi automobil. Za ovo vreme što su ti iznad rekli, ne da ne bi mogao da napraviš auto, već ne bi mogao da napraviš ni konjsku zapregu.

Još kad sam procitao .net.... No comment. Za njim vlada tolika pomama da ljudi ne znaju šta će pre od posla. Microsoft i sajtovi... Big no-no.

Racunaj 4-5 godina, da savladaš gradivo i da nauciš da radiš dovoljno kvalitetno da bilo ko normalan poželi da te angažuje. Nema prečica, niti je ovo posao koji moze kvalitetno da se radi čisto onako usputno.
 
Da savladas gradivo, treba ti oko 2 meseca.
Da naucis da ga pravilno koristis, treba ti bar 3 godine dobrog rada, truda i mozganja.
Da s****s nesto nabrzaka posto bi hteo da hvatas precice, 100% sansa.
 
Bolje se zapitaj koliko je vremena potrebno da se nauči da se pravi automobil. Za ovo vreme što su ti iznad rekli, ne da ne bi mogao da napraviš auto, već ne bi mogao da napraviš ni konjsku zapregu.

Još kad sam procitao .net.... No comment. Za njim vlada tolika pomama da ljudi ne znaju šta će pre od posla. Microsoft i sajtovi... Big no-no.

Racunaj 4-5 godina, da savladaš gradivo i da nauciš da radiš dovoljno kvalitetno da bilo ko normalan poželi da te angažuje. Nema prečica, niti je ovo posao koji moze kvalitetno da se radi čisto onako usputno.

:) posto vidim da znas da su .net i sajtovi nono, molim te objasni nama koji ne znamo zasto je to tako. Predpostavljam da si ga koristio...
 
Poslednja izmena:
Moja poenta je da treba znati neki server side jezik ako hoces da budes developer. Ako hoces da budes web designer, ne mora. Javu i .net uvek vidim pre php-a jer ti ostavlja mnogo vishe opcija.
 
Vise opcija za sta? :) Vendor lock-in?
 
Vishe opcija za izradu raznih vrsta win, web aplikacija i serivsa. Sa phpom nemas taj izbir.

A koje je tvoje misljenje?
 
Da savladas gradivo, treba ti oko 2 meseca.
Da naucis da ga pravilno koristis, treba ti bar 3 godine dobrog rada, truda i mozganja.
Da s****s nesto nabrzaka posto bi hteo da hvatas precice, 100% sansa.

Ovo je realan odgovor, s' tim da ako si radio nesto drugo tipa C#, SQL isl, onda se vreme smanjuje solidno, sama sintaxa je zaista smesna (u najmanju ruku i komplesknost takodje), ali finese koje razlikuju odilcno od prosecnog se sticu s' vremenom :) Nazalost mnogo je onih koji samo nauce da prodje.... igrom slucaja sretoh se zanjih godinu i kusur sa dosta web-dev, ali ni jedan me nije odusevio... :)
 
Dejane, jedini u pravu je @kutija
Ali, prvo pitanje je da li si uopste nekada imao prilike da se sretnes sa nekom vrstom programiranja, ako nisi, misilim da je 3 meseca neki minimum da se upoznas sa konceptom programiranja (JS i PHP). Moje misljenje je da ce tebi potrebno bar 6 meseci intenzivnog rada da bi dosao u poziciju da imas dovoljno znanja da te neko zaposli kao juniora. Kada te neko bude angazovao kao juniora, onda stvari postaju malo lakse za tebe. U kom smislu lakse, pa ljudi sa kojima ces raditi (neretko seniori) ce ti u pocetku pomagati, govorice ti kako da najlakse dodjes do resenja (gde da potrazis odgovore).
Ove tvrdnje baziram na cinjenici da na fakultetu sve programerske predmete koje sam slusao/polozio (JAVA, S#, C, C++ ....), slusao sam ceo semestar (3.5 meseca), i mogu ti reci da jako mali broj studenata posle faksa moze da krene sa pozicije koja nije juniorska. Ja bas spremam poslednji ispit na faksu, WEB programiranje (HTML, CSS, JS, PHP, AJAX), i pored toga zto sam plozio sve gore navedene ispite, treba mi jedno dve nedelje da savladam WEB prog. kako bih polozio ispit sa ocenom vecom od 7.
Ja sam msiljenja da ne mozes mnogo da pogresis sa izborom, a kao pocetniku ti savetujem da krenes bas WEB development, iz razloga sto je najjednostavniji za razumevanje, a cini mi se da je najlakse da se nadje posao kao WEB developer. Mada, danas zaista ima posla za sve tipove programera.
Izvinjavam se na konfuznim i dugim recenicama, ali "multitaskujem". :)
 
Vishe opcija za izradu raznih vrsta win, web aplikacija i serivsa. Sa phpom nemas taj izbir.
A koje je tvoje misljenje?

Java i .NET te vodi skoro isključivo u enteprise svet aplikacija. Gde te čekaju komplikovanje izvan svih granica razuma, nebrojani sastanci koji najčešće se vrte u krug i praćenje trendova brzinom kornjače na štakama koja boluje od arhitisa i reume. (čast malo broju izuzetaka, ja ih još nisam video).

S'tim što Java može i još nešto... pogledaj u nastavku ... ;)

Vise opcija za sta? :) Vendor lock-in?

Java = Android, pa bih čak i progutao to vezivanje za Google ili Oracle zbog mogućnosti da dopreš do ogromnog broja korisnika.

A ako već posmatramo i neke druge programske jezike... onda bi definitivno trebalo da uvrstimo i OBJ-C u tu priču.
Mac i iOS aplikacije su pisane istim. ;)
 
Voleo bih da znam godine zivota i profesionalnog iskustva ljudi koji pishu u ovoj temi. Nemojte pogresno da me shvatite. Chisto iz radoznalosti, da vidim kako razmislja ostatak developera.
Ja imam 30 godina, malo jace od 6 godina sam u .NET, uglavnom web, svetu. Posla mi nikad nije manjkalo.

Vi?

Ne kapiram samo zasto je "vezivanje" za vendora losha stvar ko god to bio. Svi se mi opredeljujemo za jedan ili vishe jezika i tehnologija. Treba samo uociti prednosti i mane jezika i tehnologija i odabrati.
Po meni najveca mana phpa je dinamichnost jezika i stroga web orijentisanost.
 
Vishe opcija za izradu raznih vrsta win, web aplikacija i serivsa. Sa phpom nemas taj izbir.

A koje je tvoje misljenje?

Covek je postavio pitanje o Web tehnologijama, tako da drzimo se jezika i onih tehnologija koje su samo Web orjentisane. Nemam pozitivno misljenje o .NET-u ali imam izuzetno lose misljenje o vendor lockinu.

Voleo bih da znam godine zivota i profesionalnog iskustva ljudi koji pishu u ovoj temi. Nemojte pogresno da me shvatite. Chisto iz radoznalosti, da vidim kako razmislja ostatak developera.
Ja imam 30 godina, malo jace od 6 godina sam u .NET, uglavnom web, svetu. Posla mi nikad nije manjkalo.

Vi?

Ja imam 29 i bavim se razvojem Web i mobilnih servisa od svoje 19. godine.
 
Poslednja izmena:
Kul. U cemu radis kad si uspeo da izbegnes vendor lock in? I sta ti smeta kod .Net-a?
Interesuje me onako, kad smo vec tu...Ne znam kad sam pricao sa nekim van .net sveta pa me zanima i misljenje sa strane.
Ja generalno ne volim dinamicne jezike, pa je php podpao u tu grupu.
 
Voleo bih da znam godine zivota i profesionalnog iskustva ljudi koji pishu u ovoj temi. Nemojte pogresno da me shvatite. Chisto iz radoznalosti, da vidim kako razmislja ostatak developera.
Ja imam 30 godina, malo jace od 6 godina sam u .NET, uglavnom web, svetu. Posla mi nikad nije manjkalo.

Vi?

Imam 29 godina, bavim se programiranje od svoje 17godine, radim profesionalno kao developer od 21godine. Trenutno mi je glavna preokupacija Javascript(Backbone ili EmberJS) + Ruby + UX Design. Sebe, danas, pre vidim kao dizajnera nego programera... al' to je za neku drugu temu.

Ne kapiram samo zasto je "vezivanje" za vendora losha stvar ko god to bio. Svi se mi opredeljujemo za jedan ili vishe jezika i tehnologija. Treba samo uociti prednosti i mane jezika i tehnologija i odabrati.
Po meni najveca mana phpa je dinamichnost jezika i stroga web orijentisanost.

Ja sam poceo svoju profesionalnu karijeru kao C# .NET programer i vrlo brzo presao na ASP.NET. Imam MCAD (i mislim MCSD, nemoj me drzati za rec) sertifikat i ne radim .NET programiranje od 2009 godine. Od tada sam radio PHP i u poslednjih godinu dana radim Ruby on Rails.
Bogu hvala, jedino sto je uvek bilo isto, to su bili CSS, HTML i Javascript... mada kada pogledam HAML ili JADE koji trenutno najcesce koristim umesto obicnog HTML ili SCSS/LESS umesto obicnog CSS, (ne! odbijam da pocnem da koristim CoffeeScript!)... pitam se da li je zaista ostalo isto...
 
Java i .NET te vodi skoro isključivo u enteprise svet aplikacija. Gde te čekaju komplikovanje izvan svih granica razuma, nebrojani sastanci koji najčešće se vrte u krug i praćenje trendova brzinom kornjače na štakama koja boluje od arhitisa i reume. (čast malo broju izuzetaka, ja ih još nisam video).

S'tim što Java može i još nešto... pogledaj u nastavku ... ;)



Java = Android, pa bih čak i progutao to vezivanje za Google ili Oracle zbog mogućnosti da dopreš do ogromnog broja korisnika.

A ako već posmatramo i neke druge programske jezike... onda bi definitivno trebalo da uvrstimo i OBJ-C u tu priču.
Mac i iOS aplikacije su pisane istim. ;)

Ti si meni nešto poznat lik... Komitet državne bezbednosti ?
 
Nazad
Vrh Dno