Šta je novo?

Izbor napajanja

maciguZ

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruke
338
Poena
169
Imam dilemu oko kupovine napajanja. Na osnovu stanja u prodavnicama i licnog misljenja izbor je pao na Super Flower Golden King 1000W i COOLER MASTER Silent Pro Gold 1200W. Dilema se namece zato sto je SF nov brend na nasem trzistu i ne znam nikog koga ima. Medjutim njegov plus je sto je OEM proizvodjac, a ne dizajner kao CM. Unapred se zahvaljujem na odgovorima :)
 
Nista ne kupuj dok ne dodje Suna, tj. MC Steel da kaze svoj sud o novom brendu kod nas!
 
Dobra su oba napajanja. Po parametrima struje koju daje SF ima prednost ali je limitiran PCI-E kablovima 3x 6 + 3x (6+2).
CM SP Gold 1.2kW je neznatno jaci i ide sa malo boljom kombinacijom PCI-E kablova 4x 6 i 4x (6+2).

Ako ti nisu bitni ovi kablovi onda SF. Ako hoces 4+ 2x 8pin graficke da kacis onda ni jedno od ova dva vec proveri dali ima seasonic 1250 ili cekaj novi CM-V 1kw koji ce ici sa 8x (6+2) a treba da bude ispod nivoa cene ova dva .
 
Poslednja izmena:
Hvala :) Kablovi nisu problem posto necu ici na multi GPU postavku. Ostaje mi da vidim Seasonic ako uspem da nadjem posto je isto kao i Super Cvet OEM proizvodjac :)
 
Pa ako neces ici na multi gpu zasto onda gledas toliku vatazu? Neko kvalitetno 750W ce ti biti savrseno predovoljno za bilo koji singl sistem. Ustedis 50% kinte i imas efikasnije napajanje u rangu snage u kojem ga koristis.
 
+1
 
Necu ici u smislu 4 graficke karte vec 2...nisam do kraja bio jasan :) Ne bih stavljao napajanje od 750W na dve graficke ne znam kakvo da je :)
 
Ok dve jake karte vec mogu da povuku dosta ako ih dovedes do limita.
Idi onda slobodno na ovog SF platinum zlatnog kralja, treba podrzati to sto su pojavili kod nas.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam Seasonic :d Bio ubedjen da ga nema kod nas verovatno cu njega...Hvala u svakom slucaju :)
 
Sa SS nema greske!
 
A 4 grafe ne bi stavio na manje od 2KW?:d
Kvalitetnih 750W je puna kapa za 2 karte.
 
Poslednja izmena:
OCZ ZX Series 850W Fully-Modular 80PLUS Gold preko 90%,5 godina garancija odlican odnos kvalitet-cena(ispod 150e)
jedina i najveca mana,tesko se nalazi.
 
"There's no kill like overkill", kažu mudri.

Ipak, 750W je puna kapa, osim ako uzimaš dve dual-GPU kartice... A čak i tad je dosta ako ne planiraš OC.

SuperFlower u višoj klasi je odličan, nema razloga da uzimaš CM. Osim ako sačekaš V-seriju.
 
Hvala :) Napajanje je kupljeno :)
 
Evo posle nekog vremena da prenesem utiske. Pocecu od pakovanja. Veoma prijatno sam iznanadjen sto je doslo sa folijom koja je jako cvrsto bila obmotana na kutiju. Sto mi je dalo dokaz da napajanje nije cackano od kako je sklopljeno. Ne verujem da bi se iko od nasih petljao sa time jer ih nije briga pa sam ovo morao da iznesem kao VELIKI plus. Naravno posle otvaranja sve vristi od kvaliteta. Pocevsi od plisane torbice u kojoj je PSU. Sto se tice mog iskustva ono je da kucnem u drvo fenomenalno. Nailazio sam na testove po netu koji su bukvalno pljuvali napajanje zbog navodno glasnog ventilatora kada je u hibrid modu. Ovde sam da posvedocim da to uopste nije tacno. Evo dok pisem ovo fan se ne pomera :D Cak i kad krenem da ga ozbiljno opterecujem fan se ne cuje ;) E sad slede nasa srpska posla na deklaraciji kimteka lepo pise 7 godina garancije ali "prodavac" je bio veoma upucen pa mi je napisao 5 godina jer zaboga to je Gold serija ne Platinum a kad bi ga pitao sta predstavlja 80 Plus sertifikat ne bi imao pojma da mi objasni. Ali dobro ja sam hrvacku deklaraciju sacuvao....na ovako nesto smo nazalost svi mi vec malo i navikli :mad: Na kraju bi hteo da dodam da svako ko razmislja o kupovini napajanja nek stavi SeaSonic na prvo mesto makar njihovo napajanje kostolo 5000 hiljada i dolazilo bez kutije sto je malo verovatno. Drug mi je rakeo da sam vise platio ime nego PSU mislim to nije slucaj jer sam gledao na stranim sajtovima cene slicnih modela koje su jako slicne a u pitanju su dizajneri (Antec, Corsair, OCZ), a ne OEM proizvodjaci kao SS ili Enermax. Da zakljucim topla preporuka za SS od mene svakom koje u lovu na ovaj veoma vazan deo svakog ozbiljnog PC-a :) ....Ako ste procitali do kraja post hvala na citanju a za gramaticke greske sam suvise lenj da bi ispravljao :d
 
Poslednja izmena:
Sve pohvale za tvoju recenziju folije, torbice i nalepnica na napajanju. Jesi li razmisljao da se profesionalno bavis testiranjem napajanja? :d
 
Ahahahahhaha :d Nisam ali sta cu kad sam se odusevio kad je doslo u Srbiju onako kako je normalno i kako treba...maticne ploce od 400 i vise evra dolaze sa manjkom SATA kablova tj. sa pocepanim kesicama u kojoj su dodaci i slicno. Samo hocu da kazem da se svasta prodaje kao novo ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno