Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Kada preuzimaš fajl u ovom slučaju sistem, pročitaš sve što piše na sajtu u vezi fajla (sistema) pa odlučiš da li ćeš koristiti. ;)
 
Poslednja izmena:
Ne secam se da je u "manualu" pisalo o koriscenju resursa u kasne sate nocu.. necemo dalje na ovu temu jer nisi u pravu ;)

Kako okrenes, ja nisam ostecen iz razloga sto sam sam sebi prepravljao osnovnu verziju bamta i uzivao u tome ;)
 
Sve je lepo pisalo u readme i na sajtu, bila je i vest o tome, a to što naš narod navikao da ništa ne čita i da mu se sve servira besplatno, to je nešto drugo. :D
 
To jeste tacno da je pisalo, ko je htio uzeo je i koristio smos. Mada je bilo moguce i ponistiti to "pozajmljivanje" resursa ali nije posteno jer je ulozeno znanje, vrijeme i trud koje neko ne posjeduje.
 
moze li ubuntu 14 lts podignut sa usb-a da se instalira na isti taj usb? Ako ne moze moze li da se instalira sa jednog usb-a na drugi? Ako ni to ne moze moze li ikako da se instalira na usb?
 
Moze da se instalira na drugi usb isto kao da ga instaliras na hdd. Samo ne mozes da ga instaliras na usb sa kog pokreces instalaciju.
 
Stavio sam instalaciju ubuntua na dvd pa probao na flash od 64gb da instaliram ali nece. Pre toga sam ovaj flash koji je sa alija inace kingston placen oko 1000din formatirao u win 7 i stavlo instalaciju ubuntua na njega. Posto nije moglo sa tog flasha da se instalira ajde sa dvd-a da probam i kao obrise ga i krene da instalira ubuntu na flash i ne zavrsi je. Kada sam resetovao racunar na tom flashu je i dalje instalacija i podize ubuntu sto znaci da nije nista obrisao. Probao sam iz win7 ne vidi vise particije samo jednu od 2mb od 3 ponudjene. Ubuntu sa opcijom disks ocitava 67 gb, treca particija je free 66 gb kada stisnem da formatira napise:
Error creating partition on /dev/sda: Command-line `parted --align optimal --script "/dev/sda" "mkpart primary ext2 984MiB 67108863999b"' exited with non-zero exit status 1: Warning: /dev/sda contains GPT signatures, indicating that it has a GPT table. However, it does not have a valid fake msdos partition table, as it should. Perhaps it was corrupted -- possibly by a program that doesn't understand GPT partition tables. Or perhaps you deleted the GPT table, and are now using an msdos partition table. Is this a GPT partition table?
Error: Input/output error during read on /dev/sda
(udisks-error-quark, 0)

Kada probam da obrisem prve dve particije napise:
Error deleting partition /dev/sda2: Command-line `parted --script "/dev/sda" "rm 2"' exited with non-zero exit status 1: Warning: /dev/sda contains GPT signatures, indicating that it has a GPT table. However, it does not have a valid fake msdos partition table, as it should. Perhaps it was corrupted -- possibly by a program that doesn't understand GPT partition tables. Or perhaps you deleted the GPT table, and are now using an msdos partition table. Is this a GPT partition table?
Error: Input/output error during read on /dev/sda
(udisks-error-quark, 0)

Da li je moguce da su mi na aliju podvalili fake flash usb sto spominju ovde na online kupovini ili moze nesto da se uradi po pitanju ovog flasha?
 
Poslednja izmena:
Hoce to da se desi po nekad. U gparted imas opciju create partition table izaberi msdos i poslije prilikom instalacije napravi particije iz ubuntua.
 
Da li ste zainteresovani da se uradi update smos 2.0 za eth,zec i ostale valute?
Ako je neko koristio SMOS i ima iskustva sa njim i zeli nesto da preporuci, pisite ovde. Hvala.
 
Ako ce da bude no fee sto da ne [emoji4]
 
I nema odgovora... :)
 
Pa zasto bi se neko trudio da pravi majner bez ikakve zarade i provizije, treba tu dosta truda i vremena. Jel bi neko od vas radio tako nesto bez ikakve zarade? Svakako sam za SMOS i spreman sam da doniram 1-2% :).
 
Naravno uz fee, podrazumeva se 1%, da ne spominjem troskove, zna se koji su.
 
Jedan poziv na sve koji zele da testiraju SMOS Linux 2.0-beta pre konacnog pustanja neka se jave na PM.

Uskoro vise informacija.

Pozeljni su svi koji imaju vise od 4 GPU, najidealnije od 8-14.

Za sve informacije kontakt PM.
 
Poslednja izmena:
bilo bi extra Smos je najaci.
 
Pusten Smos live, radi ovo ko Singerica :D
 
SMOS Linux 2.0
Release 2.0 stable
DevFee: 0%

https://www.smos-linux.org

Screenshots
smos-dash.pngsmos-readonly.pngsmos-profit.pngsmos-miner.pngsmos-bios.png

Mirror 1: https://mirror1.smos-linux.org/SMOS-Linux-2.0.zip
Mirror 2: https://mirror2.smos-linux.org/SMOS-Linux-2.0.zip
Mega: https://mega.nz/#!nL4VCA5I!-z5YXi8VVeIankyPE_ufgPgAq9dhDaAhj92TB2UoTWs

Tips:
http://www.smos-linux.org/tips

Videos:
Uskoro

1. AMD + NVIDIA (RX + GTX) GPUs mining u isto vreme
2. Modovanje AMD BIOS karti u tri klika.
3. Novi Interface (Drzimo se tradicije, po nekim naznakama je slican starom).
4. System je protected koliko moze biti. Sve zavisi od minera. Port 3333 zasticen spolja
5. Read Only Monitoring sa bilo koje lokacije u bilo koje vreme mozete da pratite vasu farmu.
6. 10 razlicitih minera za mining. Ako imate sugestije za dodatni, predlozite.
7. Podesavanje Static Ip adrese u tri koraka.
8. Auto detekcija rigova u lokalnoj mrezi.
9. Svi koji zele support mogu uci u slack kanal koji je integrisan u Panelu.
10. Profitability Switcher je Beta verzija. Switcher radi grub estimate na osnovu ETH Mhs (default clocks).
11. Istorija profila i precice grupisane po imenu minera (skracenici)
12. Notifikacije ako rig prestane da radi putem email-a.

Read-Only Monitoring (auto detection) - Detektuje sve rigove ako dolazite iz iste mreze.
Monitor nije potrebna, samo nakon sto prikljucite USB posetite URL za detekciju i dobicete url od farme i url za internal access (ako ste iz iste mreze):
http://www.smos-linux.org/readonly

Primer read-only monitoringa:
http://511909396.smos-linux.org


Boot podesavanja, obavezno setovati Boot Legacy. Kao sa slike:

SMOS Vega support - (soon)

Sve sugestije i saveti su dobrodosli.
 
Poslednja izmena:
jel ima podrška za optiminer odnosno da li može mnx da se kopa?
 
jel ima podrška za optiminer odnosno da li može mnx da se kopa?

Da, ovo je lista minera implementiranih u stistem trenutno:

Claymore v11,11.2,11.3 (Ethereum Solo) AMD + NVIDIA
Claymore v11.1 (Ethereum + (Decred, Siacoin, Lbry, Pascal) AMD + NVIDIA
Claymore v12.6 (ZCash, BTG) AMD
Claymore v11.2 (CryptoNight XMR) AMD
ccminer (sp NiceHash) NVIDIA
ccminer (tpruvot) NVIDIA
ccminer (xevan & blake2s) NVIDIA
sgminer-gm v5.5.5 AMD
ethminer v0.14 AMD
ethminer v0.14 NVIDIA
bminer v5.4.0 AMD
bminer v5.5.0 AMD
dstm's v0.6 (ZCash / Equihash) NVIDIA
optminer v2.1.2 NVIDIA + AMD

Ako mislite da treba jos neki javite.
 
probaću pa javljam kako radi imam par rigova rx460/560 sa po 8-10 kartica
 
Svaka čast, probaću čim budem mogao. Staje na fleš kao i prethodne verzije, da može da se proba?

Huawei Mate 10 Pro
 
Zaboravih da stavim da je minimalan USB 16GB i preporucljivo je USB 3.0 ili SSD.

Zasto 16GB, zbog NVIDIA i AMD drajvera u isto vreme + CUDA.

Vega ce da bude od 8GB


Dodatne informacije:

- Cutoff je automatski setovan na 95C - mining se automatski gasi ako temepratura na nekoj karti predje 95C i stoji obavestenje
- Target temp radi ukoliko je fan target prazan. Ako je fan target setovan onda se ignorise target temp.
- Svi kolokovi se setuju sa zarezom 2100,2100,2100,2100 npr


Ako imate neki info sta da se doda spolja da se vidi (na read only monitoring) javite.
 
Poslednja izmena:
jel ima podrška za optiminer odnosno da li može mnx da se kopa?
Stara kuko :-D ja sam mislio da sam jedini na mnx :-D a vidim diff ide.
Veoma me raduje smos perfektan os od scrypta jos. Set it and forget it.

Prijavljuje mi failed to load ldlinux.c32 na jednom rigu sto li mu je ?

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda neka dark tema? :) Tamno sivo i slicno.

Edit: I jos nesto, ako je moguce da se koristi telegram za notifikacije, umesto email-a? Moze neki bot da se napravi da obavestava o tim stvarima.
 
Poslednja izmena:
@singerica: Je l' moze pojasnjenje oko slike u atacmentu? Kako to da je max core freq za Nvidiu 120? Na drugim distribucijama sam podesavao na recimo 220, takodje baziran na Ubuntu.
 

Prilozi

  • Screenshot-2018-3-13 SMOS - SMOS Linux 2 0(1).png
    Screenshot-2018-3-13 SMOS - SMOS Linux 2 0(1).png
    7.2 KB · Pregleda: 71
@singerica: Je l' moze pojasnjenje oko slike u atacmentu? Kako to da je max core freq za Nvidiu 120? Na drugim distribucijama sam podesavao na recimo 220, takodje baziran na Ubuntu.

Hej dule, to je stavljeno radi sigurnosti. NVIDIA radi assign ne radi set. Svaki put dodaje novu vrednost - moja logika je bila da kada dodas 220 neces moci vise dodavati inace ces gadjati preko.
Ako ti npr sada stavis 120, i sledeci put 120, to ce da bude 240. Jer ne radi promenu stare nego dodaje.

Okej - koji limit da stavim? Predlozi
Moze i dark. Vec imamo ljude na novom dizajnu. Sistem je tako odradjen da je core funkcionalnost tu, samo mozemo da nagoradjujemo sve sto zelite. Nova tema kada se uradi, samo promenimo template :)

Moze i telegram, samo ce morati da priceka jer ima bitnijih stvari za test. Da li neko ima problem-a sa boot?
 
Poslednja izmena:
Ne znam na koliko tacno, ali da moze da isprati maksimum podesavanja za karticu. I kada stavim na 120 dobijam manji hashrate nego na drugom linuxu, a gde nisam dizao core na max. Za OC memorije se opet cudno ponasa, dve karte sa istim OC podesavanjima, jedna pokazuje recimo 1670MHz, druga 1730MHz.

Takodje, onaj bar dole, koji prikazuje poslednjih pola sata mi ne radi, stoji sve prazno i posle vise od pola sata.
 
Nazad
Vrh Dno