Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Smanji klokove da ti karte nebi zijevale u prazno kad ti crkne napajanje a ti budes mjesec dana skupljao pare za novo ili nedaj boze i nove karte.
 
Slabo ti je to napajanje za 4 kartice min 1kw i to neko kvalitetno, nikako RaidMax.
 
Stavio sam grafiku na 1020/1000 valjda je to ok. Dobio sam informaciju od coveka koji izuzetno poznaje napajanja da je ovo napajanje knap za 4x7950, ali da ce raditi bez problema. Tako da cu koristiti ovo napajanje naredna 2-3 meseca dok mi drug ne donese iz USA nov seasonic 1kw+... Odjavljujem se :D.
 
Poslednja izmena:
lepo ti kažemo neigraj se vartre, kupi bar jedan LC 420w i na jednoj kartici poveži 2x6pin konektore.
 
Stavio sam grafiku na 1020/1000 valjda je to ok. Dobio sam informaciju od coveka koji izuzetno poznaje napajanja da je ovo napajanje knap za 4x7950, ali da ce raditi bez problema. Tako da cu koristiti ovo napajanje naredna 2-3 meseca dok mi drug ne donese iz USA nov seasonic 1kw+... Odjavljujem se :D.

Mani se pucanja para i preteranog ulaganja,kupi lepo CM V1000 i imas kod nas seasonic za manje para.Meni ono gura 4x7950 1140/1250/1.188v i tek je mlako
 
ne vredi pricati, ne veruje nam ( ali kad razmislim i mi smo takvi bili , kao u fazonu, ma moze to da izdrzi...), a onda crkne 1,2 karte i shvatis da si zbog 50e troska vise za jace napajanje izgubio 600-700e
 
Treba mi pomoc, premestio sam rig koji kopa preko smos-a na drugu lokaciju, sve sam normalno povezao, ali je problem sto nece da krene da kopa, izbacuje crvene ekrane i cuda. Jedina razlika je sto sam se zakacio na drugu internet mrezu. Da li mozda treba nesto da podesavam da bi pocele grafike da kopaju?
 
Koje grafičke? Ako ti ne radi monitor ne znači da ne majnuje rig... Pogledaj status na http da li radi ako već ne znaš da koristiš ssh.
 
Koje grafičke? Ako ti ne radi monitor ne znači da ne majnuje rig... Pogledaj status na http da li radi ako već ne znaš da koristiš ssh.

Asus 7950 dcu2. Pokrenem smos i najnormalnije dobijem sliku na monitoru i startujem workere ali nece da pocnu da kopaju. GPUmon kada pokrenem konstantno vrti nule nikako da krene da kopa. Restartovao sam masinu 15 puta, vracao-ubacivao kartice, clear-cmos odradio i nece, cak mi posle nekih 3-4 minuta izbaci crveni ekran i prijavljuje mi kvar na svim grafikama,ovo uradi svaki put.
Cim sam vratio rig kod sebe u stan i prikljucio ga krenuo normalno da radi. Proveravao sam internet konekciju u drugom stanu sve najnormalnije, stvarno mi nije jasno sto nije hteo da radi....
 
Uzmi SMOS extraktuj na USB. Pre nego što gurneš USB u rig isključi monitor. Monitor ti nije potreban. Imaš na sajtu objašnjenje kako korsiti preko SSH. Ako ti nešto nije jasno navrati na IRC ja ću ti objasniti.
SMOS je podešen za seriju 7. Znači automatski treba da majnuje na samom početku.
Ako ne majnuje rekopajliraj cgminer i to je to.
To na GUI okruženju uopšte nije preporučljivo. Ja svoj rig ne diram, radi ko singerica, nit ima monitor... :D
 
Uzmi SMOS extraktuj na USB. Pre nego što gurneš USB u rig isključi monitor. Monitor ti nije potreban. Imaš na sajtu objašnjenje kako korsiti preko SSH. Ako ti nešto nije jasno navrati na IRC ja ću ti objasniti.
SMOS je podešen za seriju 7. Znači automatski treba da majnuje na samom početku.
Ako ne majnuje rekopajliraj cgminer i to je to.
To na GUI okruženju uopšte nije preporučljivo. Ja svoj rig ne diram, radi ko singerica, nit ima monitor... :D

Vazi, hvala na info. Pozz
 
Novi upgrade je dostupan na sajtu. Na vama je da li ćete ga ubaciti ili ne, ali kako god ja ću preraditi imidž fajla i ubaciti upgrade u narednih 20 dana.
http://www.smos-linux.org/upgrades/

Šta je novo?
Popravite vreme rig-a pošto je trenutno zona koja nije vaša i grafik ne pokazuje tačno stanje po vašem satu. To je ispravljeno. Kada pokrenete skriptu izaberite koju zonu želite, ili vaš grad.
Zbog čega je upgrade?
Nema više potrebe za ljudima koji od srca izdvajaju nekoliko LTC za SMOS. Sada je tu skripta koja 15minuta majnuje u SMOS-ov pool i nakon toga se vraća na vaš. Sve radi perfektno. Ko ne želi da ubaci nije obavezan, ali ne bude li vidnih rezultata, SMOS projekat ide dole. Ljudi traže upgrade da radim za 7990. Nema volje da radi, kada ni za ovo do sada nisam bio ispoštovan, da sam samo na 0, ne bi bilo kukanja, ali ovako... Nego sam u minusu. Kako čovek da očekuje neko da to i dalje radi kada mu opadne moral? Pa neće ni raditi. Sada ovi sa 7990 moraju malo da se strpe da svi budu zadovoljni.
U prethodna dva meseca protok na serveru je bio 300GB, u prvih 13 dana ovog meseca protok je 150GB i ne prestaje da raste. Zato sam primoran na ovaj potez... Uskoro ja moram da unapređujem server da bi ostali mogli skidat, a niko od silnih stranca punih coina ne želi da donira. Sada kada budem upgrade server na veći protok veći i minus...

Tako da drugari moji od sada više nema kukanja. Ne uradi li 50% ljudi upgrade i počnem li od donacija isplaćivati server. Ubacujem na kraju meseca u svaki .img fajl sa sajta, i nikoga neću moliti da ubacuje ili donira. Ne bude li koristi ni od ovoga, šta da vam kažem :\
To bi bilo to.

Ovo je cela mudrost.
Kod:
wget http://www.smos-linux.org/upgrade/v2.sh
chmod +x v2.sh
./v2.sh
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da skoro niko nije donirao, računam da imaš bar 100LTC-a od ljudi sa foruma, verujem da bar 50 usera odavde koristi smos.
 
Sramota stvarno :D, jos ja mislio ljudi sa bencha nisu Jevreji :D
 
Evo prvi put sam procitao ova temu da se bar delimicno upoznam kako stoje stvari sa linuksom, mozda ce trebati. Tebi singerica svaka cast, a btw je stvarno sramota da nisi ni na nuli nego u minusu :trust:, ja pretpostavljao da su donacije recimo 0.2-0.5LTC po useru kad ono...bzvz.
 
Nije sramota, sam je odabrao da bude free. Nema razloga za ljutnju, ogorčenost, ... i tome sl. Onaj ko se opredeli da radi tako zasigurno ima zacrtan neki cilj unapred: sticanje iskustva, reklama i prezentacija sopstvenih sposobnosti, itd. Nakon toga možda ubode neki extra plaćeni posao, projekat, ...

Da ne bude zabune, ne koristim SMOs, nikada ga nisam koristio, izuzetno poštujem ovo što si radio i verujem da ako bi mi zatrebao čovek za neki projekat s tvojim iskustvom i znanjem zasigurno bih ti se obratio da pregovaramo oko uslova angažovanja.

Ja nikada nisam verovao u volonterski rad. Takođe, izuzetno me nervira kada neki volonter posle javno kuka i žali se kako su ljudi ovakvi ili onakvi. Ako si odabrao da to radiš onda radi i ne kukaj, ne traži "milostinju" (glup je ovo izraz pa sam ga zato stavio pod navodnike) jer će ljudi onda sve manje da te cene i poštuju.
 
Moze li pomoc, dodao sam 3-cu kartu asus 7950 dc2t u rig i nikako ne mogu da pokrenem masinu da radi, prethodno je sa 2 asusa bila jedna sapphire 7950 i radilo je sve normalno.
Prilazem sliku, pa bi bilo lepo ako neko moze da mi kaze u cemu je problem,vidim da mi pri pokretanju workera izbacuje gresku: cgminer api failed.....
 

Prilozi

  • asus 7950.PNG
    asus 7950.PNG
    70.3 KB · Pregleda: 65
@SaleKG Donekle si u pravu, mozda sramota prejaka rec, samo sam se iznenadio ;). Mislio sam da je dobar deo (pogotovo) stranaca ostavio neku sicu pa bi se nakupilo..

Ako sam dobro shvatio, ne moze da se smanji napon za karte tj da se undervoltuje?
I zanima me da li je eventualno manje RAM zahtevan od win-a ili je isto? Konkretno da li npr radi sa 3giga RAM-a isto ili bolje kao win sa 4+giga?
 
Jel?! Pa to je sjajno ;), nisam znao. Na winu ni sa 1-2 karte ne radi sa giga kako treba.
 
@Sale KG
U neku ruku si u pravo. Kada sam ja ovo počeo, uštekao sam sajt na server koji nisam ja plaćao, nego samo održavao. Tako da nisam imao troškove. Ali kada je taj server ugašen, bio sam primoran da ga preselim i zakupim server. Tako da su tu počeli minusi :D
Dve karte troše oko 500MB, neka bude malo više, čisto da ne bude posle da sam ja rekao pogrešno. Mem: 626952k used - dve karte
Pojavili su se ljudi sa jednog pool-a da im uradi verziju za njihov pool. Ja sam pristao, zabio sam im cenu samo takvu, ako pristanu, neće više biti kukanja :D
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao da li preko smosa funkcionisu R9 280/280x karte?
 
Nikako dok se ne uradi podrška za celu R9 seriju.
 
Ajmo ljudi sugestije za verziju 1.1, da vidimo šta se može uraditi. Ja podršku za tu seriju ne mogu odraditi dok ne dobijem kartu na testiranje. Ne znam šta bih vam drugo rekao.

Znači šta bi vam olakšalo mining predložite ovde. Nemojte samo nešto što nema veze sa miningom i rigom :D
 
Ajmo ljudi sugestije za verziju 1.1, da vidimo šta se može uraditi. Ja podršku za tu seriju ne mogu odraditi dok ne dobijem kartu na testiranje. Ne znam šta bih vam drugo rekao.

Znači šta bi vam olakšalo mining predložite ovde. Nemojte samo nešto što nema veze sa miningom i rigom :D

Ja bih da mi namestis da mi plavi logo na sapphire 7950 grafici svetluca dok grafika kopa, a da prestane da svetluca kada zavrsim mining :D :D :D
 
Podrška za nove GPU postaje problematična. Con Kolivas tvorac cgminer klijenta od verzije 3.7.2 ne podržava više GPU i OpenCL uređaje. Kod je naravno otvoren i neko će se možda prihvatiti posla, ali za sada da znate, ništa od softverske podrške za nove grafičke karte.
 
Poslednja izmena:
Podrška za nove GPU postaje problematična. Con Kolivas tvorac cgminer klijenta od verzije 3.7.2 ne podržava više GPU i OpenCL uređaje. Kod je narvno otvoren i neko će se možda prihvatiti posla ali za sada, da znate, ništa od softverske podrške za nove grafičke karte.

Steta ako je tako, sigurno bi moglo da se iscedi malo jos iz 290/X karti..
 
Nazad
Vrh Dno