Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

cgminer ekran se dobija sa screen -r cgminer a izlazi iz njega (ne gasi se cgminer) sa ctrl+a d
 
Evo recite koliko treba da se donira da neko napravi image da radi 7790 kartica pod ovime?

Ne znam šta da ti kažem. Ako imaš rig viška sa jednom 7790 da pustiš ssh pristup. Digneš SMOS, ja ću je čačkati dok ne proradi. Kada zatražim da raspakuješ ponovo img, ti to uradiš :) To je sve što tražim, osim donacija haha :D
 
Neradi TPlink 321 usb wlan, da li postoji podrška za USB wlan kartice, pošto je ovaj 321 poprilično star model?
 
Ne znam šta da ti kažem. Ako imaš rig viška sa jednom 7790 da pustiš ssh pristup. Digneš SMOS, ja ću je čačkati dok ne proradi. Kada zatražim da raspakuješ ponovo img, ti to uradiš :) To je sve što tražim, osim donacija haha :D

Mozemo da napravimo takav dil !

Cujemo se na chatu?
 
Odustao sam od wlan USB-a podesio sam sve preko AP-a i switch-a. Međutim sada imam drugi problem, želim da preselim mašine na drugoj lokaciji sa drugim internetom, kako to više nije ista lokalna mreža pitam se kako im pristupiti iz terminala?
 
Moras da otvoris port na ruteru (22). Forwardujes na ip od rudnika i to je to. Kakav internet imas tamo adsl, kablovski...?
 
Kod mene kući je ExeNet preko mog MikroTik rutera i kače se 5-6 kompa preko wirelesa, a nova lokacija mašina biće takođe na ExeNet-u preko TL740 rutera koji deli 2 kompa na preko lan i za mene preko wifi, dok će sa moje strane biti Planet 4430 AP i switch.
Zar smos nekoristi port 222 umesto 22 iz sigurnosnih razloga?
 
Moguce da je 222, ne koristim smos. Ako vas natuje provajder moraces, da ih cimas da ti otvore port kod njih srecno. Osim ako niste slucajno u istom opsegu onda ti treba samo ip od tog TL740 rutera. A mozda ni tako nece moci, moras da se raspitas kod njih.
 
Valjda ću nekako da se snađem, ako ne onda je solomonsko rešenje TeamViewer na jednoj mašini pa preko nje kroz konzolu SSH i PuTTY kontrolisanje drugih mašina....
 
Ne znam samo sta ce ti daljinska kontrola , ja imam 4 riga sa smosom koji rade vise od 2 meseca savrseno, nisam ih ni pogledao
 
Nije loše ako hoću da promenim valutu pošto mi nije neka snaga ~5mHs-a, moram pomalo da mešetarim i sa drugim valutama ionako je zarada mala :)
 
Ako hoćeš da menjaš valutu imaš sada pool-ove koji sami menjaju valute koje su najprofitabilnije. Ali nije ni to toliko bajno...
Na sajtu je sve detaljno objašnjeno, mislim da nema potrebe za nekim osnovnim pitanjima kao port od ssh-a, gde lepo na sajtu piše da je port 222 iz sigurnosnih razloga.
Ako neko ima problema prikljućnim antenama, i to se može rešitii.
Ukoliko želite pristup sa vana i da vidite da li vam radi rig koristite no-ip.org, na taj no ip stavite da radi mgpumon i to je to.
Podesite neku aplikaciju na telefon za ssh, da možete restartovati mine ako stane. Sve u svemu eto malo nekih objašnjenja koji nema na sajtu, ili ima (kao npr. port).
 
Registrovao sam domen na no-ip (ubačena je moja adresa sa ExeNet rutera preko koje funkcioniše cela moja mreža). Pokušao sam da pristupim in win-a (putty), kucam adresu arcaderom.no-ip.org (port 22, editovao sam pod Smos-om sshd_config i posle 222 stavio , i dodao 22), otvara mi se prozor i mogu da se logujem ali user root i pass donate neprolaze, kaže pogrešan pass?
Nije mi jasno koji miner će da mi orvori preko arcaderom.no-ip.org kada u lokalnoj mreži imam dva rudara jedan na 192.168.0.79 a drugi 192.168.0.96 ?
Kako kasnije da pristupim mgpu monitoru koji je na http://192.168.0.96:8080/mgpumon/index.html
Znam da sam naporan ali uopštena objašnjenja mi mnogo nepomažu, kad sve ovo sredim mogu da sročim neko malo detaljnije početničko uputstvo za smos (za neke kao ja), siguran sam da je potrebno.
Još jedna verujem banalna stvar oba rudara mi se zovu smos-1 kako to da promenim?

ssh login.png ssh no-ip.png mgumon.png
 
Poslednja izmena:
Prosledi sada svoj IP 92.60 na 192.168.0.96 i to je to
 
Sve rešeno, ssh pristup radi perfektno, relativno lako sam podesio MikroTik, ali:
Pošto imam dva minera u Mtik-u moram da menjam forward IP da bi pristupio drugom, u ruteru mogu da podesim pristup na obe lokalne IP adrese ali kako da kažem Putty-ju na koji komp da se konektuje? Verovatno treba u nekom obliku arcaderom.no-ip.org:222 pa onda lokalna adresa 192.168.0.96 npr...

Još jednom, banalna stvar oba rudara mi se zovu smos-1 kako to da promenim?
 
To menjaš u /etc/bamt/bamt.conf
Ne moraš menjati u ruteru ništa, kada se konektuješ na jedan rig, sa tog riga se možeš konektovati na drugi, samo kucaj
ssh 192.168.x.x -p 222
Oni su u localu, tako da se konektuješ sa jednog na drugi i to je to.
 
Ajmo ljudi donacija malo, malo motivacije za sledeću verziju :D
 
Koliko daje khs sledeca verzija :d
 
Treba mi pomoc. Imam na jednom rigu 3 asus 7950 karte, ubacio sam jos jednu, medjutim ne mogu da pocnem da kopam. kada pokusam da pokrenem kopanje: Bamt Mining control -> start mining nece da krene. Do sada sa 3 grafike je radilo normalno, moze li mi neko reci da li treba nesto da podesavam i kako?
Hvala
 
Treba mi pomoc. Imam na jednom rigu 3 asus 7950 karte, ubacio sam jos jednu, medjutim ne mogu da pocnem da kopam. kada pokusam da pokrenem kopanje: Bamt Mining control -> start mining nece da krene. Do sada sa 3 grafike je radilo normalno, moze li mi neko reci da li treba nesto da podesavam i kako?
Hvala
Proradilo posle clear cmosa, nesto mi se fanovi i temperature na karticama cudno ponasaju, ali je to valjda normalno za prvih 10-15 min rada, posle bi trebalo da se sredi....
 

Prilozi

  • clear cmos.PNG
    clear cmos.PNG
    13 KB · Pregleda: 91
Proradilo posle clear cmosa, nesto mi se fanovi i temperature na karticama cudno ponasaju, ali je to valjda normalno za prvih 10-15 min rada, posle bi trebalo da se sredi....

mislim da nemas dovoljno struje
tako je i kod mene bilo dok nisam zamenio napajanje sa jacim, (u medjuvremenu mi je i crkla jedna 7970 bas zbog tog napajanja)
 
mislim da nemas dovoljno struje
tako je i kod mene bilo dok nisam zamenio napajanje sa jacim, (u medjuvremenu mi je i crkla jedna 7970 bas zbog tog napajanja)
Pa radi sada bez greske. Trebalo je nekih pola sata da se sve stabilizuje, potom restart i sad je sto bi se reklo sve pod kontrolom :D. Ako nesto krene da brljavi znacu da je do napajanja, ovako nemam potrebe da ga menjam jer racunam ako ne bude dovoljno struje jednostavno ce se iskljuciti, a i sve je pod garancijom :D

Na slici se vidi koji je model napajanja u pitanju i specifikacija.
 

Prilozi

  • seasonic.PNG
    seasonic.PNG
    89.9 KB · Pregleda: 85
Pa radi sada bez greske. Trebalo je nekih pola sata da se sve stabilizuje, potom restart i sad je sto bi se reklo sve pod kontrolom :D. Ako nesto krene da brljavi znacu da je do napajanja, ovako nemam potrebe da ga menjam jer racunam ako ne bude dovoljno struje jednostavno ce se iskljuciti, a i sve je pod garancijom :D

Na slici se vidi koji je model napajanja u pitanju i specifikacija.

cisto da znas da se nece samo iskljuciti moze da crkne i napajanje i graficka (iz iskustva pricam)
 
Talenat si nema šta :), NHF. To napajanje takođe daje 70A na grani(ama) zbirno i ne razlikuje se od seasonica po pitanju snage uopšte. To što stoji da u peaku može da da više se podrazumeva (to može i seasonic) ali tebi ne treba u peaku već stacionarna potrošnja. Gledaj da uzmeš napajanje od 1000W ili jednostavno se zaustavi na 3x7950 na tom napajanju. Što bi ga silovao do maksimuma i računao kako može pa kad temperature odu na leto za 20°C gore sve to počne da se dimi. Da ne pominjem što i sada tako opterećeno lakše može da doživi neki debalans u tokovima snage (između onogo što ide ka ploči i onoga što ide ka kartama direktno) i da spržiš lepo ploču a i šire...
 
Poslednja izmena:
Talenat si nema šta :), NHF. To napajanje takođe daje 70A na grani(ama) zbirno i ne razlikuje se od seasonica po pitanju snage uopšte. To što stoji da u peaku može da da više se podrazumeva (to može i seasonic) ali tebi ne treba u peaku već stacionarna potrošnja. Gledaj da uzmeš napajanje od 1000W ili jednostavno se zaustavi na 3x7950 na tom napajanju. Što bi ga silovao do maksimuma i računao kako može pa kad temperature odu na leto za 20°C gore sve to počne da se dimi. Da ne pominjem što i sada tako opterećeno lakše može da doživi neki debalans u tokovima snage (između onogo što ide ka ploči i onoga što ide ka kartama direktno) i da spržiš lepo ploču a i šire...

:D NHF. Da samo vidis kako to sve lepo izgleda,ne zauzima puno prostora i jos lepse radi :) . Videcu uskoro da zamenim napajanje, valjda ce ovo pregrmeti mesec dana dok ne sakupim pare za novo. Moram se raspitati sta uzeti, tj. koje je best buy napajanje za te 4 grafe, a da moze da se kupi kod nas....
 
ne zezaj se sa napajanjem , zazalices, onda barem smanji klokove grafama
 
Nazad
Vrh Dno