Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Uspio sad da pokrenem cgminer iz terminala i radi ali slabo, 7850 mi baca 10Kh/s a 5770 70Kh/s manje u odnosu na windows. Znaci iz terminala radi ali kad pokrenem miner nece. Kad kucam samo cgminer u terminalu onda mi ucita neki config koji ne mogu da pronadjem a nije moj. Sad skidam ovu verziju od 2 gb i ako neradi definitivno odustajem od smos-a i bamta.
 
Poslednja izmena:
Druze
ja imam 10- tak 7850 na smosu i sve rade bez ikakvih problema daju oko 360-395 kh/s
 
Shoma mislim da bi trebao da poradiš na configu :)
Slobodno pošaljite confige i screenshotove, bilo bi dobro da ih ima raznih na sajtu, sa raznim karticama.
Poz
 
Ja znam da me zeza neka sitnica ali ne mogu da provalim koja. Kao sto sam napisao u predhodnom postu kad pokrenem cgminer iz terminala i odredim mu putanju za cgminer.conf onda radi doduse ocajno ali kad u terminalu kucam miner start dobijem crveni ekran. Trenutno reinstaliram sistem na glavnom racunaru pa nemam vremena da probam ovu verziju od 2gb ali se madam da ce ona proraditi iz prve.
 
Config podešavaš u /etc/bamt/cgminer.conf ako želiš da ti radi na auto startu i na mine start/stop/restart. Ne znam kako drugačije da ti objasnim, stvarno, kratak sam nešto sa rečima. Sve na sajtu piše detaljno.
Kakav ekran dobiješ? Bitno ti je samo da podesiš config gore gde sam ti naveo i to je to.
 
Taj config sam i podesavao. Kad u terminal kucam cgminer -c /etc/bamt/cgminer.conf onda radi ali kad idem na mine start dobijem crveni ekran. Jos nisam probao ovu verziju od 2gb nema se vremena :D
 
Najzad sam uhvatio vremena da se pozabavim verzijom od 2gb i proradila je iz prve :D E sad imam drugi problem, ne mogu da potjeram 5770 preko 150kh/s. 8750 daje ok rezultate ali 5770 mi je na windowsu bacala 197kh/s. Ako neko koristi smos i ati 57701gb molio bih da postavi podesavanja.

PS da li je bezbijedno pokrenuti bamt fix?
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da update gpumonitor i kad ukucavam one komande sa sajta prva radi drugu izbaci da ne poznaje komandu
 
Kucaj chmod +x v1.sh
 
@Singerice, koliko se dobije sa SMOSom u odnosu na W7 na kartama 7950 ako si poredio, i mozeli preko SMOSa da se kontrolise napon na 7950
 
Pokusao sam da update gpumonitor i kad ukucavam one komande sa sajta prva radi drugu izbaci da ne poznaje komandu


Izvinjavam se, greška u pisanju, u pitanju je chmod +x, ispravljeno je i na sajtu.

Gaca, ja nisam koristio windows. Odmah kada sam počeo da majnujem i pre toga sam se odlučio za linux iz čega je i nastao SMOS linux. Tako da ti ne bih znao odgovoriti na pitanje. Trebao bi da pitaš nekoga ko se prebacio sa vindosa na linuks.

Edit, shoma, ne pokreći fix.
 
Poslednja izmena:
Zasto da se ne pokrece fix,ja pokrenuo,ne primetim nista posebno?
Sto se tice razlike win/smos ovako....na win sam uspeo da dobijem max 670khs,na smos 710khs sa istom kartom (7950msi,1.25v).Prednost win je sto moze da se spusti V na 1.18,veca V ne pomaze za klok,a na smos radi na 1.25fix ali daje vise sa manjim klokom...npr win 1150/1350/1.18v=670khs,smos 1100/1250/1.25v=710khs
 
Jel' probao neko da update-uje drajvere i cgminer?
Btw stalno mi izbacuje fault gpu 1 (5770) iako mi preko web interfejsa prikazuje da karta radi jedino sto mi gpu load na njoj skace 44-95% i ne prelazi 150 kh/s ali se nakon par minuta ne prikazuje gpu fault.
 
Poslednja izmena:
Odustao sam od ovoga. Ne isplati se vise gubiti zivce a ni novcice. Radilo je dan-dva ok ne racunajuci problem sa 5770 ali poslije toga mi je pool prijavljivao duplo manju brzinu od one u smos-u. Nije do reject jer sam imao ~1%. Vratio sam se privremeno na win 7 i uz malo podesavanja dobio bolje rezultate nego sto sam imao prije (360/197 Kh/s a sad 377/204/Khs).
Hvala singerica na nesebicnoj pomoci.
 
Pool ionako ne prikazuje tačnu brzinu. Varira i do 400khs, to je sve do cron-a i kako je podešen pool :D
 
Isti pool sa windowsa prikazuje ok brzinu tako da nije do pool-a.
 
Ne napravih ja nista za 7790.... dajte ako neko ima image neka podeli... stvarno mi treba.
 
Onaj sto ima ubacene performance drivere za 7790.... probao ja svojevremeno ali nikako da cgminer vidi kartice.
Moze i od 2 i od 4 i od 8 gb svejedno mi je. Najbolje od 2 ili 4 zbog kompatibilnosti.
 
Probaj da kompajliras cgminer. Mada ja se nebih mucio ako ti vec radi dobro na windowsu.
ATI 5770 ocigledno ima neki problem sa linuxom jer sam probao xubuntu sa zadnjim drajverima i cgminer-om i nema teorije da je natjeram preko 150 kh/s. Ako neko ima 5770 na linuxu a da mu baca ~200 kh/s neka postavi podesavanje ovdje.

BTW sa xubuntu mi na poolu pokazuje isti hashe kao i na cgmineru tako da nije do poola:p
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam za probu na jednoj mašini smos, u pitanju su MSI TF3 7950x2 i MSI TF2 5850x2, sve je proradilo kako treba (uz malo muke pošto sam linux početnik).
Zanima me kako da stavim fix Ip adresu (mada moj MicroTik daje stalnu adresu iako je preko DHCP-a nema šanse da je promeni ako mu drugačije nekažem) i druga stvar kako da komam na drugim poolovima druge valute, predpostavljam da se u cgminer.conf navedu adrese poolova i user i pass ali kako se prebacuje pošto automatski kopa prvi na spisku?
smos.png
 
Na drugi pool prebaci ako prvi ne radi (cgminer pošalje upit, ako ne dobije odgovor prebacuje na drugi pool). Ako si to pitao.
Kod mene u ruteru dodeljena fixna ip adresa i ne menja se za taj i taj MAC. Uvek MAC dobija istu lokalnu adresu. Možeš podesiti i na linuxu finxu, ali će ti trebati vremena s obzirom da si početnik...
 
Prepravis conf da ti pool coina koji hoces da kopas, bude prvi i resetujes cgminer(ili smos). Ili otvoris prozor cgminera stisnes u terminalu, stisnes P pa S onda biras koji hoces pool 0,1,2,3,5.... i enter. Dovoljno ti je da je na mikrotiku namestena staticka za taj komp, tako je najlakse.
 
Hvala singerica/spider4 kratko i efektno objašnjeno, za MikroTik nemam problema iako je DHCP uvek je isti IP.
U principu smos je sve što mi treba i kada se lepo podesi verovatno i prostiji za korišćenje od windows-a, o brzini instalacije da i ne govorim....
 
Ništa druže, adrese za donacije su na sajtu haha :D
Nastojao sam i na sajtu objasniti što je više moguće, da bi i početnici razumeli. :)
 
Skromna donacija upravo poslata, još nisam ništa isprobao oko mog problema, nestižem ubi me ova poljoprivreda, sasipase :)
 
Evo recite koliko treba da se donira da neko napravi image da radi 7790 kartica pod ovime?
 
Nazad
Vrh Dno