Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

druze rudarim ja i iz bamta, u bamtu mi radi 15-tak kartica i sve ok, ali reko' sto da ne , jer je u Smos-u vec instalirani novi driveri i cgminer
eto zato

Ja koristim Bamt filipsov za kartice iz serije 7900. U njemu sam deinstalirao postojece i instalirao drivere 2.4,cgminer sam updejtovao na poslednju verziju i sada mi na njemu rade kartice 5 i 6 serije. Nesto kratko sam probao i litecoin i on je radio ok,bar to malo sto sam ga probao(sat-dva). Probao sam i sa najnovijim driverima ali mi ovi daju bolje rezultate. E sada ako volis da eksperimentises to je ok. Jos jednom se izvinjavam sto sam upao u razgovor.
 
Poslednja izmena:
7970 kada nije vruće

7970.png

7970 kada je vruće

Screenshot from 2013-06-21 00:01:12.png

Prva je na kraći period, ali je isto ~750khs 760khs, osim srednje koja je 700khs. Rejection 1.5%
 
Poslednja izmena:
na 3 shera ne mozes da izvuces brzinu
meni pokazuje u prvih 10 sherova i po 1000 khs : )
 
na 3 shera ne mozes da izvuces brzinu
meni pokazuje u prvih 10 sherova i po 1000 khs : )

Zato sam i naveo da je kraći period, i koliko daje . Slikano je pre nego što sam izašao sa teamviewer. Ne bih ni ovo drugo slikao da mi se nije javio lik da podesim za druge kartice. Ove je smanjio na 1250mhz i engine na 1000 zbog velike vrućine. Kartica mu je išla na 90c, što možeš i primetiti.
Dobićeš sliku i sa 750khs ne brini se, nikome ovde nije cilj da se mažu oči :D
To što si rekao za 1000khs desi se u prva dva sekunda. Posle 20sekundi se stabilizuje. Ovo je radilo sigurno nekoliko minuta.
 
Suspenziju smo popili na serveru. Sajt nije dostupan trenutno. Ako neko želi da skine SMOS linux može to uraditi preko torrenta. Još smo dobili kazneni poena zbog prekoračenja limita od 2TB.
Server će biti plaćen sutra, eventualno prekosutra.
I da, donacije su sada dobro došle, sa obzirom da je dodatan protok bio već neko vreme.
Hvala svima.
 
postoji li link za taj smos linux ali za lenje neznalice :).rade mi trenutno masine sa pilips bamtom (7950) btc a hteo bi ltc i ne mogu bamt da nateram da radi pa bih probao ovaj.moze i na pm ako je neko voljan da pomogne
 
postoji li link za taj smos linux ali za lenje neznalice :).rade mi trenutno masine sa pilips bamtom (7950) btc a hteo bi ltc i ne mogu bamt da nateram da radi pa bih probao ovaj.moze i na pm ako je neko voljan da pomogne

Možeš ga skinuti sa torrenta:
http://thepiratebay.sx/torrent/8564791/SMOS_linux_1.0_-_Scrypt_Mining_Operating_System
Sajt trenutno ne radi, ako budeš imao pitanja nakon što raspakuješ img piši ovde slovbodno.


P.S.
Imamo problemčić na serveru gde je hostovan sajt, koji trenutno ne radi, kada ga platimo proradiće. To će biti narednih dana. Ako neko želi pomoći, može, ima adresa u prvom postu za donacije. Hvala
 
moze li ukratko kako instalirati smos posto sajt ne radi.a bilo bi dobro ubaciti to u prvi post.takodje i kako fixirati ip adresu.
 
Uđi na freenode irc, irc.freenode.net kanal #smos objasnim ti sve.
 
hocu samo da uspem da ga nabacim na flesh,na kingston 4gb nece,sad cu da vidim oce na 8
 
Imaš više IMG-a. Ima img od 2gb, 4gb, 8gb. Samo što je preko torrenta dostupan od 4GB. Ako si skinuo sa torrenta radiće sigurno na 8gb, a verovatno i na 4gb.
 
evo go,radi.samo sam prepravio moje podatke i klokove.jedino sto baca sporije shareove i ima duplo vise stale nego pod windowsom.moze li to nekako da se koriguje?

edit: restart je resio i stale,sad je mnogo bolje :)
 
Poslednja izmena:
Da, posle restarta je stabilno, to je uobičajno.
Dobro je da si se snašao, drago mi je. Ako budeš imao nekih problema javi se u kanalu, samo nemoj onako brzo izaći, nisam tamo 24h, ne plaća me niko da čamim tamo i čekam da će neko banuti :D
 
Stvarno radi lepo :)
 

Prilozi

  • Smos.JPG
    Smos.JPG
    111.3 KB · Pregleda: 187
A da li bi ovo radilo na rigu gde su 2x7970 i 1x7950? Meni guiminer radi i daje 1650 mhash, 7970 su na 1050 mhz, a 7950 je na 925 mhz.
 
Zašto ne bi radio, napravljen je za zadnju seriju kartica. Testirano je na 7950, 7970 raznim karticama. Sa 7950 može da daje do 680khs. Sa 7970 do 730 740 750. Zavisi koje kartice.
 
kako namestiti da se sve masine vide na jednoj stranici u browseru.nije dovoljno samo staviti ono do_broadcast pa adresa jedne masine kao na bamtu?
 
Jel može ovde da se okači uputstvo za instalaciju, pošto sajt ne radi? Upravo sam skinuo verziju sa torrenta (1.29GB?) pa hoću da probam.

Što se tiče SSH, može li malo pojašnjenje, može li se koristiti i sa Windowsa, odnosno, mogu li kontrolisati mašinu sa Wina?

Hvala
 
Samo stavis to na flesh uz pomoc win32diskimager i butujes masinu.Promenis svoje podatke u cgminer.conf...on ti se nalazi u etc/bamt/...pokrenes bamt fixer....i start mining.Ako hoces sa win da upravljas...orvoris terminal i kucas apt-get install xrdp....u windowsu odes na run i kusas mstsc i otvorice ti se prozor remote desktop conect tu ukucas ip tog kompa,a za user i pass ti idu root i donate i imas smos desktop u prozoru :)
 
Hvala komšo, živ bio :). Sad ću da probam.
 
Strpite se dok ne proradi server, sajt. Biće ovih dana...
Ledio jesi li podesio mgpumon? Ako nisi javi se na irc-u.
DuleC kao što je Ledio rekao potreban ti je win32diskimager da raspakuješ. Ako si koristio torrent za download, najmanji USB koji možeš koristi je od 4GB pa na više.
Na sajtu stoji step po step kako podesiti sve, ali na žalost trenutno nije dostupan.
 
Rade li 7790?Bamt nece,jer zakuca kod 4x7790.Tek sa tri radi.
 
Pokušaj, ne treba ti više od 30minuta. Nećeš ništa izgubiti. Trebalo bi da radi.
 
@singerica: prvo da se zahvalim za pomoć oko podešavanja SMOS-a :).

Imam jedan veliki problem sa pokretanjem linuxa na drugoj mašini. Kada treba da učita desktop, isključi se monitor i izbaci Sync Out of Range.
Znaš li kako ovo rešiti? Guglao sam i nailazio na razne savete u vezi podešavanja Xorg servera, ali ne znam šta da menjam u okviru podešavanja.
Vidim da si ti linux guru, pa reko' prvo tebe da pitam :).

Da li web interfejs gpumon-a može da se vidi preko kompa koji nije u lokalnoj mreži i kako?

Treće pitanje je više kozmetičke prirode, kako u gpumon uključiti prikaz grafikona?
 
@singerica: prvo da se zahvalim za pomoć oko podešavanja SMOS-a :).

Imam jedan veliki problem sa pokretanjem linuxa na drugoj mašini. Kada treba da učita desktop, isključi se monitor i izbaci Sync Out of Range.
Znaš li kako ovo rešiti? Guglao sam i nailazio na razne savete u vezi podešavanja Xorg servera, ali ne znam šta da menjam u okviru podešavanja.
Vidim da si ti linux guru, pa reko' prvo tebe da pitam :).

Da li web interfejs gpumon-a može da se vidi preko kompa koji nije u lokalnoj mreži i kako?

Treće pitanje je više kozmetičke prirode, kako u gpumon uključiti prikaz grafikona?


Mislim da smo ovo sve rešili. Ako neko bude imao ovih istih (gore navedenih) problema javite se na IRC-u.
 
Poslednja izmena:
Aktivno autor i ja radimo na verziji za 7790 kartice koju je neko pominjao.

Trebalo bi uskoro biti uradjeno, image distribuiran a zahvalnost prema autoru pokazite sa nekoliko LCT-a. Zasluzeno :)
 
Samo stavis to na flesh uz pomoc win32diskimager i butujes masinu.Promenis svoje podatke u cgminer.conf...on ti se nalazi u etc/bamt/...pokrenes bamt fixer....i start mining.Ako hoces sa win da upravljas...orvoris terminal i kucas apt-get install xrdp....u windowsu odes na run i kusas mstsc i otvorice ti se prozor remote desktop conect tu ukucas ip tog kompa,a za user i pass ti idu root i donate i imas smos desktop u prozoru :)
To jedino kada ti je komp sa windowsom na toj mrezi a sta kada sam ja npr u Grckoj a komp kod kuce radi ? Kako onda pristupiti toj masini sto je na smos linuxu ?
@ to all imam problem sa smoslinuxom na svojoj masini iz potpisa . Smos se nalazi na usb-u od 8gb al zapravo ima 7.45gb . Ledio mi je nabacio smos na taj usb i pocela su podesavanja i sve je to ok ali kratko traje :D . Radi mozda 5 minuta punom parom i to je to . Samo opadne KHs rate i gpu zauzece je 0% . ZNa li neko sta se desava ? Ja sumnjam da je to mali usb jer mi smos jako koci sto kad mininguje sto ovako, npr kad idem da editujem cgminer.conf file i tu mi se desi da zabode(zauztavljen je minig dok editujem file) i tako ostane sve zaledjeno i ni makac dok ne restartujem komp .
Bacite oko na sliku :
 

Prilozi

  • bamt.JPG
    bamt.JPG
    10.7 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Koje grafičke u pitanju i šta si hteo sa ovom slikom? Ako si koristio 4GB img, nemaš problema...
 
Nazad
Vrh Dno