Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Ako je ovo tvoj rad svaka cast!
4GB size je vise nego savrseno!
 
Poslednja izmena:
Da, mislio sam i komjuniti za mining otvoriti, ali videću, ako se isplati ovaj linux od donacija. Mada se još uvek niko nije otvorio po pitanju donacija. Kada sam šerovao screen od svog prepravljenog BAMT-a svi su tražiti i govorili daćemo samo napravi da svi možemo koristi. Sada još uvek ništa.
Čim donacije budu prešle 5$ uzimam 2GB USB da sredim za one sa manje novca u džepu :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zahvaljujem se. Biće img od 2GB narednih dana :)
 
Poslednja izmena:
Jedna novost. SMOS linux dodat na torrent radi bržeg preuzimanja. Nisu svi locirani u EU, žale se da im je brzina loša.
Biće edit, nešto ne štima najbolje torrent :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko ste upoznati sa .img fajlovima. img fajlovi se mogu malo proširiti, ali samnjiti ih nije moguće :)
Mislim da postoji rešenje, videćemo.
Risim je rekao da je iso, nije to iso, nego .img. I nije to img file cd, ili dvd pa da ga rename u .iso. Nego img sa particijama. :)
Shoma ko poznaje linux, zna u čemu je problem. Videćemo u toku dana šta će biti. Niste jedini koji nemaju para za veći usb :D

jbt img ili iso.. velika razlika u pm.. :D

a sama instalacija bude manja ako se odradi na manjem flashu od samog pocetka.. nego je ovo neko radio na flashu od 8 gb verovatno pa je i iso/img ostao poveci

a sto se tice nemanja para.. glupo bi bilo da pored gomile ovih 8 gb flasheva kupujem i 16gb :smash:
 
jbt img ili iso.. velika razlika u pm.. :D

a sama instalacija bude manja ako se odradi na manjem flashu od samog pocetka.. nego je ovo neko radio na flashu od 8 gb verovatno pa je i iso/img ostao poveci

a sto se tice nemanja para.. glupo bi bilo da pored gomile ovih 8 gb flasheva kupujem i 16gb :smash:

Imaš IMG od 4GB, ne znam da li si vidio, ali je dostupan od pre nekoliko dana. Biće i na 2GB sutra, prekosutra. Teško je danas naći USB od 2GB.
Ne mogu vam napraviti IMG SMOS-a od 2GB bez USB-a. Mogu dići loop, i napraviti particije, ali fajlove po njemu ne mogu pisati. Tako da mi je potreban "fizički" uređaj.
 
Poslednja izmena:
Stigao sam da isprobam malo. Uspeo sam i da pokrenem cgminer ali ne automatski nego rucno sa mesta gde se nalazi preko ssh.
Verujem da ovo treba da je upotrebljivo i za 5800 seriju kao original bamt pa sam za probu krenuo sa jednom 5850.
Imam neka iskustva sa bamtom na default od ranije a koristio sam uglavnom cgminer pod win.

Znaci imam dva pitanja.

Masina je inicijalno bez monitora i prilazim joj preko ssh po uputstvu. Instaliram na pocetku xrdp kako bi imao mogucnost remote desktop connection sa win. To radi ok za muvanje po desktopu ali nemam pristup kartama. atitweak ne radi, cgminer isto ne zna za gpu. Da ne bude zabune isto je na originalnom bamtu. Znaci ako hocu neku kontrolu onda jedino preko ssh.

Znaci interesuje me jel ima neko objasnjenje zasto se ovo desava i ako ne moze da se namesti do kraja sta je najbolje koristiti umesto ovoga. Za win koristim TightVNC koji mi se pokazao lepo. Mozda da probam da ga namestim?

Druga stvar kada pokrenem cgminer preko ssh vidi se da krene da hashuje ali su mi polja za temp i rpm blanko i samim tim nema mogucnosti da se iz njega nesto kontrollise. Na isti nacin atitweak -s izlista sve lepo kao i gpumon. Ne znam kako je bilo u original bamtu ali cini mi se da ovo nije normalno.
 
Poslednja izmena:
Kao što si i rekao, ako hoćeš neko kontrolu jedno možeš preko SSH. Mislim da je to najbolje, ali znam da nisu svi linux user-i, ali napominje, nije to neka mudrost da se ne može naučiti par stvari. Uglavno da samo ssh za kontrolu.
Postoji taj bug kada startuješ rig i kreneš da majnuješ. Uđeš u screen zaustaviš ili kucaš stop mine. Nakon toga kada podesiš config i startuješ desi se da u cgmineru ne pokazuje broj obrtaja, ne znam da li ne pokazuje TEMP u tom slučaju, ali nakon restarta radi okej. Valjda ne može da pristup kao pri startovanju. To se dešavalo i na BAMT-u.
Znači rešenje za to je da se spremi config, i ako si siguran da nemaš šta više prepravljati snimiš i coldreboot. Nakon startovanja će biti sve dostupno. (Napominjem, čak mislim da status na apache uspe da očita broj obrtaja i temepraturu, iako ne pokazuje cgminer).
I kada se startuje rig uđeš u screen
Kucaš:
Kod:
screen -list
Dobićeš screen od cgminera i onda kucaj:
Kod:
screen -r broj.cgminer
Nakon toga ćeš biti ubačen u screen od cgminera gde ti status radi i sve je okej. Nije ovo komplikovano. Sistem najbolje radi nakon reboot-a. U osnovi je to BAMT, debian, samo što je SMOS više prilagođen scryptu. I da, odgovor na prvo pitanje nije baš potpun. Ne znam šta da ti kažem da koristiš VNC? Ne znam za šta će ti iskreno, ako hoćeš možeš, ja ga ne preporučujem. SSH je dovoljan, SSH je sve.

atitweak radi, ne znam zašto tebi ne? Ja nisam pokušavao sa s 5000, imam samo karte 7000

Kod:
root@smos-1:~# atitweak -l
0. AMD Radeon HD 7900 Series (:0.0)
    engine clock range is 150 - 1100MHz
    memory clock range is 75 - 1575MHz
    core voltage range is 0.8 - 1.09VDC
    performance level 0: engine clock 300MHz, memory clock 150MHz, core voltage 0.85VDC
    performance level 1: engine clock 1000MHz, memory clock 1250MHz, core voltage 1.09VDC
    fan speed range: 0 - 100%,  1100 - 3300 RPM
1. AMD Radeon HD 7900 Series (:0.1)
    engine clock range is 150 - 1100MHz
    memory clock range is 75 - 1575MHz
    core voltage range is 0.8 - 1.09VDC
    performance level 0: engine clock 300MHz, memory clock 150MHz, core voltage 0.85VDC
    performance level 1: engine clock 1000MHz, memory clock 1250MHz, core voltage 1.09VDC
    fan speed range: 0 - 100%,  1100 - 3300 RPM
 
Poslednja izmena:
Kao što je i obećano sada je i dostupno. SMOS linux 2GB + dostuno za download.
http://www.smos-linux.org/download

Dodali smo i changelog. Neki su tražili da prate promene. Sada je i to dostupno.
http://www.smos-linux.org/changelog

Kratko o promenama.
Najbitnija promena oko boot-ovanja, desilo se u 2,3 slučaja da matične (neke starije) ne mogu da boot-aju. Sada je taj problem rešen.
Ubačen je najnoviji cgminer. Sa najnovijim ADL_SDK.
Testirano je, može se reći da je rejection oko 0.5 treutuno. Pre je bio oko 1.5%.
Testirano na 7950.
Sve u svemu meni radi super, javite mi kako se ponaša kod vas.
4GB SMOS linux radi super, mnogi su mi se javili na email ili na irc sa pohvalama.
U budućnosti možete očekivati 1.1.
Zaboravio sam napomenuti da je dodata "thanks list", u listu je dodat no name kao prvi donator.

Donacije su dobrodošle :D Pozdrav za sve SMOS korisnike :D
 
Poslednja izmena:
Isprobao sam malo detaljniije preko vikenda i utisci su veoma pozitivni. Znaci u pitanju je 5850 btc na stratumu.

Imao sam los path za cgminer.conf i kada sam to uocio i popravio cgminer je proradio na auto od samog boota.

Znaci ima smisla i za starije karte jer podrzava stratum i scrypt sto je ono sto je najvise falilo original bamtu 5c koji je prestao da se razvija a bio je veoma popularan. Samo da napomenem da nisam probao one divlje verzije koje su se pojavile kasnije.

Sledece u planu mi je da probam ltc. A posle i realan test na 2x 7950 btc i ltc. Imam jednu GB plocu koja nesto nije htela da se dize sa originalom pa mogu probati bas sa ovim novim od 2GB.

Ne znam šta da ti kažem da koristiš VNC? Ne znam za šta će ti iskreno, ako hoćeš možeš, ja ga ne preporučujem. SSH je dovoljan, SSH je sve.

Pa ideja je da preko mreze imam funkcionalnost koja je prisutna sa monitorom i tastaturom. Nakako mi je to logicno. Taj xrdp se ocito ne poveze sa svime kako treba iz nekog razloga. Malo je drugaciji desktop. Nemam recimo gui podesavanja za mreznu kartu. Hteo bih da podesim staticku adresu a ne znam kako to preko ssh?

Sad ga koristim uglavnom za laksi rad sa fajlovima a kada mi treba kontrola onda ssh za atitweak i cgminer. Tako sam radio i ranije i radi ok.

hvala i pozdravi.
 
Okej. Izgleda da je najstabilnija prva verzija od 8GB. Nemaš razloga menjati.
Ove verzije sam napravio čisto da zadovoljim širu masu.
Ko želi da majnuje i da ne misli glavnom tu je verzija od 8GB. :)
 
Ja sam koristio ovu verziju od 4GB. a spremio sam da probam i ovu novu od 2GB!
 
radi dobro i stabilno i verzija 2 gb
samo sto bi bilo lepo kada bi se u startu ubacio network manager, koji lepo moze da fiksira ip adresu i gotovo
 
radi dobro i stabilno i verzija 2 gb
samo sto bi bilo lepo kada bi se u startu ubacio network manager, koji lepo moze da fiksira ip adresu i gotovo

meni nije potreban, ako ti je potreban rešiš problem za 1minut

Kod:
apt-get install network-manager
kada ti skine
Kod:
service networking restart

Drago mi je da čujem da radi super. Siguran sam da ima preko 20 korisnika SMOS linuxa. Što mi daje motiv za narednu verziju, ali ona neće uskoro. Imam mnogo posla naredna dva tri meseca.
 
znam ja za to
ali ima ljudi koji ne znaju i mrzi ih da citaju po mrezi uputstva
 
treba uraditi
apt-get update
pa tek onda moze
apt-get install network-manager
mada ni onda nigde ne mogu da nadjem network manager kao u bamtu
 
Nema paketa, ne fajla. Da, obavezno update pre svakog installa.
Ali ja ne vidim razlog zašto bi koristio network-manager?
 
da bi se fiksirala ip adresa , a ne da dhcp stalno menja
 
Onda instliraj network-manager, to je debian, mora biti isto, ne može biti različito, jedino ako je starija verzija BAMT-u. Sumnjam da se menjala u zadnjih godinu dana, tako da je to isto.
Treba ti 2minuta da podesiš interfaces, ne vidim potrebu za network-managerom.
Nikakve komplikacije nema.
Za ruter ti je potrebno 1minut
Za interfaces ti je potrebno 2minuta.
Ako tebi treba network-manager ti ga instliraj. Potrebe po defaultu - nema potrebe.
 
Onda instliraj network-manager, to je debian, mora biti isto, ne može biti različito, jedino ako je starija verzija BAMT-u. Sumnjam da se menjala u zadnjih godinu dana, tako da je to isto.
Treba ti 2minuta da podesiš interfaces, ne vidim potrebu za network-managerom.
Nikakve komplikacije nema.
Za ruter ti je potrebno 1minut
Za interfaces ti je potrebno 2minuta.
Ako tebi treba network-manager ti ga instliraj. Potrebe po defaultu - nema potrebe.

pa kada idem preko onog uputstva za rucno namestanje ip adrese, to radi , ali samo dok se ne restartuje smos, kad se restartuje opet je dhcp glavni
 
Nazad
Vrh Dno