Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Par rigova na Smos-u su prestali sa radom (uglavnom rx470 4gb modeli svi majnuju eth preko phoenix minera) i izbacuju gresku kroz konzolu da je problem sa riserima, overklokom itd. Neka ideja sta ciniti? Napominjem da je sve radilo par meseci bez greske
 
Na phoenixu podesite -daglim 4074 , moze koji gore ili dole dok ne proradi i ne dobijete priblizan hash, smanjen je hash za 2 do 1 po karti.
 
svako 4 dana ce se smanjivati hash na 4GB kartama jer se svako 4 dana mjenja DAG i tako ce biti dok ne padne hash tipa na 10mhs po karti i tada vjerovatno nece pokrivati ni struju i 4GB kartice idu u penziju, tesko da ce ista biti isplativo za kopati sa njima,
Uglavnom tamo do pocetka februara hash ce pasti na oko 10mhs, svako 4 dana padace oko 2mhs
 
Jel može pomoć kako rešavate autofan? Ne vidim da može pa ventilatori idu i na 100%. Podešena je target temp na 65.
 
Koristite poslednju verziju 5.4c i takodje vodite racuna od -daglim zavisno od karte i drajvera.
 
Sretna vam nova godina majneri svi" zemalja
namestio sam 1 rx570 ,modovanu vrv, od majnera da kopa skoro 20mhs
sad imam jos 1 rx570 isto 4gb al sa obicnim biosom,dal treba da ga modujem tajminge da bi koristio u smos ili to moze,mislim da sam video negde,da je samo komandom zategne?
i dal cu mocu da memoriju hynix podignem na 2000 npr il na kolko vec najbolje daju i traju
 
Treba da modujes BIOS da bi dobio max od te karte.


Novi update je izasao, kao i novi img. Novi img je prvenstveno za karte 5700. Testirajte i javljajte greske, savete itd.

SMOS Linux v120 Released 31.12.2020.
New system release with drivers 20.30 AMD for newest cards
Tweaks on monitor logs
Added force to BIOS Flash
Miners updated
Removed Ripple and ZCash from payment
 
Treba mi mala pomoć. Prebacio sam skoro jedan Rig sa GTX1060 na SMOS. Ne uspevam da poteram kartice preko 20 mh, tačnije idu do 19 i malo jače. Probao sam sa podešavanjima u meniju za OC i komandama za Phoenix. Kad dignem frekvenciju memorije i spustim GPU, to se vidi u očitanim parametrima riga, ali ne dobijam veći heš. Ima li neko neku ideju? Kopam ETH.
 
meni sinoc sa 20mhs spale na 18mhs,a ova nemodovana sa 15 na 13,
probavao sam da je flashujem sa polaris bios editorom i srb polarisom,al nece stabilno i ispravno da radi,dosla je sa cudnim biosom,naravno nije njen,nema broja
nevidim negde opciju da fleshujem iz SmOs,pretpostavljam da ima nesto kao u RaveOs il HiveOs
 
Treba mi mala pomoć. Prebacio sam skoro jedan Rig sa GTX1060 na SMOS. Ne uspevam da poteram kartice preko 20 mh, tačnije idu do 19 i malo jače. Probao sam sa podešavanjima u meniju za OC i komandama za Phoenix. Kad dignem frekvenciju memorije i spustim GPU, to se vidi u očitanim parametrima riga, ali ne dobijam veći heš. Ima li neko neku ideju? Kopam ETH.

Koje karte su u pitanju i koji img si skinuo od ponudjena tri sa sajta?

@macola265
Ovde je opcija za Flash:
https://www.smos-linux.org/bios-flash
 
Skinuo sam još letos neki img i stavio ga na fleš. Do sada sam sa njim podigao više rigova instalacijom na ssd. E, sad, to su sve bile AMD kartice, a ovo mi je prvi Rig sa Nvidiama koji prebacujem na SMOS. Kartice su neke MSI sa 6 GB.
 
Skinuo sam još letos neki img i stavio ga na fleš. Do sada sam sa njim podigao više rigova instalacijom na ssd. E, sad, to su sve bile AMD kartice, a ovo mi je prvi Rig sa Nvidiama koji prebacujem na SMOS. Kartice su neke MSI sa 6 GB.

Nvidia radi bez problema. Mozes staviti na bilo koji rig sa kartama do poslednje generacije sve ce da radi.
 
Potvrdjujem da 1070ke rade odlicno, kao i 5700xt.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Evo, sat vremena pokušavam da podesim gminer i ethminer i stalno mi izbacuju neke greške. Probao sam sa nekoliko primera komandnih linija koje sam našao na netu i sa nekim izmenama i neće ni da krene. Probaću sutra ponovo, danas nisam baš pametan. Dajte ko ima za Nvidie neki primer koji radi.
 
—opencl 0

Overclock sa MSI AB. Nista drugo ne treba da dodajes
 
ja sam na SimpleMining.net smos ne na ovom,tek sad videh
kako je moguce da ima 2 smos linuxa
ovaj kad se pali zamalo u Ubuntu da udje
isto na wifi radi kod mene
 
Ovo je originalni. A onaj (kog zovu simple) je "pozajmljen" sa sve imenom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja sam na SimpleMining.net smos ne na ovom,tek sad videh
kako je moguce da ima 2 smos linuxa
ovaj kad se pali zamalo u Ubuntu da udje
isto na wifi radi kod mene

Vidis sta se sve desava u svetu, a zar nije moguce da i neko ime ukrade? :D

@Kradimir posalji komandnu liniju od Profila koji koristis, pa da ti podesim ako si nesto pogresno stavio.

@Macola, verovatno koristis Nvidia karte, skini slobodno poslednji img od 31/12/2020 i taj problem je resen.
 
jel moze Smos da se namesti na nonEfi plocu,jedino nju imam sa vise pcie slotova slobodnu?
ovaj Simple mining mi radi na x2 250 amd i 2x2gb ddr2 ram,hard je 320gb pa nek se siri kolko hoce
 
@singerica
Hvala na dobroj volji. Bio sam par dana u nekoj gužvi, pa se nisam bavio ovim problemom. Večeras sam ponovo probao gminer i podesio ga da radi. Mislim da mi je samo nedostajala opcija za ssl. Uspeo sam da dignem hash po kartici na oko 22. Do skoro sam podešavao AB pod Win i tamo je power limit u procentima, a na SMOS je u W, pa sam verovatno previše spuštao power limit. OC podešavanja su mi -120 za procesor, 800 za memoriju i 88 za power limit. Sad mi je potrošnja za Rig oko 565 W za 132 Mh. Proveriću sutra i stvarnu potrošnju iz zida. Na Win mi je do skoro bilo oko 560-570 za nešto preko 140 Mh.
 
Potrosnja meri samo Kartice, uskoro dodajem potrosnju celog rig-a. Nema nikakvih problema, samo javljaj bilo koju gresku itd.

Uskoro ce update 230v za interface. Bolje UI/UX za user-e da lakse vezuju rigove itd.
Trenutno je UEFI. Mogu dodam i nonuefi nikakav problem.
 
Kako mogu da podesim da mi u jednom rigu gde su rx 570 4gb karte miner prepozna jednu msi r9 390 8gb kartu. Naime ja sam je ubacio ali je ne vidi , menjao sam slot ,extender i dalje nije hteo..
 
Nazad
Vrh Dno