Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

singerica

Poštovan
Učlanjen(a)
02.05.2013
Poruke
660
Poena
70
This is the first release of SMOS linux distro v1.0, based on linux Debian and BAMT linux. We have used BAMT linux to make the best operating system for scrypt mining. We have already fixed more than 10 bugs which exist on BAMT linux, and have also optimized this linux for scrypt miners.

Kao što je gore navedeno ovo je prvi SMOS linux namenjen za scrypt mining, što ne znači da ne može sha256.

Ovde možete pogledati kako izgleda:
http://www.smos-linux.org/screenshot

Instalaciju pratite na:
http://www.smos-linux.org/install

Jedino što vredi napomenuti da je namenjen za USB minimalno od 8gb. Možda mu je to mana ili ne, ali vredi. USB od 16gb je danas oko 13eura, tako da USB od 8gb nije neki problem.
Pogledajte, komentarišite, pitajte. Kontakte irc, email:
IRC server:
irc.freenode.net
#smos

Email address:
[email protected]


Donacije su dobrodošle:
BTC: 1GAVdsf2j3kYDk1kjfP1bWoDcXhizrRDjB
LTC: LYJ7YL9akXmRo249Kj7y59o4x813NeFpA8


P.S. Ovo sve ne bi bilo realizovano da se mnogim članovima ovog foruma i šire nije svidela edicija BAMT linuxa, tako da izvolite pokušajte. Sve je objašnjeno na sajtu. Ako imate problema javite se i slobodno pitajte.
 
Ovo je samo za 7950 ako sam dobro shvatio: The configuration above is for 7950x2. If you need some other configuration (if you have different cards), you can search for config in CONFIG page, or you can CONTACT us to write a config for your mining rig.
CONFIG link ne vodi nigde.
EDIT: Radi sa njihove stranice link, a vidim moze se prepravljati, sad cu probati pa javljam radi li sa starim karticama.
 
Ovo je samo za 7950 ako sam dobro shvatio: The configuration above is for 7950x2. If you need some other configuration (if you have different cards), you can search for config in CONFIG page, or you can CONTACT us to write a config for your mining rig.
CONFIG link ne vodi nigde.

Ispravljeno, falilo je slovo s. Vodi na configs stranicu (sada).
 
Nista od posla, svi USB koje imam od 8GB imaju 7.5plafon mesta, mora 16gb a nemam ni jedan kuci takav. Mozda se zaletim do metroa da uzmem jedan.
 
Ako imaš slobodan USB od 8gb. On ionako na sebi nema 8gb. Samo ga formatiraj na praznu particiju ili FAT. Onda ekstraktuj img. Img je 7.5gb. Mora moći na 8gb USB :D
 
Nema config za 7850, ali ipak skidam pa cu probati.
 
Pa da li moze na flesh od 8gb ili ne?
 
To neki kineski USB-ovi, zakinuli te. Pokušaj montirati, možda ti je otkinuto malo, a ne vidi se :D
 
Imam i ja jedan Kingston na kom pise 8GB a u stvari ima 6.5GB to je ona sugava DataTraveler G3 serija. Em sto su zakinuli na kapacitetu em je spor k'o puz. Greskom sam kupio dva ali sam uspio jedan da "uvalim" :D
 
Uzo flesku od 16gb, podigao ali ne umam ja ovo namestiti sam. Onaj config sam ako menjam ne postizem nista. on i dalje tera po svome.
 
Ja sam razmisljao da instaliram lubuntu i cgminer na flesku ali ne znam kako da dobijem dobijem monitoring u web browseru kao na bamtu.
 
Ne moze da stane na usb od 8GB. Imam dvije kingston fleske od 8GB jedna sugava G3 i jedna DTI. Na prvoj imam 6.5GB a na drugoj 7.45GB image zauzima 7.5GB :S:
 
U startu ste ukakiki sa ovim isom od 7.5 gb koji u velikoj vecini slucajeva ne moze da stane na 8 gb usb flash..

Zasto niste podesavali i optimizovali ceo posao na flashu od 2 gb pa sa njega povukli iso.. ovako ste nepotrebno ubacili 5 gb prostora..

Kad radim neku optimizaciju na bamtu uvek pravim na 2 gb flashu.. pa iso cupam sa njega..
 
Poslednja izmena:
Nismo mi zeznuli nego lik koji je pravio ovo :D
Toliko o njegovom poznavanju linuxa :d
 
Ne znam koliko ste upoznati sa .img fajlovima. img fajlovi se mogu malo proširiti, ali samnjiti ih nije moguće :)
Mislim da postoji rešenje, videćemo.
Risim je rekao da je iso, nije to iso, nego .img. I nije to img file cd, ili dvd pa da ga rename u .iso. Nego img sa particijama. :)
Shoma ko poznaje linux, zna u čemu je problem. Videćemo u toku dana šta će biti. Niste jedini koji nemaju para za veći usb :D
 
Poslednja izmena:
DD program u linuxu bi trebalo da moze da spakuje ovaj sistem na 4 gb flash
 
DD program u linuxu bi trebalo da moze da spakuje ovaj sistem na 4 gb flash

Koliki je fajl toliki mora biti i uređaj gde će se raspakovati. :) Ti pokušaj smestiti img od 8gb na 4gb preko dd pa ćeš viditi šta će biti :)
No nebitno, na sajtu piše "We are currently preparing SMOS linux for 4 GB USB or bigger, will be ready tomorrow for download. about 2 hours ago".
 
http://www.smos-linux.org/download
8GB .img file
4GB .img file

Od sada možete birati koji imidž želite. Tako da sa ovim imidžom od 4GB imate mogućnost da ga smestite na bilo koji USB od 4GB ili više.
Imaju dva fajla za skidanje, različitih kopmresija. Jedna je zip, druga je 7z. Kako kome odgovara. Zip je veća za 200mb.
Mogao bih ga još smanjiti, ali problem je što nemam USB od 2GB. Moglo bi i na 1GB. Što bi bilo super :)
Videćemo narednih dana. Ako neko od strana donira neku lepo sumu uložiću u USB-ove hah :D
Uglavnom sada vam je dostupno i na 4GB. Tako da izvolite.
 
Poslednja izmena:
Da moze se jos smanjiti moze i na 512 kao i bamt
 
Ne može stati na USB manji od 2GB sada proveravao. BAMT u zipu ima 500, nisam vidio nijedan img ispod 2GB. Orginal BAMT ima 2GB.
Svejedno, i 2GB bi mnogo značilo. :D
 
Da, ali particija na kojoj je Bamt ima samo 512 mb
 
Nazad
Vrh Dno