Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Ništa ispod 5830/50 za kopanje, nema svrhe, sa 4850 samo ćeš da siluješ kartu skoro za džabe.
 
ASUS r9 280x radi na SMOS-u. Javio se jedan od korisnika da je samo prepoznalo kartu.

E ako je tako onda super. Ja ovih dana razmisljam da se nekako skupimo i zrtvujemo neku kartu na par dana i damo neku donaciju koja je tebi ok pa da resis i za ove 280X :). Nadam se samo da radi na svim verzijama, saznacemo uskoro verovatno..
 
Hahaha onda se nisam trebao javiti? :D Šalim se, dobro je da radi. Javite mi da li i ostalim rade. :)
 
Prebacio sam i ja moje kopačice na ltcrabbit, preko referala.
 
How?

Instalirao sam ovaj smos, namestio ga da radi i sada dolaze pitanja. :)

1. Da li se moze smos namestiti tako da npr. 2 karte kopaju za jedan pool a treca karta za neki drugi pool?

2. Da li je neko probao na smosu da kopa sa kartama iz 69xx serije?

3. Dobijam dole u prozoru gpumon-a da je dostupan neki fix za BAMT. Da li treba (i ako treba kako) to instalirati?

4. Da li je to normalno da kada idem u terminalu na "mine stop" rudarenje navodno stane a ventilatori i dalje vrte na vrednostima od kada je karta rudarila. Kada kucam "mine start" ventilatori uspore i onda vremenom opet ubrzaju sto je vec normalno.
 
Ja znam odgovor na drugo pitanje: Naravno :D, serije 5, 6 i 7 rade ok ;).
 
Imam pod smos-om na jednoj mašini 2x7950, 6950, 6850 sve radi bez greške ~2mHs-a
Da kopaju 2 karte na jedan pool a treća na neki drugi? Verovatno može ali mislim da je to skroz nepotrebno, možeš da podesiš više pool-a i lako promeni na drugi u cgminer.
 
Instalirao sam ovaj smos, namestio ga da radi i sada dolaze pitanja. :)

1. Da li se moze smos namestiti tako da npr. 2 karte kopaju za jedan pool a treca karta za neki drugi pool?

2. Da li je neko probao na smosu da kopa sa kartama iz 69xx serije?

3. Dobijam dole u prozoru gpumon-a da je dostupan neki fix za BAMT. Da li treba (i ako treba kako) to instalirati?

4. Da li je to normalno da kada idem u terminalu na "mine stop" rudarenje navodno stane a ventilatori i dalje vrte na vrednostima od kada je karta rudarila. Kada kucam "mine start" ventilatori uspore i onda vremenom opet ubrzaju sto je vec normalno.


1. To je malo komplikovano...
2. Mislim da kopa, sad probaj šta da ti kažem, treba da podržava sve ispod serije 7.
3. Ne bih preporučio upgrade ako ti radi bez problema.
4. Koju verziju SMOS linuxa koristiš? Kada kucaš mine stop, ventilatori su obično na ono nivou dok su majnovali. Kada kucaš mine start, ventilatori stoje na mestu dok grafičke ne dođu do 70C i zavrte se 50%. To se brzo desi. Nakon toga ventilatori opadaju ili rastu u zavisnosti od toplote.

Treba neki call centar da otvorim za smos a? :)
 
Zna li neko sto mi brljavi sapphire 7970 pod smosom. Ranije sam koristio na rigu 3x 7950 i sve je radilo normalno po 600khsa po kartici, sada sam umesto jedne 8950 stavio 7970 dualX i daje mi nesto smesno oko 430khsa?
 

Prilozi

  • 12.PNG
    12.PNG
    7.2 KB · Pregleda: 55
Zna li neko sto mi brljavi sapphire 7970 pod smosom. Ranije sam koristio na rigu 3x 7950 i sve je radilo normalno po 600khsa po kartici, sada sam umesto jedne 8950 stavio 7970 dualX i daje mi nesto smesno oko 430khsa?

Moraš config promeniti, po defaultu je za 7950
 
Da li neko koristi sapphire 7970 dualX na smosu? Ako je neko koristi ostavite mi ovde config ili posaljite na PM hvala. Ne mogu nikako da je namestim da daje koliko bi trebala.....
 
1. To je malo komplikovano...
2. Mislim da kopa, sad probaj šta da ti kažem, treba da podržava sve ispod serije 7.
3. Ne bih preporučio upgrade ako ti radi bez problema.
4. Koju verziju SMOS linuxa koristiš? Kada kucaš mine stop, ventilatori su obično na ono nivou dok su majnovali. Kada kucaš mine start, ventilatori stoje na mestu dok grafičke ne dođu do 70C i zavrte se 50%. To se brzo desi. Nakon toga ventilatori opadaju ili rastu u zavisnosti od toplote.

Treba neki call centar da otvorim za smos a? :)


Da, mogao bi, svaki odgovor naplacujes sa recimo 0.2ltc-a. :)
Inace hvala lepo. Nazalost onda ostaje da i dalje guglam kako da namestim da 3 karte kopaju za 2 poola. :(
Ja sam skinuo verziju od sredine novembra koja se automatski pokrece i kopa za tebe na wemineltc. Ja to pustio da radi jedno sat vremena a sad vidim da vise nisi na tom pool-u.
...i da, jos jedno pitanje:
Moze li se smos namestiti da se boot-uje sa integrisanom grafickom kao default karticom? Trebalo bi mi posto pored te masine nemam monitor sa DVI/HDMI ulazom.
...ili mozda nekako da intaliram npr. neki vnc na smosu?
 
Da, mogao bi, svaki odgovor naplacujes sa recimo 0.2ltc-a. :)
Inace hvala lepo. Nazalost onda ostaje da i dalje guglam kako da namestim da 3 karte kopaju za 2 poola. :(
Ja sam skinuo verziju od sredine novembra koja se automatski pokrece i kopa za tebe na wemineltc. Ja to pustio da radi jedno sat vremena a sad vidim da vise nisi na tom pool-u.
...i da, jos jedno pitanje:
Moze li se smos namestiti da se boot-uje sa integrisanom grafickom kao default karticom? Trebalo bi mi posto pored te masine nemam monitor sa DVI/HDMI ulazom.
...ili mozda nekako da intaliram npr. neki vnc na smosu?


Nisam više na onom pool-u, ali donacije idu tamo. Tako da sam i tamo i vamo :D Na rabbitu moram da budem inače mi ne bi radio referal.
Hvala što si instlirao skriptu. :)
Nema potrebe da stavljaš monitor, SMOS je podešen da radi bez monitora, i tako najbolje radi.
Ako želiš da nagledaš rig, instliraj xrdp
Kucaj u terminalu:

apt-get install xrdp

kada ti instalira onda se konektuješ sa windowsa na njega preko remot programa što dolazi default u windowsu. Podaci su isti kao i za SSH.
 
Micairvad Imas repariranu i to slabiju verziju, max je 550 mh/s, ne pomaze ni flash biosa
 
Micairvad Imas repariranu i to slabiju verziju, max je 550 mh/s, ne pomaze ni flash biosa
Nije reparirana karta, dobio sam je u zamenu za neispravnu gigabyte 7970.
Kada je podesim kao sto su mi podeseni asusi 7950: 1020/1250,20 intensity daje nesto smesno oko 450.
Stavio sam:
Intensity :13
thread-concurrency:8192
core:1050
mem:1500
i u ovom slucaju daje 560khs-a a nije propisno ugrejana niti opterecenja. Moze se sigurno podesiti da daje vise, ali ja nisam uspeo, nisam bas strucan po ovom pitanju....
 
Nešto se čudno dešava kod mene u oknu :trust:
Sinoć oko 12h je telekom nešto zezao, pa nije radio net, malopre da proverim da li je sve ok, vidim da mi samo jedan rudar radi, dok su ostali budni, ali čekićaju u prazno.
https://www.dropbox.com/s/ktix4klidjsdzji/Screenshot 2013-12-04 10.34.23.png
Probao sam
-mine stop
-mine start
ništa nisam dobio, onda sam restartovao mašine sa
-reboot
Jedna mašina se probudila , druge dve i dalje zezaju
https://www.dropbox.com/s/rsafuuogmrpunpk/Screenshot 2013-12-04 11.02.25.png

Da li se neko susreo sa ovim ranije, i koje je rešenje problema, mada iz iskustva najbrže je da se ponovo konfiguriše smos od nule.


Gde se kuca IP adresa, ne mogu da nadjem gde je taj parametar, U BAMT-u je bilo na samom vrhu config fajla?
 
Poslednja izmena:
I meni je jedan rig na telekomu, desi mi se nekad da pukne net na 2 sata, ali nakon toga karte automatski krenu da kopaju... Skini ovu najnoviju verziju smosa od 2gb, meni sve 7950 karte rade kao sat....
 
Ne kontam ovo oko IP adrese. Uzmi samo ugasi rig preko terminala. Kucaj halt - komanda za gašenje. Kada se ugasi upali, trebalo bi da radi.

Nisam video na slici da si ga gasio :) Ako ne radi opet, skini img i raspakuj ga, to ti je 15min posla.
 
Poslednja izmena:
BAMT je live USB, pobrkale su se dozvole. Treba to da ide sve nanovo u verziji 2.0. Ako Bog da vremena da se uradi.

Imaš u vrhu /etc/bamt/bamt.conf, ali to ti je za mgpumon
 
Ja sam pokušavao duže vreme da namestim fiksnu IP adresu ali nažalost bezuspešno, podešavanja na ruteru nisu pomogla, zatim sam detaljno isčitao uputstva da sam SMOS (BAMT) namestim sa fiksnom adresom, sve uradim po uputstvima ali nažalost sva moja podešavanja posle restarta prebriše DHCP server.... Da se nebi dalje nervirao lepo sam instalirao MiktoTik (neki P4 s478 celly na 2.4Ghz sa dve mrežne karte) ruter gde su mi mašine i nema šta da pisne, koju mu adresu dodelim ta ima da bude... :)
 
Ja sam pokušavao duže vreme da namestim fiksnu IP adresu ali nažalost bezuspešno, podešavanja na ruteru nisu pomogla, zatim sam detaljno isčitao uputstva da sam SMOS (BAMT) namestim sa fiksnom adresom, sve uradim po uputstvima ali nažalost sva moja podešavanja posle restarta prebriše DHCP server.... Da se nebi dalje nervirao lepo sam instalirao MiktoTik (neki P4 s478 celly na 2.4Ghz sa dve mrežne karte) ruter gde su mi mašine i nema šta da pisne, koju mu adresu dodelim ta ima da bude... :)

instaliraj networkmanager gnome restartuj komp i u desnom donjem uglu ces imati network manager kao u bamtu
 
Onda nesto ne radis dobro i mene je tako zezalo na nekim masinama i to na one na koje mi nije bio nakacen monitor, ali pogledaj da u network manageru nemas i auto i manual, ako imas obrisi auto i radice
 
Da li je neko probao sapphire dualX R9 280x na smosu? Nadam se da se ne ponasa kao 7970 dualX :D.
 
Nazad
Vrh Dno