Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

Napisao sam vec da je masina iz potpisa u pitanju . Dakle 7970 Karta je u pitanju . Sa slikom sam hteo da pokazem koliko je zauzet usb tj koliko ima free memorije na njemu pa mozda odgonetne neka pitanja zasto se sve to desava ... I da koriscen je img od 4gb al eto desava se sta se desava ;)
 
Poslednja izmena:
Čisto malo informacija, windows operativni sistem ne vidi ext2, ext3 tip partici. To što ti vidiš na u "maj kompjteru" je FAT particija na kojoj se nalaze fajlovi za "butanje". Znači tih 600MB je samo namnjeno za to. Ako si koristio img od 4GB, imaš još 3GB sigurnog slobodnog prostora. Znači to što ti ne vidiš tih 3GB ne znači da nije tu.
Koja 7970 ukoliko je gig, imaćeš problema, moraš menjati BIOS. Ukoliko je asus ili msi radi bez problema provereno! Provereno na mnogo grafički, ako ti treba pomoć na ircu sam u petak i nedelju. Ovih dana sam zauzet.
Ima config na sajtu namenjen za 7970, ali sajt još uvek ne radi, nije do mene. :(
Pitanja ako imate slobodno pitajte, neću nikoga pojesti.
 
To jedino kada ti je komp sa windowsom na toj mrezi a sta kada sam ja npr u Grckoj a komp kod kuce radi ? Kako onda pristupiti toj masini sto je na smos linuxu ?
@ to all imam problem sa smoslinuxom na svojoj masini iz potpisa . Smos se nalazi na usb-u od 8gb al zapravo ima 7.45gb . Ledio mi je nabacio smos na taj usb i pocela su podesavanja i sve je to ok ali kratko traje :D . Radi mozda 5 minuta punom parom i to je to . Samo opadne KHs rate i gpu zauzece je 0% . ZNa li neko sta se desava ? Ja sumnjam da je to mali usb jer mi smos jako koci sto kad mininguje sto ovako, npr kad idem da editujem cgminer.conf file i tu mi se desi da zabode(zauztavljen je minig dok editujem file) i tako ostane sve zaledjeno i ni makac dok ne restartujem komp .
Bacite oko na sliku :

Za pristup van lokalne mreze instaliras teamviewer,imas ovde prilicno detaljno uputstvo koje je dao Risim za Bamt.

http://forum.benchmark.rs/archive/index.php/t-300456-p-3.html

Postupak instalacije bi trebalo da je potpuno identican i za Smos. Samo to ce malo da ti ubije hash rate ali u pitanju je minimalan procenat. A sto se tice opadanja hash rate, meni se to desavalo kada su mi klokovi preveliki tako da probaj sa manjim klokovima. A moze i fleska da ti pravi problem, sto mi se cini da jeste u ovom tvom slucaju, bez obzira sto je istestiras u nekom od programa ona prosto moze da baguje. Tj.cim pocnes malo da se "igras" u njoj ona pocne da pravi problem. Ja sam to utvrdio tek "metodom pipanja",tako da sada koristim samo dve fleske za podesavanja i kada namestim odgovarajuce klokove taj img prebacim na komp pa ga sa kompa prebacim na neku od "osjetljivijih" fleski na kojima nema cackanja i to radi bez problema. Inace ovaj Smos je ok, bar ja nisam imao problema par dana koliko sam ga probao.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima . @singerica jeste u pitanju je gigabyte i treba mi neki bolji bios , pricali smo vec o tome u ne znam kojoj temi . Ako imas neki bios za tu kartu javi mada rekao si da si nekom vec radio i da taj treba da ti javi koji je bios stavljen pa nista od toga ... Probao sam dosta biosa ali jos nisam naisao na pravi .
 
Upravo to, taj se više nije pojavio... Traži neku bios ediciju za gig, mislim da je nešto v2 v2.0 v2.1 ako se sećam.
 
Moja verzija karte je rev 1.0 i ne radi sa biosima iz tih novijih revizija ...
 
Da li je neko probao upgrade kernela na smos-u? Ja sam pokusao ali sam imao neku gresku sa grub-om pa mi i dalje dize stari kernel.
 
Ako mene pitas da ...
 
Jos uvijek se patim. Sad razmisljam da napravim ubuntu distro i da prebacim skripte iz bamta (ko zna mozda i uspijem :D ), jer ne uspijevam da promjenim kernel na bamtu.
 
Uzmi lepo ubuntu mini.iso instaliraj pakete koji ti trebaju i dobijes shobuntu :)
 
Znam da je tesko ali volim izazove :D Uspio sam da ubacim novi kernel u bamt ali me zezala instalacija ati drajvera i onda sam sve obrisao. Nisam do sada radio sa debian-om ali od sutra cu probati wheezy ako na njemu bude radilo wireless adapter onda ce to biti super. Vec znam i koji cu web frontend ubaciti ako mi ne uspije prebacivanje skripti iz bamta.
 
Moze mala pomoc oko podesavanja smos-a.
Kako da podesim pool ako umjesto http ide tcp npr.
stratum+tcp://smalltimeminer.com:3334
Problem je sto ne mogu da pokrenem miner.

Kad restartujem miner dobijem ovo:
Stopping mining processes...: mine..cgminer api failed...
Starting mining processes...: minestart_mining: starting mining processes
cp: target `backup' is not a directory
 
Poslednja izmena:
Moze mala pomoc oko podesavanja smos-a.
Kako da podesim pool ako umjesto http ide tcp npr.
Problem je sto ne mogu da pokrenem miner.

Kad restartujem miner dobijem ovo:

je li startuješ preko configa, jesi li menjao config u /etc/bamt/cgminer.conf?
 
Obrisao sam config. Vjerovatno grijesim u pools fajlu ali ne mogu da provalim sta.
 
Obrisao sam config. Vjerovatno grijesim u pools fajlu ali ne mogu da provalim sta.

Zemljace kada se koristi cgminer u bamtu,pools fajl ne sluzi nicemu. Tj.adrese poolova unosis u istoj liniji sa podesavanjima za grafike u bamt.conf ako si vec obrisao cgminer.conf.
 
Prvi put kad sam koristio bamt za kopanje btc-a nisam koristio cgminer.conf vec samo bamt.conf i pools. Probacu sa cgminer.conf mada ga nikad nisam koristio.
 
Ako neko ima više rigova (farmu) pišite mi na ovde na pm ili na IRC-u, email-om, da vam uradim upgrade za mgpumon.
 
Zdravo
imam ja i bas sam hteo da napisem u temi kako ne radi automatski refresh za cgminer
Pozz
 
Zakupljen je VPS. Može se očekivati u narednih 4,5 dana ponovo online. Potrebno mi je vremena za uploda : )
 
Projekat ponovo oživeo, nadam se da će ga i drugi podržati ovaj put. :)
http://www.smos-linux.org/index/

Sajt je pušten u rad, gotovo isti kao pre. Malo izmena. Tu je i upgrade za mgpumon. Svi koji žele da ga upgrade mogu to učiniti lako:
http://www.smos-linux.org/upgrades/

Dostupna i 2GB verzija, tražili su je, nisam imao kako da im dostavim ovih dana. Primetio sam da se smos lepo proširio. Da je sajt radio ovih mesec dana verujem da bi bio i zastupljeniji.
Ako neko ima pitanja, pitajte. Ali sve je već poznato. :)
 
Jel ti na 2gb verziji vec updateovan gpumon?Changelog na sajtu ne radi.Ima li sanse da se undervoltuju kartice pod smos?
Inace radi extra,par meseci nikakvih problema na povecoj farmi,jedino ta potrosnja,pod win moze da bude prilicno manja.
 
Changelog se izgubio sa gubitkom prethodnog servera. Ne bih mogao da navedem tačno šta sam sve promenio u prethodnom periodu, tako da neće biti do 1.1 verzije. Sada što se tiče upgrade nema ga u 2GB.
Možeš ti preko configa da odrediš koliko će kartica da radi.
 
Ok je to u konfigi on/off kartica nego dam mislio mozes li da omogucis da se pored frekfencija kartica moze menjati i voltaza gpu-a.onda bi smos bio savrsen
 
Ljudi flesuju karte da bi ih terali pod linuxom sa nizim voltazama. Nema drugog nacina.

Probata napokon i 2Gb verzija i radi isto fino.
 
Na ovom linku coinrigs.com.au/blogs/news/8170111-custom-bios-for-msi-twinfrozr-7950-oc-sapphire-7950-vaporx sam nasao otprilike sta i kako ali ne umem na smosu da nadjem ati flesh.Mozes li da objasnis kojim komandama kroz ssh se to pokrece
 
Ne možeš ga naći kada ti je onde navedeno da ga skineš. Skini ga sa ovog linka što si poslao ili odavde smos-linux.org/atiflash, ubacio sam, ako ne znaš skinuti sa onog...

wget smos-linux.org/atiflash
chmod +x atiflash
./atiflash -ai
 
Moze li mi neko reci jel' ovo ***** uopste radi sa 7850 karticama?
 
Nazad
Vrh Dno