Šta je novo?

SMOS Linux Plug-In & Mine - The simplest mining OS based on Linux

apt-get install network-manager-gnome

ako ne bude htelo instalirati
apt-get update
i onda opet ono gore
 
hm problem
Kad mi nestane struje i ponovo se masine upale,smos nece da pocne da kopa.Na svim masinama
Kao da ne prepoznaje karte
Kad pokusam

mine stop
Stopping mining processes...: mine..cgminer api failed...
mine start
Starting mining processes...: minestart_mining: abort, another start_mining is running
gpumon daje samo 0
 
hm problem
Kad mi nestane struje i ponovo se masine upale,smos nece da pocne da kopa.Na svim masinama
Kao da ne prepoznaje karte
Kad pokusam

mine stop
Stopping mining processes...: mine..cgminer api failed...
mine start
Starting mining processes...: minestart_mining: abort, another start_mining is running
gpumon daje samo 0

Interesantno, meni kada je nestala struja na 15 minuta i potom se vratila grafike automatski krenule da rade,nisam imao potrebe ni za kakvim restartom.....
 
Pitanje za status, ima li još neko neki predlog za status dok sam raspoložen da radim?
 

Prilozi

  • Screenshot from 2013-12-11 19:13:30.png
    Screenshot from 2013-12-11 19:13:30.png
    77.7 KB · Pregleda: 101
Imam ja napravi da radi sa udaljene lokacije
 
kad se restartuje neka pamti
Posle svakog restrta krece od nule
 
apt-get install network-manager-gnome

ako ne bude htelo instalirati
apt-get update
i onda opet ono gore

Samo da potvrdim da ovo radi
prvo ide
apt-get update
pa zatim
apt-get install network-manager-gnome


hm problem
Kad mi nestane struje i ponovo se masine upale,smos nece da pocne da kopa.Na svim masinama
Kao da ne prepoznaje karte
Kad pokusam

mine stop
Stopping mining processes...: mine..cgminer api failed...
mine start
Starting mining processes...: minestart_mining: abort, another start_mining is running
gpumon daje samo 0

Imao sam istih problema, neki put hoće da radi posle restarta, a neki put neće, moj savet namesti rig od nule,
podesi sve što ti treba i odna napravi kopiju tog flasha na disku, kad se nešto zezne samo vratiš backup.



Pitanje u vezi statistike, kako da vidim sve mašine na jednom mestu, na istom su opsegu?
 
Jesi li podesio fiksnu adresu smith_bre?

Uradi upgrade sa sajta.
Onda edituj /etc/bamt/bamt.conf
Podesi svoju IP adresu (lokalnu) od tog gde edtuješ fajl:
Ovako to izgleda kod mene. Kod sebe stavi tvoju Ip adresu:
do_direct_status: 192.168.1.10
Onda uzmi dole skloraj i pronađi gde je mgpumon zabranjen, i dozvoli ga. To bi onda trbealo da izgleda ovako:
do_mgpumon: 1
Sačuvaj i restartuj rig.
Posle pratiš sve rigove na:
http://192.168.1.10:8080/mgpumon/index.html


Oni gore predlozi su nemogući, prvi je izvodljiv, ali trebao bi mi php programer :D
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da pustim 1.1 uskoro, sada su mi potrebni neki koji imaju r9 290 da probaju da li radi? Ima li dobrovoljaca? Po mogućnosti iskusni, da ne bih morao ja da podešavam nešto. :D
 
Poslednja izmena:
Ima 290x :)
 
http://smos-linux.org/SMOS-Linux1.1-2GB.zip

Zamolio bi sve koje imaju r9 kartice da probaju 1.1 pre nego što objavim zvanično sledeću verziju na sajtu. Da ne bi bilo problema. Hvala.

SMOS Linux 1.1 ChangeLog:

Web status upgrades:
- ADL, Catalyst, Cgminer version in status
- Time and Uptime of your rig in status
- Easy cgminer config change from web status interface
- Shortcut for easy mining stop/start
Web status interface for pools fixed
ADL upgraded to 6.0
Catalyst upgraded to 13.11b
Cgminer upgraded to 3.7.2
SMOS 1.1 support all r9 cards
User details - user:smoslinux

P.S. Donations are welcome. Enjoy!
 
Isprobao sam ga sa sapphire r9 270 karticom na Asus A55 FM2 ploci sa A8 5600K, sve radi kako treba :)
5600K 800/800 46kHs na I 10
r9 270 1020/1500 438kHs na I 20
 
Poslednja izmena:
Još samo neko sa r9 da mi potvrdi i to bi bilo to :D
3.7.2. je kao bolji cgminer. Nigde ja to nisam pročitao, ali su rekli da se vraća posle dužeg vremena ako crkne net.
 
Poslednja izmena:
Probacu ja kad dodjem kuci s posla a radim do 3 pa javljam utiske ...
 
Podseti me samo malo sta gde treba da podesim kad pokrenem smos jer ga nisma odavno koristio ...
 
Samo treba da podesiš config za svoju r9. Možeš iz browsera u statusu sada. Videćeš, lako je.
 
Drugar ima nekoliko mašina sa Asus R9 280x upravo mu snimam fleške, utisci kasnije večeras....
 
Izgleda moja ploca iz P67UD4 B3 ne mirise ni jedan smos . Krene da radi i zakove tako sa svakim smosom :mad:
 
Rekoh j da sam probao ali su kod mene utisci nikakvi radi 1 minut pa stane pa ponovo krene sa nmnogo manjom brziom pa opet stane pa sve zapuca ili izbaci u gornjem desnom cosku neku kernel gresku ... Tako mi je sa svim verzijama smos-a ...
 
SMOS Linux 1.2:

http://smos-linux.org/SMOS-Linux1.2-2GB.zip.torrent (download via torrent is maybe faster in this time)
http://smos-linux.org/SMOS-Linux1.2-2GB.zip

We do fast upgrade to 1.2 for this errors, its same like 1.1, just fixed pair of bugs in status. Its better to change it to 1.2. Report it via email if you find sometnihg. Thanks

- Web status bug fixed (if you have someone error, report it like they report this)
- xrdp installed by default (we forgot this, and we are sorry about it)
MD5sum:
f085364e81088a97863acadd451c9ed8 SMOS-Linux1.2-2GB.zip

Notice:
Visit us on irc if you need help.
 
Dobra ti ova fora sa 15 minuta kopanja za tebe pa svaki 5 dana sitne ispravke pa nakupi se to ...
 
Realno čovek i zaslužije tih 15 min, niko ti nebrani da sam sklapaš linux, ubacuješ drajvere....
Kada bi svako donirao bar neki deo LTC-a, nebi bilo problema, ali svi hoće sve odmah i džabe.... Ja imam 7-8 riga a održavam još 4, na sve to instalirati win, drajvere, TeamViewer i sve to da proradi iz prve, haha za to mi treba tri dana po 10 sati rada, ovako sve završim za sat-dva vremena :)
Zanima me samo kako tih 15min tačno funkcioniše, samo po uključivanju mašine ili i kada se menja pool iz cgminer (ručno ili automatski)....
 
Poslednja izmena:
A ipak te zanima kako funkcionise :D
 
Nazad
Vrh Dno