Šta je novo?

Prestigio Multipad 2 Prime Duo 8.0

Na tabletu Prestigio PMP5588C_DUO 8" 8GB Android 4.2 prilikom koriscenja klipa sa you tuba (postavljenog iz Play stora), polovina slike je crna, a druga polovina je uvek okrenuta uspravno, bez obzira na rotaciju tableta; zvuk je ok. Molim pomoć, tablet je nov, a i ja se od skoro družim sa androidom, samouka sam :type:

Ja sam na tom tabletu taj problem resio sa starom verzijom You Tube aplikacije (ne mogu da se setim koja verzija posto nemam taj tablet), tako da proguglaj malo starije verzije neka mora da radi. Sto se tice rotacije ekrana ukljuci u podesavanjima ekrana automatsku rotaciju i to je to...

P.S. Jedan savet u vezi tog tableta nemoj da ga pregrevas mnogo igricama ukoliko zelis da ti traje malo duze, meni je crkao posle mesec i po dana aktivnog koriscenja...

Instaliram Skype, pozovem, zatamni displej i vrati na početni ekran. Ne mogu nikako da koristim Skype, ne radi, a treba mi ko hleb, zato sam ga kupio (ćerka mi u inostranstvu). Pomozite, jel ima neko rešenjem sličan problem?

Ja sam koristio najnoviju verziju Skype-a bez problema(sa Google Play Store-a) ali je bila instalirana na sveze resetovanom tabletu, pa mozda ti pomogne full reset-narocito ukoliko imas instalirano puno programa...ne garantujem ali kod mene je tako radelo, mada vise ne koristim Skype.
Mozes da probas sa nekom starijom vezijom, cesto se desava da starije verzije programa bolje rade nego nove...
 
jesam ali koštaju oko 30€
 
Cao. Dobio sam Ovaj Tablet, radio je neko vreme , Jedno vece sam ga ugasio.. i sutradan kad sam ga uplalio ucitava i pojavi mi se mali android sa otvorenim stomakom , kao lezi.. i nista se ne desava.. Ako mze pomoc .. Hvala Unapred..
 
Cao. Dobio sam Ovaj Tablet, radio je neko vreme , Jedno vece sam ga ugasio.. i sutradan kad sam ga uplalio ucitava i pojavi mi se mali android sa otvorenim stomakom , kao lezi.. i nista se ne desava.. Ako mze pomoc .. Hvala Unapred..
Jesi li probao da udjes u recovery mode za pocetak...ugasi tablet, drzi volume+ i power zajedno, a kada se pojavi prvi ekran pusti power dugme a nastavi da drzis volume+...trebalo bi da se pojavi recovery screen...odatle odradi factory data reset...
Ukoliko ovo ne radi, probaj sledece...ugasi tablet a onda drzeci volume+ dugme povezi usb kablom tablet na komp...trebalo bi da ga Windows prepozna kao nepoznat uredjaj ukoliko nema drajver ili kao RK loader device ukoliko imas drajvere za njega...
Ovaj drugi korak vazi samo za Windows Xp i Windows 7, ostali ga ne prepoznaju, bar meni win8.1 ga je uvek prijavio kao malfunction usb device...Probaj ovo pa javi da vidimo da probamo da resimo problem...
Jos nesto ,ukoliko nemas skini originalni zadnji firmware za njega obavezno...

http://www.prestigio.com/catalogue/...Pad_2_Prime_Duo_8.0#/product-support/firmware
 
Poslednja izmena:
Hvala.. Prva opcija nece ni da cuje.. konstantno pali dalje.. Nisam naveo da je u pitanju Multipad 2 Prime Duo 8.0 , a operativni sistem imam 10.. Sto znaci moram naci nekog sa 7 ..Jeste da se sa ovim stvarima nisam igrao al al probacu.. da vidim sta mogu da ucinim... Hvala za info.. pa se ja javljam .. samo da navatam nekog.. sa Winom :)
 
Nazad
Vrh Dno