Šta je novo?

Prestigio Multipad 2 Prime Duo 8.0

miljanars

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2013
Poruke
149
Poena
170
Posto vidim da nema tema vezanih za ovaj tablet, resih da podelim neke utiske o njemu...Tablet mi je stigao kao zamena za pokvareni 5580c pro duo, i prvi utisci su odlicni.
Dual Core ARM Cortex A9 Rockchip RK3066 1.6ghz, Mali400 quad core 400mhz, 16gb interne memorije, IPS 1024x768 8.0", dve kamere 0.3 i 5 Mpx, baterija 4400mAh, hdmi itd.
Sve to radi brzo i fluidno, bez seckanja i zastajkivanja bas kako i treba. Ekran je odlican sto se tice uglova za gledanje, mozda je malo slabiji sto se tice osetljivosti u odnosu na 5580c, ali to je samo moj utisak-nista znacajno.
Sto se tice baterije izdrzala je punih 6 sati i 50min., sa ukljucenim wifi-jem, i displej sa osvetljenjem na 50%.
Igrice rade odlicno, mada sam za sada, isprobao samo Tiny Troopers i Dead Space.
Uspeo sam da ubacim root u novi firmware od 06.05.2013, za sada radi sve bez problema...Jos malo da ga istestiram pa cu postaviti i link za njega a mozda i kratko uputstvo kako ubaciti root.
Ukoliko jos neko poseduje ovaj tablet, voleo bih da cujem i druge utiske.
 
ROOT

OVO RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST I ISKLJUCIVO JE ZA PRESTIGIO MULTIPAD 2 PMP5780D PRIME DUO 8.0”



Ova procedura zahteva malo dobre volje I jedan program za editovanje update.img fajla.
NAPOMINJEM da sam ja licno ovo proverio i radi na najnovijem firmware-u PMP5780D_20130506_1.0.15 a za ostale ne garantujem nista-moguce je da radi I sa starijom verzijom, ali radite na sopstvenu odgovornost!
Pre svega skinite najnoviji firmware sa linka http://www.prestigio.lv/products/Tablet_PC/MultiPad/MultiPad_8.0_PRIME_DUO, zatim rooted files http://portax.com.ua/forum/download/file.php?id=330&sid=09f9ba924c00bbfbad5f9217e828b992
i na kraju program http://portax.com.ua/forum/download/file.php?id=315&sid=09f9ba924c00bbfbad5f9217e828b992

1. Raspakujte sve arhive u jedan isti folder da vam budu pri ruci.
2. Prekopirajte update.img iz foldera Firmware u folder FW_tool_RK30xx, I kliknite na START.exe., zatim ukucajte 1 i pritisnite Enter. Sacekajte da se process zavrsi I time ste dobili raspakovani update.img fajl, koji se nalazi u folderu FW_tool_RK30xx\temp.

3. Raspakujte arhivu rooted files i prekopirajte fajlove u raspakovani update.img fajl na sledeci nacin

busybox - u / system / xbin /
su - u / system / xbin /
eu.chainfire.supersu_0.96.apk - u / system / app /

4. Kada to odradite pokrenite ponovo START.exe i ovog puta kliknite 2 a zatim Enter . Kada se process zavrsi otvorice se automatski RKBatchTool sa mountovanim novonastalim firmware_new.img fajlom koji mozete odmah da flesujete na tablet.
Ukoliko u RKBatchTool-u ispod Connected devices kvadratic nije u zelenoj boji nego u zutoj ili roze kliknite na Switch a onda kada kvadratic pozeleni na Upgrade I to je sve.

Evo linka do originalne verzije posta
http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=en&prev=/search%3Fq%3Dmultipad%2B2%2B5780c%2Bprime%2Bduo%2B%2Broot%26biw%3D1440%26bih%3D787&rurl=translate.google.rs&sl=ru&u=http://portax.com.ua/forum/viewtopic.php%3Ff%3D60%26t%3D309

Na kraju ukoliko je nekome sve ovo komplikovano moze da skine vec rootovanu verziju firmwera, koju ja koristim
http://www.4shared.com/file/Vtf3pWCn/firmware_newROOT.html

Jos jednom napominjem da ovo radite na sopstvenu odgovornost I ovo je iskljucivo za PRESTIGIO MULTIPAD 2 PMP5780D PRIME DUO 8.0”
 
Poslednja izmena:
Koji je to tacno model, odnosno da li je to 5880
 
Model je PMP5780D_Duo
 
aha, sad sam malo citao.To je njihov novi model...Deluje kao dobro parce hardvera
 
Pa ja sam zadovoljan, jos malo cu ga istestirati pa cu postaviti rezultate...
 
Generalno ja sam prezadovoljan, za sad nisam uspeo da mu nadjem nijednu manu....Sve radi odlicno, baterija je dobra. Ja ga najvise koristim za pdf dokumente, mada ume malo da laguje sa vecim dokumentima(200-300mb) ali meni to ne smeta. Manje otvara bez problema.
Mozda je nekome bitno da napomenem da flash video radi u stock browseru(11.1 verzija).
Generalno veoma upotrebljiv tablet za sve namene, jedino mu mozda nedostaje bluetooth mada po meni nije mu ni potreban...
Ukoliko imate nekih pitanja rado cu odgovoriti sve sto Vas zanima.
 
Poslednja izmena:
Evo i nekoliko slika testova
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-06-08-19-54-13.jpg
    Screenshot_2013-06-08-19-54-13.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 613
  • Screenshot_2013-06-08-19-55-44.jpg
    Screenshot_2013-06-08-19-55-44.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 683
  • Screenshot_2013-06-23-19-11-41.jpg
    Screenshot_2013-06-23-19-11-41.jpg
    106 KB · Pregleda: 534
OK, hvala na dodatnim informacijama,ako ga kupim javiću se da podelim svoje utiske o radu ovog tableta koji deluje dosta dobro za cenu po kojoj se prodaje.
 
Pozdrav svima, ja sam juce kupio ovaj tablet i vrlo sam zadovoljan, cak i vise nego zadovoljan. Tablet je dosta brz, setanje kroz menije se vrsi bez zastoja i seckanja, sve moguće igrice rade bez lagovanja, instalirao sam najnoviji update i nemam drugo sta da kažem osim da je strava! Jedino sto mu fali jeste gps i bluetooth ali to nije ni za očekivati u ovom cenovnom rangu. :)
 
Juče sam ga kupio. Odmah sam fleshovao novi firmware, sve prošlo vrlo brzo i bez ikakvih problema. Prvi utisak je odličan, kvalitet ekrana i generalno izrade je na visokom nivou. Sistem je čist, bez gomile preinstaliranog smeća. Vrlo brz u svakodnevnom radu (čitanje, surf itd). HDMI još nisam probao, kabl mi stiže sutra. Stock browser stabilno radi, sve brzo učitava, čak sam uspeo neke filmove da strimujem sa film-cluba (za full java podršku će verovatno trebati mozzila ili nešto sllično sa novijim java pluginovima). Mali problem sam imao sa nešto težim ubadanjem slušalica u adio jack. Zvučnik je za jedan tablet sasvim ok . Wi-Fi izgubi jednu-dve crtice kada tablet držim horizontalno jer je tada prirodni položaj dlana takav da pokriva antenu. Inače signal hvata munjevito i ne gubi ga ni u jednom trenutku. Spoljašnji izgled je atraktivan, zadnji deo je od aluminijuma što sigurno pomaže i u odvođenju toplote (baterija "hladna" i posle dva sata rada). Dobro bi došla i gumirana plastika na rukohvatu, utisak je da lako može da isklizne. Eto da ne bude baš sve je savršeno ;-).
 
Da vas pitam kako vam drži baterija, nisam ga ugasio preko noći i svuklo se 15 %baterije otp, nisam držao drugi sem mog u ruci i ona metalna lajsna što drži ekran nekako štrči oseti se a mislim da ne bi smelo da se oseti. Ne znam dal da tražim drugi ili je to tako i zamišljeno. I imam slab light bleeding koji se primeti samo na potpuno crnoj podlozi tako da mi to ne smeta.
 
Da vas pitam kako vam drži baterija, nisam ga ugasio preko noći i svuklo se 15 %baterije otp, nisam držao drugi sem mog u ruci i ona metalna lajsna što drži ekran nekako štrči oseti se a mislim da ne bi smelo da se oseti. Ne znam dal da tražim drugi ili je to tako i zamišljeno. I imam slab light bleeding koji se primeti samo na potpuno crnoj podlozi tako da mi to ne smeta.

Nisam detaljno posmatrao, ali mi se čini da 15% skine možda za 24h a ne preko noći (ukoliko je sve vreme ekran ugašen). Što se tiče lajsne ja uopšte nisam primetio ni da postoji a kamoli da štrči?!?

Imam i ja jedno pitanje. Da li se nekome dešava da na ekranu iskoči "volume control bar" iako uopšte nisam pritiskao taster za podešavanje jačine zvuka? Par puta mi se to desilo, zadrži se na ekranu par sekundi i nestane. Takođe se pri tome čuje i karakterističan zvučni signal kao kada se pritisne taster za kontrolu zvuka.
 
Nisam detaljno posmatrao, ali mi se čini da 15% skine možda za 24h a ne preko noći (ukoliko je sve vreme ekran ugašen). Što se tiče lajsne ja uopšte nisam primetio ni da postoji a kamoli da štrči?!?

Imam i ja jedno pitanje. Da li se nekome dešava da na ekranu iskoči "volume control bar" iako uopšte nisam pritiskao taster za podešavanje jačine zvuka? Par puta mi se to desilo, zadrži se na ekranu par sekundi i nestane. Takođe se pri tome čuje i karakterističan zvučni signal kao kada se pritisne taster za kontrolu zvuka.

Nemam tog problema sa volumom, evo sad mi u stand by za sat vremena potroši 16%, lepo.
Hmm sad vidim da ne mogu hdmi da isključim uopšte, isključim ga, odem na nešto drugo, vratim se a on i dalje uključen -_-
 
Poslednja izmena:
I meni je HDMI uvek ukljucen ali se stvarno aktivira tek kada prikacim kabl. Mislim da to samo sluzi da automatski prepozna HDMI i da ne trosi bateriju. Jesi probao sa restartom, izgleda kao da ti se neka app ili proces zakucao i jede bateriju? Da li si fleshovao zadnji firmware?
 
Odradio sam ota update, odradio reset al opet troši previše u stand by-u. Ne nalazim da ima na njihovom sajtu da se ručno skine i odradi instalacija.
 
Trenutno je prime duo 5780d bang 4 bux pa bi zamolio one koji poseduju ovaj tablet da iznesu svoja iskustva u radu (pre svega negativna) šta zamerate i šta je odlično.
Hvala
 
Slaba baterija, dalje sve odlično. Mada svaka baterija je nekome slaba.

jel drži 5 sati hevy surf ili 5 sati videa? kakvi su uglovi gledanja? jel može da se rutuje?

Za 115 evra može na nešto i da se zažmuri, od 8" ovih brend tableta svi su dosta skuplji i sem asusa memo hd8 imaju po nešto loše a on je 255€ tako da...
 
jel drži 5 sati hevy surf ili 5 sati videa? kakvi su uglovi gledanja? jel može da se rutuje?

Za 115 evra može na nešto i da se zažmuri, od 8" ovih brend tableta svi su dosta skuplji i sem asusa memo hd8 imaju po nešto loše a on je 255€ tako da...

Imaš uputstvo, ja nisam pokušao, ne treba mi, ne kpristim ga baš previše. Nisam toliko dugo surfovao tako da ne znam, ali video može. Uglovi su mu fantastični.
 
Ok hvala, planiram da ga kupim za kevu ali ću ga koristiti par meseci možda i duže ako mi se svidi :D , a obzirom da ona koristi tablet maximum sat vremena dnevno baterija joj neće biti problem.
 
Nemam tog problema sa volumom, evo sad mi u stand by za sat vremena potroši 16%, lepo.
Hmm sad vidim da ne mogu hdmi da isključim uopšte, isključim ga, odem na nešto drugo, vratim se a on i dalje uključen -_-

Instaliraj sa Marketa Battery Stats Plus pa pod stavkom Drained apps vidi sta ti vuce bateriju toliko...Sto se tice HDMI iskljucivanja izgleda da ne moze da se iskljuci, jednostavno je tako kod svih.
Druga stvar koja moze da ti pomogne je disable-ovanje aplikacija koje nisu presudne za rad uredjaja kao sto su Maps, Ota update, media server, i slicne....
Ja sam posle nekih sest i kusur meseci koriscenja prezadovoljan, i necu ga menjati dok se ne pokvari, jedina stavka koja mi smeta kod njega je malo losiji odziv touch-a, ali nije toliko strasno-navikne se covek.
 
Instaliraj sa Marketa Battery Stats Plus pa pod stavkom Drained apps vidi sta ti vuce bateriju toliko...Sto se tice HDMI iskljucivanja izgleda da ne moze da se iskljuci, jednostavno je tako kod svih.
Druga stvar koja moze da ti pomogne je disable-ovanje aplikacija koje nisu presudne za rad uredjaja kao sto su Maps, Ota update, media server, i slicne....
Ja sam posle nekih sest i kusur meseci koriscenja prezadovoljan, i necu ga menjati dok se ne pokvari, jedina stavka koja mi smeta kod njega je malo losiji odziv touch-a, ali nije toliko strasno-navikne se covek.

Ostavio sam ga preko 5h na stand by sa svim uključenim da vidim na better battery stats šta to vuče bateriju kad ono potroši svega 5%, više mi ništa ne vuče bateriju. Znao je da ga posmatram...
 
Kupio Tab, prvi utisci: ponekad krcne pri jačem pritisku, otisci ostaju previše, zvuk slab ceka se update da poprave, ota update odradio a rutovao sa programom Kingo Android ROOT bez flešovanja direktno iz windowsa.
Sve u svemu brz mada tač bi mogao biti osetljiviji , displej odličan nema potrebe preko 70%. Zadnja kamera nema veze sa 5mpx cenim nema više od 2-3. otg mikro hdmi sd standardno rade.
U device info ima netačne informacije da je cpu rk3118 a display 1024x720. Baterija standardna za kineza uskoro ću je proveriti ali mislim da je ispod 5h sa full brightness.
Sve u svemu za 105€ nije loša kupovina, 8" IPS rez standardna 1024x768 (sem kod nekih), 16gb/1gb mali 4q, hdmi mikrousb...
Nisam još isprobavao igre al sam strimovao fullHD sa laptopa preko wifi i moram reći da je WIFI izvanredan.
Eto toliko od mene za početak pošto paceri neće da pljuju svoje već samo super odlično fenomenalno ...
 
Meni baterija mnogo malo traje. Oko 100 minuta. Da li se podešava nešto (osvetlenje ili tako)

Koliko treba da se napuni ?
 
Meni baterija mnogo malo traje. Oko 100 minuta. Da li se podešava nešto (osvetlenje ili tako)

Koliko treba da se napuni ?
Baterija je užas kao i kod ostalih kineza, puni se 4-5 sata (nisam merio) a ako si rutovao stavi u build.prop:
ro.ril.disable.power.collapse=0
pm.sleep_mode=1
hw.nophone=true
Osvetljenje na 50/60% je dovoljno, to bi trebalo da malo produži trajanje.
 
Malo je blamaža, ali ovo je moj prvi susret sa Androidom. Ja jesam radio update ali nemam pojma kako da odradim ovo što si napisao. Da li je to neki *ini fajl ?

Koje programe ste sve instalirali, na foru šta je "must have android apps"?

Kod ovog modela, kada se baterija napuni, da li se vidi narandžasta boja ili zelena?

Gde skidate domaće knjige ? Koji su dobri sajtovi za streaming filmova?
 
Must have android app je google play dalje svako skida šta hoće :)

Kad se napuni baterija sija narandžasto dok se pubi crveno. (po meni glupe boje al ajde šta sad)

Za skidanje knjiga ti ne mogu pomoći, google is your friend.

A za gledanje filmova je showbox bez konkurencije, najbolja app. Ako nisi englez lako se namesti da možeš imati i sub uz pomoć sublaunchera.

Nakon ovolko odgovora valjda sam zaslužio pivo? ;-)
 
Nazad
Vrh Dno