Šta je novo?

CM Seidon 240M alternative za ventilatore?

Velmarshal

Cenjen
Učlanjen(a)
18.04.2013
Poruke
12
Poena
154
Planiram da uzmem CM Seidon 240M ovih dana, ali znam da koristi blade master ventilatore koji su nehumano bucni, pa me zanima da li imate neke preporuke sa kojim ventilatorima da ih zamenim. Jedini relativno priblizan ventilator koji sam nasao je ovaj (A da ne zvuci kao ves masina punjena sljunkom): http://www.winwin.rs/racunari-i-kom...-f12-tc-temperature-control-120x120x25mm.html

EDIT: Nasao sam sickleflow (2000RPM, 19dba i 70CFM): http://www.pyramid.rs/sickleflow-120-blue-led-120mm-ventilator-6770-c42-view.htm
Pozeljno bi bilo kada bi cena ventilatora bila ispod 800din posto planiram da uzmem 4 komada za obe strane.
 
Poslednja izmena:
Nadji 2 CM excalibura i uzivaj
 
^ pre par dana sam ih ponovo trazio i kazu da je problem sa uvoznicima i nece ih biti do daljnjeg, jedino od preko...
 
To jes malo nezgodno, ako uspes da ih nadjes za normalne pare po meni su best by.
 
ne to nema veze sa mozgom, imam excalibur, sicleflow i blade master...excalibur je bez premca(u smislu odnosa buke i protoka) do 1200-1300 obrtaja, ima bolji protok od nuktue i skoro je necujan......ako hoces O>C> ima 85-90cfm tj 126-130m3 protok na oko 2200rpm, kod mene ide i 2300m, tad se brunda ali i klokuje.
 
Poslednja izmena:
druze, omashio si podforum sa ovom temom.
 
gde ste nasli te najgore exalibur,kolko rupa imaju sa strana ne prave nikakav pritisak, najbolji su nocuta nf-f12
 
druze, omashio si podforum sa ovom temom.

Ne nisam.
"Diskusije o tehničkim karakteristikama procesorima, njihovom hlađenju, problemima i podešavanju.
Pažnja, za overklokovanje procesora postoji zaseban forum!"

Inace citao sam na neweggu malo komentare, izgleda da sickleflow nije toliko tih a i nema toliki protok vazduha kao sto ga reklamiraju.

Jel neko koristi CM Blade master kulere ovde, bas me zanima koliko su to bucni.
 
Poslednja izmena:
Odgledaj ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=u8HsjgtMzEg i da omasio si podforum kao sto ti je demios rekao :D Imas podforum u vezi ventilatora posto tebe zanima ventilator koji da stavis a ne kako da ohladis procesor posto vec znas sta ces koristiti :D
 
Blade su ti po meni mnogo bolji od Sickle. I po nekim testovima bolji su za radijatore od Excalibura.
Jos ta Blade verzija sa 240m radi na 2400 sto je verujem veoma bucno, ja imam od 2000 obrtaja Blade.

Zasto im ne smanjis brzinu, oni su PWM? Ja moje drzim na oko 1300 obrtaja kada zatreba dizu se na 1950
 
Za sickle znam, procitao sam da imaju ocajan pritisak i da su generalno losa ideja za radijatore. Sad me zanima da li mogu negde da nadjem PWM splitter da nakacim blade mastere sa obe strane? maticna ima 2 PWM prikljucka kod procesora.
 
Dobijes ga uz svaki CM fan za dz, mislim da ima i polovan da se nadje za 150din
 
Poslednja izmena:
Jesi razmisljao da uzmes eisber 240 prestige mozda? Na CM sajtu pise da je moguce nadogradnja sistema, a mene bas zanima kako se ponasa sistem ako bi stavio 360 radijaor umesto 240...
 
Jesi razmisljao da uzmes eisber 240 prestige mozda? Na CM sajtu pise da je moguce nadogradnja sistema, a mene bas zanima kako se ponasa sistem ako bi stavio 360 radijaor umesto 240...

360 ne mogu da montiram na ovo kuciste (Zalman Z9), 240 je maks. Eisberg se pokazao kao katastrofa na benchmarkovima.
 
Ne nisam.
"Diskusije o tehničkim karakteristikama procesorima, njihovom hlađenju, problemima i podešavanju.
Pažnja, za overklokovanje procesora postoji zaseban forum!"

Inace citao sam na neweggu malo komentare, izgleda da sickleflow nije toliko tih a i nema toliki protok vazduha kao sto ga reklamiraju.

Jel neko koristi CM Blade master kulere ovde, bas me zanima koliko su to bucni.

O DA, JESI.
"napajanja i ups-ovi"?
 
Da, ne moraš da brineš unapred zbog Blade Mastera - najverovatnije će biti nečujni 90% vremena. Sickleflow je odvratno bučan na maksimumu. Ja imam dva BM na 612s - ploča ima dva PWM pina i nema buke.
 
Imam jedno lose iskustvo sa smanjivanjem brzine za Blade. Mada mislim da je to do kombinacije moje ploce. Inace mi rade min na 1300 obrtaja, nakaceni su na maticnu kao case fans. Pale se po potrebi na odredjenoj temperaturi socketa. E sada, ja sam hteo da podesim da rade jos sporije i mislim da su bili na 1100 kada sam primetio da je jedan fan skroz stao pa je poceo da se vrti! U HW monitoru sam video da je min obrtaj bio 0 I tako barem 2 puta.
Verujem da je to do opcije na mojoj ploci. Na 1300 i vise, nema problema.
 
Isti trip sam imao i na M5A99XEVO, i na Saberu. Zato i razmisljam o posebnom fan kontroleru.
 
Ja mislio crko mi fan. Asus Ai temp poceo da baguje i izbacuje kao NB temp 98c. Izgelda da je to trip sa Asus plocama.
 
Nazad
Vrh Dno