Šta je novo?

AMD APU Kaveri

Ako mi veruješ i ja sam ga zato uzeo, muka mi je više od sklapanja gejmerskih mašina koja uvek počne lagano a onda ode na high komponente i preko 1000e a kad završim i malo se poigram shvatim da sam opet preterao da mi ne treba tolika snaga pogotovo što imam malo vremena za igru.Zatim sledi prodaja za 30% manje pa nakon par meseci ponovo.I uvek to bude poslednja platforma ili refresh a onda razočarenje jer je 5% bolje.
Sad sam rekao dosta je, uzeo ovaj 7870k ići će na f2a88xn-wifi a obzirom da imam iskustvo sa 6790k mislim da će 7870k biti više nego dovoljan.Spakovaću sve u Termaltake v1 i to će biti to za neki duzi period.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan modul Corsair 4gb 2133 pa ću njega koristiti dok ne naletim na nešto brže a povoljno.Sa 6790k je bila ogromna razlika izmedju 1600mhz i 2133 dok 2133 i 2400mhz je bilo vrlo malo razlike.
 
Za IGP je bolje 2 modula na 1600 MHz nego jedan na 2133 MHz. Moja preporuka je
http://www.monitor.rs/ram-memorija/8-gb-hx318c10frk28-kingston-hyperx-fury
Jeftina je, a ide do 2400 MHz, mada je ja držim na 2133 MHz

Znam uzeću dva ali vijam nešto što podrzava ploča da me ne zeza a da ide 2800mhzOC zanima me kako će se pokazati pa ću do tada koristiti ovaj modul što imam.Inače taj FURY samo sa belim hladnjacima sam na z87 formuli gurao i na 24xxmhz bez problema.

Ne mogu da se odlučim za snagu napajanja, verovato će uz ovo komponenti ići vodeno AIO Termaltake ,ssd i eventualno R7 250 kasnije ako zafali snage, pa da opet ne preteram sa napajanjem?
 
Poslednja izmena:
Ja prodao Corsair H60 v2 za sitne pare jer sam imao samo AMD kacenje :(
Tad mi nije trebao
krastavac, baš bi mi legao sad!

Spakovao sam malo jače napajanje (Zalman 700w) ipak se ne zna šta mi moze pasti na pamet od grafa da ubacim jer je kućiste stvarno odlično, mislim da staje svaka dualslot grafa!
 
Poslednja izmena:
Naišao sam na malo čudan problem.Intalirao win 7 i nakon instalacije drajvera blue screen!Restart nastavim dalje zamrzavanje i brljavljenje sa prozorima koji se koce zatim morao hard reset.Proverim sve temperature, voltaze, u dev.menageru sve instalirano, nakon par minuta usled downloada blu!Imao sam pri ruci usb sa win10 pa intaliram njega.Prošla intalacija ok a zatim u jednom renutku ostadoše svi prozori na ekranu otvoreni ,ukočeni i beli bez slova, brojeva....Resetujem vratim sve u biosu na def. nastavim intalaciju i sad nakon istalacije catalista za win 10 radi sve kako treba, za sada?Nemam pojma o čemu se radi?!
 
Postavio sam ga prvo na xmp 2133, sad sam ga vratio na def. po biosu radi na 1333 ako ne bude problema sada vratiću ga na 2133 da vidim sta se desava.
 
860K sam uzeo prosle nedelje, onaj kuler box sto dolazi sa njim je tuga. Ali s obzirom da masina nece ici na O/C... valjda ce izdrzati i vrele tople dane.
 
A10-6800K (Richland).

Mada je to isto što i A10-5800K (Trinity).

Procesori koji su predmet ove teme, idu u FM2+.

Gorespomenuti FM2 procesori idu takođe na FM2+, obrnuto nije moguće.
 
Nazad
Vrh Dno