Šta je novo?

Nokia 1020

:D pa zašto ga nazivaju dumb kad je tako dobar? Kontradiktoran si sam sebi, kažeš treba ti poziv SMS i mail što 808 obavlja bez problema a onda "gubi trku" jer nije smartfon...

To sam rekao da mi prvenstveno vazno, ali mi takodje, trebaju i neke app koje ima WP, a nema simbian, takodje mi se WP vise svidja i sve i za kraj kod 808 mi se ne svidja dizajn, ali necu da ulazim u polemiku da skrnavim temu, kao sto su WP8 temu oskrnavili pojedinci..
 
pa uzmi onda lumiu 520 za 100 evra i 808 za 300 i eto, bolje nego da dajes 600-700 za ovo :)
 
Ja to sad tebi hteo da kazem, uzmi neki telefon sto baterija traje 15 dana, i neki Ixus koji je i jeftiniji od tog 808 a bolje su fotke i eto ti kombinacije..
 
stvarno strašno :D radije ću potrošiti 25 minuta na apdejte nego par godina slikati lošom kamerom ali eto prioriteti su različiti :) prebacili ste raspravu na ovaj OS vs onaj OS, činjenica je da je senzor iz 808 u 1020 i obrnuto da bi situacija bila obrnuta, razlika u kvalitetu slika je do senzora/optike nije do OSa...

btw evo još jedna slika, OK je ali ništa spec.

https://skydrive.live.com/?cid=be87...BE878361AF1E5FE3!797&authkey=!ANmRO52EnV3BG4E

Bolje bi S4 uslikao od ovog :D Oni cas kace neke mutne slike, cas neke "profi"
 
pa nisam siguran za S4 ali nije to toliko dobro koliko sam očekivao, glavni razlog je taj što je senzor manji

Ja to sad tebi hteo da kazem, uzmi neki telefon sto baterija traje 15 dana, i neki Ixus koji je i jeftiniji od tog 808 a bolje su fotke i eto ti kombinacije..

nema toga Ixusa koji pravi bolje fotke od 808(to sam već ranije napisao pa ne vidim što si toliko tvrdoglav sa tim), prvi(najjeftiniji) digitalac za koga se može reći da u većini situacija pravi bolje fotke od 808 je Sony RX100
 
Ne mislio sam da kamere u mobilnim telefonima nisu jos dostigle ok digitalce po kvalitetu..
 
Pa pazite, ove nocne slike i ove u zatvorenom prostoru i sa fipro aparatima predstavljaju izazov i svaka druga-treca ume da ispadne mutna i puna suma.
 
Niko ne komentarise cenu ovog telefona koja je ohoho. Mislim da ne vredi te pare, iskreno.
 
300 dolara na att-u je u rangu sa iPhone 5 32GB, 16GB je 200 dolara. Mislim da će ponovo att ekskluziva (bar tih prvih 5-6 meseci) ispasti loše po Nokiu.
 
Poznato je da Nokia voli da preceni svoje modele, naročito sada kada drže ispod 5% tržišta.
 
Ako ga poredimo sa drugima i nije nešto precenjen (mislim svi su oni precenjeni), ali oni moraju da se probijaju na tržištu, da su stavili 200 dolara verujem da bi se mnogo bolje prodavao.
 
nisu normalni, tamo su S4 i One po $99 na ugovoru, i onda ce average Joe da dodje u prodavnicu i kaze aha ovaj je 3 puta skuplji na istom ugovoru a ima sta? Bolju kameru i to je to, a ostalo sve losije.
 
Ja vec vidim cenu od 750-800 evra u Srbiji preko oglasa i skoro 100000 kod provajdera.
 
Racunaj to ovako, uz postpejd paket od 1800-2000 din mesecno 1020 ce kostati oko 50k din (bez nekih promocija kao sto to sada imaju telenor i vip).
Znaci ovaj fon ce morati da se ceka i juri po oglasima za realnih 320-350e.
 
Pa 50k su sad S4 i One. Ovo ce da bude 60-65k minimum.
 
E to bi vec bilo ozbiljno bolesno..
 
rekli su da je $740 bez ugovora u USA, $299 sa ugovorom

mislim da kod nas neće biti ispod 700 evra u startu

ja im želim da ih prodaju 10 miliona i da se izvuku jer je što veća i jača konkurencija po nas kupce(tj. po naš džep) svakako povoljna ali..nisam optimista nimalo
 
Poslednja izmena:
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020_preview-review-952.php

"As far as image quality is concerned, the Nokia Lumia 1020 is really in a class of its own. None of the other high-end smartphones can come even close to the amount of resolved detail that the huge pixel-dense sensor and the 6-element ZEISS lens deliver. The dynamic range is also much higher than any other flagship can offer. At full resolution (38 MP or 34MP) the noise levels are comparable to those of the 13MP Galaxy S4, which is a pretty great achievement given how much more detail you get."

"Certainly, the only cameraphone that can come close to the Lumia 1020 output is the Nokia 808 PureView with its even larger sensor. As we already mentioned we compared those two side by side and found that Nokia has slightly altered the processing algorithms in its new cameraphone flagship.

Unlike the 808 PureView, which delivered natural colors that are as close to reality as we've seen any smartphone get, the Lumia 1020 goes for boosted saturation and warmer colors. We suspect this has a lot to do with the former head of Nokia imaging Damian Dinning leaving the company. Mr Dinning was a fan of more natural unprocessed look and most Nokia smartphones developed under his lead reflected that.

Now the Lumia 1020 takes a different path and goes for the punchier output even if that means sacrificing some detail. The saturation boost has cost the Lumia 1020 some fine detail, which is still present on the 808 PureView shots. We really hope Nokia tunes down the default saturation in the final product as those who like more vibrant colors can always boost the saturation from the camera settings."




"Just like the still images, the videos produced by the Lumia 1020 are beyond the capabilities of any other smartphone on the market. The detail levels are top notch, the colors are extremely pleasing and the dynamic range simply cannot be achieved with a smaller sensor. The 4x zoom when recording 1080p video is a more than welcome bonus, too."
 
Poslednja izmena:
Kao ja da sam ovo pisao...

Nokia is an old dog in need of new tricks

http://pocketnow.com/2013/07/12/nokia-old-dog

They showed off a spectacular camera. It was all digitaly zoomy (with no loss) and manipulateable and focusable and all sorts of pretty.
Then they showed us the camera some more.
Then they showed us…wait for it….more camera. It was on this hook that Nokia hung its hat.

Which is great. We were all really looking forward to this camera of epic proportions. It was gigantic and every bit as sexy as it should have been. But that was really it. It was just a camera. A great camera to be sure, but it was just a camera.

Don’t get me wrong, The camera on the Nokia Lumia 1020 looks fantastic beyond fantatstic’s dreams. I really can’t say this enough. But making a really great camera makes Nokia a one-trick pony. There is a reason why one-trick pony’s aren’t in the center ring of the smartphone circus. Because they only have one trick.

So no laurel-resting Nokia. It’s time to get down to the real work. The 41 megapixel camera is now your lifeboat in the sea of fruits and bots. You have some time before your rations dry up and you begin to get really sunburned. Use this time to develop the next big thing (Oh-no-he-didn’t-oh-yes-he-did) that can stand along side your camera as the compelling features of your future phones. Otherwise, all the buildup, all the leaks, and all the megapixels in the world will not save you.

Learn some new tricks. Start now. Or preferably yesterday.
 
@Emix mislim da nije do Damiana već do BSI tehnologije senzora koju su izgleda morali da koriste kako bi natrpali 41 MP u relativno mali senzor...mada moguće je da je i to u pitanju, oni obično imaju dobre info

@Djilkosh ne znam sta jos trebaju da urade...sto je do njih uradili su, ostalo je do WPa odnosno MSa

edit : sad baš na gsmareni vidim da je kontrast ekrana užasan...2.130 naspram 4.698 kod 808, pa po jačem suncu na njemu se ništa ne vidi kad treba da slikaš nešto :/
 
Poslednja izmena:
Pa ja gledam na Nokiu i MS kao jednu kompaniju posto mislim da je jasno sve oko njih. Naravno, treba i MS da odradi svoje. Opet......meni je ovo kao i 808, Dobra kamera, los OS.

Zamisli iPhone ili neki One ili Galaxy sa ovakvom kamerom. Mislim da bi prodao bilo sta, samo da stanem u red za telefon (na bilo kojem kontinentu bio).
 
pa WP8 nije daleko od iOSa po funkcionalnosti, ko voli te zatvorene sisteme
 
Samo sto iOS ima koliko toliko kastomizacije (ne znam kako bih ovo preveo) kada se odradi jailbreak (menjanje barem onih default ikonica, da ne bude da imas default iphone, barem da lici da je "tvoj") dosta tweak-ova itd. WP=kockice i to ti je sto ti je.
 
Nazad
Vrh Dno