Šta je novo?

Nokia 1020

Baterija stvarno fantastična sa ovim 8.1 apdejtom! Ranije sam punio telefon popodne, sada imam još 20% u 11 uveče...


Posto ne znam koliko je trajala na 8.0 odmah sam instalirao 8.1 i mogu reci da je ok, drzi oko 24h i zadovoljan sam :)
Nego imam problem , pao mi punjac sa 3eg sprata na beton, kada ga ukljucm u struju kao da zuji a na telefonu ne registruje punjenje. Kakav maler, i sta sad, da ga punim preko usb-a 4h, ok napuni ali nije to pravo resenje.
AC10E sa 1.2A 5V malte ne, jedva puni, gotovo da se nemice ni za 10% posle 2h.

Gde da kupim AC60? Ima li to u Srbiji?
 
Stvarno je primetno poboljsanje baterija na 8.1 (+cyan). Posto ga koristim kao drugi telefon, baterija dobaci i do 3-4 dana (telefoniranje i kamera). Nego, da li je neko primetio poboljsanja (ili ne daj boze pogorsanja) kamere na cyan u odnosu na black? Trazio sam po netu neku komparaciju ali izgleda da su se svi zasitili testiranja 1020 :)
 
Stvarno je primetno poboljsanje baterija na 8.1 (+cyan). Posto ga koristim kao drugi telefon, baterija dobaci i do 3-4 dana (telefoniranje i kamera). Nego, da li je neko primetio poboljsanja (ili ne daj boze pogorsanja) kamere na cyan u odnosu na black? Trazio sam po netu neku komparaciju ali izgleda da su se svi zasitili testiranja 1020 :)


Ovo je odlično pitanje da budem iskren. Ja sam se samo za to i interesovao kada je u pitanju 8.1 update, takođe ništa nisam pronašao na netu. Nisam pravio testove fotke su standardno odlične, mislim da je malo bolji wb i da je saturacija bolje kalibrisana tj. da slike nisu tako žutog tona. Ali možda samo uobražavam.
 
Posto ne znam koliko je trajala na 8.0 odmah sam instalirao 8.1 i mogu reci da je ok, drzi oko 24h i zadovoljan sam :)

Nego imam problem , pao mi punjac sa 3eg sprata na beton, kada ga ukljucm u struju kao da zuji a na telefonu ne registruje punjenje. Kakav maler, i sta sad, da ga punim preko usb-a 4h, ok napuni ali nije to pravo resenje.

AC10E sa 1.2A 5V malte ne, jedva puni, gotovo da se nemice ni za 10% posle 2h.



Gde da kupim AC60? Ima li to u Srbiji?


Idi u elektro radnju i nađi punjač iste amperaže i voltaže to bi trebalo da bude zamena, ili polovan od 920, 925 recimo. Ja bih ti mogao ovde uzeti ali skup je šiping. Ima na Ebayu dosta toga i šipping je besplatan ako ide iz Kine ali putuje mesec...
 
Idi u elektro radnju i nađi punjač iste amperaže i voltaže to bi trebalo da bude zamena, ili polovan od 920, 925 recimo. Ja bih ti mogao ovde uzeti ali skup je šiping. Ima na Ebayu dosta toga i šipping je besplatan ako ide iz Kine ali putuje mesec...



Uzeo bih original, ne znam to je najbolje.

Napravicu Ebay account pa cu uzeti, sramota da u Srbiji ne mozes naci Nokia punjac :( Tuga.
 
Poslednja izmena:
Wow, i neznam i nemozes :D :)
 
Moze u njihovom servisu u Beogradu na banovom brdu ali se spremi za sok od cene..
 
Moze u njihovom servisu u Beogradu na banovom brdu ali se spremi za sok od cene..


Aj molim te posalji u pp adresu i ime radnje, ako me izadje jeftinije od ebay-a onda ok.
Na ebayu placas punjac pa isporuku a na kraju nasu Carinu ko zna koliko.
Racunao sam 14 + 5e + troskovi carine itd (iako nebi trebalo da se carina plati za taj punjac al eto sve je moguce).
 
Pazi ako ce po pravilima za bilo kakav punjac koji ide u struju mora da se dobije dozvola/atest.
Sad verovatno su to izvadili uvoznici ali opet trebalo bi izvaditi duplikat iz Nisa ili ratela ne znam tacno ko to radi.
Naravno ja verujem da ces poruciti i da neces platiti carinu, to verovatno niko nece otvarati da vidi sta je.
 
Meni je samo cudno kako ja ne mogu da punim 1020 sa drugim originalnim punjacem 1200 mah / 5v izlaz (ac10) a preko usb-a puni ok ? WTF nebih rekao da preko usb-a na kompu isporucuje vise od 800mah ... Nebulozno.
 
Posto ne znam koliko je trajala na 8.0 odmah sam instalirao 8.1 i mogu reci da je ok, drzi oko 24h i zadovoljan sam :)
Nego imam problem , pao mi punjac sa 3eg sprata na beton, kada ga ukljucm u struju kao da zuji a na telefonu ne registruje punjenje. Kakav maler, i sta sad, da ga punim preko usb-a 4h, ok napuni ali nije to pravo resenje.
AC10E sa 1.2A 5V malte ne, jedva puni, gotovo da se nemice ni za 10% posle 2h.

Gde da kupim AC60? Ima li to u Srbiji?

Kupi neki bilo koji punjac od 2A, ne mora da bude Nokia original.
 
Vidi od nekog Samsunga,HTC-a da bude barem 1,5 A output snage (original od 1020 je takav).
Ja doma imam original od 1020 na 1,5A i nekoliko Samsungovih od 1,8A i 2A.
 
Ma imao sam ja original ali sam ga svojom bahatoscu unistio.
Porucicu preko ebaya, ima za nekih 15e ok je to cena.
 
Ja sve sto imam punim Samsungovim 2A punjacem koji sam dobio uz tablet....
 
Ja sve sto imam punim Samsungovim 2A punjacem koji sam dobio uz tablet....

A ja da sam na tvom mestu, za tih 15 eva bih pre kupio neki extra punjac od 2 ili 3 A, ili vise ako ima, koji moze da puni po dva uredjaja odjednom, nego taj Nokia-in od 1.5 A.
 
Nije bas pametno puniti sa 2,3A 1020 koji se iovako zagreva.
Nije Nokia za djabe propisala 1.5A max.
 
Zar nije ona prica nebitno koliko je jak punjac mobilni vuce struje na koliko je deklarisan. ?
 
Zar nije ona prica nebitno koliko je jak punjac mobilni vuce struje na koliko je deklarisan. ?


Ta prica je spalila ali bukvalno se telefon topio (lumia800) punio sam ga punjacem od 2A od tada sam oprezan.
Inace 800 je imala problem sa firmware-om nisam siguran sta je tu tacno bilo ali neponovilo se.
 
Zar nije ona prica nebitno koliko je jak punjac mobilni vuce struje na koliko je deklarisan. ?

To znam za android i novije od 2010 cini mi se telefone. Izgleda da WP nema to ogranicenje. Propust, ali krastavac to je verovatno normalno kod njih :)
 
Bilo kom mobilnom telefonu kada otkaze regulator voltaze/amperaze moze to da se desi, cak i FW los moze da napravi pravo cudo ...
Tako da ne pali vatru. Pises tek da lupis nesto.
 
Apsolutno nema veze, moze punjac da bude sposoban i 100 A da isporuci. Sto jaci punjac to bolje. Ja N808 punim na punjac od 2A. Ne moze punjac da spali telefon nikako, ja ne znam sta si ti radio. Za telefon moze samo da bude dobro ako se puni na jacem punjacu. Sve hocu da napravim jedan jak punjac, da mi bude bazna stanica za punjenje, da odjednom mogu da punim 4/5 telefona i tableta, al nikako da nadjem vreme za to.
 
Apsolutno nema veze, moze punjac da bude sposoban i 100 A da isporuci. Sto jaci punjac to bolje. Ja N808 punim na punjac od 2A. Ne moze punjac da spali telefon nikako, ja ne znam sta si ti radio. Za telefon moze samo da bude dobro ako se puni na jacem punjacu. Sve hocu da napravim jedan jak punjac, da mi bude bazna stanica za punjenje, da odjednom mogu da punim 4/5 telefona i tableta, al nikako da nadjem vreme za to.


Meni se to desilo i normalno je da sam oprezan, nisam rekao da je pravilo.
Koga jednom struja udari ja mislim da nece pozeleti opet tako nesto .. :)

Kada punis telefon sa jacom amperazom, ti dobijas brze punjenje a ujedno joj smanjujes zivot vek, unistavas je tako.
 
Apsolutno nema veze, moze punjac da bude sposoban i 100 A da isporuci. Sto jaci punjac to bolje. Ja N808 punim na punjac od 2A. Ne moze punjac da spali telefon nikako, ja ne znam sta si ti radio. Za telefon moze samo da bude dobro ako se puni na jacem punjacu. Sve hocu da napravim jedan jak punjac, da mi bude bazna stanica za punjenje, da odjednom mogu da punim 4/5 telefona i tableta, al nikako da nadjem vreme za to.

I da ga nakacis na 550A telefon nece moci da povuce toliko. Prima samo koliko je propisano i dozvoljeno. Barem kod Android telefona u poslednjih nekoliko godina. Za iOS i WP uredjaje nemam pojma, ali izgleda da nemaju tu zastitu kad je dexter imao taj problem. To je naravno lose, ali Boze moj, ne moze sve.
 
Poslednja izmena:
I da ga nakacis na 550A telefon nece moci da povuce toliko. Prima samo koliko je propisano i dozvoljeno. Barem kod Android telefona u poslednjih nekoliko godina. Za iOS i WP uredjaje nemam pojma, ali izgleda da nemaju tu zastitu kad je dexter imao taj problem. To je naravno lose, ali Boze moj, ne moze sve.
Ne znam zasto si citirao mene, kad sam ja napisao isto to minus flejm?
 
Da li ima ovde nekoga ko je prešao sa Samsunga S4 Zoom na Nokiu 1020, čisto da čujem iskustva kad je u pitanju kvalitet fotografije?
 
Poredis juga i ferari, kakva iskustva mogu da budu...
 
Poredis juga i ferari, kakva iskustva mogu da budu...

Ako ne možeš pomoći, ne moraš ni stavljati takve komentare. Po tvome je Nokia 808 stari fića. Oba imaje neke prednosti, jedan ima optički zum, drugi dosta bolji senzor, zbog čega me i interesuju iskustva u realnoj upotrebi.
 
Nazad
Vrh Dno