Šta je novo?

Nokia 1020

ja sam mislio da je Honami najavljen sa 1/1.7", ako je 2/3" onda nikakva razlika u veličini...da, trebao je ali morali su da smanje senzor zbog nekih stvari(i još su stavili buđavi BSI = u startu nerealne boje kao na IP5 S4 i gomili ovih novih smartfona), a i xenon je takođe slabiji od onog na 808
 
Senzor u Honamiju je 1/1.6" ako se ne varam.

To je prva informacija koju i dalje kace po ''arenama'', idi na esato, ovi sto su imali pristup i1 su potvrdili 2/3'' senzor. Ima u Honami temi i ovde, kacio sam..

Ako bude tako onda ce biti opasno klanje kamera (jer u hw/os borbi 1020 nema sta da trazi) s'tim sto su za i1 najavili i 4k kamkorder/1080p slow motion (realno a i sta bi to drugo koristilo quad core na 2,3Ghz u telefonu:d).

Ali nece to nesto mnogo pogoditi N 1020 jer ce vecina ljudi koji su vec planirali neki od najboljih WP8 modela jednostavno za isto kesa ili malo vise izabrati 1020, logicno je zasto. HTC nece imati odgovor jos dugo a realno ni Samsung. Samo me zanima koliko ce ovo da osakati prodaju Lumia 920/925/928..

Za mene je 1020 do jaja fon.
 
Poslednja izmena:
pa ja ne znam zašto bi iko kupio bilo koju običniju lumiju pored ovoga, kome ne treba kamera kupiće 520 kome treba kupiće 1020, ove ostale mogu slobodno da povuku iz prodaje
 
pa ja ne znam zašto bi iko kupio bilo koju običniju lumiju pored ovoga, kome ne treba kamera kupiće 520 kome treba kupiće 1020, ove ostale mogu slobodno da povuku iz prodaje

Tu je cena da napravi razliku, videcemo u koji segment ce ovo da uskoci..
 
Realno 620 i 720 nemaju smisla ali 920 ima. Da li si video cenu kod provajdera, povoljan je a jos uvek je premium.
 
Poslednja izmena:
@ NSX ^ Pa bas o tome i pricam.. ja mislim da ce morati bas da spuste cene ''obicnih'' 9xx lumia sto je odlicno, do sada su cene bile najveca prepreka za kupovinu WP8 (da su bar kod operatera bili povoljni ti telefoni pa ajde). Retko ko je smeo da kupi WP8 da bi probao i onda da se smara po oglasima jer ne moze da proda..
 
po čemu je to 920 premium? U odnosu na androide prošlogodišnje specifikacije (720p ekran itd.), a kamera na nivou N95 osim izvikanog OISa i nerealnog brightnessa noću... jedino možda po težini :D
 
U glavama ljudi je premium, znas to je ona Lumia ;)

Bar je pristojan, za razliku od WVGA sabrace sa pola gige RAMa...
 
po čemu je to 920 premium? U odnosu na androide prošlogodišnje specifikacije (720p ekran itd.), a kamera na nivou N95 osim izvikanog OISa i nerealnog brightnessa noću... jedino možda po težini :D

Auu rodjaceee... Mojne OIS da dovodis na nesto nepotrebno, pogledaj testove pogledaj sve, videces da I nije to bas marketinski trik kao neke gluposti koje ti nikad nece trebati.. Radi to super posao..
 
^ Ako neko sme da pljuje Nokiu to je NSX :D
 
za video da ako te smara da ga edituješ na kompu, ali za fotke jedino ko je baš amater i slika isključivo u auto modu

@G@W, ta sabraća sa pola gige RAMa će da vrti 10 puta više aplikacija odjednom nego ovaj "moderni" OS sa 4 puta više memorije, a WVGA ekran je sasvim OK za uređaj od 4", tvoj PC monitor (u slučaju da je standardni full HD od 24") ima duplo manje ppi a gledaš ga sa duplo veće daljine, u čemu je problem onda...dok mi je vid dobar ja neću primicati telefon na manje od 30 cm od očiju, mada bi dosta ljudi danas doplatilo još 500 evra ako treba da im na telefonu piše 1080000p, a što razliku neće moći da vide to nema veze, marketing je čudo :)
 
Ja ne znam sta je ovo NSX se od fanboya pretvori u najveceg hejtera i pljuvaca Nokije. Znaci ne verujem.
Da li je to zato sto je konacno izaslo nesto bolje od 808 ili zato sto iz nekog razloga dobije ospice od WP meni nije jasno ovo hejtovanje.

Kakav 808 i nocne fotke bez blica?? To ne ide zajedno. Slike su krs sa 808 u losim uslovima bez blica ali krs.
Za ove slike koje su postavljene apsolutno svi su se slozili na sajtovima i forumima da je nesto najbolje sto jedan telefon moze da uradi! I dnevne i nocne! Samo on trazi manu... naravno da ce imati suma niko nije rekao da ga nema ali to je sve minimalno i kad se zumira. Ja ne znam o cemu ti pricas?? Za jedan telefon ovo je fenomenalno.

Smeta ti proslogodisnji hardver na 1020 a na 808 ti ne smeta hardver od pre 4 godine? Nemam komentar stvarno presao si svaku mogucu granicu glupostima.

Ne volis WP ok shvatili smo ali ne pokusavaj da pokopas sve ono sto je Nokija uradila, napusti temu brate i cekaj da Symbian ozivi. Ili uzivaj 808 ako si ga i kupio posle 100 godina.
 
Poslednja izmena:
Kakav 808 i nocne fotke bez blica?? To ne ide zajedno. Slike su krs sa 808 u losim uslovima bez blica ali krs.

http://www.flickr.com/photos/tsoriginaux/8341412471/

ovo je tebi krš a ono od 1020 nije? ajde stavi te 2 slike paralelno na ekran i reci to(pogledaj samo nebo i količinu šuma)...stavi na stranu koji je OS u pitanju, sad poredimo kamere i kvalitet slika koji daju tako da neću komentarisati ostalo(i tako svi znaju šta mislim o tome)
 
evidentno je da su slikane u vrlo sličnim uslovima, 1020 ima gomilu šuma i po danu, + ima i distorzije po uglovima...

evo ti komentar čak i na tom linku kog si postavio (takvih komentara ima na svakom sajtu i forumu pa čak i na wpcentral tako da ne znam odakle ti "Za ove slike koje su postavljene apsolutno svi su se slozili na sajtovima i forumima da je nesto najbolje sto jedan telefon moze da uradi! " jer sam vrlo siguran da ti negativni komentari nisu mogli promaći)

4. _Bone_ posted on 1 min ago

Looking at the full-res images I notice quite a large amount of denoising followed by aggressive sharpening, full-rest doesn't look quite as good as on the 808.
 
NSX, u pravu si 100%, bar u slucaju ove 2 fotografije koje poredis.

Ali ne znam zasto se uopste raspravljas kada znas da je za ovu fotografiju napisao da je fenomenalna i ovo je verovatno vazilo dok se nisu pojavile ove nove, mnogo bolje promo nocne fotografije :)
gsmarena_001.jpg
A ovaj krs ces da napravis sa bilo kojim boljim androidom.

Jednostavno 808 ima veci senzor i na osnovu ovih promo fotografija samo slep covek ne bi video da 1020 ipak ne moze da se poredi sa 808 ali da je i pored toga trenutno najbolji kamera fon sa zivim os-om.

I nisam znao da je NSX Nokia hater :)
 
Poslednja izmena:

To je to, svima se svidja i svi imaju makar neku rec hvale, jedino SRPSKI (BALKANSKI) EKSPERTI znaju da to ne valja, svi su oni bili pozivani da rade za NASA, MS, Apple, ali jednostavno nisu zeleli, jer Sunce tudjeg neba ne greje kao ovo ovde... :D hahah ma lolcina! :D

Po meni jedna od boljih definicija ovog telefon:

Yes, it’s more camera than phone, but the balance is a lot more even than before, and it will really appeal to all of those who want to make sure they get the best out of their everyday memories.
 
Poslednja izmena:
I nisam znao da je NSX Nokia hater :)

nisam hater, 1020 svakako ima neke prednosti što se tiče OSa aplikacija itd. ali imam oči i znam šta može 808 a čemu se 1020 očito ne može ni primaći

To je to, svima se svidja i svi imaju makar neku rec hvale, jedino SRPSKI (BALKANSKI) EKSPERTI znaju da to ne valja, svi su oni bili pozivani da rade za NASA, MS, Apple, ali jednostavno nisu zeleli, jer Sunce tudjeg neba ne greje kao ovo ovde... :D hahah ma lolcina! :D

pa da, baš je potrebno biti ekspert da bi se uočile razlike na te 2 slike :D a hvale ga zato što Nokia bukvalno kao da je krila 808 pa gomila ljudi i ne zna da postoji, svakako postoje i negativni komentari u vezi šuma itd. nego WP fanboyevi to ne vide :)
 
^

Dobro, ajde cemu se to 1020 ne moze primaci??

Kao sto Emix rece ona slika koja je losija, je slikana ko zna cime, ove official slike su sa 1020 i sta tu nije jasno?
 
Poslednja izmena:
To je to, svima se svidja i svi imaju makar neku rec hvale, jedino SRPSKI (BALKANSKI) EKSPERTI znaju da to ne valja, svi su oni bili pozivani da rade za NASA, MS, Apple, ali jednostavno nisu zeleli, jer Sunce tudjeg neba ne greje kao ovo ovde... :D hahah ma lolcina! :D

Po meni jedna od boljih definicija ovog telefon:

Yes, it’s more camera than phone, but the balance is a lot more even than before, and it will really appeal to all of those who want to make sure they get the best out of their everyday memories.

Ja ne mogu od strucnjaka na Benchu stvarno sve kipi... tako nemam sta vise da dodam.
Ali to su dezurni pljuvaci. Na 808 je smetao dizajn, grba, sapun stil, procesor, rezolucija... da vidimo sta je sa 1020 slucaj i sta ce ovde da bude krs. I da je sve fenomenalno nacice se nesto da se pljuje, tako je to i bice uvek.
A kad se setim postova kako je 41mpx samo marketing i da je to ustvari 8-12mpx i da samo budale mogu da se pale na taj marketing... 41mpx... :lupko:

Ja zato kazem dajte mi jedan telefon koji moze bolje od ovoga (ne racunam umrli 808) i ja idem na log out i napustam forum za sva vremena.

Neki ljudi nisu svesni koliko rada, truda treba da se ulozi i znoja prolije da bi se doslo do ovoga.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se trenutno u normalne dimenzije kao sto su 130.4 x 71.4 x 10.4 mm ne moze spakovati bolji senzor i ovo sto su postigli je poprilican uspeh.
Kamera je najbolja u klasi ali ovaj telefon ubija OS i aplikacije za isti. Moram i ja da kazem da je steta sto nema Android verzija cele Lumia serije.
 
nisam hater, 1020 svakako ima neke prednosti što se tiče OSa aplikacija itd. ali imam oči i znam šta može 808 a čemu se 1020 očito ne može ni primaći



pa da, baš je potrebno biti ekspert da bi se uočile razlike na te 2 slike :D a hvale ga zato što Nokia bukvalno kao da je krila 808 pa gomila ljudi i ne zna da postoji, svakako postoje i negativni komentari u vezi šuma itd. nego WP fanboyevi to ne vide :)



1) Odlicna 41mpx kamera bez stabilizacije, mono zvuk, slaba rezolucija, 4" ekran, 512mb rama, single-core procesor, umrli OS...
2) Odlicna 41mpx kamera sa stabilizacijom boljim nocnim slikama, stereo zvuk, HD+ 4.5" ekran, dual-core snapdragon, 2GB rama, bolji dizajn, OS u usponu koji je jako dobar...

Bez razmisljanja biram 2) a i mnogi drugi ce, a ti kako hoces!

Ponavljam 808 je dobar foto aparat... i to je sve The End. Iz licnog iskustva.

Razlika 808-1020 u slikama ce stvarno biti TOLIKO ogromna da valja zrtvovati sve ovo gore i jos puno toga, aha...

Toliko od mene na ovu temu.
 
Poslednja izmena:
^

Dobro, ajde cemu se to 1020 ne moze primaci??

Kao sto Emix rece ona slika koja je losija, je slikana ko zna cime, ove official slike su sa 1020 i sta tu nije jasno?

nisam računao tu sliku nego onu što je Emix postavio (prvu od one 2), razlika je više nego vidljiva

a i ja sam mislio za ovu sliku što je pominješ da je slikana ko zna čime ali sad uopšte ne sumnjam da je i to slikano sa 1020...
 
1) Odlicna 41mpx kamera bez stabilizacije, mono zvuk, slaba rezolucija, 4" ekran, 512mb rama, single-core procesor...
2) Odlicna 41mpx kamera sa stabilizacijom boljim nocnim slikama, stereo zvuk, HD+ 4.5" ekran, dual-core snapdragon, 2GB rama, bolji dizajn...

Bez razmisljanja biram 2) a i mnogi drugi ce, a ti kako hoces.

lol, 808 ima stereo zvuk za koji znamo da je vrhunski, čekaj da vidimo kakav će biti taj stereo na 1020 (ona implementacija stereo zvuka na HTC 8X je samo takav krš :D )

što se ekrana tiče onaj na 808 ima manju rezoluciju ali bolji kontrast što je mnogo bitnije za kamerafon koji će biti korišćen i na jakom suncu

a što se noćnih slika tiče, i dalje tvrdiš da je ono sa 1020 bolje nego sa 808? :D

i što ne pomenu da lumia nema MicroSD slot (sramota da jedan kamerafon to nema, good luck sa 32 GB), USB OTG, HDMI, FM predajnik, fajl menadžer...da ne nabrajam dalje
 
Sve sto sam ja planirao da ti kazem na tvoje objasnjenje koje sam znao da ce biti slicno ovom koje si dao, je dao Emix.. 808 mozda ima taj + sto se tice kamere, ali jednostavno u celokupnoj proceni kupca, gubi trku jer je kao telefon, tj smartphone skoro pa na nivou dumpphone-a, kako strunjaci sa Bencha vole da nazivaju WP..

I ja cu opet kao pokvarena ploca da pricam.. Nisam fanboy WP, da jesam imao bi WP posto poto, ja imam android telefon, ali cu ga uskoro zameniti za WP, jer sam ranije imao WP i svidja mi se cela prica.
Android sam poceo da ne mirisem jer ako ne kupis Nexus u kanalu si, osudjen si na raznorazne touchwizzove, sensove, Xperia Home-ove, koji ubijaju telefon, bukvalno ga ubijaju..

Da se vratim na 1020, ovo je telefon koji nece kupiti klasicni ``beogradski frajer``, razlog je vrlo prost, niti je Galaxy, niti je Apple.. Zbog toga volim ove telefone jer ih ne kupuju takve persone, a i meni licno OS odgovara, jer mi je bitnije da poziv, sms i mail obavim momentalno, nego da imam app koja imitira prdez.. Verovatno da nikad necu kupiti ovaj telefon jer jednostavno nemam potrebu za necim takvim, meni je sasvim dovoljan i Ativ S za sad, a za koji mesec Lumia 925 i to je to.. Dok trziste ne ponudi nesto primetno bolje..
 
gubi trku jer je kao telefon, tj smartphone skoro pa na nivou dumpphone-a, kako strunjaci sa Bencha vole da nazivaju WP..

:D pa zašto ga nazivaju dumb kad je tako dobar? Kontradiktoran si sam sebi, kažeš treba ti poziv SMS i mail što 808 obavlja bez problema a onda "gubi trku" jer nije smartfon...
 
Sve sto sam ja planirao da ti kazem na tvoje objasnjenje koje sam znao da ce biti slicno ovom koje si dao, je dao Emix.. 808 mozda ima taj + sto se tice kamere, ali jednostavno u celokupnoj proceni kupca, gubi trku jer je kao telefon, tj smartphone skoro pa na nivou dumpphone-a, kako strunjaci sa Bencha vole da nazivaju WP..

I ja cu opet kao pokvarena ploca da pricam.. Nisam fanboy WP, da jesam imao bi WP posto poto, ja imam android telefon, ali cu ga uskoro zameniti za WP, jer sam ranije imao WP i svidja mi se cela prica.
Android sam poceo da ne mirisem jer ako ne kupis Nexus u kanalu si, osudjen si na raznorazne touchwizzove, sensove, Xperia Home-ove, koji ubijaju telefon, bukvalno ga ubijaju..

Da se vratim na 1020, ovo je telefon koji nece kupiti klasicni ``beogradski frajer``, razlog je vrlo prost, niti je Galaxy, niti je Apple.. Zbog toga volim ove telefone jer ih ne kupuju takve persone, a i meni licno OS odgovara, jer mi je bitnije da poziv, sms i mail obavim momentalno, nego da imam app koja imitira prdez.. Verovatno da nikad necu kupiti ovaj telefon jer jednostavno nemam potrebu za necim takvim, meni je sasvim dovoljan i Ativ S za sad, a za koji mesec Lumia 925 i to je to.. Dok trziste ne ponudi nesto primetno bolje..


808 se vise ne proizvodi znaci obustavljena je proizvodnja jos odavno. Kolicine koje se rasprodaju do kraja Jula/Avgusta i to je to.
Symbian je mrtav, podrska je obustavljena i skoro svi koju su radili na njemu su otpusteni. Nema sta vise da se raspravlja.

Ja kad sam shvatio da telefonu treba 25 minuta (kao N8) da update-uje 9 aplikacija koje su u telefonu meni se smrklo sve!
 
stvarno strašno :D radije ću potrošiti 25 minuta na apdejte nego par godina slikati lošom kamerom ali eto prioriteti su različiti :) prebacili ste raspravu na ovaj OS vs onaj OS, činjenica je da je senzor iz 808 u 1020 i obrnuto da bi situacija bila obrnuta, razlika u kvalitetu slika je do senzora/optike nije do OSa...

btw evo još jedna slika, OK je ali ništa spec.

https://skydrive.live.com/?cid=be87...BE878361AF1E5FE3!797&authkey=!ANmRO52EnV3BG4E
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno