Šta je novo?

Nokia 1020

Moze li neka iskustva sa baterijom na ovom modelu (skidam 8.1 cyan) pa bi mi dobro doslo da neko napise kako da maksimalno bateriju ustekam da ceo dan traje, mislim pri solidnom koriscenju svega (internet, mape, kamera, muzika)...
 
Jeste ok je, probaj nabaviti grip negde dosta dobra stvar ako volis dosta da slikas, omogucava kacenje na tripod, dodatna baterija, odlicno lezi u ruci.....
Meni baterija bez problema izgura jedan dan, mislim da moze bez problema i dva dana.Palim net po potrbi par puta na dan da skinem mail ako nisam na poslu i ispratim neki rezultat na kladionici, prica, sms ne preterano mnogo, slikam cesto......
 
Poslednja izmena:
Moze li neka iskustva sa baterijom na ovom modelu (skidam 8.1 cyan) pa bi mi dobro doslo da neko napise kako da maksimalno bateriju ustekam da ceo dan traje, mislim pri solidnom koriscenju svega (internet, mape, kamera, muzika)...

Posle Cyana udji u batery saver i tamo pogasi gomilu aplikacija koje su na "allowed".
 
Da, testovi su pokazali da je kombinacija 8.1+Cyan najbolja kombinacija do sada. Zvanična verzija naravno, ne DP.
 
Jeste, za sad mi se cini da je malo bolja baterija..
 
Kao što sam ranije u postu pomenuo, moje prvo zapažanje je osetno duža baterija u Cyan 8.1 update-u...

Tetka Kortana mi je konačno ušla u telefon :) problem je bio u jeziku, nisam primetio da je bio UK umesto US
 
Hm dok nisam updateovao na 8.1cyan ja nisam imao podrsku za raw, sada je imam.
Zar 1020 nije dobila raw u opcijama kamere jos u Black updateu GDR3???
A mozda je i Camera aplikacija bila zastarela :D
 
Pa pogledaj cene u mts-u npr, mixnet l (24 meseca) 1520 kosta 48k din a 1020 66k din :d

Lele majko... ja sam moju 1520 platio 370e u radnji. Ne postoji taj broj megapiksela na kameri koji moze da mi zameni kvalitet ekrana i baterije na 1520. Stvarno ne kapiram kako je moguce da je 1020 toliko skuplji.
 
Hm dok nisam updateovao na 8.1cyan ja nisam imao podrsku za raw, sada je imam.

Zar 1020 nije dobila raw u opcijama kamere jos u Black updateu GDR3???

A mozda je i Camera aplikacija bila zastarela :D


RAW se nalazi i nalazio samo na "Nokia Camera" ali ne i na "Camera" aplikaciji...
 
Lele majko... ja sam moju 1520 platio 370e u radnji. Ne postoji taj broj megapiksela na kameri koji moze da mi zameni kvalitet ekrana i baterije na 1520. Stvarno ne kapiram kako je moguce da je 1020 toliko skuplji.


Uvek je 1520 bila povoljnija, ako se ne varam ovde je cak razlika bila kada sam ja kupovao skoro 200$.
Ta dva telefona nisu ista kategorija i nisu uporedivi, meni se sviđa 1520 ali to nije "telefon" to je "phablet" kao note. Kome je kamera primarna stvar na telefonu kao meni recimo, 1520 je ne uporediv sa 1020 kao ni 90% ostalih telefona na tržištu, a kome je recimo bitan ekran (rezolucija i dijagonala) kao i autonomija verujem da ne razmišlja puno.
Meni lično bi 5" ekran bio savršen kao na Icon sa 1920 x 1080 rez. Mada ni ovako ne žalim ni cent koji sam dao za ovaj telefon....
 
Lele majko... ja sam moju 1520 platio 370e u radnji. Ne postoji taj broj megapiksela na kameri koji moze da mi zameni kvalitet ekrana i baterije na 1520. Stvarno ne kapiram kako je moguce da je 1020 toliko skuplji.

Nokia kamera telefoni su preskupi u paketima operatera. Imaju i L930 i 1520 odlicnu kameru ali se ne vode kao klasican kamera-telefon hibrid pa su im i cene u skladu sa klasom i konkurencijom ili cak i povoljnije.

Pazi ovo, u vipu 808 PV u standard 700 paketu (2150 din mesecno) kosta 39k din!

Ali neka, nema veze, i mts je drzao tako ludacke cene 808 pa su na kraju morali da ih dele za dinar uz pakete od 1000 din da bi se otarasili zaliha ;) Mislim da se niko nece ljutiti da se ista prica ponovi i sa 1020, da za jedno godinu dana krenu da poklanjaju zalihe jer sumnjam da se taj telefon dobro prodaje po visokim cenama.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned A ja sumljam da ce biti 1020 na zalihama, siguran sam da se bolje prodaje od nekada 808 , za Lumiju je bbila i agresivnija metoda reklamiranja, bice bar jos godinu dana u vrhu kamera telefona, a i ako izadje naalednik opet ce biti na dobrom glasu iako je vec zastareo hardverski.



Sto se tice 1020 i 1520, hm kako ta dva telefona mozete porediti uopste??? ;) Svaka cast za ekran na 1520, ali 1020 i pored grbe je kompaktiji telefon a to meni je bio prioritet, naravno i kamera.
 
Poslednja izmena:
Mozda se prodaje malo bolje od 808 ali ako cemo realno 1020 u paketu od 2k din mesecno kosta 66k din, pa to je cak 9k din vise od Samsunga S5 koji se reklamira kao lud i koji je mnogo popularniji kako god da okrenes.

Ne pricam o kamerama, jednostavno 99% ljudi koji imaju tolike pare za telefon uz svejedno skup mesecni paket ima da idu na flagship model i to uglavnom Android i mozda se neko odluci za 930/1520, da se ne lazemo, bar 70% ljudi ce izabrati android. Ja tu mesto za dobru prodaju 1020 ne vidim.. sto znaci da ce najranije za pola godine poceti da ih rasprodaju, realnije je da se to desi za godinu dana kada bas ne budu imali kud sa preostalim telefonima, slicno kao i sa 808.

Ko hoce da kupi 1020 sigurno nece platiti 66k+ din operaterima nego ce (kao i ti) naci telefon za 350e ;)
 
Poslednja izmena:
Pa naravno za te pare uzmem sklopim solidnu amd konfiguraciju i kupim 1020 ;) plus nemam ugovor :D







Nego koja je muka obraditi raw na xpu (pentium 3ghz) 512 ram mem.



LOL 15minuta je ucitavao raw file, a posle pola sata sam uspeo da zumiram na 100% :D







Jedva cekam kuci da dodjem, ovo je mucenje ;) upalice se kanta :)



Koliko sam video i preko je slicna situacija sa postpaid ugovorima sa 1020 nisu bas povoljni, ali dobro svako za sebe najbolje zna.

I pogresio si u procentima, 90% ce birati Android, WP je ipak excentrican izbor :)
 
Poslednja izmena:
^ menjaj komp sto pre, bez 4 jezgra i 8Gb rama nema normalnog koriscenja zahtevnih programa, da ne pricam na sta lici obrada sirovog 4k, kada bi pokusao tako nesto na tom kompu eksplodirala bi ti gajba :)
 
Imam kuci dobru masinu , ova kanta je na poslu :D 4K nebi mogao da makne na sekundu play, a kamoli neku obradu :D
 
Izvinjavam se sto smaram , pitanje je iskljucivo za vlasnike 1020 :







Drzim nekih 15app da rade u pozadini, gps po potrebi palim, kao i mobile data,bt (nfc ne koristim).



Wifi mi je stalno upaljen, osvetljenje ekrana na auto.



Push mi je podesen i za gmail i hotmail, jel sve ovo navedeno ok za neku solidnu upotrebu tokom dana, treba li push da ugasim i postavim na manual, ume li to da vuce bateriju??
 
Poslednja izmena:
Jel ti nisi imao neki WP pre ovoga? Valjda znas kako funkcionise? :)
 
Pa sve je isto, a i ne koriste svi isto telefon, pa tu može da bude dosta oscilacija :) vidi par dana, pa gledaj ako nešto ne koristiš da saseces u korenu odmah.
 
Meni je sve ukljuceno uvek, WiFi, BT, Data, GPS ekran na auto Push notifikacija na 4 mail naloga. Strimujem muziku cesto sa datom i progura "dan" od 7 do 6 recimo...
sada cu da proverim malo je bolje sa 8.1 koliko cenim 15% za sada. I naravno u battery saver sam iskljucio vecinu stvari na ne idu u pozadini.
Mislim da nema potrebe da gasis sve, kada ne koristis mapu on ne pali GPS stalno ili ako ne palis explorer on ne vuce net konstantno (povremeno upali gps i datu).
Daj mu malo fore, najbolje da jedan dan upalis sve i koristis ga tako recimo 4-7 dana pa izvadi prosek, pa sledece nedelje pogasi sve i pali samo po potrebi.
1020 nema toliko losu bateriju, mogla bi biti naravno malo bolja ali i dalje je to prilicno OK za AMOLED i tu vrstu telefona
 
@Devet1 hvala, nego reci mi tvoj model koju ima hw reviziju??


Moj je 4.4.0.2


I dali je normalno da ga komp vidi kao Lumia 909 a i u About isto pise.








Dali je moguce da sa AC10E koji isporucuje 5v 1200mah ne mogu puniti normalno 1020? Znaci za sat vremena ne moze ni 20% da napuni...





AC60 i punjenje preko usb-a sa kompa ide ok.



Takodje grba ume ponekad da se zagreje ~40c (moguce da je Grba u ulozi i hladnjaka)?
 
Poslednja izmena:
@Devet1 hvala, nego reci mi tvoj model koju ima hw reviziju??


Moj je 4.4.0.2


I dali je normalno da ga komp vidi kao Lumia 909 a i u About isto pise.








Dali je moguce da sa AC10E koji isporucuje 5v 1200mah ne mogu puniti normalno 1020? Znaci za sat vremena ne moze ni 20% da napuni...





AC60 i punjenje preko usb-a sa kompa ide ok.



Takodje grba ume ponekad da se zagreje ~40c (moguce da je Grba u ulozi i hladnjaka)?


Za punjac nisam siguran, ali HW verzija mi je ista kao i tvoja.
Grba se greje to je normalno, pogotovo ako forsiram telefon ili je na punjacu.
Lumia 1020 je ustvari Lumia 909 (kodno ime) i to je sasvim normalno sto ti ga komp tako prijavljuje.
 
Baterija stvarno fantastična sa ovim 8.1 apdejtom! Ranije sam punio telefon popodne, sada imam još 20% u 11 uveče...
 
Nazad
Vrh Dno