Šta je novo?

Nokia 1020

E vidis meni je razlika u trajanju baterije bolesno bolja sa Cyanom u odnosu na PfD. Imam L1020.
 
Apsolutno vredi preci. Recimo, bez notification centra ne bih mogao da se naviknem - iskreno. A Cyan donosi toliko optimizacija za kameru da mi stvarno nije jasno da postoji toliko otpora da se na isti predje kod vlasnika ovog telefona :)
 
Mislili su na cyan sa preview for developers varijante...
 
Da mislio sam da li da se vracam sa preview for developers 8.1 na 8.0 pa da dizem Cyan ili je sve veoma slicno, onda bi cekao preview for developers Cyan da izadje.
Voleo bi da mi napise neko ko ima 1020 Cyan
 
Ali mnogi ljudi ne znaju za to, oni misle to je novo, kao što ljudi koriste Android L preview iako je znas kao i ovde preview, ali je novo i lepo radi, ali ostalo nije bitno. Čak je kod WP, cyan još bolji od trenutnog DP-a.

krastavac ne možeš se ubedjivati sa ljudima, ti imaš cyan i uzivas rekao si dobronamerno, pa sad oni nek čekaju :)

To se dešava većinom sa ljudima koji su skoro prešli na smartphone novo im je sve ovo i kad nameste jednu stvar to je to, odatle se ne mrda. To je zastupljeno kod androida baš vidim, a evo i ovde je krenulo pošto dobijate beta preview-ove. Pri samoj pomisli da će izgubiti sve na telefonu iako može da se vrati, ali izgubiti je ključna reč, panika kreće :)

Iako je sad sve u cloudu i backup je tu...
 
Voleo bi da mi napise neko ko ima 1020 Cyan

Ja imam.
Bio sam prije na PfD 8.1 update 1.
Vratio sam se preko Nokia Software Recovery Toola na 8.0 Black update.
Kad sam to napravio nisam radio reinstalaciju aplikacija koje sam imao prije. Nego sam odma trazio update na Cyan, instalirao se...onda sam skinuo PfD aplikaciju i instalirao 8.1 update 1, napravio zatim hard reset just in case i reinstalirao aplikacije koje sam imao prije.
Rezultat...baterija nakon cijelog dana na 4G i 3G signalu, 30-40 okinutih fotki, sinkronizacija 2 maila, surfanje, Tapatalk, minimalno 2 sata razgovora...bateriju stavljam na punjenje sa nekih 15-25% navecer oko ponoc na punjenje. Inace sam uvijek bio lucky bastard sa baterijama na mobitelima.
 
Upravo radim Recovery na 8.0.
Znaci posle da pustim zvanican Cyan i to je to.
Nisam najbolje razumeo ovo da si posle opet instalirao PFD 8.1 update 1 ako moze pojasljenje
 
baterija nakon cijelog dana na 4G i 3G signalu, 30-40 okinutih fotki, sinkronizacija 2 maila, surfanje, Tapatalk, minimalno 2 sata razgovora...bateriju stavljam na punjenje sa nekih 15-25% navecer oko ponoc na punjenje. Inace sam uvijek bio lucky bastard sa baterijama na mobitelima.

Facebook, twitter, whatsapp, viber, skype nista od toga nemas? Jeste da si na 3G/4G signalu, ali slabo mi to nesto i to bez ovih aplikacija. Mada kontam da raw fotke sabijaju bateriju.
 
Imam i Twitter, Fejs, Flickr, Whatsapp, Viber... Zna mi se desiti npr. neki dan sam slabo koristio uredjaj, vise sam slikavao i mao malo poziva i vecina dana na WiFi. Isao oko dva ujutro u krevet i baterija je bila oko 60%
 
Rekoh nisi naveo, pa da pitam, onda bi bilo slabo. Ovako mogu da kazem da je to solidno + sto slikas.
 
Pa jest. Za razliku od WP 8 Black verzije mogu reci da je duplo bolja baterija.

Evo jedna zanimljiva stvar.
Prije mi je pisalo Hungary pod Manufacturer a sad je euro...svasta.
qy8yqyve.png
 
Poslednja izmena:
Odradio sam sve i sad sam na cyan, jedini problem koji imam i ne znam gde gresim je sto sad na onedrive nemam nista.
Kad se ulogujem na racunar vidim slike, dokumente..... ali na telefonu ne vidim nista.
Mislio sam de je pogresan accaunt ali ne mogu na telefonu da se izlogujem, kao da je automatski se ulogovao na pogresan acc.
Ako neko zna neka pise kako da se izlogujem i ulogujem ponovo da vidim da nije do acc
 
Nisam nista, jednostavno na telefonu ne mogu da vidim slike koje idim na racunaru.Probacu da slikam nesto pa da vidim da li ce da se pojavi na racunaru.Ne mogu da provalim da li se na telefonu ulogovao pod nekim drugim acc na onedrive.
Totalno sam se pogubio sa time, danas moram da testiram bateriju cinimi se da je juce posle update dosta se brzo potrosila.
 
Izbrisi microsoft account i ponovno se ulogiraj na mobitelu. A sto se tice potrosnje baterije, ja sam otisao na PfD Cyan 8.1 update 1. Moras pustiti par dana da stvari legnu na svoje mjesto.
 
Ok, probacu sa acc.
Baterija videcu kako ce da se ponasa nekoliko punjenja
 
Ajd vidi pa javi.
I ulazi u One Drive preko izbornika za slike, nemoj kroz galeriju.
Treba barem dva dana da se baterija stabilizira. Evo meni je od 7 ujutro baterija sad na 95%
 
Nece one drive nikako, udjem u njega bas preko one drive app i nista, promenio sam nokia acc, ne mogu u one drive da se izogujem (nema opcija).
Uzas kako me nervira, ne mogu da ozbrisem onedrive app pa da je instaliram ponovo.Pada mi napamet hard reset ali ko ce sve ispoceka...
Sad sam nasao da je on povezan na MS nalog i ne moze se menjati, a ja sam na zalost se sad prijavio drugim MS acc i sve se dalo sje.....
Sad cu sve slike sa starog onedrive naloga da skinem na racunar i da ubacim u novi.....
Vidim to kao opciju i da pocnem da koristim novi onedrive acc ili da uradim hard reset sto mi se ne radi
 
Poslednja izmena:
Ne znan sta bi ti reka...meni je sve radilo iz prve. Nemam ideje sta se poremetilo
 
Ma mora da može da se izloguje iz account-a, to bi bilo vrhunska glupost na nivou MS-a, ali sačekaj Darka1290, pa pitaj.
 
U 8.1 je OneDrive app deo sistema i ne možeš iz nje kao takve da se izloguješ. Koji MS account si uneo u telefon to je i account za OneDrive. Ako si stavio drugi, normalno je da imaš problem...
 
I mora da se radi factory reset samo zbog jednog account-a?
 
Jeste velika glupost, svidja mi se telefon ali su stvarno iz MS zaebali neke stvari zestoko.Ima dosta nelogicnosti/gluposti.

Prebacio sam sve iz starog acc u novi i idemo dalje :(
 
Sreća pa nisi ništa izgubio...
 
Ne znam kako je na androidu tj da li Gdrive app može da ima drugačiji nalog ili više njih ali ne znam šta je ovde nelogično. Onedrive je sastavni deo MS naloga i naravno da kad se uloguješ na isti, da si ulogovan i na one drive. Ako si ti "Pera" logično je da slike recimo i bekap uređaja pravi na "Pera" nalog a ne na "Mika" nalog.
 
Ja mogu da uzmem sad i da se izlogujem iz glavnog Google account-a i stavim drugi nalog koji će pokupiti slike, aplikacije, šifre za wifi, gmail, totalno sve. Opet mogu da se izlogujem iz tog account-a i stavim svoj i opet povuče...
 
Da, da, to je ok, koliko se sećam u "moje" vreme to nije moglo. No svakako jesam za opciju mogućnosti brisanja glavnog naloga. I ja sam morao da radim jednom reset zbog te gluposti. Samo kažem da mi je skroz logično da Onedrive bude vezan za MS nalog...
 
Nazad
Vrh Dno